Ubezpieczenie zdrowotne

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Ale jak z twoim zdrowiem stanie sie cos naprawde powaznego to z podkulonym ogonkiem wrocisz na lono panstwowej sluzby zdrowia. Wtedy nie bedzie wazne ze panstwowka to syf, przepelnone sale, niedobre obiady itd. Wtedy bedzie wazne ze za napredce wplacona skladke uzyskasz dostep do uslug.
Dokladnie, albo ktos nie oplaca i nie korzysta z publicznej opieki tylko np. z prywatnej. Albo oplaca i korzysta (niestety tez zazwyczaj prywtana opieka trzeba sie posilkowac). A nie postawa jak ponizej:
mdmainside pisze:A dziś jak narobili tak mają , ja im nie zapłacę...
To jest zwykle tlumaczenie sie i tyle, a chodzi o zwykla niechec do placenia i tyle. A jak pozniej do czegos dojdzie to nie oszukujmy sie, to bedzie zwykle pasozytowanie na innych. I to ze "oni" narobili to swoja droga, a jak przecietny kowalski bedzie rozumowal jak Ty to bedzie tylko coraz gorzej.

Ludzie tez niezdaja sobie sprawy, ze to nie tylko lekarze i personel sa kosztem, ale tez sprzet. Ostatnio akurat interesowalem sie rezonansem magnetycznym i cena takiej maszynki jest po prostu dosyc wysoka (+konserwacja).


Kiedys myslalem, ze sa dwa bieguny odnosnie filozofii panstwa(to moze zle stwierdzenie), czyli wysokie podatki, ale duzy socjal i niskie podatki, ale kazdy dba o siebie prywatnie. Teraz dochodzi trzeci model niskie podatki(najlepiej w ogole je ominac) i duzy socjal. ;)

Awatar użytkownika
mdmainside
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 04 lut 2011, 17:11

Nieprzeczytany post autor: mdmainside »

LowcaG pisze:
Ale jak z twoim zdrowiem stanie sie cos naprawde powaznego to z podkulonym ogonkiem wrocisz na lono panstwowej sluzby zdrowia. Wtedy nie bedzie wazne ze panstwowka to syf, przepelnone sale, niedobre obiady itd. Wtedy bedzie wazne ze za napredce wplacona skladke uzyskasz dostep do uslug.
Dokladnie, albo ktos nie oplaca i nie korzysta z publicznej opieki tylko np. z prywatnej. Albo oplaca i korzysta (niestety tez zazwyczaj prywtana opieka trzeba sie posilkowac). A nie postawa jak ponizej:
mdmainside pisze:A dziś jak narobili tak mają , ja im nie zapłacę...
To jest zwykle tlumaczenie sie i tyle, a chodzi o zwykla niechec do placenia i tyle. A jak pozniej do czegos dojdzie to nie oszukujmy sie, to bedzie zwykle pasozytowanie na innych. I to ze "oni" narobili to swoja droga, a jak przecietny kowalski bedzie rozumowal jak Ty to bedzie tylko coraz gorzej.

Ludzie tez niezdaja sobie sprawy, ze to nie tylko lekarze i personel sa kosztem, ale tez sprzet. Ostatnio akurat interesowalem sie rezonansem magnetycznym i cena takiej maszynki jest po prostu dosyc wysoka (+konserwacja).


Kiedys myslalem, ze sa dwa bieguny odnosnie filozofii panstwa(to moze zle stwierdzenie), czyli wysokie podatki, ale duzy socjal i niskie podatki, ale kazdy dba o siebie prywatnie. Teraz dochodzi trzeci model niskie podatki(najlepiej w ogole je ominac) i duzy socjal. ;)
Nie czarujmy się , ale nie korzystam z usług państwowej służby zdrowia nagminnie , w rezultacie jeżeli już to wtedy płacę i korzystam.
Co innego sprawa bezdomnych/nie ubezpieczonych , rekordzista miał prawie 50 tomografii w ubiegłym roku na Botanicznej w Krakowie , kto za to płaci jest chyba oczywiste...

