Poziom forum jest doskonały!

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Dagu

Nieprzeczytany post autor: Dagu »

wole temat jak podciagnac sie na drazku niz 100 raz czytac co to jest ecn albo jak zarabiac na forex
albo patrzec jak nowi ucza nowych jak tracic na forex w blasku chwalu i poklasku wiary

Awatar użytkownika
profession
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 19 mar 2008, 08:44

Nieprzeczytany post autor: profession »

reptile pisze:i gdzie ten ecn za kilka $ ? ja pier.. ze niby dukas?
Dajcie spokoj
Najtańsi którzy nazywają siebie ECN to z tego co się orientuje Fxopen [o raczej marnej reputacji] i Finfx [o raczej dobrej reputacji]. Tylko tak jak piszesz czy oni tylko nazywają się ECN czy faktycznie są. Tu leży problem.

Ja pisałem o tych brokerach nie ze względu na to, że broker odpowiada czy przyczynia się do strat. Chciałem tylko uświadomić bo jeden z kolegów tu pisał, że jest takie i takie prawo więc na pewno tak i tak robią, że rynek forex to wciąż wolna amerykanka i nie wiem czy każdy z brokerów przestrzega prawa w 100%?

Jeśli chodzi o skuteczny system to temat rzeka :)
Austryjacka Szkoła Ekonomii jest sednem.

Ignac
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 14 mar 2010, 11:15

Nieprzeczytany post autor: Ignac »

profession pisze:Chciałem tylko uświadomić bo jeden z kolegów tu pisał, że jest takie i takie prawo więc na pewno tak i tak robią, że rynek forex to wciąż wolna amerykanka i nie wiem czy każdy z brokerów przestrzega prawa w 100%?
No to uświadomić chciałeś to, że nie jesteś pewien czy tak jest? Bo już nie rozumiem chyba co mi chcesz uświadomić. Nigdzie nie napisałem, że na pewno tak robią jaka jest litera prawa. Podałem tylko prawo (ustawodawstwo) jako argument tak samo jak przykład japanese housewifes. Czy każdy z brokerów przestrzega prawa w 100%? Dziwne pytania stawiasz. Czy każda firma hodująca wieprze przestrzega prawa w 100%? A skąd ja mam wiedzieć ale jakbym miał zgadywać to bym powiedział, że nie. Tak z doświadczenia. Ale co z tego? I jak to się ma w końcu do tego o czym pisałem na początku bo chyba tracimy wątek.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Ignac pisze:Chodzi o to o czym pisałem w wątku o automatach chyba - wiedza o rynku, nie o strategiach, metodach, tylko o tym czym jest rynek, jak funkcjonuje, dlaczego funkcjonuje w ogóle itd...
Takich rzeczy trudno spodziewać się na tym forum.
Po pierwsze brakuje osób, którzy znają ten temat.
Po drugie tego typu wiedza dla częsci osób nie jest potrzebna do zarabiania. Oczywiście w pewnych przypadkach jest konieczna, zapewne zależy to od tego w jaki sposób chcemy zarabiać ale większość osób amatorsko zajmujacych się FX chyba chce iść po linii prostej - stworzyć strategię, która zarabia i mieć z tego dochody a brak znajomości pokrewnej tematyki wynika z wąskiej specjalizacji do czego często świadomie dążą. Gdy już zaczną zarabiać i jeśli chcą czegoś więcej to często raczej chcą konsumować profity niż zgłębiać tematy dla nich poboczne nie mające wpływu na zyskowność w przypadku ich konkretnych strategii.

Ci co chcą tego rodzaju wiedzy to osoby zainteresowane powiedzmy rynkami finansowymi, chcą zawodowo rozwijać się w tym kierunku natomiast na forum dominują osoby, które chcą jedynie zarobić bo mają inne zawody i wiele innych obszarów gdzie mogą się rozwijać. Pod względem zarabiania mogą być profesjonalistami ale pod względem znajomości tego jak rynek funkcjonuje mogą być amatorami i jeszcze im z tym dobrze. :)
Druga grupa osób chcących znać ten temat to osoby liczące, że te tematy pomogą im osiągać zyski bo jak dotąd nigdy nie udało im się zarobić na przykład patrząc w sam wykres, za pomocą AT lub inny prosty sposób, coś im nie wyszło i szukają nowych sposobów zarabiania bardziej dopasowanych do ich samych.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

profession pisze:Najtańsi którzy nazywają siebie ECN to z tego co się orientuje
Doklejenie do starego BMW metki M takiej wersji z tego bmw nie zrobi ani przyklejenie jej na VW golfa tak nie bedzie ani zmieniajac na tym ostatnim loga z ferrari. Nie wiem w czym chcesz uświadomić. Ja natomiast pewnny jestem że ta banża umie obchodzić prawo i wciąż to robi oraz robić będzie.Nie robią tego bo tak fajnie jest lecz temu że to się opłaca.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Esco pisze:Ludzie otrząśnijcie się.

