Dwie średnie kroczące i RSI

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
jackub

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: jackub »

d4mian7 pisze:Jakub. a co sadzisz o sugerowaniu sie close świecy do zamykania pozycji. np jesli następne świece nie zamykają sie ponizej świecy sygnalnej mimo przebicia/odbicia od sma5?
Warunek jest jeden zamykam na close świecy która w czasie jej budowania się przebiła MA5 Bez znaczenia dla warunku jest czy zamknęła się powyżej czy poniżej MA5. Zozum proszę w tym systemie gramy statystykę a nie price action.
Statystyczne zachowanie się ceny w sytuacji silnego wykupienia/wyprzedania. Mógłbyś grać ten system bez wykresu, znając tylko wartości MA200, MA5, RSI(2) o godzinie 5PM EST.
Jeżeli chcesz zatrudnić price action to już nie będzie TEN system.

dodatkowe informacje, policzyłem sobie że system ma 61,5% winning rate i osiąga expectancy 57 dla pozycji 0,1L i 115 dla pozycji 0,3 L ...
trochę przesadziłem z tym brakiem wykresu, czasem piszę szybciej niż myślę....

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

jackub, a jak sobie poradziłbyś z tym ?! :P Pojawił się sygnał short blisko przecięcia ma(200), RSI weszło nad wartość 95 na D1. Ale potem cena mocno wybiła w góre i EA zgłupiał bo nie został zakodowany do tego żeby zamykać trejdy short po stronie long. I gdzie powinno być zamknięcie tej pozycji wg Ciebie? Pomarańczowa kreska - start sygnału RSI nad 95, czerwona kreska cena dochodzi od MA(5).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

rookie nie rozumiem. system jest na d1 wiev czemu grasz na h1?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

d4mian7 pisze:rookie nie rozumiem. system jest na d1 wiev czemu grasz na h1?
żeby było widać gdzie był ten sygnał. Na D1 nie wiesz dokładnie gdzie był, a tak to mam ustawione po świecy M5, ale oglądam to na wykresie H1. Dobra, niech jackub odpisze...

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

kuba. skoro system bazuje na wyprzedaniu i wykupienie to cxy samo rsi nie wystarcxy?

-- Dodano: 03 kwie 2018, 13:34 --

ok. Chyba kumam system. chodzi o statystyke. zapewne bedzie to dla mnie lepsze niz jakieś popaprane ichimoku i ciagle patrzenie jak cena idzie na odwrot do sygnalu

jackub

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: jackub »

-rookie- pisze:jackub, a jak sobie poradziłbyś z tym ?! :P Pojawił się sygnał short blisko przecięcia ma(200), RSI weszło nad wartość 95 na D1. Ale potem cena mocno wybiła w góre i EA zgłupiał bo nie został zakodowany do tego żeby zamykać trejdy short po stronie long. I gdzie powinno być zamknięcie tej pozycji wg Ciebie? Pomarańczowa kreska - start sygnału RSI nad 95, czerwona kreska cena dochodzi od MA(5).
Rookie, reguły to reguły. jeżeli świeca dzienna zamknęła się pod MA200 i na zamknięciu świecy ciągle RSI(2) powyżej 95 to zajmuję pozycję short (eżeli zamknęła się powyżej MA200 to nie ma sygnału do tredju). Jeżeli jednak cena następną świecą przebija MA200 to trudno! Czekasz na świecę która swoim range zahaczy MA5 i na jej close zamykasz ze stratą (albo z zyskiem). Stratne pozycje będą się zdarzały, muszą się zdarzać bo gramy prawdopodobieństwo. Żeby skorzystać z dobrodziejstwa prawdopodobieństwa musisz wziąć udział we wszystkich zdarzeniach opisanych parametrami zdarzenia.
Powtórzę moim zdaniem kluczem do sukcesu w tej strategii jest mechaniczność i dywersyfikacja. Jeżeli grać tą metodą to przynajmniej 15 par równolegle. Pomyślmy, jesteście w stanie przez pięć lat niczego nie zmieniać w systemie i 1300 razy o tej samej porze odwiedzić wykres w tych samych zamiarach z tym samym zestawem zasad? Kto tak potrafi? :D

PS. przypominam że interesuje nas poziom RSI(2) na zamknięciu świecy dziennej nie kreski na wykresie wskaźnika tylko wartość w prawym górnym rogu pola wskaźnika..... wiem że wskazania kresek bywaj wielce mylące
USDCHFDaily.png
-- Dodano: 03 kwie 2018, 15:29 --

https://www.youtube.com/watch?v=i_h9P8dqN4Y
https://www.youtube.com/watch?v=33Mo0nlyqww
https://www.youtube.com/watch?v=-DyvLXL_ylE
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

mnie martwi jedno - malo sygnalow. Kuba. bedzie tak ze nawet w tygodniu ani jeden sie nie trafi,?

jackub

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: jackub »

d4mian7 pisze:mnie martwi jedno - malo sygnalow. Kuba. bedzie tak ze nawet w tygodniu ani jeden sie nie trafi,?
1300 dni 790 trejdów ... może się zdarzyć że w tygodniu nie będzie wejść, ale będą takie dni że będą 3-4.
Będą ciągi stratnych pozycji wymagające od gracza żelaznych nerwów ....
Stratne trejdy statystycznie rzecz biorąc są większe od zyskownych ... to też trudny element do brania na klatę.
Pierwszy rok nie musi być udany .... wszystko może się zdarzyć Damianie!!!
Wyniki za okres pięciu lat nie muszą się pokrywać z wynikami za następne pięć lat ...
11% DD daje się przeżyć ale przy zastosowaniu metody procentu składanego w 3 roku DD był do 40% ... kilka razy 2500 USD straty ... będzie bolało
Niech brak sygnałów cię nie martwi, brak sygnałów to brak straty ... o nie ma sygnału to świetnie, nie stracę dzisiaj... :wink:

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

jak ustawic alarm na to rsi?


ODPOWIEDZ