czy istnieje zycie po zyciu?

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
nabukomb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 06 sie 2011, 18:03

Nieprzeczytany post autor: nabukomb »

Esco pisze:
żwirek pisze:Zdepczesz, znieważysz, obrazisz, rozgnieciesz na placek, oplujesz, w ostateczności zignorujesz – tylko dlatego że coś nie mieści się w twoim wyobrażeniu rzeczywistości.
Nie rozumiem po co wciąż odwoływanie się do cech do domniemanych\prawdziwych cech osób biorących udział w dyskusji.
No cóż muszę Ci podziękować za "bezstronną i uczciwą" moderację tematu.
Napisałem w necie tysiące postów i dyskutowałem z setkami osób. Często zaciekle i z dosadnymi epitetami, ale nikt dotąd nie zrobił ze mnie takiego potwora, jak mnie w powyższych słowach przedstawił żwirek. A Ty, nawet nie na czerwono, wyraziłeś jedynie zdziwienie. Do tego uznałeś za stosowne wyrazić swoje zdziwienie tak, iż według Ciebie, przedstawione przez żwirka moje cechy mogą być prawdziwe.
Ramaso od pierwszego postu do ostatniego cały czas mnie obrażał przypinając się do mojej inteligencji. I nic nie zrobiłeś w tej sprawie. Przemilczałem i zniosłem tą nieuczciwość z Twojej strony.
Jednak po braku moderatorskiej interwencji po tym co nawypisywał o mnie żwirek, dłużej nie mogę traktować Cię jako uczciwego arbitra tematu. Gdyby to był jakiś "niedojrzały młodzieniaszek" któremu się wyrwało w emocjach, to jeszcze bym to wytrzymał. Ale wygląda, że to poważny facet obracający dziesiątkami tysięcy EURO,. Jego słowa, to przemyślany, obrzydliwy atak na moją osobę. Jestem zupełnie inny niż napisał i nigdy celem mojego ataku w dyskusji nie była osoba rozmówcy, tylko jego poglądy.
Forex od dwóch lat rzeczywiście niszczy moją psychikę i nie jestem już tym człowiekiem co kilka lat temu, ale nigdy nie pisałem i nie będę pisał by kogoś "deptać,znieważać, opluwać". To co napisał żwirek napawa mnie taką odrazą i obrzydzeniem, że prawdopodobnie załatwił mi znowu kilka lat pauzy od dyskusji na forach internetowych.

Ciekawsze wypowiedzi i posty przeniosłem na swoje forum. Nie oczekuję, że dyskusja się tam przeniesie. Ale też "normalnych komentarzy" nie usunę. Jak będę miał czas i siłę, to temat będę tam kontynuował. Ale na dzień dzisiejszy jestem tak przybity, że nie obiecuję.

To już chyba naprawdę koniec mojego pisania tutaj dlatego
ŻEGNAM WSZYSTKICH - Nabukomb

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Moderujemy - źle
Nie moderujemy - też źle.
:mrgreen:
nabukomb z tego tematu się wyrasta z wiekiem.
Najgorszą rzeczą jest jak się za dużo czyta. Człowiek nie jest w stanie ogarnąć i przetworzyć dużych ilości informacji.
Zobaczysz za kilkanaście lat jak będziesz się śmiał z własnych teorii, ale na prawdę do tego trzeba czasu i to sporo.
Sama dyskusją ma bardziej na celu przekonanie samego siebie co do spójności własnych poglądów, taki poligon.....
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

nabukomb pisze: No cóż muszę Ci podziękować za "bezstronną i uczciwą" moderację tematu.

Bezstronnie to większość uczestników dyskusji stosowało nieustanie zabiegi erystyczne. Jakbym wszystkich bezstronny ukarał ostrzeniami to by się zaczęła wojna każdy nagle byłby bezstronny.

Takie tematy powodują największe emocje ponieważ dotyczą przekonań które są podstawa światopoglądu. Próba ich naruszania wywołuje agresje ponieważ każdy broni obrazu świata z którym żyje mu się najlepiej.

Awatar użytkownika
nemezzis
Gaduła
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: 12 lip 2010, 01:39

Nieprzeczytany post autor: nemezzis »

Coz to jest forum o forexie, kasie, ludzie ktorzy tu sa maja glownie jeden cel, kolejne zero na koncie.
Sledzilem ten watek, sadzilem ze dluzej sie utrzyma.
nabukomb, podziwiam Cie za to ze Ci sie chcialo pchac kamien syzyfowy.
Bardzo ciezko jest pogodzic nastawienie filozoficzne z materialistycznym.
Bardziej uwazam ze musi byc wykonany wybor typu: albo - albo.
Po drugie, wiekszosc zajmujacych sie ostrym robieniem kasy nie dopusci dopuszcza do siebie takich mysli i pytan. Probowalem kiedys rozmawiac na takie tematy ( w realu), ciagle, kategoryczne NIE, to wszystko, nie mozliwosci ze dopuszcza to do rozwazenia, po prostu nikt nie pozwoli sobie na zasianie ziarna niepewnosci, tu nie ma miejsca na wahania i zastanawianie sie.
Wraz z nastaniem dnia trzeba kosic kase dlugimi seriami bez mrugniecia oka.
I tyle.
A walka jest krwawa i brutalna, wiec litosci nikt tu nie zna, doswiadcznia chlopaki juz maja sporo wiec ciezko jest, oj ciezko...
zabiegi erystyczne
- jak nie ma argumentow do zbicia teorii nalezy zbic autora, norma. Niestety.
A nikt nie pozwoli sobie na rozwazania nad teoria, wiec cel jest jeden, hehhe.

