Gra na danych

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
unkle/.seed
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 04 lut 2011, 23:54

Nieprzeczytany post autor: unkle/.seed »

Yankee
nie jest zupełnie tak jak piszesz
oni mają konta :

mt4.clacic.NDD - od 200 $ - niskie spready + comission - taki hmm ogólnie spoko stp
mt4.pto.ecn - konto od 5000$ - jeszcze nieższe spready + commision w zależności od milionów $ - i to jest takie samo konto jak alpari direct (currenex) czyli korzysta z połączenia currenexa z tym, ze platformą jest mt4

pro.direct - typowe konto currenex ale tu się zaczyna od 20k $ handel


to wszystko odnosi się do alpari NZ
możliwe, że Ty pisałeś o alpari uk ale nie mogę na szybko u nich znaleźć zestawienia rodzaju kont

dobra znalazłem
tu faktycznie to wygląda tak jak mowisz chociaz też nie ma nigdzie podanych nazw i nie wystepuję ndd.cllasic.mt4 - bo tutaj ndd odnośie sie tylko to braku DD

http://www.alpari.co.uk/en/trading_acco ... table.html

Dodano po 1 minutach:

na alpari NZ żeby zobaczyć taka tabele trzea wejść na

http://alpari-forex.com/en/trader/ i ckliknąc trading terms przy mt4

Yankee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 577
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:22

Nieprzeczytany post autor: Yankee »

Tak, rozmawialem z alpari UK i byl to koles z supportu instytucjonalnego wiec raczej wiedzial o czym mowi.
Wyraznie zaznaczyl ze NDD to tylko konto Pro od 20K $ (w sumie tu pytalem tylko o currnex'a, moze na mt4 depozyt min jest mniejszy).

Dla mnie currnex to currnex, nie mt4. Mozna przerabiac, ale to ciagle bedzie mt4. Szczegolnie ze w grze na danych liczy sie kazdy ulamek sekundy - imho dobrze byc jak najblizej rynku, a nie korzystac z czegos co ma polaczenie z czyms co jest blisko rynku.

Dobrze znam mt4 z drugiej strony (tej o ktorej wiekszosc tylko slyszalo :P ) moze stad moje uprzedzenie do handlu na tej platfomie

Awatar użytkownika
unkle/.seed
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 04 lut 2011, 23:54

Nieprzeczytany post autor: unkle/.seed »

Yankee zarówno u jednych jak u drugich (UK i NZ) mają i surowego currenexa i mt4 poprzez bridge z currenexem
w NZ jako normalny ludzik mogę sobie założyć konto pro (curenex) musze tylko wrzucić tam 20k $ więc w UK będzie chyba podobnie

na razie próbuje zapoznać się z tą platformą na demie ale nie mam na niej kasy :roll: i nie wiem co jest grane i w ogóle to konto mi się pojawia na moim koncie myAlpari razem z kontami realnymi (chociaż nazwane jest demo.direct)

no i jak na razie to nawet nie wiem jak wyświetlić jakiegoś charta o ile to w ogóle możliwe, a jeśli nie to jeszcze się nie czuje takim kozakiem, żeby grać na samych zleceniach

w ogóle do gry na dane musiałbym to jakoś zautomatyzować, a tego jak na razie tym bardziej nie umiem a bez możliwości chociaż przesuwania poziomów oczekujących na wykresie to może być dość kłopotliwe

no chyba, ze zlecenia realizowałyby się na tyle szybko, że mógłbym 2-3 sekundy przed publikacją danych wrzucić dwa oczekujące np 15 pipsów od aktualnej ceny od razu z ustawionym sl ts i tp i najlepiej jeszcze kilkoma jakimiś wypasionymi funkacji :D :D

Yankee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 577
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:22

Nieprzeczytany post autor: Yankee »

Ja wchodze troche inaczej niz wiekszosc wiec dla mnie jest ok.
Mi demo z uk (direct pro) ladnie smiga, jest na javie. Co prawda tez jeszcze wielu rzeczy nie ogarniam, ale platforma jest w miare przyjazna (porownujac nawet z MBT, o IB nie wspominajac) wiec mysle ze to kwestia czasu.

Charty mozna wrzucic na kilka sposobow... Z menu setup, albo klikajac na boxie z danym instrumentem prawym. Ale moze masz inna platforme (o ile pamietam to do wyboru bylo direct i direct pro)

Awatar użytkownika
unkle/.seed
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 04 lut 2011, 23:54

Nieprzeczytany post autor: unkle/.seed »

na alpari NZ jest tylko jedno i według ich nomenklatury zwie sie
pro.direct
tak jest na javie ale nie instaluje się żadnej aplikacji tylko odpala się ona bezpośrednio z przeglądarki

na UK widzę faktycznie są dwie opcje
na direct PRO na screenach nie ma chartów i tak właśnie wygląda platforma na NZ

a na direct na screenie widać otwarty chart

Gringoss
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 01 cze 2010, 13:38

Nieprzeczytany post autor: Gringoss »

Szykuje się dzisiaj ktoś na 14.30?

Awatar użytkownika
pki
Gaduła
Gaduła
Posty: 257
Rejestracja: 08 lis 2010, 10:00

Nieprzeczytany post autor: pki »

Ja odpuszczam. Nie są to jakieś ważne dane (maksymalne historyczne wybicie to 35 pipsów).
W przyszłym tygodniu będzie dużo istotnych danych i radziłbym tam szukać okazji

Awatar użytkownika
unkle/.seed
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 04 lut 2011, 23:54

Nieprzeczytany post autor: unkle/.seed »

ja też dzisiaj daje sobie spokój
a następny tydzień nie jest znów taki rewelacyjny

Dodano po 1 godzinach 22 minutach:

po dokładniejszym przyjrzeniu się następnemu tygodniowi nadal uważam, że jest on bardzo spokojny pod względem danych
jedynie pewniaki są na funcie we wtorek i czwartek
dla mnie dane, których historyczny zasięg jest mniejszy niż 40 pipsów (czyli większość danych z usa) są mało interesujące

silent

Nieprzeczytany post autor: silent »

ludzie sie jeszcze w polsce nie nauczyli :) jesli cos zarabia znajdziesz brokera / swiety gral to chwalac sie na forum o swoich wypocinach sam sobie doly kopiesz :)
bo coraz wiecej osob w tym broker ;) będzie działać przeciw twojemu sukcesowi czyli zablokuje korzystna mozliwosc

beczka123
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 01 sie 2011, 11:49

Nieprzeczytany post autor: beczka123 »

Możecie podać z jakich stron korzystacie (kalendarzów) do gry na danych?

ODPOWIEDZ