Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Dobra, no to lecimy ze statsami za marzec, w zasadzie miałem wrzucać na koniec miesiąca ale to jest dla mnie już koniec miesiąca ponieważ osiągnąłem ponad 100% w marcu (moje 100% zostało osiągnięte już przy 80K) przy okazji przebijając 100K. Może wejdę w trejd jeżeli będzie jakiś oczywisty ruch (przykładowo na EUR/USD) abym cokolwiek jeszcze chciał w tym miesiącu trejdować. Wtedy zrobię update, ale w sumie nie wiem czy jeszcze mi się coś w marcu będzie chciało działać czy raczej zrobię przerwę do 1 kwietnia.

Ciekawy jestem jak idzie Druli, przy okazji jeżeli to Drula czytasz to napisz jak się w Twojej sytuacji to wszystko rozwinęło bo z innego forum :wink: wiem że całkiem dobrze Ci szło tyle ze Ty trejdowałeś na M1 i M5, tak więc interwały których ja w ogóle nie odwiedzam i szczerze mówiąc to w mojej strategii zapomniałem o ich istnieniu.

Lucifer - I think that you can write in English here. I think that your EUR/USD is correct, because I expect they will move higher, and for now we should buy the EUR/USD. However, to be honest with you I do not count the levels, I do not need that. I understand the market movements, and "I see the price" or something like that. The level counting can be helpful, but you should be careful with that because it is often unclear and may be misleading. Usually, the price is going to one direction and that is the point to "catch" the market and reach the edge on that.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

No i ostatni statment.

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Lucifer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 21 mar 2018, 21:48

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Lucifer »

maccyw pisze:Dobra, no to lecimy ze statsami za marzec, w zasadzie miałem wrzucać na koniec miesiąca ale to jest dla mnie już koniec miesiąca ponieważ osiągnąłem ponad 100% w marcu (moje 100% zostało osiągnięte już przy 80K) przy okazji przebijając 100K. Może wejdę w trejd jeżeli będzie jakiś oczywisty ruch (przykładowo na EUR/USD) abym cokolwiek jeszcze chciał w tym miesiącu trejdować. Wtedy zrobię update, ale w sumie nie wiem czy jeszcze mi się coś w marcu będzie chciało działać czy raczej zrobię przerwę do 1 kwietnia.

Ciekawy jestem jak idzie Druli, przy okazji jeżeli to Drula czytasz to napisz jak się w Twojej sytuacji to wszystko rozwinęło bo z innego forum :wink: wiem że całkiem dobrze Ci szło tyle ze Ty trejdowałeś na M1 i M5, tak więc interwały których ja w ogóle nie odwiedzam i szczerze mówiąc to w mojej strategii zapomniałem o ich istnieniu.

Lucifer - I think that you can write in English here. I think that your EUR/USD is correct, because I expect they will move higher, and for now we should buy the EUR/USD. However, to be honest with you I do not count the levels, I do not need that. I understand the market movements, and "I see the price" or something like that. The level counting can be helpful, but you should be careful with that because it is often unclear and may be misleading. Usually, the price is going to one direction and that is the point to "catch" the market and reach the edge on that.
Yes I believe that it can mislead but we need to start from somewhere right? I always tried to base my analyses on the levels but sometime it made me ask some questions like is it my level count wrong? Why did it went against me? Was that a SH? I also believe that you "can see the price" because I saw your evolution in this forum from a newbie to this standard. That motivates even more. So I will be posting my analysis and if anyone can suggest or criticize be free. So at the moment I wil post a another chart of EU a little with more annotations and what I expect.
So like maccyw said price is going in one direction we just need to "catch". I see that in D1 it did a M and went 3 Levels down. And what I see is that it is now at a uptreand in L1. Any suggestions are welcome.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

No i w czwartek dobiłem do 102K , które zamknęły marzec. Chociaż ruch był słabszy niż się spodziewałem, najwyraźniej banks holiday w Europie odezwały się już w czwartek ale i tak nie mogłem się oprzeć pokusie :D

Obrazek

Generalnie aż mnie naszło aby zrobić update, gdy czytając sobie "More Money Than God" trafiłem na ten fragment:
The next few months gave Soros ample reason to feel pleased with his gamble. The Berlin wall came down, and the move to London gave him the freedom that he craved to focus on philanthropy in eastern Europe. Meanwhile, the collapse of the wall created the sort of market turbulence that Druckenmiller relished, and his returns entered an astonishing period. He was up 31.5 percent in 1989, followed by 29.6 percent, 53.4 percent, 68.8 percent, and 63.2 percent in the next four years; he was like Bob Dylan in the midsixties, producing one hit album after the next, as a colleague put it. Assets in Quantum leaped from $1.8 billion to $5 billion, and Soros Fund Management opened new funds alongside its flagship, so that by the end of 1993 its total assets under management had soared to $8.3 billion.

To całkiem fajnie, ja w takim razie w 3 miesiące zrobiłem...920% :D Aczkolwiek ja wiem że porównania nie ma żadnego, bo inaczej trejduje się sumami liczonymi w miliardach, ale i tak jest dobrze i jest fajnie.

Lucifer - Your EUR/USD chart looks correct, I suppose that they will go up when the banks holiday in Europe will be end. However, the market is working now in the range or chope zone, but I think the don't change direction and will go up.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

No i zaczął się kwiecień. Good for me.

