Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Lucifer - there is no problem with English, you can stay here and write in English of course. You did not broke any rules. We just have a stupid dumbass on forum but it seems that nobody likes him and probably he has a problem with himself, maybe he lost a trade or the entire deposit, and now try to attack other guys to feel better himself.

EDIT: In other words, we have a troll on this forum.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Czy ktoś może wezwać na wątek admina ? Halo admin, przejrzyj posty usera o nazwie "mamucideal". Prosimy o bana !

Lucifer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 21 mar 2018, 21:48

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Lucifer »

Well, thank you for clarifying @mccyw. Btw I entered on a trade, I saw price dropped very quickly in just one bar and retraced. Today they took out the traders that bought in the retrace thinking that price will go high with a pin and then price went to the previous retrace and didn't broke it. Now this is where I get always stuck are they going to go through that mini "resistence" or keep going down?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

I am also not sure what they will do, however in fact I entered in sell position in G/USD and E/USD a few minutes ago and I am in profit righ now, so I try to keep my sell position but no longer than tomorrow afternoon. Tomorrow we have a Friday, so they will set up a Low for the new buy cycle. I am pretty sure of that they want to go up, so I will close my sell posiotions tomorrow and I will buy them on Monday. It seems that you had right and they want to go down one more time, but in my opinion they will not go below 1.2280 (EDIT) for E/USD.
Lucifer pisze:Well, thank you for clarifying @mccyw. Btw I entered on a trade, I saw price dropped very quickly in just one bar and retraced. Today they took out the traders that bought in the retrace thinking that price will go high with a pin and then price went to the previous retrace and didn't broke it. Now this is where I get always stuck are they going to go through that mini "resistence" or keep going down?

Lucifer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 21 mar 2018, 21:48

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Lucifer »

I guess we were right it went down it hit my tp 100 pips(demo account) and now is going to go up by the direction bias.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Lucifer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 21 mar 2018, 21:48

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Lucifer »

What are you guys expecting for GU and UJ?

For Gu- price is going to keep going down. I will see monday what the market does.
For Uj- Price might retrace a little but continue to go up.

Edit: I have a question/curiosity when did you guys had the confidence to trade in a real account? you guys trade in a real account? What did you feel to go from demo to real? for example was the consistency on your trades on a demo account made you start on a real or something else? I'm better than before there is no dought but I'm not going to open a real account until summer. Until there I will practice with you guys but do you have any advice to give when I trade on a real account?

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

U should open live account tomorrow and start trading without leverage till U ready to R & R. GL

SuchyRyz
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 26 lis 2017, 23:24

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: SuchyRyz »

Maccyw, mam do Ciebie pytanie. A w zasadzie kilka :D
1. Jak jesteśmy na 3 lvl kiedy decydujesz, że cena dalej będzie kontynuowała trend czy odwróci ?
2. Jak podejmujesz decyzję wyjścia z zyskownej pozycji i co jest dla Ciebie sl, kiedy stwierdzasz, że scenariusz się nie sprawdza ?

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

1. Nie liczę tego w ten sposób, tzn nie doszukuję się na siłę lvl 3 bo to zbyt często zawodzi. Zamiast tego skupiam się na szukaniu miejsc w których rynek powinien zawrócić, i w tych miejscach szukam m lub w , ale może to być równie dobrze potrójne uderzenie w opór / wsparcie, jest mi to obojętne. Pod tym kątem szukam uzasadnionego oporu / wsparcia, którym jest każda dłuższa (kilkudniowa lub więcej) niemożność przebicia danego poziomu. Jeżeli coś takiego zobaczycie to wiecie że rynek się "odwrócił" na dłuższy czas (tydzień, miesiąc lub dłużej). Ta wiedza daje mi wystarczającą przewagę aby móc na tym zarobić.

2. Długość zrobionego ruchu (liczonego w pipsach) powiązana z dniem tygodnia, bardzo często bowiem to co dzieje się na rynku zależy od dnia tygodnia o czym nie zamierzam robić tutaj wywodów ale zachęcam do własnych obserwacji. Ponownie nie jest to reguła ale jedynie wysokie prawdopodobieństwo że w danym dniu coś "stanie się". Oczywiście za zamknięciem pozycji może przemawiać u mnie również zrealizowanie miesięcznej normy z której jestem zadowolony i decyduję się skończyć w danym miesiącu, lub również to co napisałem w pkt 1. czyli że cena nie radzi sobie z danym poziomem. Wszystko to co napisałem odnosi się analogicznie do stawiania SL, którego traktuję raczej jako hard stopa. W sumie robię to co większość uznałaby za szalone - w trakcie tradingu potrafię przestawić SL ale nie tylko celem zmniejszenia ryzyka (czyli wąskiego stopa) ale również potrafię go rozszerzyć o 30 pipsów, to trochę jak w Holdemie gdy dokładacie do puli aby przekonać się czy przeciwnik Was nie blefuje tak i ja w tym przypadku skłonny jestem czasem zapłacić za to aby przekonać się czy market rzeczywiście idzie przeciwko mnie czy też kolejne 30 pipsów potwierdzą moje jakieś tam przypuszczenia. Aczkolwiek odradzam częste stosowanie takiego rozwiązania, ja sam to robię rzadko i w konkretnych sytuacjach.

Aha, ważne - jestem śmiertelny tzn mylę się, realizuję również straty. Będziecie widzieć na kwietniowych statementach tyle że ponownie udało mi się zrobić 100%. Ale jakbym miał ocenić kwiecień to był jeden wielki fail , sporo błędów. Ważne w tym biznesie jest natomiast to abyście przestali kierować się sztywnymi regułami bo one nie istnieją, a prawdziwym Graalem jest wyłącznie obserwacja i myślenie, łączenie pewnych faktów i zdarzeń na wykresie. Natomiast usilne liczenie leveli, wiara w linie trendu itp prowadzi do strat, to wszystko należy jedynie traktować w granicach podawanych Wam informacji ale nie stałych reguł lub wytycznych. Wytyczną jest wyłącznie cena, a więc jeżeli widzicie że cena nie radzi sobie w sposób wyraźny z danym poziomie to możecie spokojnie zmienić swoje nastawienie, dopuścić do siebie myśl że lvl 3 czy nawet lvl 2 nie będzie i właśnie market się odwraca.
SuchyRyz pisze:Maccyw, mam do Ciebie pytanie. A w zasadzie kilka :D
1. Jak jesteśmy na 3 lvl kiedy decydujesz, że cena dalej będzie kontynuowała trend czy odwróci ?
2. Jak podejmujesz decyzję wyjścia z zyskownej pozycji i co jest dla Ciebie sl, kiedy stwierdzasz, że scenariusz się nie sprawdza ?

Nieśmiertelny Trader

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

maccyw pisze:
Aha, ważne - jestem śmiertelny tzn mylę się, realizuję również straty. Będziecie widzieć na kwietniowych statementach tyle że ponownie udało mi się zrobić 100%. Ale jakbym miał ocenić kwiecień to był jeden wielki fail , sporo błędów.
Czyżby edek? Bo pamietam, ze pisales o up a oni polecieli znacznie niżej i mocniej. Jestem ciekaw czy to przez to ten fail i jak z niego wyszedles?

:564:

ODPOWIEDZ