IC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
54
56%
Poza paroma minusami są ok
28
29%
Przeciętny
10
10%
Mają wiele wad
3
3%
Stanowczo odradzam
2
2%
 
Liczba głosów: 97

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ciekawostka - Od czerwca br. ICM posiada już cypryjską licencję. Można by pomyśleć po cholerę to im w dobie obecnie obowiązujących regulacji... ;)

https://forexclub.pl/ic-markets-wchodzi ... uropejski/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

IC Markets - True ECN
Sprawdź najnowszą ofertę IC Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Philips pisze:W IC Markets mam rachunek Euro. Za przelew z rachunku w IC do rachunku bankowego w Raiffeisen Polbank zawsze płacę 38 euro niezależnie od wypłacanej kwoty. Z reguły kasa idzie trzy dni. Dużą rolę odgrywa tu czas wypłaty kasa z rachunku schodzi zawsze ok 3 w nocy jeżeli wypłacie o np. 5 rano to kasa zejdzie z rachunku o 3 rano następnego dnia.
38E za przelew??? :shock: Sa jakieś banki, gdzie można za darmo to przelać? PS. Wychodzi , ze paypal najlepszy.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Świeżak44 pisze:
Philips pisze:W IC Markets mam rachunek Euro. Za przelew z rachunku w IC do rachunku bankowego w Raiffeisen Polbank zawsze płacę 38 euro niezależnie od wypłacanej kwoty. Z reguły kasa idzie trzy dni. Dużą rolę odgrywa tu czas wypłaty kasa z rachunku schodzi zawsze ok 3 w nocy jeżeli wypłacie o np. 5 rano to kasa zejdzie z rachunku o 3 rano następnego dnia.
38E za przelew??? :shock: Sa jakieś banki, gdzie można za darmo to przelać? PS. Wychodzi , ze paypal najlepszy.
Ktoś pisał na TJSie, że można bezpłatnie robić wypłatę na kartę o ile jest prowadzona w tej samej walucie w której używamy na koncie brokera. Taką kartę można sobie otworzyć np. w mBanku. Opłata roczna chyba 25zł.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

PaulGilbert pisze:
Świeżak44 pisze:
Philips pisze:W IC Markets mam rachunek Euro. Za przelew z rachunku w IC do rachunku bankowego w Raiffeisen Polbank zawsze płacę 38 euro niezależnie od wypłacanej kwoty. Z reguły kasa idzie trzy dni. Dużą rolę odgrywa tu czas wypłaty kasa z rachunku schodzi zawsze ok 3 w nocy jeżeli wypłacie o np. 5 rano to kasa zejdzie z rachunku o 3 rano następnego dnia.
38E za przelew??? :shock: Sa jakieś banki, gdzie można za darmo to przelać? PS. Wychodzi , ze paypal najlepszy.
Ktoś pisał na TJSie, że można bezpłatnie robić wypłatę na kartę o ile jest prowadzona w tej samej walucie w której używamy na koncie brokera. Taką kartę można sobie otworzyć np. w mBanku. Opłata roczna chyba 25zł.
No nie wiem... Jakieś bardziej konkretne info?
Na stronie widzę, że karty są do konta.
https://www.mbank.pl/indywidualny/karty/karty-debetowe/
Więc przelew wypłaty robisz na kartę powiązaną z kontem. Tyle, że przepisy AML pozwalają na wypłatę środków na kartę tylko do wysokości wpłaty tą metodą. Tak było odkąd tylko pamiętam.

Wg mnie - jak najlepiej? Zależy od kwoty.

Dla dużych transakcji - wpłaty kartą w walucie obcej - bezpłatnie i bez przewalutowania.
Wypłaty - do wysokości wpłaty tą samą metodą.
Przewalutowania przez kantor online lub stacjonarny po negocjacjach.

Wypłaty zysków - przelew bankowy na konto walutowe.

Dla mniejszych kwot.
Skrill lub PayPal, najlepiej w walucie obcej. Do tego karta dedykowana do konta - wypłata w bankomacie lub przelew na konto bankowe.

