Dwie średnie kroczące i RSI

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

apropo sygnałów to wczoraj były- eurcad l i cadchf s

-- Dodano: 05 kwie 2018, 16:41 --
d4mian7 pisze:apropo sygnałów to wczoraj były- eurcad l i cadchf s
ale jak na razie robia co chcą

-- Dodano: 05 kwie 2018, 17:08 --

i jak na razie widze to wszystkie wskazniki ichimoku i inne badziewie sluzy do wpuszczania ludzi w maliny

-- Dodano: 05 kwie 2018, 19:31 --

strategia do dupy. moze prowadzic do wyczerpania konta

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Każda strategia jest do dupy, i prowadzi do wyczerpania konta jeżeli się ją nie rozumie.

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

    krystian74 pisze:Każda strategia jest do dupy, i prowadzi do wyczerpania konta jeżeli się ją nie rozumie.
    dobrze ze ty wszystko rozumiesz

    -rookie-
    Maniak
    Maniak
    Posty: 2307
    Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

    Re: Dwie średnie kroczące i RSI

    Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

    d4mian7 pisze:strategia do dupy. moze prowadzic do wyczerpania konta
    Strategia chyba zarobi, ale trzeba ryzykować na transakcje coś koło 1% żeby przetrzymać ruchy na ponad 100 pips i jeszcze uśredniać w kolejnych dniach. Long trem 5 lat minimum i procent składany? Z małej sumy to prędzej zamknął forex niż się dorobię jakiejś sensownej kwoty z tej strategii, chyba że dopłacanie do konta żeby systematycznie powiększać kapitał i konsekwentnie ten 1% na transakcje i może za 10 lat... heh. Cena w końcu wróci do tej MA(5).

    d4mian7
    Maniak
    Maniak
    Posty: 1989
    Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

    Re: Dwie średnie kroczące i RSI

    Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

    cena zawsze wraca do sredniej. tylko kiedy i ....po jakiej cenie. w mojej ocenie strategia bez sensu

    krystian74
    Pasjonat
    Pasjonat
    Posty: 646
    Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

    Re: Dwie średnie kroczące i RSI

    Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

    Ruch boczny powoduje przyciągnięcie ceny do średniej. Jest konsolidacja ceny w jakimś X czasie, a następnie wybicie. Przy średniej 5MA takie zjawisko jest praktycznie nie zauważalne.

    -rookie-
    Maniak
    Maniak
    Posty: 2307
    Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

    Re: Dwie średnie kroczące i RSI

    Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

    krystian74 pisze:Ruch boczny powoduje przyciągnięcie ceny do średniej. Jest konsolidacja ceny w jakimś X czasie, a następnie wybicie. Przy średniej 5MA takie zjawisko jest praktycznie nie zauważalne.
    Na D1, ale na H1 w ustawieniach MA(60) już to widać. Przeskalowanie MA z D1 na H1. Pomysł z TP na dojściu do MA jest ciekawy, nie wpadłem na to, ale łapiemy "spadające noże" w tej strategii, bez stop lossa, potem uśredniamy i czekamy aż cena wróci do MA(5). Może da się coś wycisnąć z tej strategii, ale na razie nie mam żadnych pomysłów...

    krystian74
    Pasjonat
    Pasjonat
    Posty: 646
    Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

    Re: Dwie średnie kroczące i RSI

    Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

    @-rookie-
    To może inaczej, jaka jest uśredniona wartość świecy 1H podanej w pipsach. Według Ciebie.
    Może inny punkt widzenia, przybliży czytelność wykresu.

    -rookie-
    Maniak
    Maniak
    Posty: 2307
    Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

    Re: Dwie średnie kroczące i RSI

    Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

    krystian74 pisze:@-rookie-
    To może inaczej, jaka jest uśredniona wartość świecy 1H podanej w pipsach. Według Ciebie.
    Może inny punkt widzenia, przybliży czytelność wykresu.
    W zalaczniku masz kod jak to policzylem żeby nie robić tego ręcznie tylko puścić test i dostać gotowe wyniki. Dodaj na wykres wskaźnik ATR(1) - time period 1. Z tego wskaźnika pobrałem wartości ATR i to policzyłem. I tak mi wyszło... Ostatni tydzień wyglądał tak, 5 wartości : pon, wt, sr, czw, pt :arrow: https://images82.fotosik.pl/1036/5d9b4e7fdc7c9b48.png
    [14.729166666666664, 14.16666666666667, 16.166666666666664, 14.4625, 7.604166666666668]

    średnio jakieś 14 pips, 3 razy taka wartość wyszła za ostatni tydzień na EURUSD

    Dodalem wartosci atr z kazdej swiecy H1 i podzielilem na 24 na koniec dnia i mi wyszla srednia wartosc atr, ale nie wiem czy o to chodzilo.
    Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

    Online
    Cblondyn
    Maniak
    Maniak
    Posty: 6654
    Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

    Re: Dwie średnie kroczące i RSI

    Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

    -rookie- pisze:
    d4mian7 pisze:strategia do dupy. moze prowadzic do wyczerpania konta
    Strategia chyba zarobi, ale trzeba ryzykować na transakcje coś koło 1% żeby przetrzymać ruchy na ponad 100 pips i jeszcze uśredniać w kolejnych dniach. Long trem 5 lat minimum i procent składany? Z małej sumy to prędzej zamknął forex niż się dorobię jakiejś sensownej kwoty z tej strategii, chyba że dopłacanie do konta żeby systematycznie powiększać kapitał i konsekwentnie ten 1% na transakcje i może za 10 lat... heh. Cena w końcu wróci do tej MA(5).
    Jak sam słusznie zauważyłeś strategia jest nie dla każdego. Głównie dla tych co moga otworzyć depo składające sie z 6 cyfr i więcej i jest alternatywą dla funduszy, obligacji, lokat itp. Tak że radze nie zawracac sobie nia głowy tym których stać na otwarcie depo max 100-1000 pln.

    ODPOWIEDZ