Wuza Daytrading, 10k $ Real, podsumowanie str. 79

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Above
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 27 lis 2006, 08:00

Re: Wuza Daytrading, 10k $ Real.

Nieprzeczytany post autor: Above »

Broń Cię boże nie pouczam, nie wymądrzam się ani nic z tych rzeczy. Wuza, chciałbym pewną rzecz zauważyć tylko. Rano otwierając longi na USD/JPY po długim UPie wbiłeś się w podaż widzisz to na H1? Dziwne, różne od wcześniejszych Twoich zagrań pozycje. Ja to nazywam - kiepski dzień. Wejście naprawdę FAIL. I piszę to po analizie wielu Twoich tradów, nie miej za złe. Obyś to zauważył i nie longował pod podażą etc. bo liczę na to, że zrobisz swoje i będziesz szczęśliwy z tego tytułu.

Jak się domyślam, liczysz na odbicie od stref, które widać na D1 lub pośrednio na H4. Powyższe dotyczy H1. Mimo, że możesz mieć rację co do spekulatywnych przewidywań to zignorowałeś wbitkę ceny w podaż na H1. Dziwne, bo wiele razy pokazywałeś niższe interwały i tam jeszcze bardziej widać.

Od razu zaznaczam, że wiem, że łatwo pisze się po fakcie jednak piszę to ponieważ widzę to jako duże odchylenie od wcześniejszych sposobów wchodzenia, które widziałem na FF.

PS. Screena jak to widzę nie umieszczam bo wiem, że wiesz o co chodzi a nie chcę w żadnym wypadku niczego sugerować obrazkami bo to Twój dziennik.

Pozdrawiam i oby poszło po Twojej myśli.
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Wuza Daytrading, 10k $ Real.

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Cześć Wuza.Czy mógłbyś napisać jak widzisz sytuację na USDJPY?Patrzę na FF i kombinuję o co chodzi.Jakieś krótkotrwałe odbicie?Z góry dzięki i powodzenia :) (szczerze jak cholera)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Wuza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 988
Rejestracja: 26 kwie 2012, 15:49

Re: Wuza Daytrading, 10k $ Real.

Nieprzeczytany post autor: Wuza »

Above pisze:Broń Cię boże nie pouczam, nie wymądrzam się ani nic z tych rzeczy. Wuza, chciałbym pewną rzecz zauważyć tylko. Rano otwierając longi na USD/JPY po długim UPie wbiłeś się w podaż widzisz to na H1? Dziwne, różne od wcześniejszych Twoich zagrań pozycje. Ja to nazywam - kiepski dzień. Wejście naprawdę FAIL. I piszę to po analizie wielu Twoich tradów, nie miej za złe. Obyś to zauważył i nie longował pod podażą etc. bo liczę na to, że zrobisz swoje i będziesz szczęśliwy z tego tytułu.

Jak się domyślam, liczysz na odbicie od stref, które widać na D1 lub pośrednio na H4. Powyższe dotyczy H1. Mimo, że możesz mieć rację co do spekulatywnych przewidywań to zignorowałeś wbitkę ceny w podaż na H1. Dziwne, bo wiele razy pokazywałeś niższe interwały i tam jeszcze bardziej widać.

Od razu zaznaczam, że wiem, że łatwo pisze się po fakcie jednak piszę to ponieważ widzę to jako duże odchylenie od wcześniejszych sposobów wchodzenia, które widziałem na FF.

PS. Screena jak to widzę nie umieszczam bo wiem, że wiesz o co chodzi a nie chcę w żadnym wypadku niczego sugerować obrazkami bo to Twój dziennik.

Pozdrawiam i oby poszło po Twojej myśli.

Masz 99% racji.

Awatar użytkownika
Kimkolwiek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 960
Rejestracja: 09 kwie 2013, 06:26

Re: Wuza Daytrading, 10k $ Real.

Nieprzeczytany post autor: Kimkolwiek »

teraz jest kluczowy moment ujek powinien odbic sie od 96.70 i poleciec w gore dobrze to widac na d1
Moja droga do wielkiego chajcu: http://www.forexfactory.com/kimkolwiek#27
Cos dla relaksu: https://www.youtube.com/watch?v=ACVUPrlDeTI
Nie sprzedaje sygnalow, nie robie szkolen.

WARNING:
DO NOT TRY THIS AT HOME!

Awatar użytkownika
Kimkolwiek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 960
Rejestracja: 09 kwie 2013, 06:26

Re: Wuza Daytrading, 10k $ Real.

