Dwie średnie kroczące i RSI

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: meylo »

...backtesty...
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

nie robilem nigdy backtestow i nie wiem co to jest. logika mi podpowiada ze jeśli ktos cos dzisiaj publikuje ze testuje i ma wynik z 5 lat to nie moze byc to prawda bo od dzisiaj 5 lat to bedzie za 5 lat:)) ciężko wam to zrozumieć?

-- Dodano: 01 kwie 2018, 20:41 --

zresztą jak maja niby działac te backtesty nawet na danych wstecznych? skoro cos ma zajac 5 lat to chyba musi sie to wykonać w ciągu 5 lat? czy to jakas kompresja cZasu?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

d4mian7 pisze:nie robilem nigdy backtestow i nie wiem co to jest. logika mi podpowiada ze jeśli ktos cos dzisiaj publikuje ze testuje i ma wynik z 5 lat to nie moze byc to prawda bo od dzisiaj 5 lat to bedzie za 5 lat:)) ciężko wam to zrozumieć?

-- Dodano: 01 kwie 2018, 20:41 --

zresztą jak maja niby działac te backtesty nawet na danych wstecznych? skoro cos ma zajac 5 lat to chyba musi sie to wykonać w ciągu 5 lat? czy to jakas kompresja cZasu?
Nigdy z czystej ciekawości nie włączyłeś testera w MT4? Włącz teraz MT4 i kliknij na ikone gdzie pokazałem na tym rysunku numerem 1 https://images81.fotosik.pl/1032/ef4084999aaf2278.png . W MT4 od razu masz standarodowo 2 strategie, jedna MACD Sample druga Moving Average. Po kliknieciu na ikone "1" pojawi się na dole panel, tam ustaw to samo co na tym obrazku ode mnie i potem włacz start gdzie zaznaczyłem numerem 5. Akurat tutaj już puściłem test ale tym sam musisz to włączyć u siebie i zobaczyć jak szybko przewija wykres. 5 lat może zajmie 20 minut, jeśli EA nie jest bardzo obciążające i model testowania to nie jest Every Tick, tylko jak tutaj u mnie na obrazku Open Price only. Włącz różne tryby i zobaczysz. Masz podane 2 przykładowe EA w standardowym MT4 które możesz też edytować żeby zobaczyć jak robi się takie EA.

Nie wiem czy jest program który przyspieszy przetwarzanie danych, ale jackub prawdopodobnie robił w ten sposób backtest. Ustalił warunki w tym programie Soft4fx, czyli tak jakby wygenerował EA, potem puścił taki test jak na obrazku. Nie korzystałem z tego programu więc nie wiem co to robi.

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

dla mnie to.sprzeczne co mowi jackub. skoro pisze ze robil.wszystko na piechote to znaczy recznie wiec musialo to zająć okreslony rzeczywisty czas. cyba ze 5 lat wstecxnych różni sie dlugoscia od przyszłych. no na logikę

jackub

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: jackub »

d4mian7 pisze:dla mnie to.sprzeczne co mowi jackub. skoro pisze ze robil.wszystko na piechote to znaczy recznie wiec musialo to zająć okreslony rzeczywisty czas. cyba ze 5 lat wstecxnych różni sie dlugoscia od przyszłych. no na logikę
Damian,
Mam symulator, mam bazę tickową dla dwudziestu kilku par walutowych od chyba 2004 roku. Robiąc na piechotę mam na myśli że nie używałem żadnego EA tylko każde kliknięcie budowało nową świecę. Pięć lat oznacza około 1300 kliknięć na jedną parę aby odtworzyć wykresy ceny na dziennej ramie czasowej pomiędzy rokiem 2013 do końca 2017. ....
i wszystko.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

jackub pisze:
d4mian7 pisze:dla mnie to.sprzeczne co mowi jackub. skoro pisze ze robil.wszystko na piechote to znaczy recznie wiec musialo to zająć okreslony rzeczywisty czas. cyba ze 5 lat wstecxnych różni sie dlugoscia od przyszłych. no na logikę
Damian,
Mam symulator, mam bazę tickową dla dwudziestu kilku par walutowych od chyba 2004 roku. Robiąc na piechotę mam na myśli że nie używałem żadnego EA tylko każde kliknięcie budowało nową świecę. Pięć lat oznacza około 1300 kliknięć na jedną parę aby odtworzyć wykresy ceny na dziennej ramie czasowej pomiędzy rokiem 2013 do końca 2017. ....
i wszystko.
12 miesięcy * 5 lat = 60 * 24h = 1440 kliknięć. Więc nie było żadnego EA, tylko ręcznie klikałeś, przewijałeś wykres co świece H1. No ok. Można i tak. I właśnie w takich backtestach przydaje się choć blade pojęcie o kodowaniu bo wtedy co chwile pojawiają się nowe pomysły i rozwiązania. Na pewno łatwiej idzie to sprawdzić. Dam Ci przykład jak można inaczej rozegrać ten sygnał RSI(2) <= 5. Ok, więc mamy już odfiltrowany sygnał który sprawdza te 3 warunki które podałeś na początku i to daje zielone światło do trejdu. Następnie dodajemy do tego warunek że stoch 7-3-3 musi zejść pod wartość 20. I dopiero wtedy EA otworzy pozycje Long. Może otworzyć pozycje co 5 minut do póki jest sygnał (to trzeba zakodować 1 pozycja na 1 zejście stocha, ale teraz to jest tylko przykład na szybko). Gdzie jest TP?! Możesz ustalić żeby sprawdzało czy tylko 1 pozycja z całej grupy ma już 50 pips zysku, jeśli tak zamknij wszystkie pozycje. I możesz określić sztywny zasięg TP i SL w ten sposób i sprawdzić, a to tylko jeden z wielu sposobów... :arrow: https://images83.fotosik.pl/1031/8e933c749219b35d.png

