IC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
54
56%
Poza paroma minusami są ok
28
29%
Przeciętny
10
10%
Mają wiele wad
3
3%
Stanowczo odradzam
2
2%
 
Liczba głosów: 97

k4ngu
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2018, 19:31

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: k4ngu »

Cześć. Mam kilka pytań odnośnie IC Markets. Do tej pory grałem u polskiego broka i nie wiem jak to wygląda z zagranicznym. Jak najlepiej zrobić wpłatę? Posiadam konto w Pekao i kartę kredytową Mastercard w Citihandlowy. Ze scrilla nigdy nie korzystałem. Czy muszę zakładać konto zagraniczne w obcej walucie? Ewentualnie czy mogę zrobić teraz przelew z karty, a ewentualnie przy wypłacie coś zmienić by nie płacić dużych prowizji? Dzięki za pomoc ;).

Chętnie przeczytam jakiś poradnik lub temat związany z moim pytaniem.

IC Markets - True ECN
Sprawdź najnowszą ofertę IC Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

k4ngu pisze:Cześć. Mam kilka pytań odnośnie IC Markets. Do tej pory grałem u polskiego broka i nie wiem jak to wygląda z zagranicznym. Jak najlepiej zrobić wpłatę? Posiadam konto w Pekao i kartę kredytową Mastercard w Citihandlowy. Ze scrilla nigdy nie korzystałem. Czy muszę zakładać konto zagraniczne w obcej walucie? Ewentualnie czy mogę zrobić teraz przelew z karty, a ewentualnie przy wypłacie coś zmienić by nie płacić dużych prowizji? Dzięki za pomoc ;).

Chętnie przeczytam jakiś poradnik lub temat związany z moim pytaniem.
Cześć,

Dosłownie stronę wcześniej odpowiadałem na podobne pytanie. Przeczytaj tu:
ic-markets-t25151-370.html#p927098

Nie masz obowiązku zakładać czegokolwiek. Jeśli nie masz jakiejś z w/w rzeczy to po prostu ew. zapłacisz więcej, niż mając ją ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

k4ngu
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2018, 19:31

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: k4ngu »

Dzięki za odpowiedź. Bardziej chodziło mi o to czy mogę założyć takie konto w późniejszym czasie gdy będzie co wypłacać. Czy muszę już teraz by z tego samego konta zrobić wpłatę depozytu. Mam też pytanie co do rozliczania. Na tą chwilę nic nie muszę robić tylko poczekać do 2019 roku na nową wersję programu Podatek na rok 2018 i za jego pomocą obliczyć należny podatek?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

k4ngu pisze:Dzięki za odpowiedź. Bardziej chodziło mi o to czy mogę założyć takie konto w późniejszym czasie gdy będzie co wypłacać. Czy muszę już teraz by z tego samego konta zrobić wpłatę depozytu.
Możesz. Można wypłacić środki na dowolne konto bankowe, o ile należy ono do tej samej osoby, co konto w IC Markets.
k4ngu pisze:Mam też pytanie co do rozliczania. Na tą chwilę nic nie muszę robić tylko poczekać do 2019 roku na nową wersję programu Podatek na rok 2018 i za jego pomocą obliczyć należny podatek?
Jeśli jesteś w grupie Forex Club to tak :). Najlepiej poczekać do lutego - niewykluczone, że wypuścimy jakąś aktualizację :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

regismelnik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 01 paź 2011, 09:46

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: regismelnik »

raposo pisze: Fakt faktem, w ICM rozliczenie będzie o tyle kłopotliwe, że nie oferują kont w PLN, więc trzeba transakcje przeliczać po kursie NBP z danego dnia. Ale z pomocą przychodzi nasz Program Podatek :)
https://forexclub.pl/program-podatek-fo ... z-podatek/
Niestety nawet jak masz konto w pln u zagranicznego broka, to transakcje musisz przeliczyć po kursie z dnia poprzedniego.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

regismelnik pisze:
raposo pisze: Fakt faktem, w ICM rozliczenie będzie o tyle kłopotliwe, że nie oferują kont w PLN, więc trzeba transakcje przeliczać po kursie NBP z danego dnia. Ale z pomocą przychodzi nasz Program Podatek :)
https://forexclub.pl/program-podatek-fo ... z-podatek/
Niestety nawet jak masz konto w pln u zagranicznego broka, to transakcje musisz przeliczyć po kursie z dnia poprzedniego.
Ale... to jest niewykonalne ;). Transakcje na platformie w której masz rachunek w PLN rozliczane są natychmiast w PLN. Broker nie daje Ci możliwości rozliczenia ich po innym kursie, przynajmniej na popularnych platformach FX. Zresztą tak samo odbywa się to u polskiego brokera. Chodzi o poprawność rozliczenia - nie ma więc znaczenia czy korzystasz z polskiego brokera, czy zagranicznego.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

regismelnik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 01 paź 2011, 09:46

