Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Wprost przeciwnie - na EUR/USD wyłącznie zarobiłem i to zarówno na BUY jak również później na sell. Dokładnie w tym poście co napisałem że jeszcze spadną (sprawdź datę i godzinę) otworzyłem mocnego sella już nie pamiętam na ile lotów równocześnie biorąc buy z zyskiem. Problem w tym że zjebałem i to po całości - bo za szybko selle zamknalem tylko po to aby dostrzec że i E/USD i G/USD odwrocili sie (sellowalem wtedy też G/USD).

Błąd polegał na zamknięciu sella na E/USD za wcześnie (tylko po to aby dzisiaj znowu wleźć w selle dzisiaj) i zamknieciu G/USD przy czym G/USD otwarłem w piątek buy'a) no i już wiesz że zarobiłem na G/USD SLke. Brak wykorzystania okazji na U/JPY który zacząłem sprzedawać a jak widać ładnie wystrzelił UP - no więc i tutaj SLka :) Ale cóż, to się zdarza co więcej na G/USD łatwo było się pomylić bo zrobili tak szybki i ostry spike że nie dali chwili do namysłu. Wszystko to sprawia że kwiecień uważam za kiepski miesiąc chociaż jest 100%, tylko że jeszcze trejduje więc zobaczymy. W skrócie - mogłem lekką ręką przebić 200K bo było tyle zmarnowanych okazji, a tak zrobiłem 100% i na tym będę musiał pewnie poprzestać co i tak jest spełnieniem comiesięcznego założenia ale pozostaje niedosyt wiedząc jak się przejebało dobre okazje. Inna sprawa że to najlepiej obrazuje że nawet przepuszczając takie okazje (G/USD był ruchem miesiąca) można zajebiście na tym zarabiać.

Nieśmiertelny Trader

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

maccyw pisze:Wprost przeciwnie - na EUR/USD wyłącznie zarobiłem i to zarówno na BUY jak również później na sell. Dokładnie w tym poście co napisałem że jeszcze spadną (sprawdź datę i godzinę) otworzyłem mocnego sella już nie pamiętam na ile lotów równocześnie biorąc buy z zyskiem. Problem w tym że zjebałem i to po całości - bo za szybko selle zamknalem tylko po to aby dostrzec że i E/USD i G/USD odwrocili sie (sellowalem wtedy też G/USD).

Błąd polegał na zamknięciu sella na E/USD za wcześnie (tylko po to aby dzisiaj znowu wleźć w selle dzisiaj) i zamknieciu G/USD przy czym G/USD otwarłem w piątek buy'a) no i już wiesz że zarobiłem na G/USD SLke. Brak wykorzystania okazji na U/JPY który zacząłem sprzedawać a jak widać ładnie wystrzelił UP - no więc i tutaj SLka :) Ale cóż, to się zdarza co więcej na G/USD łatwo było się pomylić bo zrobili tak szybki i ostry spike że nie dali chwili do namysłu. Wszystko to sprawia że kwiecień uważam za kiepski miesiąc chociaż jest 100%, tylko że jeszcze trejduje więc zobaczymy. W skrócie - mogłem lekką ręką przebić 200K bo było tyle zmarnowanych okazji, a tak zrobiłem 100% i na tym będę musiał pewnie poprzestać co i tak jest spełnieniem comiesięcznego założenia ale pozostaje niedosyt wiedząc jak się przejebało dobre okazje. Inna sprawa że to najlepiej obrazuje że nawet przepuszczając takie okazje (G/USD był ruchem miesiąca) można zajebiście na tym zarabiać.
Nie ma co, lepiej odpuścić. To i tak jest hit. od 10k - 20-40-80 przekroczone i teraz 200. Stary coś pięknego. Miesiąc w miesiąc 100%. Lepiej nie mozna. Nie skupianie się na jednym super zagraniu tylko cel miesięczny. Miałeś tygodnie stratne?

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Nie 200K tylko 160K, co daje wspomniane 100% (80 K jako punkt odniesienia) ponieważ pisze to w doniesieniu do 10K i dalszych progresów po 100% w odniesieniu do wyjściowego depo :) A z 200K to chciałem kwiecień zakończyć ale nie pykło i już raczej nie pyknie, BTW to thx za miłe słowa :)

Niestety na pytanie nie odpowiem bo nie patrzyłem na swój trading w ujęciu tygodniowym. Przyrównałem to tak jakby do pracy na etacie w przypadku której dostajesz wynagrodzenie co miesiąc więc patrzyłem tylko przez pryzmat miesiąca i w sumie odradzam patrzenie na trading w ujęciu dni lub tygodni bo...po co nadwyrężać swoją psychikę która jest bardzo istotna w tradingu ? I wiem to po sobie. Nawet jeżeli zaliczysz stratny tydzień to i tak nie przesądza on o stratnym miesiącu więc szkoda sobie tym głowę zawracać i się tylko denerwować :)

Natomiast utracone okazje no...lekko irytują, jeszcze z tych trejdów z kwietnia - zerknij na Monthly dla U/CAD. Wiedziałem że właśnie to "narysują" ale brakło mi jaj żeby trejdować ostry ruch ;) Inna sprawa że niezby przepadam za U/CAD bo sporo jest dla niego danych, przy równoczesnym wariactwie na tej parze gdy włażą dane, ruchy po 80 pipsów w jednym strzale.

