Dwie średnie kroczące i RSI

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
jackub

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: jackub »

-rookie- pisze:Więc te wykresy pokazują 5 lat... A jak wygląda sumaryczny wynik z tych 15 par za te 5 lat jeśli chodzi o ilość otwartych pozycji i ogólny bilans konta sumując wyniki ze wszystkich instrumentów?
cierpliwości Rookie ... jest napisane cdn .... jutro będzie end.

-- Dodano: 23 mar 2018, 13:09 --

A oto połączone zestawienie 15 par walutowych …
Dla przypomnienia kapitał początkowy to 10000 USD a stała pozycja tylko 0,1 Lota …
Wyniki wspólne dla wszystkich par wyglądają znacznie lepiej niż jakakolwiek z nich pojedynczo.
Zanotowany zysk na koniec piątego roku to ok 8500 USD co stanowi 85% wielkości kapitału początkowego.
Jak widać na wykresie największy DD osiągnął poziom poniżej 11%.
Zestawienie 0,1 L.png
To samo zestawienie jednak z ustawioną stałej wielkości pozycją 0,3 Lota
Osiągnięty zysk to 25000 USD co stanowi 250% wielkości kapitału początkowego.
Największy DD osiągnął 16,9%
Zestawienie 0,3 L.png
I na sam koniec pokazuję wykres zawierający zmienną wielkość pozycji. Pozycja wyjściowa 0,3 Lota powiększana o 0,01 z każdym wzrostem kapitału o tysiąc USD. Przy spadającym kapitale pozycja była zmniejszana odpowiednio …
Zysk osiągnął poziom bliski 85000 USD co stanowi 850% kapitału początkowego. Największy DD to 40%.
Procent składany.png

Wnioski niech sobie każdy sam wyciągnie …

-- Dodano: 23 mar 2018, 13:09 --
The end.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Sprawdziłem warunki cena ma być nad ma200 to warunek dla long, RSI(2) ma być równe lub pod wartością 5 w jforex. Zakres 6 miesięcy wstecz na próbę. Kilka fałszywych sygnałów wg mnie, dlatego pokazałem jak to wygląda jeszcze na wykresie H1. Sygnał dostawałem zaraz po północy, na otwarciu kolejnej świecy D1. Więc teraz trzeba dopiero określić warunki do zawarcia trejdu, ale chciałem zrobić wstępnie test sygnałów. I tak to wygląda. Ten plik z EA tylko rysuje kreski tak jak na tym obrazku, ale wrzucam żeby było jasne skąd się to wzięło. Nie ma warunku "cena znajduje się poniżej 5 MA" ale i tak ten sygnał będzie chyba taki sam, chciałem sprawdzić co mi pokaże to RSI. To nie jest test skuteczności tylko sprawdzenie gdzie dostane sygnał wg tych warunków.

Według tego obszar trejdu będzie od pierwszej zielonej kreski do ostatniej, czyli od początku 27 do końca 28, na przykładzie sygnałów 1 i 2. Rysunek "obszar trejdu". Ale tego nie ma w tym pliku, dopiero teraz to sprawdziłem.

I takie coś mi wyszło z tego jackub. Nie sprawdzałem jeszcze co będzie gdy zrobie warunek na zamknięciu D1 przy MA 5, czyli tam gdzie ma być Take Profit. Na razie wstępnie zobaczyłem co i jak. Może za jakiś czas to dokończę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Trudno jest mi odnieść do twojego wpisu ponieważ robiłem to chyba trochę inaczej.
Używałem wyłącznie dziennego wykresu. Nie używałem żadnego robota, zrobiłem wszystko na piechotę. Oczywiście mogłem popełnić jakieś błędy, nie jestem nieomylny. Nie filtrowałem sygnałów brałem wszystkie sygnały, na tym polegał cały pomysł aby wszystko było KISS, czysto mechanicznie.
Zwróć uwagę że często RSI(2) jest poniżej poziomu 5 lub powyżej 95 w czasie trwania świecy, ale na zamknięciu dziennej świecy już nie. Nie traktowałem tego jako sygnał.

Zapomniałem dodać że symulator pracuje pod MT4 ale korzysta z własnej bazy danych tickowych którą może ściągać z dwóch rożnych źródeł, z Ducasa lub TrueFX ...

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

No ok, ja to najpierw wizualnie obczajam, dopiero potem robie wstępny test. Troche zaśmiece Ci wątek, ale może komuś się to przyda. Tutaj jest kod już z funkcjami które na początku nie wrzuciłem, ale jest masa błędów. To się nie nadaje do niczego, jednak jeśli ktoś z nudów nie będzie miał co robić może podłubać w tym. Wygląda to tak https://images81.fotosik.pl/1030/a541d711cee97bc1.png otwiera się małe okno i tam wyłącza się i wyłącza zielone kreski na wykresie, czyli ten obszar sygnału do wejścia. Różowa kreska to take profit. EA sam otwiera pozycje na pierwszej zielonej kresce. Jednak są błędy potem, źle liczy, wali różowymi kreskami jendną po drugiej właśnie tam gdzie napisałem że jest błąd. Będę to dopiero poprawiał ale wrzucam ten kod bo może ktoś umie w tym coś zrobić. Wiadomo to jest na szybko robione, do sprawdzenia czy ma to sens, testuje wstępnie na EURUSD. Można usunąć z kodu dodawanie pionowych linii, wtedy powinno to szybciej działać, bo teraz coś zamula test. Za jakiś czas powinienem te błędy poprawić, na razie to tyle.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2018, 18:47 przez -rookie-, łącznie zmieniany 2 razy.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

jackub pisze:
-rookie- pisze:Więc te wykresy pokazują 5 lat... A jak wygląda sumaryczny wynik z tych 15 par za te 5 lat jeśli chodzi o ilość otwartych pozycji i ogólny bilans konta sumując wyniki ze wszystkich instrumentów?
cierpliwości Rookie ... jest napisane cdn .... jutro będzie end.