USD/JPY

Obrazek


AUD/JPY

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

A cóż to ? AJ i UJ up ? Cóż za zaskoczenie :lol:

I jeszcze dwie inne pozycje - ahh czego chcieć więcej, wiosna, piwko i forex :D No dobra, może plaży, palm i białych plaż - ale to też już niebawem :D
A tak poważnie to ...ciekawe czy w lipcu pokażę tutaj 1,2 bańki :lol: I nie chodzi tutaj o wynik, nie on jest ważny - myślę że wielu tu obecnych forumowiczów pamięta mnie sprzed roku jak ciskałem "kurwą" tam i ówdzie w akcie złości na rynek. Obecnie cały ten trading stał się dla mnie do tego stopnia smooth...że to chyba w tym tkwi cały sekret skuteczności. Zero stresu, całkowity luz w czym z kolei pomogło określenie miesięcznych celów. Jeżeli chcecie mieć zajebiste wyniki określcie cele tylko w miarę realnie aby się nie zajechać psychicznie. Tak uzbrojeni możecie wyruszać na wojnę która w konsekwencji stanie się spacerem po parku.

EU
Obrazek

GU
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Nieśmiertelny Trader

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

maccyw pisze:A cóż to ? AJ i UJ up ? Cóż za zaskoczenie :lol:
audjpy dalo zarobic ale niestety nie wykorzystałem w pełni potencjału tego ruchu mimo to jestem nawet zadowolony.

Nie lubię łapać dołków bo nie jestem w stanie określić zasięgów. :)

:564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Każda pozycja zamknięta z zyskiem to dobra pozycja :D
Jakkolwiek, AUD/JPY zamknięte również u mnie czekam jeszcze na jakieś obiektywne przesłanki które potwierdzą zasadność zamknięcia pozycji na pozostałych parach. Na pewno dobrym powodem jest fakt, że dziś piątek a piątek zwyczajowo tworzy dołek lub wierzchołek cyklu, ale na moje oko powinni osłabiać dolara do payrolli które stworzą dołki/wierzchołki (w zależności od pary) lub po prostu podczas payrolli. Innymi słowy jest jeszcze luka na dodatkowy profit którą powinni zrobić w dniu dzisiejszym przed wybiciem H/L

Taka podpowiedź dla Ciebie z mojej strony, mi bardzo pomaga w mierzeniu potencjalnych zasięgów ...sam zasięg danej pary na jednym spadku lub w jednym cyklu. Przykładowo AUD/JPY jest dla mnie parą która jak już ruszy w którąś stronę to powinna zrobić 200-300 pipsów niezależnie od tego, czy weszliśmy w zgodzie z głównym trendem czy robimy kontrę. Później masz półkę / level / konsolidację (każda nazwa oznacza to samo) i drugi raz spodziewasz się tego samego, o ile się nie odwrócą. W tym drugim przypadku spodziewasz się 200-300 pipsów w odwrotną stronę. I to na tyle by było jeżeli chodzi o sekret ile dana para zrobi, a przynajmniej ile zrobić powinna.

E/USD przykładowo może skończyć swój cykl robiąc tylko 120-150 pips w jednym cyklu. Ameryki nie odkryłem ale mi to zajebiście pomaga w mojej strategii. Natomiast dołków nie łapię, nawet nie usiłuję :D Po prostu A/JPY było kilka razy testowane, utrzymało się zrobili ostry pull back (lub jak kto woli SH) tak więc stwierdziłem że moment na buy'a jest idealny i dla mnie wystarczająco bezpieczny a zarazem opłacalny. Wszystkie te teorie, cała AT oraz inne levele i duperele działają całkiem dobrze (połączone razem w ogóle tworzą rynkowego killera) ale dopiero gdy człowiek zacznie traktować je z pewną dozą elastyczności, wtedy jest super.

caciavita
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 06 sie 2013, 14:00

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: caciavita »

Hej maccyw

Pozamykałeś wszystkie pozycje,czy masz cos otwarte? masz już jakiś pomysł na grę w nastepnym tygodniu czy czekasz zeby "coś" się uformowało

Wogole jestem ciekawy czy bedziesz coś wyplacał w tej drodze do miliona ..czy konsekwentnie idziesz do celu :D

pozdro

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Wszystko pozamykane, w sumie zamiast +35K pozycje zamknięte z +26K przy czym te 9K różnicy to norma przy takiej ekspozycji. Trochę za długo postanowiłem trzymać, już ze znacznym wyprzedzeniem domyślałem się tego co zrobią no ale czasem niektóre rzeczy chcemy przetrzymać aby zobaczyć czy oby na pewno się nie mylimy, a to potrafi kosztować extra :) Ale jak dla mnie wynik i tak dobry, wystarczy go dwukrotnie powtórzyć w tym miesiącu i mój comiesięczny cel zostanie zrealizowany. Inna sprawa to nie sugeruj się tym co napisałem, ponieważ to że pozycje zamknąłem nie oznacza dla mnie jeszcze zajęcia pozycji przeciwstawnej w przyszłym tygodniu. Całkiem bowiem możliwe, że powtórzę identyczne zagrania czyli sellowanie E/USD oraz G/USD , ale najpierw czekam aż się sytuacja wyklaruje w poniedziałek. Nie lubię zgadywać.

ODPOWIEDZ