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: regismelnik »

raposo pisze:
regismelnik pisze:
raposo pisze: Fakt faktem, w ICM rozliczenie będzie o tyle kłopotliwe, że nie oferują kont w PLN, więc trzeba transakcje przeliczać po kursie NBP z danego dnia. Ale z pomocą przychodzi nasz Program Podatek :)
https://forexclub.pl/program-podatek-fo ... z-podatek/
Niestety nawet jak masz konto w pln u zagranicznego broka, to transakcje musisz przeliczyć po kursie z dnia poprzedniego.
Ale... to jest niewykonalne ;). Transakcje na platformie w której masz rachunek w PLN rozliczane są natychmiast w PLN. Broker nie daje Ci możliwości rozliczenia ich po innym kursie, przynajmniej na popularnych platformach FX. Zresztą tak samo odbywa się to u polskiego brokera. Chodzi o poprawność rozliczenia - nie ma więc znaczenia czy korzystasz z polskiego brokera, czy zagranicznego.
Wiem że na przykład w MT4 tak to wygląda, ale np w Lynx pięknie to widać. Żeby kupić Dax (gram tylko na indeksach), muszę kupić sobie Euro, albo broker zrobi to za mnie. W statementach mam wartości kontraktu i wyliczam sobie wartości w Pln. Pamiętam że Xtb kiedyś w statementach też podawało wartość kontraktu np Daxa w Euro, ale teraz już chyba tego nie robią. Tu nie ma to znaczenia bo wystawiają Pit 8c, a jak to wyliczają? Kto ich wie. Piszesz że niewykonalne. Przecież znasz cenę po której kupiłeś i sprzedałeś, wyliczasz wartość kontraktu i przeliczasz na Pln z dnia poprzedniego, potem obliczasz zysk lub stratę. Sorki za off top, ale powoli zbliża się koniec roku i może to ja nie mam racji, a rozliczyć się trzeba.

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

"kto ich wie"
no to powiem ci skoro nie wiesz. rozliczaja to tak jak masz na platformie czyli bez zadnych przeliczen z pln na pln jak sugerujesz. wystarczy porownac sobie pit8c z tym co masz na platformie. obstawiam ze tego nie robiles. ja robilem. mozesz tez zapytac brokera jak to robia. co za problem 8) wiec teoria ze od broka zagranicznego trzeba to robic inaczej jest bezpodstawna

ale wiem o co ci chodzi. o to ze na gieldzie te transakcje rozliczane sa po kursach waluty bazowej dla konkretnego instrumentu. ale taki lynx to akurat chyba jest white label dla interactive brokers a oni oferuja kontrakty a te transakcje sa rozliczane 'innym trybem' dlatego to nietrafiony przyklad

predzej to sie urzad przywali do tego ze rozliczyles to jakos inaczej niz masz wynika z wyciagu konta niz ze nie zrobiles tego po kursach z gieldy w oparciu o walute bazowa :lol:

regismelnik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 01 paź 2011, 09:46

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: regismelnik »

Forex-trader pisze:"kto ich wie"
no to powiem ci skoro nie wiesz. rozliczaja to tak jak masz na platformie czyli bez zadnych przeliczen z pln na pln jak sugerujesz. wystarczy porownac sobie pit8c z tym co masz na platformie. obstawiam ze tego nie robiles. ja robilem. mozesz tez zapytac brokera jak to robia. co za problem 8) wiec teoria ze od broka zagranicznego trzeba to robic inaczej jest bezpodstawna

ale wiem o co ci chodzi. o to ze na gieldzie te transakcje rozliczane sa po kursach waluty bazowej dla konkretnego instrumentu. ale taki lynx to akurat chyba jest white label dla interactive brokers a oni oferuja kontrakty a te transakcje sa rozliczane 'innym trybem' dlatego to nietrafiony przyklad

predzej to sie urzad przywali do tego ze rozliczyles to jakos inaczej niz masz wynika z wyciagu konta niz ze nie zrobiles tego po kursach z gieldy w oparciu o walute bazowa :lol:
To nie jest przeliczanie z Pln na Pln. Kupując Daxa (cały czas się go trzymam) zawierasz transakcję w Euro. Masz to nawet w specyfikacji instrumentu. Broker pożycza Ci tą kasę, choć nawet tego nie widzisz na niektórych platformach, dlatego u niektórych są swapy na indeksy. Według prawa musisz to rozliczyć po kursie z dnia poprzedniego. Oczywiście nie sprawdzałem, ale może polscy brokerzy rozliczają właśnie po takim kursie. Co za problem żeby system brokera aktualizował o 24:00 kurs przeliczeniowy poprzedniego dnia.

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

nie musisz mi tlumaczyc zasady bo wiem jak to dziala. pomijam juz fakt ze transakcje spot sa rozliczane dwa dni pozniej czyli w sumie powinienes brac pod uwage kurs NBP ale z JUTRA :lol:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Transakcja_spot

tylko ze u brokow fx wszystko jest na biezaco przeliczane na platformie po srednich kursach pln z platformy i handlujemy na cfd a nie spot/futures/forward itd. i wtedy te transakcje sa rozliczane na platformie w pln a nie bezposrednio na gieldzie. i tak samo broker rozlicza to w pit8c. mowisz ze nie sprawdzales. to sprawdz. ja sprawdzalem. pisz tez do xtb, jestem ciekaw. bo zament zamentem ale wynikajacy z domyslow.
a rozliczysz sie jak chcesz :lol:

no i to temat icmarkets. o podatkach jest tutaj forex-a-podatki-t10976.html

ODPOWIEDZ