Trening wejść

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Wrzucam to co sobie narysowałem z rana, ale nie wiedziałem jak to ugryźć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Symetria: ruch korekta ruch. Drugi ruch powinien być równy (+-25%) pierwszemu. Długość drugiego liczy się od najniższego( w tym wypadku) lub ostatniego punktu korekty.
Obrazek

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

PaulGilbert pisze:Wrzucam to co sobie narysowałem z rana, ale nie wiedziałem jak to ugryźć.
Dla jasnosci było-mineło zasada!!
ale chcesz historie prosze bardzo

Zobacz na dołku 1.157x zakonczyli ruch co tez pisałem wczesniej w poscie dwa dni temu
-równosc korekt a=c
- wsparcie na weekly
i dalej co robi kurs albo cena czyli inwestorzy?
EU tygodniowy
zaznaczyłem dwa objecia bessy oraz trzy świeczki korekcyjne
które są w korpusie całkowicie pierwszej czerwonej-sugeruje w ten sposób że to może byc trójka bessy oraz kontynuacja ruchu w dół- nastepne objecie
mało tego! zamkniecie obecnej jest w połowie poprzedniego tygonia
Teraz przechodze do (Twojego problemu) dziesiejszego dnia czyli h1 i m10 stooq
H1
masz kolejno przenikanie, objecie hossy i jako trzecie potwierdzenie i ewentualne wejscie z sl 33 pipsy i tp 70 i jest zrobione na tym trejdzie 1d2

m10 stooq
od dołka do obecnej ceny jest zrobiona korekta prosta abc
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 20 lip 2018, 23:07 przez Tomasz196407, łącznie zmieniany 11 razy.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Tomasz196407 pisze:
Dla jasnosci było-mineło zasada!!
ale chcesz historie prosze bardzo
No bo jak się inaczej nauczyć, jak nie analizując to co już za nami :-)
Pewnie, że chcę :-)

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Tomasz, a to równość korekt wynika z teorii fal Eliota? Polecisz jakieś materiały, z których się uczyłeś?
Nie rozumiem też tych kwadratów na szaro zaznaczonych. Co one do nas mówią?

Natomiast na tygodniowym widać, że od poniedziałku powinniśmy szukać esek. Mamy to na co zwracał uwagę Nendo - górka, wyższa górka i znowu niższa górka (i dołki zresztą też).

Ale zakładając, że chciałbym dzisiaj rano wejść w longa to czy na H1 było jakieś dobre miejsce do tego?

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

PaulGilbert pisze:Tomasz, a to równość korekt wynika z teorii fal Eliota? Polecisz jakieś materiały, z których się uczyłeś?
Nie rozumiem też tych kwadratów na szaro zaznaczonych. Co one do nas mówią?

Natomiast na tygodniowym widać, że od poniedziałku powinniśmy szukać esek. Mamy to na co zwracał uwagę Nendo - górka, wyższa górka i znowu niższa górka (i dołki zresztą też).

Ale zakładając, że chciałbym dzisiaj rano wejść w longa to czy na H1 było jakieś dobre miejsce do tego?
Pisałem o potwierdzeniach 3 -ech
to teraz kombinuj zobacz je na ruchu od dołka

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nendo pisze:
-rookie- pisze:Napisze tylko że tak samo miałem problem dziś z określeniem kierunku na EURUSD, rano to był dla mnie szum, a ostatnio nauczyłem się nie grać w szumie tylko tam gdzie widzę swoje schematy - gdzie mam przewage. Wcześniej pchałem się na rynek co chwile, byle mieć pozycje. Dlatego ponad 90% traci... nie jest tak prosto jak się na początku wydaje dostać się do tej mniejszości która systematycznie zarabia.
Niebywały rozwój, nie podejrzewałem że do tego dojdziesz przy pomocy stocha ...i tak szybko :564:
Źle to ująłem, bo nie wiesz czy w danej chwili setup zadziała albo czy Twój scenariusz się zrealizuje... Chodziło mi o to że jeśli rozgrywasz jakiś schemat, to masz plan i wiesz kiedy ten schemat nie realizuje się jak powinien, wiesz
kiedy ciąć straty albo ogólnie jak reagować na rozwój sytuacji. A tak to masz losowe wejścia i potem nie wiadomo co z tym zrobić, a to pociąga za sobą serie błędów, złych decyzji itd. Akurat PaulGilbert szuka setupów. Ale z drugiej strony ciągle mam z tyłu głowy dzienniki webskiego i wrongway'a. Też mają plan, też realizują ten plan, ale przewagi ich metoda nie daje i co z tego że mają dyscypline i czekają na swój setup.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

