next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: next

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

Xm jest ok. Spready w sumie średnio na jeża. Widywałem mniejsze u mm, ale i większe :mrgreen: +50% bonus od wpłaty, +konto lojalnościowe i zbierasz punkty za otwieranie transakcji, które możesz potem wymienić na środki bonusowe lub na prawdziwą kasę :D Konto mikro to 1lot = 0.01 standardowego lota.

A jak chcesz się bawić w dax-a za 100zł, to jedynie do głowy przychodzi mi cmcmarkets. Tam to za kilka złotych(możę nawet groszy :D ) możesz otwierać pozycje na indeksach, surowcach itp. :lol: Spready w miarę eur/usd 0.7, dax 1.0-1.5 itp. No i samych instrumentów do wybory tyle, że głowa boli. Pomocny polski support. Nie wiem, czy kasują debet(nie miałem takiej sytuacji) no i mają jedną wadę(zależy jeszcze dla kogo) - platformę. Zamknięta platforma, także o swoich wskaźnikach, czy ea można zapomnieć. Jak jesteś PA to nie powinno ci przeszkadzać. Mi to nie przeszkadza, przeszkadza mi to, że platforma zrobiona jest we flashu :roll: Kto dziś robi jakies powazne rzeczy we flashu, rany.

Jest jeszcze Fxpro w modelu mm. Pisze, że pierwszy depozyt zalecany 500usd, ale w praktyce jak wpłacisz mniej to nikt cię nie zbije i nie zabroni handlu :D
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ale pewnie tylko skorupa we flash, reszta w java itp. Pieniądze i tak będą dopiero koło środy, więc mam jeszcze ze 2-3 dni na przemyślenie sprawy. Jeszcze o XTB myślę. Wybór jest spory, ale nie ma co kombinować zbytnio. Pewnie będzie to XM, ale jeszcze mam czas na sprawdzenie innych brokerów. No nic, dzięki za rady. Coś już wiem :wink:
Ostatnio zmieniony 20 lis 2016, 16:01 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

jesli chcesz stracic kase na DAXie to z tego grona widze tylko AM. Jesli pragniesz waluty to XM na poczatek jak najbardziej, szczegolnie z kontem centowym (nie ma zadnych roznic w stosunku do konta normalnego, te same spready, swapy czy poziomy odleglosci).

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

irmentruda pisze:jesli chcesz stracic kase na DAXie to z tego grona widze tylko AM. Jesli pragniesz waluty to XM na poczatek jak najbardziej, szczegolnie z kontem centowym (nie ma zadnych roznic w stosunku do konta normalnego, te same spready, swapy czy poziomy odleglosci).
Teraz potrzebuję zdobyć trochę doświadczenia. Właśnie tym się też kieruję. Dlatego tak uparcie o tym XM wspominam. 100 PLN przy kapitale 1000 PLN przeznaczonym "na zabawę" to nie są wielkie pieniądze, a jednak to bardziej rozsądne dla mnie podzielić 1000 na 10x po 100 PLN. Chciałbym zarabiać i otworzyć konto w AM, ale nie potrafię jeszcze tego robić. Właśnie teraz szukam czegoś do nauki, bo przy 20.000 bałem się otworzyć pozycje. A jak już to zrobiłem to jak większość straty mogłem kisić i kolekcjonować, a te zyskowne pozycje zamykałem od razu "bo jest już zysk". Tak jak napisałem wcześniej, sprawdzę tych brokerów ale jeszcze nie potrafię być traderem, więc pewnie w tym kierunku pójdę. Konto w XM, kapitał 1000 PLN, podzielony na 10 części po 100 PLN. I nauka.

Ok, na dziś wystarczy pisania. Jutro też jest dzień. Muszę odpocząć, bo ostatnio spałem po 3-4h i to jeszcze w dzień, bo nocki zarywałem na czytanie forum i naukę. Trochę mi odbijało ostatnio z tego powodu, byłem za bardzo agresywny w wypowiedziach, chaotyczny.