Poza tym nie wieże że każdy kto umie liczyć i ma możliwości robi inaczej , nikt poza Tobą o Ciebie nie zadba , takie jest moje zdanie.

A co do niechęci , wszystkie pełne składki w raz żoną odkładam miesiąc w miesiąc , z tym wyjątkiem że na prywatne konto , jestem przekonany że za 30 lat nie wyjdę na tym źle.

Z resztą każdy ma swoje zdanie , ważne aby każdemu żyło się dobrze :)

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

mdmainside pisze:Nie czarujmy się , ale nie korzystam z usług państwowej służby zdrowia nagminnie , w rezultacie jeżeli już to wtedy płacę i korzystam.
Co innego sprawa bezdomnych/nie ubezpieczonych , rekordzista miał prawie 50 tomografii w ubiegłym roku na Botanicznej w Krakowie , kto za to płaci jest chyba oczywiste...

Poza tym nie wieże że każdy kto umie liczyć i ma możliwości robi inaczej , nikt poza Tobą o Ciebie nie zadba , takie jest moje zdanie.

A co do niechęci , wszystkie pełne składki w raz żoną odkładam miesiąc w miesiąc , z tym wyjątkiem że na prywatne konto , jestem przekonany że za 30 lat nie wyjdę na tym źle.

Z resztą każdy ma swoje zdanie , ważne aby każdemu żyło się dobrze
Dokladnie, nie mam zamiaru Ciebie do niczego przekonywac.
1. Ale nie rozumiem co znaczy, ze jezeli korzystasz to placisz? (czyli jezeli bedziesz robil sobie rezonans to placisz 3 stowki? Jezeli bedziesz mial operacje to zaplacisz za nia cala wartosc?
2.Jestes przekonany, ze nie wyjdziesz na tym zle, ale na tym polegaja wszystkie ubezpieczenia jezeil nic sie nie dzieje to nie warto ich placic, czyli zamias placic odkladajac nie wyjdziemy na tym zle.

Awatar użytkownika
iwan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 489
Rejestracja: 19 sie 2006, 23:19

Nieprzeczytany post autor: iwan »

mdmainside, a placisz ubezpieczenie samochodu AC, mieszkania?

Awatar użytkownika
mdmainside
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 04 lut 2011, 17:11

Nieprzeczytany post autor: mdmainside »

LowcaG pisze:
mdmainside pisze:Nie czarujmy się , ale nie korzystam z usług państwowej służby zdrowia nagminnie , w rezultacie jeżeli już to wtedy płacę i korzystam.
Co innego sprawa bezdomnych/nie ubezpieczonych , rekordzista miał prawie 50 tomografii w ubiegłym roku na Botanicznej w Krakowie , kto za to płaci jest chyba oczywiste...

Poza tym nie wieże że każdy kto umie liczyć i ma możliwości robi inaczej , nikt poza Tobą o Ciebie nie zadba , takie jest moje zdanie.

A co do niechęci , wszystkie pełne składki w raz żoną odkładam miesiąc w miesiąc , z tym wyjątkiem że na prywatne konto , jestem przekonany że za 30 lat nie wyjdę na tym źle.

Z resztą każdy ma swoje zdanie , ważne aby każdemu żyło się dobrze
Dokladnie, nie mam zamiaru Ciebie do niczego przekonywac.
1. Ale nie rozumiem co znaczy, ze jezeli korzystasz to placisz? (czyli jezeli bedziesz robil sobie rezonans to placisz 3 stowki? Jezeli bedziesz mial operacje to zaplacisz za nia cala wartosc?
2.Jestes przekonany, ze nie wyjdziesz na tym zle, ale na tym polegaja wszystkie ubezpieczenia jezeil nic sie nie dzieje to nie warto ich placic, czyli zamias placic odkladajac nie wyjdziemy na tym zle.
1. Zapłacę tam gdzie mnie obsłużą na należytym poziomie , bez łaski , a gdzie (prywatnie czy państwowo) to jest mi w sumie obojętne , w "łapę" też trzeba dać.