-- Dodano: 23 mar 2018, 13:09 --

A oto połączone zestawienie 15 par walutowych …
Dla przypomnienia kapitał początkowy to 10000 USD a stała pozycja tylko 0,1 Lota …
Wyniki wspólne dla wszystkich par wyglądają znacznie lepiej niż jakakolwiek z nich pojedynczo.
Zanotowany zysk na koniec piątego roku to ok 8500 USD co stanowi 85% wielkości kapitału początkowego.
Jak widać na wykresie największy DD osiągnął poziom poniżej 11%.
Zestawienie 0,1 L.png
To samo zestawienie jednak z ustawioną stałej wielkości pozycją 0,3 Lota
Osiągnięty zysk to 25000 USD co stanowi 250% wielkości kapitału początkowego.
Największy DD osiągnął 16,9%
Zestawienie 0,3 L.png
I na sam koniec pokazuję wykres zawierający zmienną wielkość pozycji. Pozycja wyjściowa 0,3 Lota powiększana o 0,01 z każdym wzrostem kapitału o tysiąc USD. Przy spadającym kapitale pozycja była zmniejszana odpowiednio …
Zysk osiągnął poziom bliski 85000 USD co stanowi 850% kapitału początkowego. Największy DD to 40%.
Procent składany.png

Wnioski niech sobie każdy sam wyciągnie …

-- Dodano: 23 mar 2018, 13:09 --
The end.png
Przy takim ryzyku (niewiekim) naprawde b. dobre wyniki. Depo lewarowane max 3-4x.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Tak jak pisałem, troche zaśmiecę, ale to już ostatnie na ten moment. Taka ciekawostka, skoro pobrało aż 11 osób ten pierwszy plik a w sumie nic tam prawie nie ma. I dalej nie zrobiłem sygnałów na SHORT. Ale to jak ta strategia kiedyś doczeka się testów a nie zabawy to pojawi się wszystko co jest potrzebne. To co teraz wrzucam nadaje się jako strategia do włączenia na żywym rynku. Dlaczego? Ponieważ zrobiłem signal tracking, można zobaczyć kiedy był pierwszy sygnał, jak długo już trwa i kiedy się skończył, albo skończy ( napisem TAKE PROFIT). Jest to wyświetlane w mniejszym oknie, lista sama się przewija w dół po dodaniu kolejnego rekordu, nie trzeba tego przewijać ręcznie, można jednak przewijać w góre i w dół. Kolejny rekord dodaje się co 5 minut, czyli co świece m5. Counter w kolumnie tracking signal liczy ile czasu jest aktywny sygnał, czyli ten obszar zielonych linii który tam pokazywałem post wyżej, tylko tutaj jest to w formie liczb, i wyszło tutaj że było 332 świece M5, ale sygnał trwał dłużej tylko pewnych świec nie liczy ale do póki nie pojawi się zakończenie sygnału take profit wypełnia rekordy w tabeli. Wrzucam jako ciekawostka dla tych którzy pobrali ten skrypt wyżej. Dobra, już ostatnie śmieci jakie wrzuciłem. Trzeba najpierw sprawdzić tą strategie, a przynajmniej zrobić chociaż sygnał na Short i Long a nie tylko na Long. Tak to wygląda jak na obrazku niżej, plik w załączniku.

https://images81.fotosik.pl/1030/8206e0bc35c4a6b0.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

troche nie rozumiem tych testów. 5 lat? toz jeszcze nie minęło 5 lat od założenia tego watku oraz wpisu tego gościa na FF.

jackub

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: jackub »

d4mian7 pisze:troche nie rozumiem tych testów. 5 lat? toz jeszcze nie minęło 5 lat od założenia tego watku oraz wpisu tego gościa na FF.
Powtórz to pytanie jutro, ok?

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

a nie mozesz wyjasnic? moze nie wiem na czym polegaja te testy. skoro piszesz o tym w marcu br. a gość z ff zalozyl tam watek w bodajże 2016 roku to jak mogles 5 lat testowac te strategie skoro mamy 2018 rok

jackub

Re: Dwie średnie kroczące i RSI

Nieprzeczytany post autor: jackub »

d4mian7 pisze:a nie mozesz wyjasnic? moze nie wiem na czym polegaja te testy. skoro piszesz o tym w marcu br. a gość z ff zalozyl tam watek w bodajże 2016 roku to jak mogles 5 lat testowac te strategie skoro mamy 2018 rok
Ładujesz mnie w prima aprilis, prawda?

ODPOWIEDZ