Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

FXpleyer pisze:"Widze po klikach że nikt nie sprawdził tego, chyba nikt nie zajarzył o co mi chodzi albo go to w ogóle nie interesuje. No dobra, to na koniec..." - pobrałem skonfigurowałem dziala i sobie testuje różne rzeczy, dobra robota byłby z tego dobry poradnik dla początkujących :D
Brakuje tam kilku rzeczy takich jak np. ustawienie Stop Loss dla wszystkich otwartych pozycji na danym poziomie. Obecnie trzeba ręcznie to modyfikować, a tak najechałbyś na poziom i wszystkie SL by przesunęło w to miejsce. Używam tego obecnie do handlu i brakuje mi tej funkcji. Testuje skalpowanie z krótkim Take Profit jakieś 3 pips na EURUSD, USDJPY, DAX 1000 pip. Kiedy otwieram po 0.01 lota to mam otwarte z 30 pozycji i obecnie jedynie ręcznie Stop Loss można zmodyfikować. Nie ma skrótu. A te pozycje co chwile uderzają w TP i je odnawiam więc to nie jest praktyczne za bardzo w obecnej formie. Ale do prostego klikania na historii wystarczy.
FXpleyer pisze: jest podobna aplikacja " myOfflineTrades" https://www.dukascopy.com/jstore/pl/ podobna tyle że pokazuje liczbe pips zleceń
No, to myOfflineTrades jest dobre. Nie widziałem tego wcześniej, dopiero jak wrzuciłem ten mój panel to ktoś mi też o tym napisał że już coś takiego jest. A te pipsy też możesz sprawadzić w tym co wrzuciłem, tylko że nie ma tego w panelu na widoku, tylko pokazuje się w konsoli po kliknięciu "show orders". I potem trzeba to skopiować do notatnika na przykład żeby było lepiej widoczne. Zrobiłem to dla siebie, tak na szybko. Nie jest to tak rozbudowane jak ten myOfflineTrades.

Tutaj też lepsze byłoby wysłanie tego jako pliku CSV, całej listy pozycji. Ale może jak będę to dalej rozwijał to dodam takie rzeczy, na razie nie planuje.

Awatar użytkownika
dobryfxplayer
Maniak
Maniak
Posty: 2413
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:16

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: dobryfxplayer »

Kot drapie plastik. Chce jesc.
"Buy right, sit tight." - J. Livermore

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Jak w prosty sposob sprawdzic strategie? Bardzo prosto. TP=6 SL=100. Szansa na dojscie kursu do SL w takim ustawieniu jest mniej wiecej taka sama jak wygranie "Straight Bet" w ruletce. Nawet grajac na slepo teoretycznie powinnismy osiagnac zysk. Strategie mozna uznac za dobra jak na jeden SL osiagniemy min. sto TP's. Jak nie to lepiej rzucac moneta.
Trzeba tez pamietac o tym, ze statystycznie wiecej "graczy" osiaga zysk 30-50% rocznie handlujac bez lewaru niz z lewarem.
Forex trzeba tez traktowac jak inwestycje. Skladane 6% miesiecznie przyniesie nam wiecej po 11 latach niz zarobione 1500% i wyplacane co miesiac(2190000.00 i 1650000.00 z depozytu 1000.00). Powodzenia

ODPOWIEDZ