Dwie średnie kroczące i RSI

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

No i super.
Dlaczego nie korzystam ze świec japońskich, ponieważ mają różną wartość i na wykresie pojawia się ruch o sporej różnicy pipsowej.
Wyeliminowałem całkowicie świece na korzyść wykresu RB.
Skoro wyliczyłeś że świeca 1H ma uśrednioną wartość 15pip to podzieliłem na 2 i wyszło 8pip jako drugi wykres.
Czyli praca z dwoma wykresami i porównanie ich między sobą.
Na tych dwóch wykresach są dodane średnie tj; MIDPRICE o wartości 9, 26 całość jest zaczerpnięta z strategii Ichimoku.
Dodany jest również oscylator CCI 14, 34 oraz jego przejscie przez "0"
Aby dopełnić całość strategii cena z wykresu 15 pip musi przejść przez przez średnią 9 i CCI14, a na wykresie 8 pip przez średnią 26 i CCI 34.
Ja korzystam z wykresu RB o wartości 10 i 5 pip oraz pełnego Ichimoku.
Całość jest opisana i pokazana na stronie; https://www.forexfactory.com/showthread.php?t=583609 ja to trochę udoskonaliłem.
Wydaje mi się że wykres 10 i 5pip jest bardziej czytelny.
Można to samo zrobić z wykresem RB 50 i 25 pip.
Osobiście nie próbowałem.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Aha, czyli ta wartość jest użyta do wykresu Range Bar. No ale kiedy mamy zawierać pozycje wg tych wskaźników, gdzie sl, gdzie tp?

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Czytam ten dziennik; https://www.forexfactory.com/showthread.php?t=583609 prawie od samego początku jego prowadzenia. Szukałem alternatywy do wykresu świecowego.
Tu jest wszystko dokładnie opisane pokazane. Nie można napisać że SL ma być tu czy tu postawiony, to samo tyczy TP trzeba samemu zrozumieć całość tej strategii i dopiero wtedy podejmować decyzje.
Ten dziennik jest prowadzony już ponad dwa lata, tak że jest z czym się zapoznać i przeanalizować.
To że dodałem drugi wykres do planu to jest dla mnie ułatwienie, dla drugiego może sprawić kłopot.
Całość dziennika opiera się na PA który jest łatwiej widoczny z perspektywy wykresu RB.
Osobiście preferuję ustawienia Hosody niż podane w dzienniku.
Dodam jeszcze że posiłkuję się średnimi widocznymi na poprzednim wykresie, z nazewnictwa Ichimoku
Tenkan Sen i Kijun Sen w drugiej kolejności patrzę na PA.

-- Dodano: sob 07-04-2018, 12:17 --
-rookie- pisze:Aha, czyli ta wartość jest użyta do wykresu Range Bar. No ale kiedy mamy zawierać pozycje wg tych wskaźników, gdzie sl, gdzie tp?
Do wczorajszej wypowiedzi można załączyć fotkę;https://www.forexfactory.com/showthread ... 9&page=147
Nie będę ją objaśniał, widać wszystko co jest na wykresie i gdzie postawić SL i gdzie TP.
Skoro mamy takie same programy to nie będzie problemu z ustawieniem odpowiedniej konfiguracji.
Nie wiem jak jest w przypadku MT4

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Możesz napisać po polsku, chociaż 1 wersje wejścia i wyjścia? Jak patrze na te wykresy na FF to mnie kurw... bierze. Jednej wrzuca wykresy 2 minutowe, drugi h.. wie jakie, 3 jeszcze coś innego. To w końcu range bar strategy czy co? Nie bierz tego do siebie krystian74.

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

a skad wziac wskaznik dajacy wykres range bar?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

d4mian7 pisze:a skad wziac wskaznik dajacy wykres range bar?
Na jforex masz w ustawieniach https://images82.fotosik.pl/1037/d8bd740eefc9b53b.png . Możesz dodać wartość range bar jaką chcesz, tylko wybierz z tej listy custom. A w MT4 to nie wiem.

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

korzystam z mt4

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

:) :) :) Na poprzedniej fotce zamieściłem wykres Heikin Ashi.
Masz dwa kolory stawiasz SL pod pierwszą świecą która zmieniła kolor i przecięła średnią.
A wychodzisz odwrotnie przy zmianie koloru.
Druga możliwość to postawić SL pod świecą która jest bez cienia i przeszła przez średnią.
Wszystko to dotyczy platformy Dukascopy i połączenia wykresu Range Rars i Heikin Ashi
Nie wiem czy w MT4 idzie takie coś zrobić.

Dołączam trzy wykresy 15 pip, oraz 5 min, 5pip
Jest spora różnica w czytelności wykresu między RB- ami a min

-- Dodano: sob 07-04-2018, 20:11 --

Zabawa w porównywanie wykresów 10 pip przejście przez średnią Tenkan Sen oraz CCI14 do 5 pip przejście przez Kijun Sen oraz CCI 34

Można również wybrać strategię opisaną; https://www.forexfactory.com/showthread.php?t=583609 czyli PA pod i nad chmurą.
Podałem zastosowanie dwóch strategii

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

d4mian7 pisze:a skad wziac wskaznik dajacy wykres range bar?
masz wskaźnik za free, dostepny na forum.forexcity.pl

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

PA pod i nad chmurą wykres RB

ODPOWIEDZ