Wiecie dlaczego nie ma szkoleń z programowania i algo tradingu a tyle się mówi o tradingu manualnym?

Zacytuje fragment prywatnej rozmowy z jednym z wieloletnich użytkowniku forum:
Wszyscy kładą do głowy - grajcie TYLKO ręcznie (nic nie sprawdzajcie - grajcie jak wam się wydaje) .

Przecież to byłby dramat gdyby ludzie zaczęli sprawdzać co MATEMATYCZNIE ma uzasadnienie.

A tak to "na pałę" wejdzie tu, innym razem tam i myśli, że jest mądry... a to nie zupełnie tak...
A inna wieloletnia osoba może napisać coś zupełnie odwrotnego, to są tylko slowa, należało by wziąć pod uwagę ile z osób zarabiających w długim terminie gra manualnie a ile za pomocą automatów, granie manulanie nie wyklucza MATEMATYCZNEGO uzasadnienia, po to własnie należy bardzo dokładnie przeanalizować historie i robić to systematycznie aby mieć bieżące potwierdzenie w matematyce/statystyce

W przeciwieństwie do sporej liczby osób z klapkami na oczach nie wykluczam skuteczności gry na automatach ani gry manualnie, jedne i drugie jest skuteczne , otrząśnijcie sie :)
reptile pisze:a sugeruje popatrzec jak dzialja systemy do zarzdzanai ryzykiem na pochodnych itp.. a potem zrozumiec skad sie bierze fakt ze broker zarabia reszta traci.
Lewar przyjacielu :) snujecie tutaj teorie o rynku, sznurkach, że ktoś coś ciągnie lub tworzy spisek, prawda jest taka że wystarczy dać ciemnemu ludowi dużo większą gotówkę do dyspozycji czyli magiczny lewar i przy najmniejszych zmianach kursu sami sie wykładają na łopaty ;)

Ignac
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 14 mar 2010, 11:15

Nieprzeczytany post autor: Ignac »

Ink. pisze:prawda jest taka że wystarczy dać ciemnemu ludowi dużo większą gotówkę do dyspozycji czyli magiczny lewar i przy najmniejszych zmianach kursu sami sie wykładają na łopaty
To nie jest prawda, na akcjach sytuacja retaili jest podobna - bez lewara wykładają się z taką samą skuteczności z tą różnicą, że dzieje się w to większym horyzoncie czasowym.

alinoe pisze:Takich rzeczy trudno spodziewać się na tym forum.
Po pierwsze brakuje osób, którzy znają ten temat.
Po drugie tego typu wiedza dla częsci osób nie jest potrzebna do zarabiania. Oczywiście w pewnych przypadkach jest konieczna, zapewne zależy to od tego w jaki sposób chcemy zarabiać ale większość osób amatorsko zajmujacych się FX chyba chce iść po linii prostej - stworzyć strategię, która zarabia i mieć z tego dochody a brak znajomości pokrewnej tematyki wynika z wąskiej specjalizacji do czego często świadomie dążą. Gdy już zaczną zarabiać i jeśli chcą czegoś więcej to często raczej chcą konsumować profity niż zgłębiać tematy dla nich poboczne nie mające wpływu na zyskowność w przypadku ich konkretnych strategii. itd itd ciach
Rozumiem, że dyskusja jest przeniesiona do offtopicu więc można rozpływać się na wszystkie strony ale nie miałem zamiaru najmniejszego wchodzić na te obszary, o których między innymi Ty piszesz bo to nie ma sensu.
W skrócie dla przypomnienia:

Sytuacja:
- duża większość retaili traci kasę (załóżmy średnio 75% konsystentnie).

- znikoma część zarabia regularnie (no bo to, że 25% nie ma strat nie oznacza jeszcze, że zarabia w sensie takim jakim by sobie każdy tego życzył).

- dostępność wiedzy na temat analizy technicznej szeroko pojętej jest łatwa

- dostępność wiedzy dotyczącej zarządzania pieniędzmi również

- ogólnie wszystkie prawdy dotyczące jak skutecznie zarabiać na giełdzie są w zasięgu wzroku

- strategie i owe prawdy dotyczące inwestowania nie rozwijają się co może świadczyć o pewnym wyczerpaniu merytorycznym tychże spraw czyli innymi słowy nic nowego się tu nie wymyśli bo nie ma takiej potrzeby.

Podsumowanie sytuacji: pomimo powyższego ciągle retaile tracą z równą skutecznością średnią.

Powszechne odpowiedzi na pytanie dlaczego tak jest źle (traderka) pomimo tego, że jest tak dobrze (poziom wiedzy): psychika, posiadanie tego czegoś (na przykład 3 lub 4 wielkie jaja typu cojones, doświadczenie, intuicja i jeszcze kilka pomniejszych.