Nie zrobiłem SL tutaj. Trzeba zrobić to jako funkcja, jeśli dla każdego zlecenia jest ustalany Stop Loss np 20 pips od wejścia i ta wartość będzie różna bo te pozycje otwierają się po różnych cenach, to trzeba to potem ustalić dla wszystkich zleceń np według dystansu pierwszej pozycji wtedy te niżej nie będą miały 20 pips tylko np 12, 7, 5 albo pośreniej cenie ze wszystkich pozycji. Ale nie zrobiłem teraz tego tutaj. Sorki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Rookie fajnie że masz pomysły i kombinujesz,
Ja nie umiem programować i jakoś mnie to nie kręci. Co do twoich wyliczeń to się nie bardzo zrozumieliśmy.
Każde kliknięcie to jedna dzienna świeca. zakładałem 260 dni rynkowych w roku, pięć lat danych to około 1300 kliknięć.
Moim zamiarem było udowodnienie że ten najprostszy z systemów (trzy warunki tak-nie), bez analizy technicznej, bez oglądania się na newsy, stosowany z żelazną dyscypliną i konsekwencją dał w latach 2013-2017 możliwość zarobienia sporych pieniędzy przy niewielkim lewarze i minimalnym ryzyku( co wnikliwie zauważył Cblondyn). Jego prostota polega również na tym że jest tylko jeden parametr do zamykania trejdu, czy zyskowny czy stratny bo nie ma stop losa, nie ma oczekiwanego risk reward, nie ma żadnych innych cudów wianków, prosty jest jak cep i do tego jak cep działa. W ogóle powinien się nazywać system cepa.
System jest znany od "stu" lat używany pierwotnie na giełdzie, opublikowany w wielu filmikach na "tyrura" w oryginalnej postaci jak i z różnymi zmianami (również prezentowany w tak "szanownym" instytucie jak instytut van Tharpa hi!).
Zmiany , dodatkowe filtrowania tylko komplikują, (zasadniczą zaletę jaką jest prostota) ale jak ktoś koniecznie musi z niego zrobić Graala oczywiście może.
Pozdrawiam Serdecznie
**ps Damian mam nadzieję że nie czujesz się obrażony , ja na prawdę myślałem że robisz sobie ze mnie jaja... przepraszam

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

dzięki Kuba:) nie, nie obrazilem sie:) po prostu zielony jestem w pewnych sprawach.. system fajny tylko moglby mi ktos objasnic, skoro nie ma sl to kiwdy wychodzić z transakcji mimo braku zysku. tp jest dla mnie jasne w miarę - jak dotknie sma 5

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

d4mian7 pisze:dzięki Kuba:) nie, nie obrazilem sie:) po prostu zielony jestem w pewnych sprawach.. system fajny tylko moglby mi ktos objasnic, skoro nie ma sl to kiwdy wychodzić z transakcji mimo braku zysku. tp jest dla mnie jasne w miarę - jak dotknie sma 5
U mnie w tym teście (dwie-srednie-kroczace-i-rsi-t29852-10.html#p907149) wycina pozycje na powrcie ceny do MA, po prostu taki mam warunek, cena wraca na D1 do MA(5) i zamyka pozycje i np w trejdzie 3 zamknęło jak na obrazku, niżej od wejścia :arrow: https://images84.fotosik.pl/1032/e31f8198aa760443.png . Tylko troche przez to dodatkowe okienko jforex wariuje, coś skopałem znowu. W każdym razie takie TP mi określa tzn punkty zamkniecia pozycji.

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

no i właśnie. pytanie czy zadowalac siw mikrym zyskiem czy czekać

-- Dodano: 02 kwie 2018, 20:40 --

mnie interesuje sl bo moze byc sytuacja ze cena nawet nie przekroczy sma5 w kierunku trejdu

-- Dodano: 02 kwie 2018, 20:46 --

i nie wydaje ci sie rookie ze wiele traci system na sl i tp po dotknieciu do sma5?

ODPOWIEDZ