Dwie średnie kroczące i RSI

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

d4mian7 pisze:i nie wydaje ci sie rookie ze wiele traci system na sl i tp po dotknieciu do sma5?
Robiłem już wstępnie jakieś testy ale tylko na EURUSD, pozycje otwierało EA wg tych warunków bez SL, TP na dotknięcie MA(5) na D1 i niektóre pozycje miały mocne obsuwy, była 1 pozycja z DD było nawet na 500 pips :roll: I na dodatek właśnie była trzymana strata do tego dotknięcia MA(5) na D1 w niektórych pozycjach . Też wziąłem taki okres 5 lat, chyba od 2010 roku. Nie wiem jak jackub do tego podchodził.

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

to jak rookie oceniasz system? jest rentowny?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

d4mian7 pisze:to jak rookie oceniasz system? jest rentowny?
Na razie nie wiem, ale wygląda że ma to sens, jeszcze się w tym pogrzebie ale to potwa. Jak coś sensownego z tego wyciągne to wrzuce test do sprawdzenia. Akurat mam już test ze stop loss który ustala wartość dla następnych pozycji według sl z pierwszej pozycji po sygnale. To czego tutaj nie wrzuciłem. dwie-srednie-kroczace-i-rsi-t29852-20.html#p907228[b] Ale na razie nic konkretnego nie mam.[/b] Nie grzebie się w tym dla zabawy tylko tak samo jestem nastawiony że coś z tego da się wycisnąć, tylko muszę to sam zbadać.

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

jakub. wypowiesz sie na temat systemu? chodz chocby o sl. nie lepiej czekac na zamknięcie świecy pod sma5?

-- Dodano: 02 kwie 2018, 21:38 --

system generuje malo sygnalow wiec moze lepiej trzymac dluzej pozycje?

alijazz
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 21 lis 2013, 20:19

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: alijazz »

jackubowi warto podziękować za jego prace na nawi,ja dziękuje i pozdrawiam.

jackub

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Nigdy nie grałem tym systemem i raczej nie mam zamiaru.
Wszelkie majstrowanie w celu ulepszenia moim zdaniem popsuje system ponieważ system opiera się na powtarzalności i mechaniczności sprowadzając czynnik ludzki, do dwóch kliknięć. Wprowadzanie zmian moim zdaniem spowoduje wprowadzenie uznaniowości w jakimś stopni i to popsuje całe piękno prostoty tego systemu. Najsłabszym ogniwem jest człowiek a system mocno ogranicza ten element. JA wiem jak szkoda jest pozostawać kupę pipsów na stole, albo przyglądanie się jak cena idzie przeciw nam.

Sytem można używać na dwa sposoby:
Pierwszy używając zawsze close dziennej świecy do otwierania i do zamykania.
Drugi gapienie się w monitor i czekanie kiedy cena osiągnie >95 RSI(2) lub <5 RSI(2), sprawdzanie pozycji względem średnich i zajmowanie pozycji, zamykając kiedy budująca się świeca dotknie MA5 zanim się zamknie. JA z powodu chęci przebadania systemu w najprostszy sposób przyjąłem pierwszy wariant do badań, wariant drugi zająłby dużo więcej czasu i pracy bo musiałbym schodzić wielokrotnie na niższe ramy czasowe. Zrobiłbym takie badania gdybym chciał grać tym systemem. Gdybym chciał grać tym systemem zbadałbym wszystkie 28 par i w najdłuższym okresie czasu tzn 10 lat i w dodatku w rozbiciu na wyniki roczne. Wtedy bym coś zdecydował.
W kwestii SL, zobacz 10 trejdów z wykresów załączonych popatrz jak reaguje RSI(2) i jak później reaguje MA5, Musi być katastrofa żeby nie wróciła cena do MA5 w końcu zajmujemy pozycje w ekstremalnie wykupionych wyprzedanych obszarach. Wiem że katastrofy się zdarzają, Ale mimo katastrofy z CHF-em mając trzy pary w portfelu z franusiem system przeżył całkiem nieźle te wydarzenia. Przeżył dzięki dywersyfikacji i niskiemu ryzyku.
Trzymając pozycje dłużej musisz określić SL bo likwidujesz zasadę zamykania pozycji. Coś za coś.
Pomyśl , raz dziennie w okolicach zamykania sesji amerykańskiej sprawdzacie 15-20 par, ostawiając alerty na średnich czy na RSI i można sprawdzać tylko pary te których alerty się wyświetlają ... to wszystko to jest pięć minut roboty raz na dobę.
10 tradów.rar
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nie wiem czy to ja mam problem z unrar na ubuntu czy w tej paczce nic nie ma..
Dobra, działa, sorry, mój błąd.

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

Jakub. a Ty w n badaniu uzyles najmniejszego wolumenu otwarcia pozycji (caly czas sie tego trzymałes -0.01). nie dokladales, nie piramidowales?

jackub

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Pierwsza symulacja opierała się na stałej wielkości pozycji 0,1.
Symulacja druga to ta sama symulacja tylko w excelu wielkość pozycji zamieniona na 0,3 L
Symulacja trzecia to też ta sama symulacja tylko ze zwiększanie pozycji o 0,01 L na każdy przyrost kapitału o 1000 i zmniejszanie odpowiednio 0,01 kiedy spadał o 1000.
Np. zamykasz zwycięską pozycję o wielkości 0,1 L i okazuje się że equity osiągnęło poziom >11000 to kolejna pozycja otwarta miała wielkość 0,11L i odwrotnie kiedy equity spadało.
W sumie przez pięć lat i 15 parach walutowych miełem ponad 700 wejść.

Nie stosowałem piramidowania, stosowałem niestety coś gorszego, dokładanie do stratnej pozycji, ale to wynikało z prostych zasad. Jeżeli dostaję sygnał kupna/sprzedaży to zajmuję pozycję. Jeżeli zamknięcie następnej świecy daje kolejny sygnał kupna (np zamknięcie świecy nr 1 jest na RSI(2) 4,987 a kolejnej na 3,567) to składałem kolejne zlecenie i tak najwyżej trzy świece pod rząd. Zamykałem wszystkie pozycje razem. Bywało że świeca kolejna była jednocześnie sygnałem wejścia w rynek i wyjścia w rynek. To zamykałem otwarte zlecenie i otwierałem nowe. Wszystko w imię prostoty i konsekwencji

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

Jakub. a co sadzisz o sugerowaniu sie close świecy do zamykania pozycji. np jesli następne świece nie zamykają sie ponizej świecy sygnalnej mimo przebicia/odbicia od sma5?

ODPOWIEDZ