Lucifer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 21 mar 2018, 21:48

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Lucifer »

So yesterday I was like why I still I dint't found a entry point for any trade?! Am I expecting to price reach in wrong place? Then with some deeper analyses I made 4 trades so I can hold my trades until friday.
My first trade was UJ, I sold but it is still hanging around so I will hold the trade until tomorrow.
My other 2 trades were in EU, at first they hit my stop so I entered again and booked around 40 pips. So I lost one and got profit with the other.
My forth trade was also a loss they took out my trade and went up.(GU)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

W sumie to nie wyszło tak źle i udało się dobić do lekko ponad 183K czyli dobrze ponad zakładane 100%. Aczkolwiek o ile z marca byłem zajebiście zadowolony to o tyle kwiecień i tak pozostawił u mnie niedosyt (pomimo spełnienia założonego celu - tak wiem, pojebane rozumowanie). Przyczyną jest wiele pomyłek, ale przy okazji to pozwala zobrazować jak zajebiście możecie być zarobieni nawet pomimo wielu pomyłek - o ile tylko wiecie co robicie i nie pozwolicie rozwalić sobie psychiki :) Dlatego jak wcześniej napisałem, nie przejmuję się w ogóle swoimi wynikami z danego dnia czy nawet tygodnia, w ogóle na to nie patrze bo mnie to kompletnie nie obchodzi a jedyne wyniki które mają dla mnie znaczenie to te z całego miesiąca.

Jakkolwiek, to mogę na sobie potwierdzić, że psychika i koncentracja (zwłaszcza to drugie) to równie ważne rzeczy na forexie jak umiejętność obserwacji i myślenia, przykład - na skutek pewnego wydarzenia osobistego w środę (albo czwartek) przewaliłem z 20K, tylko po to aby następnego dnia to wszystko odrobić i to z nadwyżką. Znajdziecie na statsach. Najlepsze jest to, że w sumie wiedziałem co zrobi rynek ale ...nie chciało mi się rozgrywać rynku pod prąd i takie tam - prywatne wydarzenie rzutowało na trading tym, że pojawiło się uczucie chwilowej obojętności. Jeżeli coś takiego Wam się przytrafi to najlepiej zamknąć pozycje (lub dać ciasny SL) i najlepiej na 2 dni z rynku całkowicie OUT ;)
Zwątpienie, obojętność - te dwa stany świadomości są bardzo niebezpieczne w tym biznesie. I dlatego kwiecień pozostawił u mnie pewien niedosyt bo mam wrażenie że nie dałem z siebie wszystkiego, mogło być zdecydowanie lepiej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

I ciąg dalszy

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Lucifer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 21 mar 2018, 21:48

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Lucifer »

Nice results maccyw!! :d Are you a full time trader? or you also have another job and just trade when you can?
maccyw pisze:I ciąg dalszy

Obrazek

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Thanks :D
Not yet, because for now I prefer to accumulate a certain amount of money that I need to be a full time trader and keep a peace of mind. However, to be honest with you I am not sure yest if I will stay an independent trader or decide to join to one of existed hedge fund, because sometimes I am thinking about such a choice.

Awatar użytkownika
grey worm
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 27 lip 2017, 07:47

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: grey worm »

maccyw bardzo dobra robota 16x konto :D
czucie rynku level master 8)
w końcu ktoś kto ma skilla, bo od tego danbo przegrywa to jak najdalej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Lucifer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 21 mar 2018, 21:48

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Lucifer »

maccyw pisze:Thanks :D
Not yet, because for now I prefer to accumulate a certain amount of money that I need to be a full time trader and keep a peace of mind. However, to be honest with you I am not sure yest if I will stay an independent trader or decide to join to one of existed hedge fund, because sometimes I am thinking about such a choice.
Have you ever thought on mentoring a group of people to trade? Like CJ does or even a paid service? Then you could be independent and help others too. Because from what I see you are the only one who posts the losing trades and the wining trades on the forum which shows us how well you are doing, even on the other forum people just post wining trades which leads us to think they are constant...

ODPOWIEDZ