Dwie średnie kroczące i RSI

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Mam jeszcze prostszy sys od Twojego krystian74. SMA(200) + EMA(7) + Renko 15 pip. SMA(200) ustala kierunek trendu, jak w tej strategii RSI, nad buy, pod sell. Otwarcie następuje po pierwszej cenie gdy renko zamyka się nad EMA21 . Zamkniecie na przecieciu EMA(7). To są trejdy EA. Nawet jak wali na pale w jedna i w druga strone w niektorych miejscach to i tak w trendzie odrabia. Bede to testował na demo najpierw. Ta biała linia to ema7, blekitna sma200. Short to zamkniecie siwecy pod ema, long nad ema, tylko kierunek wg sma200. I takie proste zasady a chyba beda dzialac. Tylko to jest RENKO 15 PIP ( piętnaście ) !!! Zobaczymy..

-- Dodano: 09 kwie 2018, 22:02 --

aha, sl sztywny 20 pips

-- Dodano: 09 kwie 2018, 22:05 --

A cały 2017 wyglądał tak z testu, +290 PLN, więc to jakieś 29% tylko. Sama strategia nie robi wrażenia ale już jakiś punkt wyjściowy jest do dalszych modyfikacji i testów...

-- Dodano: 09 kwie 2018, 22:10 --

pozycja 0.01 lota ( 1000 jednostek )

-- Dodano: 10 kwie 2018, 05:58 --

W załączniku jest plik java żeby dokładnie zobaczyć co ta strategia robi. To są prototypy, więc testuje głównie na EURUSD, ale dodałem możliwość zmiany instrumentu na inny, tylko pewnie coś tam brakuje w kodzie i taki DAX nie będzie działał. Trzeba dodać inne wartości, tzn wyciągnąć z instrumentu getPipValue() itp. No ale z GBPUSD, USDJPY powinno być ok. Trzeba dodać na platforme Renko 15 pip. Dokumentacja jforex, przykład z range barami, niewiele się to różni od renko, tylko zmienione jest IRangeBar na IRenkoBar https://www.dukascopy.com/wiki/en/devel ... ents/feeds .

-- Dodano: 10 kwie 2018, 06:01 --

I to jest tylko prosty test a nie gotowa strategia. Stąd mi się wzięły wlaśnie te trejdy na obrazkach.

-- Dodano: 10 kwie 2018, 06:21 --

https://images81.fotosik.pl/1039/b55c83f1e4d3a294.png

-- Dodano: 10 kwie 2018, 06:33 --

Zapomniałem dodać zmiany wartości renko w pipsach. Ręcznie trzeba zmienić z 15 np na 1 albo inną wartość w tej linii. Można przetestować inne wartości renko na tych ustawieniach, lub zmienić jeśli ktoś wie jak heh, kod jest intuicyjny, specjalnie zostawiłem console żeby bylo wiadomo choć troche co ten kod robi i kiedy.

Kod: Zaznacz cały

public IFeedDescriptor feedDescriptor = new RenkoFeedDescriptor(selectedInstrument, PriceRange.valueOf(15), OfferSide.BID);
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Świeca Renko na wykresie 15 pip ma o wiele więcej pipsów.
Testujesz na automacie jakąś swoją strategię a popełniasz świadomy błąd. Jesteś geniuszem, ech szkoda pisać.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

krystian74 pisze:Świeca Renko na wykresie 15 pip ma o wiele więcej pipsów.
Testujesz na automacie jakąś swoją strategię a popełniasz świadomy błąd. Jesteś geniuszem, ech szkoda pisać.
Z testowanie range bar jest jakiś problem, nie mam pojęcia co jest nie tak ale wczytuje mi zły wykres podczas testu, na realnych danych to znaczy na bieżącym rynku jak włącze EA jest ok, ale na testerze jest coś nie tak i nie wiem jak to zmienić. Dlatego nie mogę na razie przetestować range bar. A renko a dokładnie IRenkoBar ma funkcje getWickPrice() tylko nie wyciągałem wartości skrajnych tzn renko z knotami bo nie to było celem testu. Strategia ma potecjał, może być dobra do piramidowania... może w innych ustawieniach da rade skalpować. Poza tym strategia jest podobna do tej co dal jackub, tylko zamiast RSI jest renko.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

-rookie-
Pomyśl dlaczego to napisałem, znowu mam udowadniać.
Nigdy nie korzystałem z testera wszystko robię ręcznie może dlatego wiem o wiele więcej od Ciebie.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nie wiem o co Ci chodzi, ale ja tą strategie dopracuje i na dniach już będę testował u siebie. Wrzuciłem bo jest troche podobna to tej strategii jackuba. Jak ktoś chce to z tego skorzysta, jak nie... to nie. I tyle.

jackub

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Rookie to nie jest moja strategia, znalazłem ją na FF a potem w paru innych miejscach ... rozumiem że zastosowałeś skrót myślowy, ale chcę aby było jasne to że ja nie roszczę sobie żadnych pretensji do jej kreacji :?

ODPOWIEDZ