Uwaga! na fxquantumtrading.com

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
matka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 642
Rejestracja: 17 lis 2008, 15:53

Nieprzeczytany post autor: matka »

matka pisze: Jest prawie pewne, że konta trzeba sobie zakładać przez autora wątku jako IB.
NiceFox pisze:[3/16/2012 12:32:06 PM] Michael: podaje link do
otwarcia konta:
IB name : MOLOT
otworzyc RAZOR account z 1:400 leverage
[3/16/2012 12:33:07 PM] Nice Fox: co to zanczy IB ?
[3/16/2012 12:33:21 PM] Michael: Introducing Broker
Może też powinienem zacząć sprzedawać prognozy? :twisted:

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, na czym polega taki trick. speedtrader dogaduje się z brokerem jako IB, za każą transakcje na koncie klienta dostanie sutą prowizje od każdego tradu, bez względu czy będzie on stratny czy zyskowny. Oczywiście będzie Wam wmawiał, że po co miałby tracić skoro może zarabiać i dodatkowo wziąć 50%. Idealnie do takich skamów nadają się strategie typu nocny łowca, bo robią dużo tradów i mają mały SL, więc zanim zniknie depo sporo można zarobić na prowizji IB (od stratnych transakcji). Dodatkowo tego typu EA można łatwo i skutecznie podoptymalizować pod krótki termin, wyprodukować ładny, kilkumiesięczny statement i szukać ofiar. Choć ja nawet w to nie wierzę. Obstawiam, że ta gra bez jawnego SL ma inny cel niż ukrywanie go przed brokerem.

NIGDY ale to PRZENIGDY nie dajcie się złapać na deal, że ktoś Wam oferuje zarządzanie kontem założonym przez niego jako IB.
http://www.skarbiec.biz/domy-maklerskie/churning.htm

NEVER accept an offer of account management, with trader acting as an Introducing Broker. It is called a churning.
en.wikipedia.org/wiki/Churning_(finance)

NiceFox dobra robota :564:
Obrazek
Unfortunately, more to come

speedtrader
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 14 mar 2012, 15:39

Nieprzeczytany post autor: speedtrader »

NiceFox pisze:Po skontaktowaniu się z Oszustem dowiaduje się że oferuje nielegalne usługi inwestycyjne, a w proceder jest zamieszana cała szajka oszustów.
Jest to zorganizowana grupa przestępcza.
Tak masz racje cala szajka oszustow, a Ty stoisz na czele tej szajki i chcesz zajac miejsce szefa :D. Za duzo filmow sie naogladales.

Dodano po 3 minutach:
matka pisze:Idealnie do takich skamów nadają się strategie typu nocny łowca, bo robią dużo tradów i mają mały SL, więc zanim zniknie depo sporo można zarobić na prowizji IB (od stratnych transakcji).
System ktory prezentuje robi max 3 trady dziennie :), takze faktycznie masz racje duzo, sytej prowizji z tranzakcji :). Nie ma w tym nic zlego ze dzialam jako IB, zupelnie legalna dzialalnosc. Nawet firmy prop dzialaja w ten sam sposob, oprocz prowizji z zysku kazdego tradera, biora prowizje z tranzakcji. Musisz sie jeszcze wiele nauczyc o tym biznesie.

Tak samo jak piszesz o zjawisku churningu, ktore nie ma nic wspolnego z tym systemem, bo jak juz wyzej napisalem robi on minimalna ilosc wysoko prawdopodobnych tranzakcji.

Awatar użytkownika
Pierz Andrzej
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1200
Rejestracja: 02 lip 2006, 14:17

Nieprzeczytany post autor: Pierz Andrzej »

NiceFox

wszystko OK tylko sugerowal bym jednak wykasowac dane personalne bo tego Ci nie wolno obic .......
czyli imie nazwisko nr telefonu adres email , a nwet jakby sie uprzec to nick .....

speedtrader
publikowanie prywtnej wiadomosci owzem jest nielegalne w przypadku publikowania jej w celu np osmieszenia jej autora, tutaj ma to charakter zdaje sie ostrzegawczy ;)

pozdrawiam
Andrzej Pierz
z poważaniem
Andrzej Pierz
FOREX-SERVICE

Awatar użytkownika
matka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 642
Rejestracja: 17 lis 2008, 15:53

