IC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
56
57%
Poza paroma minusami są ok
28
28%
Przeciętny
10
10%
Mają wiele wad
3
3%
Stanowczo odradzam
2
2%
 
Liczba głosów: 99

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

...o ile nie masz już EUR. A jak ktoś ma EUR to może wpłacić do IC przelewem SEPA za całe 5 złociszy... Tylko nie można wpłacać do Banku Australijskiego, bo tam nie mają numeracji IBAN.

IC Markets - True ECN
Sprawdź najnowszą ofertę IC Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

andrzej-sk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 479
Rejestracja: 20 lut 2008, 23:39

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: andrzej-sk »

Cyb pisze:...o ile nie masz już EUR. A jak ktoś ma EUR to może wpłacić do IC przelewem SEPA za całe 5 złociszy... Tylko nie można wpłacać do Banku Australijskiego, bo tam nie mają numeracji IBAN.
SEPA jest przelewem UE wiec nie da rady wpłacic do banku w Australii.

Jeżeli ktoś ma już EUR to nie wiem czy by sie nie opłacało sprzedać je np. w Walutomacie a nastepnie kupić je w aliorkantorze i za darmo przelać do IC. Podejrzewam , że i tak taniej by wyszło niż wpłata do ING i przewalutowanie po złodzieskim kursie.

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Ale przecież pisałem już, że możesz wpłacić do nich przelewem sepa, tylko musisz wybrać ich konto w Unii.

andrzej-sk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 479
Rejestracja: 20 lut 2008, 23:39

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: andrzej-sk »

Sposób wpłaty jaki podałem przynosi wiec duże oszczędnosci przy wpłacie w USD lub CHF. Przy EUR zaoszczędzimy tylko 5zł bo możliwa jest wpłata przez SEPA

Awatar użytkownika
JUN
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 26 gru 2010, 08:42

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: JUN »

andrzej-sk pisze:Dla zainteresowanych podaje jak wpłacić całkowicie za darmo kasę w USD lub w EUR lub CHF do IC (lub innego broka) przelewem.
Należy otworzyć rachunek w Aliorkantor. Nastepnie kupić tam wybraną walutę np. USD. Zakupioną tam walutę możemy wysłać na konto IC zupełnie za free.
Zyskujemy:
- brak prowizji za przelew
- jeden z najlepszych na rynku kursów wymiany PLN/ USD.
Jest to obecnie najtańsze rozwiązanie.
dobra sprawa andrzej, kasowo obsługują tylko podstawowe waluty+karty i nie ma NZD ale i tak jest git. Dodatkowo mają lepsze kursy niż na cinkciarzu.

Konsultantka mówiła mi coś o opcjach kosztowych - "OUR","SHA", "BEN". Z którą spiąłeś przelew, żeby wyszło za free?
Bo rozumiem, że już puszczałeś do nich tym sposobem.

Próbowałeś już może wypłacić z ICM na konto w tym kantorze?

Cyb pisze:...o ile nie masz już EUR. A jak ktoś ma EUR to może wpłacić do IC przelewem SEPA za całe 5 złociszy... Tylko nie można wpłacać do Banku Australijskiego, bo tam nie mają numeracji IBAN.
Cyb masz na myśli wybranie opcji: "
Fund by Local Bank Transfer (Outside Australia)" i wtedy kraju np:Germany?
5zł to całkowity koszt takiego zasilenia?


pzdr

andrzej-sk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 479
Rejestracja: 20 lut 2008, 23:39

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: andrzej-sk »

Może być opcja SHA. Bez znaczenia czy zwykły, pilny, expres. Należy jednak pamiętać , że za free przelejesz tylko środki które nabyłeś w kantorze (nie np. wpłacone z innego źródła).
Ponieważ otrzymujesz swój nr. rachunku walutowego (imienny) to mogą ci na ten numer wpłacać wszyscy(ICM oczywiście także).

davvv
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: davvv »

Również podzielę się z wami moim sposobem.
Otworzyłem konto walutowe w ING na USD. PLN przewalutowalem sobie w pobliskim kantorze na USD. Wpłaciłem to na konto w USD i przelałem do IC Markets. Ogólny koszt to: 40zł o których wiedziałem plus 10 USD za przelew zagraniczny o czym nie wiedziałem. Wychodzi na to, że bank w moim mieście przelał te pieniądze do głównego banku w warszawie i za to potrącił 40 zł a poźniej bank z warszawy za to, że przelał pieniądze do australii wziął sobie jeszcze prowizje 10 USD.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: freakout »

prawdopodobnie w przyszłym tygodniu IC Markets ma wypuścić nową wersję mini terminala :) info jak na razie nie potwierdzone bo pochodzi z forum FF, zatem trzeba poczekać ;)

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

Chciałbym poinformować wszystkich fanów IC Markets, że od 22.12.14 zostanie zmniejszona dźwignia na parze EUR/CHF z 500:1 na maksymalną 100:1 Zmiana ta będzie dotyczyć tylko tej jednej pary. Reszta instrumentów nadal pozostaje przy lewarze 500:1 Jeżeli ktoś jest szczególnie związany z tą parą albo ma otwarte pozycje, powinien oszacować zużycie marży i dostosować swoją ekspozycję odpowiednio do depozytu. W przeciwnym wypadku istnieje realne zagrożenie automatycznego zamknięcia pozycji ze względu na margin call. Do wszystkich klientów został także wysłany email zawierający tą samą informację.....

Pozdrawiam

fiodor
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 16 gru 2014, 12:41

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: fiodor »

Jeżeli chodzi o wycofanie przez IC Markets One-Click Tradera to podaje link do darmowego skryptu QuickDeal - to że jest darmowy to nie znaczy że ma ograniczenia, wszystkie najważniejsze funkcje ma i działa z każda platforma. Korzystam z niego już długo i nie narzekam. Jedyny minus jaki posiada to trzeba go uruchamiać za każdym razem gdy uruchamiamy platformę.

Link wraz z instrukcja:

http://www.wadmaxtech.com/products/quickdeal.html

ODPOWIEDZ