Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
JAC84
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 03 mar 2012, 14:08

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: JAC84 »

@maccyw była by szansa pokazania tych zagrań naniesionych na wykres?

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Raczej ciężko, bo ich nie rysowałem. Ale na statementach masz datę i poziom ceny na którym otwierałem pozycje, tak więc możesz to w ten sposób sprawdzić u siebie na wykresach, czyli gdzie wchodziłem i gdzie wychodziłem. Albo możesz mi wskazać pozycje które mam narysować (wejścia) tylko muszę wiedzieć o które pozycje chodzi (bo wszystkich rysował nie będę, za dużo tego), wtedy przy chwili narysuje u siebie i pokaże gdzie wchodziłem.

JAC84
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 03 mar 2012, 14:08

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: JAC84 »

Nie chodzi mi o rozrysowywanie. Chciał bym zobaczyć ciąg wszystkich operacji na jednej parze walutowej (np GBPUSD). W historii MT4 wybierasz zakres dat po czym przytrzymaj shift-a i przeciąg jedną operacje na wykres powinny pokazać sie wszystkie operacje na tym instrumencie.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Ok, zrobione i wrzucam w załącznikach. Jeden załącznik to gbpusd ale skoro tak sie złożyło że poprosiłeś mnie o parę która w sumie najsłabiej mi idzie z wszystkich to stwierdziłem że wrzuce również zbiorcze zestawienie dla eur/usd dla kontrastu :P
W sumie to tym sposobem uświadomiłeś mnie że na gbp/usd najczęściej się mylę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

JAC84
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 03 mar 2012, 14:08

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: JAC84 »

Nie o to do końca mi chodziło ;) ale dzięki maccyw.

caciavita
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 06 sie 2013, 14:00

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: caciavita »

Jakim lotem wchodziles przy 10tys.,i jak ta wartosc rosła wraz z przyrostem depo?
jaki jest twoj stop loss ale nie w pipsach ale w pln?
Jak bardzo jestes przekonany ze tak jak grasz ,pozwoli ci dlugoterminowo zarabiać?
dzieki

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

1. Już nie pamiętam, tyle co mogę rzec to starałem się zawsze aby przy otwartych pozycjach margin call nie schodził poniżej 180-200% i w sumie już mi tak zostało. To jest to co mogę powiedzieć, chociaż to nie jest odpowiedź na Twoje pytanie.

2. Stop loss jest różny, zależy od wejścia bo nie usiłuję łapać dołków i szczytów a raczej ruchy co do których jestem mocno przekonany że dadzą zarobić. I tak oto w sytuacji gdyby coś poszło nie tak utopie 2K na pozycji a raz 1K na tej samej pozycji, gdzie może to być tak samo dobre / złe wejście. Dodam, że przy tej strategii mój ewentualny drawdown nie dochodził póki co do 15%, na jedną parę walutową wychodziło kilka %, ale też dlatego że jak widzę że jest źle to w większości wypadków nie czekam aż mi walnie w SL (co zresztą widać po statementach). W tym wypadku traktuje go bardziej jako hard stopa na wypadek jakiegos zdarzenia na rynku, staram sie też unikać ekspozycji na rynek na U/Cad w piątki gdy są istotne dane, chyba że mam mocno zyskowną pozycję którą wali ostro we właściwym kierunku.

3. To się okaże na przestrzeni kolejnych kilku miesięcy. Jeżeli rzeczywiście wiem co robię to w lipcu powinienem móc pokazać statement z lekko ponad 1,2 mln, aczkolwiek będę wrzucał aktualizację co miesiąc lub co dwa. Generalnie dla mnie trading ma sens tylko jeżeli miesięcznie jestem w stanie zrobić 100% lub w najgorszym wypadku zrobić te 100% raz na 2 miesiące. Póki co dostałem w gratisie +12K bo mój cel byłby spełniony już przy 40K z końcem lutego, a na ostatni dzień lutego miałem lekko ponad 52K, tak więc bonus od rynku.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

EUR/USD na SELL

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Nieśmiertelny Trader

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Grubo :) Daj znać jak dojdziesz do banki dzięki AT to utrzesz nosa Zaorskiemu co to niby gra bez AT ;)

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Thx :D A tak btw to posiłkuję się AT i nawet nie zamierzam tego ukrywać, w sumie liczy się przecież cel a nie sposób. Natomiast dużo prawdy jest też w Twoim cytacie Kapitał --> Plan --> Spokój --> Szach Mat
Tyle że do samego Zaorskiego absolutnie nic nie mam, a obserwuję że sporo osób ma do niego jakiś żal. Z ciekawości - o co dokładnie chodzi, czemu ludzie mają do niego żal ?

ODPOWIEDZ