DayTrading: Piątek 17.07.2015

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 18 lip 2015, 00:00

Wzrost
15
52%
Bez zmian
3
10%
Spadek
11
38%
 
Liczba głosów: 29

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: DayTrading: Piątek 17.07.2015

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

:roll:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: DayTrading: Piątek 17.07.2015

Nieprzeczytany post autor: highend »

Dobra, kichać to. Patrzę na ten mforex sentiment i tam są sami debile. Antywskaźniki.

Copper, Ropa, Złoto, Srebro - większość (80-100%) LONG
edek - to samo
usd/pln - większość short
indeksy: większość short, jedynie WIG20 i UK100 ma 100% long (?????), ale sp500 ma 97% shortów. HA HA HA....

sami zobaczcie....

więc d**y do przeczyszczenia. Indeksy idą up - Karnak kiedyś pisał o hiperboli wzrostowej i to się właśnie zaczyna.
Czyli ostatnia faza wzrostu, ja na to mówię "od Fibo 261 do F423" - szybko i mocno UP. DAX chyba też (wrzucałem target na 14200 punktów).

Co do walut i dolara - generalnie jak mają podnieść stopy to teoretycznie giełdy powinny spadać. Ale na przekór umacnianie dolara powoduje wzrost indeksów... Chyba, że jednak we wrześniu wszystko j***nie (w sensie dolar poleci w dół bo nie będzie podwyżki), a do września będzie czyszczenie depozytów tych co grają przeciwko dolarowi.

Dobrze gadam? Oczywiście gdybać sobie można, a gramy to co widać. A ja widzę dalsze UP na USD/PLN
co ciekawe jednak edek mimo wszystko nie powinien spaść niżej niż był (1.04xxx tam było?) - może walnie podwójne dno do września i strzał UP ? Nie wiem - będzie to widać i każdy to zobaczy.

Łapaczom eSek na indeksach współczuję, owszem może w tym tygodniu coś tam lekko skorekci, ale IMHO to okazja do longów..... DAX 14200, SP500 - 2200 lub wyżej.... :) generalnie z fibo mi nawet 2500 wyszło (już daaaawno odmierzone), więc zostawiam ku uwadze. Trend jest wzrostowy i nawet to wydawać by się mogło powolne mielenie sp500 wokół 2120-2130 w końcu się skończy mocnym wybiciem UP.

Co do złota, miedzi i ropy - to wiem tylko, że platyna na 900 leci - a więc złoto dalej w dół.
Miedź i ropa niby powinny drożeć skoro indeksy lecą UP, ale jakoś to nie wygląda.... Co by było gdyby ropa spadła na 30, a miedź na 200? Takie zasięgi też mi wychodzą.....

Uff!
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

santo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 717
Rejestracja: 27 lip 2014, 06:37

Re: DayTrading: Piątek 17.07.2015

Nieprzeczytany post autor: santo »

Wróżbita Maciej :) przy Grecji nic nie wiadomo a co dopiero zasięgu. Technicznie gbpnzd ma 900 pipsiw do zrobienia
Nauka nauka nauka....... :564:

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5089
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: DayTrading: Piątek 17.07.2015

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

czas na urlop... :d :p
nie dajcie się zwariować od ekg, pipsy nie uciekną :roll:

wakacyjnie, clubowo i narawdę daje radę, fajny secik grany na żywca :wink: :564:
https://www.mixcloud.com/deejay-eroll/e ... ub-070715/



Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
kera.p
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 689
Rejestracja: 09 maja 2010, 00:48

Re: DayTrading: Piątek 17.07.2015

Nieprzeczytany post autor: kera.p »

DavidFx pisze::roll:

Pasowało by mi to - ale chyba tak nie podskoczy - wyraźnie widać parcie do dołu po wypowiedziach Yelonki ;)

Jasno powiedziała "Rynek nie powinien się zastanawiać nad momentem rozpoczęcia podwyżki tylko nad jej ścieżką". To może sugerować że wrzesień jest już przesądzony. Stąd zaczeły się ruchy na kontraktach FRA i Obligacjach US i raczej nikt tego nie zatrzyma chyba że sama Yelonka ;)

Ta ankieta poniżej sprzed 2 dni pokazuje pozycjonowanie rynku:

WSJ opublikował właśnie wyniki ankiety przeprowadzonej pośród ekonomistów w USA na temat daty pierwszej podwyżki stóp. 82% z nich oczekuje pierwszej podwyżki we wrześniu. 15% z nich oczekuje pierwszej podwyżki dopiero w grudnia. Reszta dopiero w 2016 r. Tak więc wbrew pozorom ekonomiści nie są przerażeni tego tygodniowym słabym odczytem sprzedaży detalicznej w USA.
"DOŚWIADCZENIE - nazwa jaką nadajemy naszym błędom" :wink:


Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7575
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: DayTrading: Piątek 17.07.2015

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

a co z Iranem, ropa teoretycznie ma iść w dół
Iran będzie importował, początkowo dużo, musi uzupełnić braki, a potem jeszcze kupować na bieżąco
produkcja u eksporterów do Iranu UP, to moc produkcyjne UP, inwestycje w moce produkcyjne UP, niskie stopy na kredytach do inwestycji, zapowiedzi o wydłużeniu okresu niskich - raczej dopasowane do tego obrazu
Iran zacznie wydobywać ropę dla klientów, to tańsze paliwa, gaz i łatwiej spłacać długi...(jest jakby bonusowa kasa w portfelu na inne wydatki), ta ropa hamuje inflację którą mocno wyciąga do góry rosnąca liczba kredytów gospodarstw i firm
Iran zmniejsza ryzyko globalnego kryzysu podobnego do 2008, wtedy dużo kredytów i wysoka cena ropy
https://t.me/pump_upp

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: DayTrading: Piątek 17.07.2015

Nieprzeczytany post autor: highend »

dax dzienny - imho będzie flaga :lol:
co do ropy to chyba chwilowo jeszcze w dół..... żeby wybić elkowiczów.

kurde MPapież miał świetna wizję daxa, szkoda że go wycieli bo by mial L od samego dołka (10700 tam było?)
dobrze wykombinował tylko się zbyt pospieszył....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

jkar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1433
Rejestracja: 13 kwie 2014, 19:29

Re: DayTrading: Piątek 17.07.2015

Nieprzeczytany post autor: jkar »

Z 90 zrobiłem 300.Potrzebuje obrócic 5 000 000. Został mi (prawdopodobnie) tydzień. Ktoś mi cos podpowie?!
Szacuję ze obróciłem +/- 100 000.
Jak by powiało zdrowo to bym jeszcze raz pofrunął.

Awatar użytkownika
shogomad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1112
Rejestracja: 24 paź 2014, 16:51

Re: DayTrading: Piątek 17.07.2015

Nieprzeczytany post autor: shogomad »

jkar pisze:Z 90 zrobiłem 300.Potrzebuje obrócic 5 000 000. Został mi (prawdopodobnie) tydzień. Ktoś mi cos podpowie?!
Szacuję ze obróciłem +/- 100 000.
A tak bardziej po polsku ? O co chodzi ?

Zablokowany