Ok, to tyle na dziś. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

// 16:43 edit - Historia z danbo86 i kimkolwiek jest dla mnie nauczką. Oni wpłacili od razu spore pieniądze jak na ich możliwości i wtapiali, potem "próbowali się odkuć", odrobić straty, a tracili dalej. Też nie mieli dużych umiejętności, byli początkujący i mieli tak samo blade pojęcie jak teraz ja. Dlatego tak asekurancko do tego podchodzę i nie chcę już walić na pewniaka 1000 PLN w nadziei że będę zarabiał. Spokojnie :) Powolutku może do tego też doję, ale czuję że jeszcze za wcześnie na takie eksperymenty. A co będzie jak stracę ten 1000... Jeszcze za cienki w uszach na to jestem. Dam sobie czas. Na demo nie ma czynnika emocji. To już więcej można nauczyć się na koncie ze 100 PLN niż na demo.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Hehe. Ja się tutaj rozpędziłem, a zapomniałem że nie mam żadnych rachunków teraz na siebie :D W XM na przykład tego wymagają. Ostatnio miałem rachunek za internet na siebie, a teraz nie mam nic, bo zrezygnowałem nawet z komóry na abonament.

A tak swoją drogą to statystyki myfxbook działają z metatrader czy tylko u konkretnych brokerów?

Aha no i napisałem do XM teraz czy mi reaktywują konto albo czy wezmą poprzednie dane pod uwagę. Oj będzie lipa coś czuje bez żadnego rachunku.

W Admiral Markets wymagają potwierdzenia innymi dokumentami niż dowód osobisty?

PaDo
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 29 paź 2010, 20:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: PaDo »

Dobrze że zaczynasz z małym depo i nie daj się wmanewrować na dużą wpłątę
Bo okaże się że wszystko co wiesz jest niczym
Szczyt impulsu nie jest szczytem fali
Nie widzisz z bliska spójrz z daleka
Strach jest zabójcą umysłu

gientek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 08 maja 2012, 09:59

Re: next

Nieprzeczytany post autor: gientek »

Widzę, że jesteś na etapie, że się...śpieszysz.... i emocjonujesz.
Z mojego doświadczenia wynika, że gra na demo tego nie zmieni.
Zmieni to gra na real i ....niestety wtopy.
Pamiętam, że jak zaczynałem i przeleciałem fora, z głową gorącą i z chęcią działania to doszedłem do wniosku, że skoro głupi nie jestem...błędy poprzedników znam... to będę gościem, który nauczy się na cudzych błędach, a nie na swoich.
Nie udało się :)
I teraz czytając Twoje wpisy zastanawiam się czy może być inaczej?
Wydaję mi się, że niestety, ale musisz się...wystrzelać.
Zrób to po najmniejszych kosztach.
Z drugiej strony, każdy z nas działa trochę inaczej..może Ty jesteś jednostką, która nauczy się na cudzych błędach.
Tego Ci życzę.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Dobrze widzisz. Trochę gorąca głowa ze mnie ;) A tutaj cierpliwości trzeba. Co do nauki na cudzych błędach to zacząłem czytać każdą myśl, każde słowo na forum w poście i to co mnie zaciekawi podświetlać, a potem robić screen. I tak sobie teraz przeglądam te obrazki żeby utrwalić wiedzę. Poskładać to w całość. A co do reszty to pewnie masz racje, jeszcze nie jestem gotowy żeby być na plus.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

I trochę lipa, bo okazuje się, że każdy broker wymaga potwierdzenia miejsca zamieszkania. Będzie trochę zamieszania z tym. Odezwę się jak już będę miał kasę na koncie, wtedy pomyślę jak to rozegrać. U którego brokera otworzę konto.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: meylo »

To drobny szczegół techniczny. Handluj chwilowo na demo. Wyniki pokażą Ci ile pieniędzy możesz wpłacić.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Zablokowany