Studia w praktyce..

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.

Moje wykształcenie

podstawowe
3
6%
średnie
10
21%
zawodowe
2
4%
licencjat
6
13%
wyższe
27
56%
 
Liczba głosów: 48

Płoć
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 24 wrz 2011, 14:11

Re: Studia w praktyce..

Nieprzeczytany post autor: Płoć »

Nie wiem co Wy z tym bezrobociem. Ja dobrej pracy szukałem miesiąc. Moi koledzy z kierunku znaleźli wszyscy fajną pracę maksymalnie w kilka miesiący. Uwierzcie mi, da się znaleźć w tym kraju robotę bez wujka, cioci, znajomości, łapówek i Bóg wie jeszce czego-normalną robotę-rozwojową.

Awatar użytkownika
Jack
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 26 sty 2012, 23:43

Re: Studia w praktyce..

Nieprzeczytany post autor: Jack »

Autorze wątku, licencjat to też wyższe wykształcenie. Jeżeli koniecznie chcesz rozdzielać, to daj licencjat/inżynier i magister.

Płoć jakie studia skończyłeś, jaka branża?

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Re: Studia w praktyce..

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Studia w praktyce :D
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798, ... windy.html

-- Dodano: śr 10-10-2012, 11:54 --

Sukcesy… bez szkoły
http://www.wykop.pl/ramka/90340/sukcesy-bez-szkoly/

Awatar użytkownika
peter_r
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 565
Rejestracja: 08 sty 2012, 11:09

Re: Studia w praktyce..

Nieprzeczytany post autor: peter_r »

W praktyce.. środa..początek weekendu :shock: Nie narzekam i tak w ciągu ostatnich lat byłem na kilku wykładach.

Awatar użytkownika
mah1y
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 669
Rejestracja: 30 sty 2011, 22:01

Re: Studia w praktyce..

Nieprzeczytany post autor: mah1y »

peter_r pisze:W praktyce.. środa..początek weekendu :shock: Nie narzekam i tak w ciągu ostatnich lat byłem na kilku wykładach.
no to pogratulowac. Co studiujesz ze u Ciebie wogole nie trzeba chodzic na wyklady?

Awatar użytkownika
peter_r
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 565
Rejestracja: 08 sty 2012, 11:09

Re: Studia w praktyce..

Nieprzeczytany post autor: peter_r »

2 stopień, tajemnica państwowa :o . Zobacz ile przedmiotów jest zwykle na uzupełniających...dobrze ułożony plan, czasem w czwartki wyskoczą ćwiczenia :P
A co do wykładów...powiem tak..nie musiałem być na żadnych dotychczas...w 90% przypadków nie ma to też dla mnie sensu..uczę się z książek/notatek a nie ze słuchu..jedyny motyw to żeby sobie pogadać przed/po lub zdobyć notatki :roll:

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Studia w praktyce..

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
mah1y
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 669
Rejestracja: 30 sty 2011, 22:01

Re: Studia w praktyce..

Nieprzeczytany post autor: mah1y »


- Nie chcą się uczyć, tylko zaliczyć. A niektórzy się jeszcze dziwią, że ktoś robi im kłopoty.

Więcej... http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,126 ... z296PQSODN
trzeba rozroznic co sie studiuje i po co sie to studiuje.
Ja studiowalem bo odkrylem w sobie pewne zainteresowania i potrzebowalem papieru zeby inni brali mnie na powaznie. Zaczalem pracowac zeby miec stycznosc z tym zawodem i dopiero w trakcje pracy zwiazanej z zawodem poszedlem na zaoczne studia. Podczas pracy sam zdobywalem potrzebna mi wiedze zeby utrzymac sie na wodzie. Czesto bylo tak ze w pracy wykonywalem jakies obliczenia, projekty itp a po kilku miesiacach uczylem sie dokladnie tego samego na studiach :)
Nie wiem jak jest w PL ale ja tutaj zawsze uczylem sie bardzo ciekawych rzeczy, ktore wczesniej albo pozniej wykorzystywalem w pracy.
Moje studia to byla taka dodatkowa praktyka do wykonywanej pracy. NAPRAWDE POLECAM!

Awatar użytkownika
peter_r
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 565
Rejestracja: 08 sty 2012, 11:09

Re: Studia w praktyce..

Nieprzeczytany post autor: peter_r »

Trochę tendencyjny ten tekst, zresztą nie pierwszy i nie ostatni...i jeszcze Tolkiena ośmieszają phi :roll: Ogólnie nie podoba mi się takie ocenianie studentów na bazie jakiejś grupy ludzi. Ludzie są różni, studentów masa, a system chyba nie najlepszy :?
Zdziwienie, że poziom się obniża jak biorą każdego, byle była robota dla ludzi pracujących w edukacji...

Michal87
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 05 mar 2012, 14:21

Re: Studia w praktyce..

Nieprzeczytany post autor: Michal87 »

Niech doktorek wymieni Polaków z nagrodą Nobla, uczelnie polskie w top 100 . Nie ma ? bo kadra jest do niczego. Profesury uczą całe życie z tych samych podręczników i są oderwani od rzeczywistości. Recenzje prac doktorskich, profesurskich to dopiero (zakrapiana) farsa. W Polsce jest ogólnie przyjęte i akceptowany by wyżywać się na słabszych czyli w tym przypadku na studencie. Dawniej na studia w Polsce dostawały się dzieci komuchów - jak tatuś był dobrym klaskaczem to synek został profesorem. Dzisiejszy obraz Polandii i jej elyt to właśnie owoc mitycznego poziomu szkół wyższych . Tylko dlaczego każdego roku wyjeżdża stąd kilkaset tysięcy ludzi a odsetek studentów zagranicznych jest najmniejszy w Europie.

ODPOWIEDZ