Przy dużych kwotach często prowizje pośrednika (transakcja, wypłata z bankomatu, koszt utrzymania karty) może przekroczyć koszt przelewu zagranicznego.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

radasss
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 10 sie 2011, 15:26

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: radasss »

raposo pisze:Ciekawostka - Od czerwca br. ICM posiada już cypryjską licencję. Można by pomyśleć po cholerę to im w dobie obecnie obowiązujących regulacji... ;)

https://forexclub.pl/ic-markets-wchodzi ... uropejski/
Otwierając w IC Markets konto dostanę lewar 1:500 ?

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

radasss pisze:
raposo pisze:Ciekawostka - Od czerwca br. ICM posiada już cypryjską licencję. Można by pomyśleć po cholerę to im w dobie obecnie obowiązujących regulacji... ;)

https://forexclub.pl/ic-markets-wchodzi ... uropejski/
Otwierając w IC Markets konto dostanę lewar 1:500 ?
nie robia problemow. ja taki mam

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: brg »

Zastanawia mnie, po co oni robią tę licencję na Cyprze. Skoro już ją mają, w teorii powinni przenieść tam wszystkich klientów z krajów EU i ograniczyć dźwignię do 1:30. Zobaczymy co przyszłość przyniesie.

Jack79
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 11 lis 2018, 14:26

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Jack79 »

pierwszy raz tu na forum, do handlu używam właśnie icmarkets, jak dla mnie doskonały broker, handluję na dax/icmarkets ma go w ofercie i chodzi prawie 24h na dobę w tyg/ oraz eurjpy i gbpusd,
głównie scalping ale jak coś wejdzie to zostawiam na 2-3dni - ot taka strategia
do tej pory ogólnie pozytywne zadowolenie z brokera
ale jest teraz zagwozdka co zrobić i jak się rozliczać podatkowo
czy muszę się rozliczać w australijskim tax office?
różne źródła różnie mówią, a to że do 20k AUD a inni że jako nierezydent to rozliczyć się z zysku tylko w PL czyli 19%
handluję u zagranicznego broka pierwszy rok i po nowym roku trzeba się będzie jakoś rozliczyć więc pytanie dla tych co już mieli rok na plusie i się rozliczali o podpowiedz :lol:

Mal Akh
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2018, 23:20

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Mal Akh »

Cześć. Mam kilka pytań odnośnie IC Markets. Założyłem konto, wpłata wszystko elegancko (skrill konto PLN). W ramach testu chciałem wypłacić 1$ na to samo konto skrill. Niestety od jakichś dwóch dni status wypłaty to "przetwarzana". Czy jest to związane z weekendem? Nie trzeba mieć konta skrill w USD? Chcę się upewnić, bo chciałbym wpłacić większą kwotę, a obawiam sie problemów z wypłatami.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jack79 pisze: czy muszę się rozliczać w australijskim tax office?
różne źródła różnie mówią, a to że do 20k AUD a inni że jako nierezydent to rozliczyć się z zysku tylko w PL czyli 19%
handluję u zagranicznego broka pierwszy rok i po nowym roku trzeba się będzie jakoś rozliczyć więc pytanie dla tych co już mieli rok na plusie i się rozliczali o podpowiedz :lol:
Masz jakieś źródło odnośnie tych 20k AUD?
Pierwszy raz o tym słyszę. Rozliczasz się w kraju Twojej rezydencji.

Tutaj odnośnie unikania podwójnego opodatkowania:
http://www.finanse.mf.gov.pl/inne/baza- ... Dabstracts

Fakt faktem, w ICM rozliczenie będzie o tyle kłopotliwe, że nie oferują kont w PLN, więc trzeba transakcje przeliczać po kursie NBP z danego dnia. Ale z pomocą przychodzi nasz Program Podatek :)
https://forexclub.pl/program-podatek-fo ... z-podatek/

-- pn 12-11-2018, 10:54 --
Mal Akh pisze:Cześć. Mam kilka pytań odnośnie IC Markets. Założyłem konto, wpłata wszystko elegancko (skrill konto PLN). W ramach testu chciałem wypłacić 1$ na to samo konto skrill. Niestety od jakichś dwóch dni status wypłaty to "przetwarzana". Czy jest to związane z weekendem? Nie trzeba mieć konta skrill w USD? Chcę się upewnić, bo chciałbym wpłacić większą kwotę, a obawiam sie problemów z wypłatami.
Kilka stron wcześniej było podobne pytanie. Tak, chodzi o weekend ;). Nie musisz mieć konta w USD na Skrillu.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