Nieprzeczytany post autor: matka »

matka pisze:Oczywiście będzie Wam wmawiał, że po co miałby tracić skoro może zarabiać i dodatkowo wziąć 50%
speedtrader pisze:Tak samo jak piszesz o zjawisku churningu, ktore nie ma nic wspolnego z tym systemem, bo jak juz wyzej napisalem robi on minimalna ilosc wysoko prawdopodobnych tranzakcji.
Coraz poważniej myślę o sprzedawaniu prognoz :D
speedtrader pisze:Musisz sie jeszcze wiele nauczyc o tym biznesie.
Dzięki, dobra rada zawsze w cenie.
Obrazek
Unfortunately, more to come

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

NiceFox jeśli rzeczywiście uważasz że to jest zorganizowana grupa przestępcza i masz na to dowody to zalecam zgłoszenie do prokuratury podejrzenie popełnienia przestępstwa.
I wtedy zajmą się delikwentem na poważnie.
Bo panowie gadaniem to tylko napędzamy mu tutaj klientów bo niestety tak to działa.
A tak to można ukrócić ten proceder raz a porządnie.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
matka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 642
Rejestracja: 17 lis 2008, 15:53

Nieprzeczytany post autor: matka »

Daro ale to na forum za które w jakiś sposób również odpowiadasz akcja ma miejsce. Z każdym dzieciakiem będziesz szedł do prokuratury? Nie wystarczy Ci doświadczenie i zdrowy rozsądek, żeby stwierdzić o co chodzi i coś zrobić? Ja nie wiem naprawdę ile się jeszcze mamy z kolegami produkować, chyba już wszystko przecież jest udokumentowane. No chyba że uważasz, że ulubionym zajęciem doświadczonych amerykańskich inwestorów z multimilionowymi portfelami jest śledzenie polskich forów o forexie? :D
Obrazek
Unfortunately, more to come

Awatar użytkownika
AK53
Gaduła
Gaduła
Posty: 108
Rejestracja: 24 mar 2009, 02:22

Nieprzeczytany post autor: AK53 »

Daro, Ty jeszcze wierzysz w prokuraturę? Idę o zakład, że sprawa zostanie umorzona z powodu niskiej społecznej szkodliwości czynu, jeśli nie nastąpi odmowa ścigania.

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

matka ja pilnuję porządku na forum a nie rozstrzygam spory prawne.
I tak słyszę zarzuty że jednych faworyzuje a innych nie bo nie mam kasy z tego (najnowsze zarzuty zicmara :) ).
Moderator nie może być stroną w sprawie bo nie ważne kto by miał rację to i tak nam się oberwie.
Jeśli user ma twarde dowody na to że jest to działanie grupy przestępczej to nie widzę problemu żeby poinformować prokuraturę o czymś takim.
To nic nie kosztuje a może ocalić sporo ludzi.
Może prokuratura umorzy postępowanie ale jestem pewien że wyhamuje to zapędy takich ludzi na przyszłość i nie będą tak bezczelnie...........
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
AK53
Gaduła
Gaduła
Posty: 108
Rejestracja: 24 mar 2009, 02:22

Nieprzeczytany post autor: AK53 »

A bierzesz pod uwagę taki scenariusz, że skoro nie ścigają, to działamy spokojnie dalej na jeszcze większą skalę?

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

speedtrader co do ujawnienia prywatnej korespondencji to nie jestem prawnikiem.
Więc bardzo proszę o wykładnie prawa w tej kwestii.
Do tego jesteś chyba podmiotem gospodarczym i jako tenże się wypowiadałeś więc nie obowiązuje Cię ustawa o ochronie danych osobowych.
Oprócz tego wydaje mi się że NiceFox ma prawo ujawniać swoją korespondencje o ile nie zastrzegłeś na początku że nie wyrażasz na to zgody.
Jeśli posiadasz takie dowody i przedstawisz opinię prawną to zwróć się do GModa z tym bo jak już napisałem nie jestem prawnikiem.
Ale z tego co wiem nie jest to jednak ani przestępstwo ani wykroczenie.
Można mówić o naruszeniu dobra osobistego jakim jest tajemnica korespondencji – art. 23 KC.
Więc zgodnie z art. 24 KC można podjąć czynności w nim przewidziane.
Art. 24. § 1. Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może on także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Na zasadach przewidzianych w kodeksie może on również żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny.
§ 2. Jeżeli wskutek naruszenia dobra osobistego została wyrządzona szkoda majątkowa, poszkodowany może żądać jej naprawienia na zasadach ogólnych.
§ 3. Przepisy powyższe nie uchybiają uprawnieniom przewidzianym w innych przepisach, w szczególności w prawie autorskim oraz w prawie wynalazczym.


Dodano po 1 minutach:

AK53 nie sądzę no ale jak Ty tak to widzisz to może rzeczywiście lepiej nic nie robić ..... :)
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Zablokowany