2. Wiem na czym polegają , tylko te "usługi" nie są warte swojej ceny!

Awatar użytkownika
iwan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 489
Rejestracja: 19 sie 2006, 23:19

Nieprzeczytany post autor: iwan »

mdmainside pisze:wszystkie pełne składki w raz żoną odkładam miesiąc w miesiąc , z tym wyjątkiem że na prywatne konto
A co jesli uchowaj Boze przydazy sie nieszczescie i bedzie potrzebna bardzo skomplikowana operacja i wielotygodniowa rehabilitacja w warunkach szpiytalnych? Pokryjesz honorowo wszystkie koszty (zapewniam cie ze moze i byc to 100.000) czy schowasz dume w kieszen i u szwagra w warsztacie zalatwisz 0,5 etatu i tym samym ubezpieczenie?

PS. mdmainside, a placisz ubezpieczenie samochodu AC, mieszkania?

Dodano po 3 minutach:
mdmainside pisze: Zapłacę tam gdzie mnie obsłużą na należytym poziomie

Tylko ze sektor prywatny nie oferuje np ciezkich operacji zwiazanych z nowotworami, chemioterapii, operacji paliatywnych i wszystkiego tego co jest potwornie drogie.
Szukasz czegoś wartosciowego na forum? Zacznij od Kosza bo moze tam zostało to wyrzucone dla powiększenia wolnej przestrzeni dyskowej.

Awatar użytkownika
mdmainside
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 04 lut 2011, 17:11

Nieprzeczytany post autor: mdmainside »

iwan pisze:mdmainside, a placisz ubezpieczenie samochodu AC, mieszkania?
Biorąc pod uwagę składki , teoretycznie musisz je płacić.

W powyższym przypadku możesz się obejść , nikt Cię nie zmusza do kupna auta czy mieszkania.

Dodano po 26 minutach:
iwan pisze:
mdmainside pisze:wszystkie pełne składki w raz żoną odkładam miesiąc w miesiąc , z tym wyjątkiem że na prywatne konto
A co jesli uchowaj Boze przydazy sie nieszczescie i bedzie potrzebna bardzo skomplikowana operacja i wielotygodniowa rehabilitacja w warunkach szpiytalnych? Pokryjesz honorowo wszystkie koszty (zapewniam cie ze moze i byc to 100.000) czy schowasz dume w kieszen i u szwagra w warsztacie zalatwisz 0,5 etatu i tym samym ubezpieczenie?

PS. mdmainside, a placisz ubezpieczenie samochodu AC, mieszkania?

Dodano po 3 minutach:
mdmainside pisze: Zapłacę tam gdzie mnie obsłużą na należytym poziomie

Tylko ze sektor prywatny nie oferuje np ciezkich operacji zwiazanych z nowotworami, chemioterapii, operacji paliatywnych i wszystkiego tego co jest potwornie drogie.
Jest to gadanie "Co by było gdyby?" , puki co taka sytuacja nie miała miejsca więc nie wiem jaki był by jej koniec. W każdym razie nie zaprzeczam że mogło by być tak jak piszesz z tym wyjątkiem że przyjmę się we własnej firmie , gdzie stworzyłem miejsca pracy i jednak dzięki mojej działalności trochę tych pieniędzy trafia do Państwa , ale tego nikt nie liczy...

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

mdmainside pisze:Jest to gadanie "Co by było gdyby?" , puki co taka sytuacja nie miała miejsca więc nie wiem jaki był by jej koniec. W każdym razie nie zaprzeczam że mogło by być tak jak piszesz z tym wyjątkiem że przyjmę się we własnej firmie ,
Czyli podsumowując, jednak to jest typ pasozytnictwa(nie bierz tego do siebie, bo z ktorejs tam strony rozumiem Twoje dzialanie, chociaz go nie pochwalam), czyli najlepiej nie placic, a jak cos powaznego to "sie ubezpiecze" na ten moment.