Refleksja i spostrzeżenia: naturalnym wydaje się, że aby działać w jakiejś dziedzinie należy mieć pojęcie czym ta dziedzina jest, jak działa, funkcjonuje itd. Stąd próba poznania czym jest rynek, jak działa, jak funkcjonuje i dlaczego. Okazuje się, że takiej wiedzy nie praktykuje się na forach retaili (pewnie innych nie ma).

Alternatywna odpowiedź na pytanie dlaczego retaile ponoszą takie straty jakie ponoszą: brak zrozumienia zasad funkcjonowania rynku.

Tu chodzi o wybór pewnego sposobu myślenia: albo uczymy się i poznajemy strategie AT albo AF i od tego zaczynamy (jak większość z nas) albo to drugie, o czym piszę.
Ja nie twierdzę, która droga jest lepsza.
Piszę tylko o pewnym spostrzeżeniu i alternatywnej propozycji odpowiedzi na pytanie dlaczego retaile tracą konsystentnie pomimo iż wiedza o tym jak zarabiać na rynku wydaje się być powszechna.

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Ignac pisze:To nie jest prawda, na akcjach sytuacja retaili jest podobna - bez lewara wykładają się z taką samą skuteczności z tą różnicą, że dzieje się w to większym horyzoncie czasowym.
Oczywiście jest to dużo dłuższy horyzont czasowy bo ile osób wyłożyło sie na GPW w ciągu jednego dnia, jednego tygodnia? chyba jakiś magik :) natomiast rozkład wykrywających do przegrywających jest bardziej optymistyczny szczególnie podczas hossy, na FX hossa nie ma najmniejszego znaczenia bo i tak wszyscy będa ładować S bo wysoko ;)

Awatar użytkownika
profession
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 19 mar 2008, 08:44

Nieprzeczytany post autor: profession »

Dyskutujemy Panowie ja tylko wyrażam swoje zdanie. Ty podałeś prawo, ja napisałem, że wątpię aby tego prawa przestrzegali i podałem przykład jeden z wielu w którym nie za bardzo się nim przejmują np. Nazywają się ECN choć nim nie są, potem nazywają się True ECN [kolejna ściema marketingowa]. Ten przykład miał pokazywać, że brokerzy mają gdzieś przepisy i chodzi im tylko o kasę. Jak tu są nie w porządku to mogą być i gdzieś indziej.To tak w skrócie bo chyba się nie zrozumieliśmy :)

Jeśli natomiast chodzi o trading to jest wiele metod które są dochodowe, ale wiele osób nie zadowala dana metoda bo są nisko dochodowe.. Dlatego szukają lepszej. Mogą zarabiać najprostszymi narzędziami po 5% dziennie z małym ryzykiem.

Jednak wolą szukać metody która będzie skuteczniejsza z niższym dd, z większym zyskiem. Każdy chce znaleźć coś lepszego od konkurencji by zarobić więcej w tym samym czasie. Wiele osób nie ma ogromnych depozytów by kilka procent dziennie ich zadowoliło. Tu jest ten problem.


Jeszcze dochodzi kwestia strachu, bo rynek to tylko i wyłącznie strach i chciwość. Nic więcej od wieków na wieki :) Jeśli ktoś nie ma obliczonego systemu ile może mieć strat pod rząd, jaki może mieć dd itp Tylko uruchamia system widzi kilka strat i rezygnuje bo uważa go za nieskuteczny. Bo się boi. Nie ma statystyki po swojej stronie bo nic nie przekalkulował.

Zobaczcie to gość miał 50% dd i nadal zarabia a jest profesjonalnym traderem. Wiedział, że taka sytuacja może się zdarzyć i wiedział, że statystycznie z ogromnym prawdopodobienstwem z niej wyjdzie.

http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=20627
Ostatnio zmieniony 22 cze 2012, 12:18 przez profession, łącznie zmieniany 3 razy.
Austryjacka Szkoła Ekonomii jest sednem.

Awatar użytkownika
brother
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 947
Rejestracja: 11 sie 2011, 19:55

Nieprzeczytany post autor: brother »

Ignac pisze:Piszę tylko o pewnym spostrzeżeniu i alternatywnej propozycji odpowiedzi na pytanie dlaczego retaile tracą konsystentnie pomimo iż wiedza o tym jak zarabiać na rynku wydaje się być powszechna.
Bo nie wytrzymują tego pierwszego okresu, jak ktoś to przetrwa to może zarabiać, jak piszesz w różny sposób, czy to AT czy AF, czy znając bardziej zaawansowane mechanizmy rynkowe. I moim zdaniem najważniejsze jest to, że uczymy się sami, metodą prób i błędów. Nie ma gotowego poradnika jak zarabiać na rynku, nawet jak chcesz się uczyć to musisz pobłądzić i nie wszyscy okres tego "błądzenia" wytrzymują.
Certyfikaty i Zaświadczenia Potwierdzam rzetelność szkolenia każdy poziom. Dołącz do nas zostań autoryzowanym szkoleniowcem na terenie EU szczegóły na stronie http://piv.pivpiv.dk/

ODPOWIEDZ