Ubezpieczenie zdrowotne

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
mb777
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2010, 18:21

Nieprzeczytany post autor: mb777 »

iwan pisze:Stworzyles miejsca pracy, placisz podatki itd i w zwiazku z tym czujesz sie moralne usprawiedliwiony by nie placic jeszcze wiecej czyli skladki zdrowotnej.
To można prowadzić działalność i nie płacić składki zdrowotnej ??

Awatar użytkownika
mdmainside
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 04 lut 2011, 17:11

Nieprzeczytany post autor: mdmainside »

LowcaG

Punkt widzenia zależy od punkt siedzenia , ale w sumie rozumiem Twoje oburzenie. Samo ubezpieczenie to zaledwie cząstka tego co można , i większość przypadków każdy kombinuje.

iwan

Nie musisz mnie obrażać pisząc "pasożyt" , bo na chwilę obecną nie skorzystałem z Twoich składek. Złość jest pewnie wynikiem bezsilności lub braku możliwości , pracujesz na etacie(?) , a jest to końcówka łańcucha finansowego , więc luz...

Głupie pytanie , głupia odpowiedź , zadałeś pytanie jak dzieciak , więc czego się spodziewałeś?
Jedno z drugim nie wiele ma wspólnego.

I nie narzekam , tylko stwierdzam fakty.

damian137137
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 01 mar 2011, 19:10

Nieprzeczytany post autor: damian137137 »

Jeśli chodzi o prywatne ubezpieczenie to polecam Inter Polska, najwięcej placówek w polsce, w wawie to chyba kilkadziesiąt. Miesięcznie koło 100 zł i jest chyba wszytsko oprócz hospitalizacji. Posiadam kilka lat i rewelacja.
Tak więc racja połączenie NFZ + prywatne to optymalna opcja.
Wiem, że w Multibanku jest poprzez Allianz niezła oferta, bo lepsza niż w Inter i chyba połowę tańsza, ale w Wawie, tylko mniej placówek, bo tylko Lim.
W tym momencie Inter Polska jest optymalna.

Ale ten temat to do offtopu chyba powinno się.

Awatar użytkownika
mysje_hood
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 13 mar 2007, 14:00

Nieprzeczytany post autor: mysje_hood »

ja również posiadam inter polska w krakowie i poki co jest ok. chociaz na necie mozna poczytac opinie ze krecili wałki, ale ile w tym prawdy a ile propagandy konkurującej firmy to cholera wie
Obrazek

hannibal
Gaduła
Gaduła
Posty: 175
Rejestracja: 26 sie 2008, 19:05

Nieprzeczytany post autor: hannibal »

nie podniecajcie się niezdrowo....lekarze unikają takich miejsc pracy gdzie jest leczenie abonamentowe ....bo pacjenci wyobrażają sobie niewiadomo co jak płacą te 100 zeta na miech.....ja na pewno bym sie tam nie zatrudnił :mrgreen:
Najlepiej gabinet prywatny i za każdą wizytę osobno płatne

anea
Gaduła
Gaduła
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2010, 11:31

Nieprzeczytany post autor: anea »

mb777 pisze:
iwan pisze:Stworzyles miejsca pracy, placisz podatki itd i w zwiazku z tym czujesz sie moralne usprawiedliwiony by nie placic jeszcze wiecej czyli skladki zdrowotnej.
To można prowadzić działalność i nie płacić składki zdrowotnej ??
mdmainside prowdzisz DG i nie placisz skladek?

kazdy moze zawrzec prywatnie umowe z NFZ, a skladkę zdrowona UWAGA i tak placimy do naszego ukochanego ZUS-u, ktory przekazuje ja do NFZ, jest ona nieco wyzsza niz ci ktorzy prowadza DG i wynosi cos ponad 300zl.

najtaniej wychodzi Krus, przy dzialanosci ponad 500zl kwartalnie, w tym wypadkowe, chrobowe, maciezynskie, tatazynskie, zdrowotne i spoleczne, opcja full wypas ;) za okolo 160zl miesiecznie

uwaga jesli sie przekroczy kwote ponad 2800zl naleznego podatku w roku poprzedzajacym przechodzi sie do Zusu

Dodano po 2 minutach:

p.s. ktos ma info czy tak kwote 2800zl wyniakajca z dzialalnosci czy rowniez wlicza sie podatek od dochodow kapitalowych?

hm musze sie dowiedziec, moze kupie sobie las :wink:
"Po drugiej stronie monitora siedzą ludzie, którzy chcą waszych pieniędzy. Albo wy im je zabierzecie, albo oni zabiorą je wam. Bądźcie zimnymi sukinsynami. Cierpliwie czekajcie na swoją kolej......"

Awatar użytkownika
mdmainside
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 04 lut 2011, 17:11

Nieprzeczytany post autor: mdmainside »

anea

DG otwarłem na osobę która jest zwolniona ze składek (ubezpieczona w zakładzie pracy) , w tej sytuacji koszt ogranicza się tylko do 233,70 zł. Teoretycznie jest inny właściciel , praktycznie inny. Z założeń , normalnie w momencie otwarcia było by 2 właścicieli ok. 900 zł x 2 (ulga już nam nie przysługiwała) .
Wiadoma sprawa że otwierając DG od razu kokosów nie będzie , a płacić trzeba , pierwsze pieniądze zarobiliśmy po 4 miesiącach ( formalności) .

Poza tym nie widzę sensu w wydawaniu takiej kwoty aby po 40 latach otrzymać 700 zł emerytury , albo i w ogóle nic nie mieć , bo jak będzie to Bóg wie :)

justFXget
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 30 kwie 2011, 18:42

Nieprzeczytany post autor: justFXget »

A jaka jest najwazniejsza zaleta krusu ?
Ano staz emerytalny z krusu mozemy bez problemiu przeniesc
do Zusu, w drugą strone to juz niedziala, nie przeniosą stażu z Zusu do krusu,
takze mozna sobie bimbac w krusie a gdyby sie cos odmienilo nam w przyszlosci to lata skladkowe przenosimy z krusu do Zusu, ot sasiad zarabia 1600 zl miesiecznie haruje jak wół i wyliczył sobie ze po 40 latach pracy będzie miał moze 800 zl emerytury z zusu, a myslał naiwny ze będzie wygrzewał się pod palmami

SzybkiSzmal
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 29 sty 2010, 00:54

Nieprzeczytany post autor: SzybkiSzmal »

Trzeba dodać, ze nie można leczyc się u jednego lekarza... Przed chwilą dowiedziałem się, ze moj ortopeda to idiota :mrgreen: Jeszcze jedna operacja mnie czeka przez kretyna... Ubezpieczenie zdrowotne? Chyba przejde na medycyne wschodnią... widziałem dzisiaj ogłoszenie 60zł jedna wizyta która działa cuda! :mrgreen:
NIgdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a później wykończy doświadczeniem.

Awatar użytkownika
quapi
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 30 sty 2005, 21:46

Nieprzeczytany post autor: quapi »

mdmainside pisze: DG otwarłem na osobę która jest zwolniona ze składek (ubezpieczona w zakładzie pracy) , w tej sytuacji koszt ogranicza się tylko do 233,70 zł. Teoretycznie jest inny właściciel , praktycznie inny.
Uważaj - podpadasz pod firmanctwo
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Firmanc ... 72963.html

teoretycznie ciężko to udowodnić, ale...

pozdro
The irresistible force met the immovable object

ODPOWIEDZ