Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

fx-emery92 pisze:
freakout pisze:
fx-emery92 pisze:Dalej jestes w bledzie.
Seria transakcji jest przewidywalna. Natomiast pojedyncze zlecenie juz nie. Te zyskowne i stratne transakcje sa losowo rozrzucone po wykresie.
jeśli pojedynczy trejd jest trudny do przewidzenia, to co dopiero seria - "czysty przypadek" ;) stratne i zyskowne pozycje mogą być tak rozłożone, że na początku można uwalić sporą część depo i później mieć problem z odrobieniem tego :)
Wlasnie nie masz racji, daglas w swojej ksiazce to wyjasnia.
nie czytałem to nie wiem co on tam nabazgrał :)

może lepiej pokażę dlaczego uważam że zarabianie na FX to mit - jedno z moich wielu wejść, zgodnych z trendem, a mimo to zakończone porażką :) mam tego tyle że już tym powoli rzygam ;)
euraud-m15.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Borsuk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 26 lip 2014, 09:23

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: Borsuk »

To jest kanał a nie trend :) . Poza tym: cena zawraca? Nieważne wezmę swoje 2/-1 ;) . Moim zdaniem trejd był udany bo dostałeś to czego chciałeś ;) .

Poważnie robisz takie wejścia? Sprzedajesz na wsparciu z TP poniżej low? Wygląda to na próbę trollingu raczej :) . To że coś nie działa to jeszcze nie powód żeby kusić los.

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

ask pisze:
fx-emery92 pisze:I druga kwestia ze 1-2% na transakcje to najwieksza bzdura ktorej ucza w ksiazkach.
To jaki model proponujesz ? Stały lot na trade ?
Tak.bo jest duzo bezpieczniejszy. Jako przyklad daje jurnal z tego forum http://forex-nawigator.biz/forum/lapani ... 4-290.html gdyby gral stalym lotem bylby na lekkim plusie a jest na minus 10%. Pomijajac to ze procent skladany dziala w dwie strony. Szybko zarabiasz i szybko tracisz. Niestety nikt nie liczy w druga strone.

Co do autora. To na obrazku nie ma zadnego trendu.. To jest konsola ktora sprzedales na wsparciu. W niej masz 50/50. Nawet animator nie zna kierunki bo nie wie jak zachowaja sie inni.
Nie dziwie sie ze nie zarabissz bo nie masz wiedzy. Zamiast sie uczyc to pewnie pisales posty itp.
Do tego warto obserwowac inne pary z eur. Bo czesto na crosach mamy ruchy ktore nie maja uzasadnienia. A np na eur/usd jest mocne wsparcie. Bede w domu to znajde ten fragment na wykresie.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Risk management http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/145044 :mrgreen:

Nie ma co dorabiać do tego ideologi, są tylko cztery możliwości. Duża strata, mała strata, mały zysk i duży zysk. Duże straty z urzędu odrzucamy, bo mamy na to wpływ. Kiedy małe zyski pokryją małe straty duże zyski zrobią wynik. Raz na x transakcji zyskowna transakcja zdecydowanie przekroczy zwykły profit, trzeba cierpliwie czekać i ciąć straty zamiast zyski. Druga sprawa jeśli coś nie działa, to czas na refleksję. Głupotą jest robić coś ciągle tak samo i spodziewać się różnych rezultatów.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

stekox
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2017, 10:09

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: stekox »

Siedze w tym rynku od 3 miesiecy. A jak widze te twoje wejscie na schort-a to sie wierzyc nie chce ze po 6 latach zagrales taka pozycje!

Piwko777

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: Piwko777 »

" trzeba cierpliwie czekać i ciąć straty zamiast zyski. " Bardzo modne motto ,stosowałem je efekt tego był taki że otwierałem pozycje widziałem że cena idzie w przeciwną stronę więc ją zamykałem nie dając tak na prawdę rynkowi szansy i czasu żeby udowodnił mi że się mylę , chyba najlepiej ustalić sobie stałą stratę która nie boli emocjonalnie jesli już jest

Awatar użytkownika
jasonbournes1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 02 sie 2017, 13:07

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: jasonbournes1 »

fx-emery92 pisze:Nie dziwie sie ze nie zarabissz bo nie masz wiedzy. Zamiast sie uczyc to pewnie pisales posty itp.
W kilku słowach opisałeś trafnie sedno tego wątku.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Piwko777 pisze:" trzeba cierpliwie czekać i ciąć straty zamiast zyski. " Bardzo modne motto ,stosowałem je efekt tego był taki że otwierałem pozycje widziałem że cena idzie w przeciwną stronę więc ją zamykałem nie dając tak na prawdę rynkowi szansy i czasu żeby udowodnił mi że się mylę , chyba najlepiej ustalić sobie stałą stratę która nie boli emocjonalnie jesli już jest
Błędem jest udowadnianie rynkowi swoich racji, bo rynek ma te racje gdzieś. Chodzi o kontrolę ryzyka(które też jest zmienne) i eliminację dużych strat, a już na pewno kiszenia strat żeby wyjść np. na BE.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2017, 12:23 przez Mustafa, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
Borsuk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 26 lip 2014, 09:23

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: Borsuk »

Mustafa pisze:Risk management http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/145044 :mrgreen:

Nie ma co dorabiać do tego ideologi, są tylko cztery możliwości. Duża strata, mała strata, mały zysk i duży zysk. Duże straty z urzędu odrzucamy, bo mamy na to wpływ. Kiedy małe zyski pokryją małe straty duże zyski zrobią wynik. Raz na x transakcji zyskowna transakcja zdecydowanie przekroczy zwykły profit, trzeba cierpliwie czekać i ciąć straty zamiast zyski. Druga sprawa jeśli coś nie działa, to czas na refleksję. Głupotą jest robić coś ciągle tak samo i spodziewać się różnych rezultatów.
Tak ale z TP 2R dużych zysków też nie będzie :) , zostają jedynie małe straty i małe zyski i taki obraz handlu wyłania się z postów freakout'a z tego co publikował do tej pory. Do tego wydaje się być bardzo przekonany co do cięcia tych zysków.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Kiszenie strat poprawia skuteczność tylko do czasu kiedy rynek kręci się w miejscu a nie zawróci i odjedzie. Jedyne na co ma się wpływ to wysokość straty (i to też nie do końca, bo mogą cię nieźle przewieść np. na dużej luce, poślizgach itp.) reszta to już gra na prawdopodobieństwa. Broker chce się zakładać o to RR 1:2 bo mu się to opłaci, tu nie ma co udowadniać tylko trzeba szukać przewagi.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

ODPOWIEDZ