Jak mowilem nie chce Cie do czegos przekonywac, ale jezeli juz, to trzeba sie przed soba przyznac, ze nie chodzi o to, ze "oni cos tam, ze przejadaja itd." tylko o zwykle wykorzystanie luki, zeby nie placic, tylko jak juz cos to niech frajezy placa za moje ewentualne operacje. (Taka jest niestety prawada).

mdmainside pisze:gdzie stworzyłem miejsca pracy i jednak dzięki mojej działalności trochę tych pieniędzy trafia do Państwa , ale tego nikt nie liczy...
Pewnie, ze tego nikt nie liczy, nie oszukujmy sie, nie zakladales po to dzialanosci, zeby dzialac charytatywnie i dawac innym miejsca pracy, tylko na pewno kierowaly Toba (przynajmniej powinny) inne pobudki.(np. finansowe).


Reasumujac
(Przestaje juz robic lekki offtop)
Dlla mnie takie dzialanie,typu jak by co to przyjme sie na etat, albo inne obejscie, to nic innego jak oszukiwanie pozostalej czesci spoleczenstwa. I zadne wybielanie sie co to ja innego robie dobrego dla spoleczenstwa czy państwa nie zmieniaja faktu.

Jezeli chcemy zeby bylo lepiej, zacznijmy od siebie.

Awatar użytkownika
iwan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 489
Rejestracja: 19 sie 2006, 23:19

Nieprzeczytany post autor: iwan »

mdmainside pisze:gdzie stworzyłem miejsca pracy i jednak dzięki mojej działalności trochę tych pieniędzy trafia do Państwa
No i trzeba tak bylo od razu. Stworzyles miejsca pracy, placisz podatki itd i w zwiazku z tym czujesz sie moralne usprawiedliwiony by nie placic jeszcze wiecej czyli skladki zdrowotnej. A jak bedzie trzeba to sie zatrudnisz i bedziesz ubezpieczony. Tak jak napisal Lowca jestes pasozytem.

Przyznaj sie, w towarzystwie lubisz sobie ponazekac jaka ta sluzba zdrowia jest beznadziejna, prawda?


mdmainside pisze:2. Wiem na czym polegają , tylko te "usługi" nie są warte swojej ceny!
Moze widziales cennik uslug diagnostycznych, ale leczniczych to chyba nigdy w zyciu.

mdmainside pisze:W powyższym przypadku możesz się obejść , nikt Cię nie zmusza do kupna auta czy mieszkania.
Do mycia zebow i podcierania tylka tez nie. Piszesz jak dzieciak.

Z mojej strony EOT.
Mam nadzieje ze pewnego dnia zrozumiesz taka rzecz ze wszystko co robimy kiedys wraca do nas. Co wroci do ciebie kiedy znajdziesz sie w szpitalu w dramatycznych okolicznosciach? Jesli zostaniesz zle, niemilo obsluzony bedziesz pierwszy opowiadal naokolo jaka ta sluzba zdrowia beznadziejna. Oczywiscie nie zycze ci tego , ale zycie to zycie.
Szukasz czegoś wartosciowego na forum? Zacznij od Kosza bo moze tam zostało to wyrzucone dla powiększenia wolnej przestrzeni dyskowej.

ronin091
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 28 paź 2010, 15:44

Nieprzeczytany post autor: ronin091 »

justFXget pisze:w zusie minimalna skladka to ok 650 zl
Niestety, minimalna składka jest "trochę" wyższa. W roku 2011 minimalna składka do ZUS-u dla osób prowadzących działalność gospodarczą wynosi:
597,37 zł - ubezpieczenie społeczne ( emerytalne, rentowe, dobrowolne chorobowe i wypadkowe )
243,39 zł - ubezpieczenie zdrowotne
49,38 zł - fundusz pracy
RAZEM: 890,14 zł miesięcznie
Jeżeli osoba prowadząca działalność gospodarczą pracuje jednocześnie na podstawie umowy o pracę to płaci tylko składkę na ubezpieczenie zdrowotne. Tak więc w sumie płaci ją w podwójnej wysokości.
Ze składek na fundusz pracy są wypłacane między innymi zasiłki dla bezrobotnych. Nasz obecny rząd składki te "umiejętnie zagospodarował".
http://gospodarka.dziennik.pl/praca/art ... iebie.html

ODPOWIEDZ