Nieprzeczytany post autor: Kimkolwiek »

Wuza masz plan B?
Moja droga do wielkiego chajcu: http://www.forexfactory.com/kimkolwiek#27
Cos dla relaksu: https://www.youtube.com/watch?v=ACVUPrlDeTI
Nie sprzedaje sygnalow, nie robie szkolen.

WARNING:
DO NOT TRY THIS AT HOME!

Awatar użytkownika
Above
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 27 lis 2006, 08:00

Re: Wuza Daytrading, 10k $ Real.

Nieprzeczytany post autor: Above »

Kimkolwiek pisze:Wuza masz plan B?
Zauważyłem, że stało to się w momencie gdy wyrobił wymagalne przez broka 300 lotów. Ogólnie to smutno mi. Mam nadzieję, że z tego wyjdzie i że nie popełnia podstawowego błędu - trzyma w nadziei, że się odwróci, że emocje nie przejęły nad nim kontroli. Mógłby przecież uchlastać stratę i robić dalej tak jak robił do tej pory. No zdarza się pomyłka. Najgorsze jest trzymanie w oczekiwaniu, że się odbije (mam nadzieję, że ten mechanizm nie zachodzi właśnie i że się mylę).

Jakby uciął ten shit gdy miał np. -5% to dawno by to odrobił tradingiem jaki uprawiał od początku tego konta. :/ Mam nadzieję, że wszystko OK z jego psychiką tradera nadal.
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Wuza Daytrading, 10k $ Real.

Nieprzeczytany post autor: meylo »

W nocy są jakieś ważne dane w Azji.Rano możemy się jeszcze zdziwić jak Wuza dobije do 80 tysięcy :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Wuza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 988
Rejestracja: 26 kwie 2012, 15:49

Re: Wuza Daytrading, 10k $ Real.

Nieprzeczytany post autor: Wuza »

Above pisze:
Kimkolwiek pisze:Wuza masz plan B?
Zauważyłem, że stało to się w momencie gdy wyrobił wymagalne przez broka 300 lotów. Ogólnie to smutno mi. Mam nadzieję, że z tego wyjdzie i że nie popełnia podstawowego błędu - trzyma w nadziei, że się odwróci, że emocje nie przejęły nad nim kontroli. Mógłby przecież uchlastać stratę i robić dalej tak jak robił do tej pory. No zdarza się pomyłka. Najgorsze jest trzymanie w oczekiwaniu, że się odbije (mam nadzieję, że ten mechanizm nie zachodzi właśnie i że się mylę).

Jakby uciął ten shit gdy miał np. -5% to dawno by to odrobił tradingiem jaki uprawiał od początku tego konta. :/ Mam nadzieję, że wszystko OK z jego psychiką tradera nadal.
Wiesz dobrze, że zawsze po fakcie łatwo powiedzieć co można było zrobić. Z psychiką nic się nie zmieniło, nie pierwsze wejście w tym dzienniku które jest chwilowo ? -200, beznadziejny był sposób otwarcia pozycji i to jest fakt bezsprzeczny.
To wejście nie jest do końca techniczne, coś więcej napisze jutro jeśli wszystko potoczy się tak jak powinno.
Nie odbieraj tego jako ataku z mojej strony i jakiegoś zadufania w sobie, pisałem już kiedyś, że nie jestem ani tak dobry jak aktualne wyniki ani tak słaby jak niektóre wejścia, masz 99% racji co do tego, że to wejście jest złe, sposób zajęcia pozycji szczególnie ale co do kierunku nadal mam przekonanie stąd jeszcze nie pora na cięcie strat.

spox

Re: Wuza Daytrading, 10k $ Real.

Nieprzeczytany post autor: spox »

Nie śledzę fundamentów , więc być może twoje przekonanie ma swoje uzasadnienie. Technicznie jednak nic nie zapowiada kontrofensywy byków. Kształt swingów, głębokość ruchów impulsywnych, słabość korekt, złamanie istotnych TL wskazuje, że droga w kierunku 94 stoi otworem.

Awatar użytkownika
xspojlerx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 411
Rejestracja: 06 sty 2010, 15:54

Re: Wuza Daytrading, 10k $ Real.

Nieprzeczytany post autor: xspojlerx »

To samo jeszcze 50 min temu można było powiedzieć o euro/jenie, a zobacz jak teraz ładnie go pompują, w dodatku w zgodzie z harmonicznością rynku... Wystrzał po danych? Być może. Ale jakiś taki stabilny ten wystrzał w porównaniu z innymi znanymi mi euforycznymi reakcjami na dane. Ale pewnie się mylę ;)

ODPOWIEDZ