-rookie- pisze: Akurat PaulGilbert szuka setupów. Ale z drugiej strony ciągle mam z tyłu głowy dzienniki webskiego i wrongway'a. Też mają plan, też realizują ten plan, ale przewagi ich metoda nie daje i co z tego że mają dyscypline i czekają na swój setup.
Bardzo trafnie Rookie to zauważyłeś. I w pełni się z Tobą zgadzam. Sama dyscyplina i plan nie wystarcza. Strategia musi mieć jeszcze przewagę. :564:

Nie czytałem dzienników o których piszesz, więc nie wiem czy oni wcześniej testowali swoje strategie na demo na danych historycznych. Ja staram się bardzo dużo uwagi poświęcać testom. Może o tym niewiele tutaj piszę, ale można dzięki temu wyciągnąć świetne statystyki, pokazując czy jakąś strategię warto w ogóle grać.
I tak dajmy na to, moja strategia zakłada 4 kolejne wejścia trafne przy R:R 1:2. W założeniu wydawało się jeszcze w miarę możliwe, ale przy obecnym poziomie mojego doświadczenia według testów wchodzą takie RUNy bardzo rzadko. Natomiast 3 kolejne wejścia trafne zdarzają mi się coraz częściej na testach. Tak więc testy pokazują, że na razie dopóki nie nauczę się trafniej wyszukiwać wejść, to nie ma sensu grać takiej strategii. Więc pozostaje albo ograniczyć RUNa do 3 kolejnych wejść, albo grać płasko. Wiadomo, że zyski będą rosły bardzo powoli, ale z czasem jak doświadczenia będzie więcej, będzie można dokładać.

Przemek Mućka też mówił kiedyś, że jak dopiero zaczynał zarabiać, to kończył RUNa stosunkowo wcześnie. Dopiero z czasem dokładał kolejny poziom.

Wiem Rookie, że trochę testujesz różne strategie, więc spróbuj sobie potestować moją strategię, tylko w trybie półautomatycznym, czyli samemu podejmując decyzję, ustawiając R:R 1:2, zwracając najwięcej uwagi na PA i formacje świecowe. Wyniki myślę, że Cię zaskoczą.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nie musisz ich czytać, streszczę to w ten sposób.

Webskitrader grał idsidebary na wykresie dziennym, stawiał zlecenia oczekująca buy stop nad HIGH, sell stop pod LOW poprzedniej świecy i grał na wybicie albo w dół albo w góre a potem prowadził pozycje przesuwając SL pod low gdy buy, albo nad high dla sell poprzedniej świecy, i co mnie zaskoczyło to czasem miał serie więcej niż 5 świec gdzie prowadził pozycje w ten sposób i wtedy zarabiał, a tak to tracił bo trafiał na krótkie ruchy. Grając kilka dobrych miesięcy był prawie na zero, przez większość czasu tracił, zarabiał, potem chyba było troche na plus ale w sumie chyba pod koniec był na zero. Miał depozyt początkowy 3000 PLN. Nie wiem tylko jak dobierał wielkość pozycji.

A Wrongway ma podpięty myfxbook więc jego wyniki można zobaczyć. Pomijając okresy gdzie dopadała go frustracja i otwierał głupie pozycje przez co stracił wtedy kilka tysięcy złotych w krótkim czasie, to i tak robi te mierzenia ale coś mu to nie idzie. I tak systematycznie traci od dłuższego czasu aż zjechał do 2k. Już nie pamiętam jaki miał wcześniej kapitał, chyba coś wypłacił po drodze, ale swego czasu chyba było 100k na jego rachunku. Chyba nie trzyma się sztywno zasad jak kiedyś, albo mniej niż wcześniej jak tak patrze na te obrazki co wrzuca i sposób w jaki prowadził pozycje.

Ale ogólny morał z tego jest właśnie taki, mieli zasady, byli konsekwentni, ale metoda nie dawała zarobić. Pytanie - jak te ich doświadczenia zastosować u siebie żeby nie popełniać ich błędów.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Granie na jeden sygnał np. insidebar to za mało. Powinny być co najmniej ze 2-3 potwierdzenia. Tu już ktoś wcześniej też pisał o innym dzienniku. To był też uważam bardzo dobry dziennik. Tam autor w rezultacie wyszedł tylko na zero. Przeanalizowałem jego wejścia i okazało się, że zwykle grał przeciw trendowi, przez co większość mu nie wchodziło. Ale RR go ratował. A wystarczyło w jego przypadku skupić się na pozycje z trendem. Czasami u kogoś wystarczy zmienić jeden element i strategia zadziała. Tylko nie każdy potrafi to u siebie zauważyć. Danbo jest najlepszym przykładem - wystarczyłoby, żeby zaczął wypłacać i może chociaż na BE zabezpieczać pozycje.

ODPOWIEDZ