Uwazam ze takich teorii nie da sie podac na sile, kto chcial przeczytal, bedzie chcial bedzie wnikal, sam pojdzie dalej po linkach.

Ja tam mam swoja wizje, jest mi dobrze i nie moj problem jaka maja inni.

czy istnieje zycie po zyciu?
Nie, mamy tylko 1 zycie, mowie o duszy, bo cialo to tylko wiezienie.
Jedni zwa to karma, inni energia, a ja uwazam ze wiekszosc mowi o tym samym chociaz nie zdaje sobie z tego sprawy. Wazne ze spotkaja sie w 1 miejscu we wlasciwym czasie.

Oczywiscie to co sie podpycha pod nos od dziecka to sa bzdury i klamstwa, ale czlowiek po to ma wolna wole by sam mogl zdecydowac, a prawdopodobnie jest tak ze czlowiekowi ma byc podane 100% wiedzy, on sam musi ja znalesc i zdecydowac ktoredy pojdzie.

Robert Monroe - tego tu jeszcze nie widzialem, chociaz niektorzy podrzucaja cos z pogranicza ;)

pozdrowka
Demo obrazuje mozliwosci Twego Umyslu.
Real - poziom zakucia.

Awatar użytkownika
sureshot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1155
Rejestracja: 15 mar 2012, 12:30

Nieprzeczytany post autor: sureshot »

nemezzis pisze: Po drugie, wiekszosc zajmujacych sie ostrym robieniem kasy nie dopusci dopuszcza do siebie takich mysli i pytan. Probowalem kiedys rozmawiac na takie tematy ( w realu), ciagle, kategoryczne NIE, to wszystko, nie mozliwosci ze dopuszcza to do rozwazenia, po prostu nikt nie pozwoli sobie na zasianie ziarna niepewnosci, tu nie ma miejsca na wahania i zastanawianie sie.
Wraz z nastaniem dnia trzeba kosic kase dlugimi seriami bez mrugniecia oka.
I tyle.
A walka jest krwawa i brutalna, wiec litosci nikt tu nie zna, doswiadcznia chlopaki juz maja sporo wiec ciezko jest, oj ciezko...


pozdrowka
narodziny filozofii w grecji to nie byl przyadek

" Bo prawda to biel ale czerń to władza
I najlepiej, gdy tłuszcza żre, pracuje i śpi
I jeszcze się rozmnoży czasem. Wtedy żadnej myśli
Nie ma czasu pomyśleć, tylko słucha i patrzy
Co mu przygotują mendy w swoim teatrze
A teatr ten coraz wyższe poziomy
Osiąga, ale patrząc na to z drugiej strony
To tłum najbardziej lubi tę rozrywkę
Gdy szcza się na zwłoki gryząc grdykę

Kto za tym, a kto za tym? O czym jest ta piosenka?"

Awatar użytkownika
B_orek
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 05 lut 2010, 09:08

Nieprzeczytany post autor: B_orek »

skoro w niebie wszyscy sobie są równi to nie ma Boga ponad nimi i każdy robi co chce bo jest Bogiem dla siebie :lol:

Awatar użytkownika
nemezzis
Gaduła
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: 12 lip 2010, 01:39

Nieprzeczytany post autor: nemezzis »

B_orek pisze:skoro w niebie wszyscy sobie są równi to nie ma Boga ponad nimi i każdy robi co chce bo jest Bogiem dla siebie
Zgadzam sie z tym calkowiecie, nie wiem czy w niebie nie ma Boga, ale uwazam ze kazdy jest rowny Bogu.
Szkopol w tym ze zaproszenia ciezko zdobyc ;)
Demo obrazuje mozliwosci Twego Umyslu.
Real - poziom zakucia.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

B_orek pisze:skoro w niebie wszyscy sobie są równi to nie ma Boga ponad nimi i każdy robi co chce bo jest Bogiem dla siebie :lol:
hm...a skąd takie założenie, że wszyscy są sobie równi?

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

LowcaG pisze: hm...a skąd takie założenie, że wszyscy są sobie równi?
Nie, według apokryfy (czyli w sumie chrześcijańskiej mitologii) też jest przecież hierarchia i istnieją rożne byty.

ODPOWIEDZ