Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 23 wrz 2018, 11:23     Inwestuj z zaufanym, globalnym brokerem XM!

Trening wejść

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
  • Autor
  • Wiadomość

Tolmon_Nika

Pasjonat

Pasjonat

• Pochwały: 1

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post14 wrz 2018, 11:26

Jeżeli można ..... skup się na jednym instrumencie i dopiero jak zobaczysz że zarabiasz dodaj drugi na którym się skupisz jak na pierwszym.... ciężko jak diabli lecz popłaca :)
powodzenia :564:
ps. osobiście gram jeden TYLKO DAX-a i nie jest źle :D
Panta rhei - Wszystko płynie
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

-rookie-

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post14 wrz 2018, 11:35

Tolmon_Nika pisze:Jeżeli można ..... skup się na jednym instrumencie i dopiero jak zobaczysz że zarabiasz dodaj drugi na którym się skupisz jak na pierwszym.... ciężko jak diabli lecz popłaca :)

Ale obserwujesz cały rynek, obserwujesz też GBPUSD, EURUSD, USDJPY, SP500 etc ? Nie że tylko DAX i heja. Ale tylko na nim rozgrywasz?

-rookie-

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post14 wrz 2018, 11:38

Chodzi mi o korelacje

PaulGilbert

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post14 wrz 2018, 11:46

Tolmon_Nika - Dzięki za radę :-)
I chyba masz rację - jak na jednej parze będzie wszystko ładnie wchodziło, to po co włączać inne pary - wystarczy zwiększyć z czasem wielkość pozycji.

Ale na marginesie to takie kuszące, że jak coś zaczyna wychodzić na jednej parze, to już się człowiekowi wydaje, że co to za filozofia na innych parach grać. A tu jednak się okazuje, że każda para ma jakieś swoje niuanse. I co z tego, że poleci, tam gdzie zakładałem, jak wcześniej wywali stopa :-) Dlatego na razie zostaje przy Edku.

Tolmon_Nika

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post14 wrz 2018, 11:49

-rookie- pisze:
Tolmon_Nika pisze:Jeżeli można ..... skup się na jednym instrumencie i dopiero jak zobaczysz że zarabiasz dodaj drugi na którym się skupisz jak na pierwszym.... ciężko jak diabli lecz popłaca :)

Ale obserwujesz cały rynek, obserwujesz też GBPUSD, EURUSD, USDJPY, SP500 etc ? Nie że tylko DAX i heja. Ale tylko na nim rozgrywasz?

Faktycznie ......lecz grasm tylko dax , powiedzmy jeszcze dwie ciekawe "pozycje :!: "
i to wszysrtko .
rozproszenie uwagi jest zabujcze :D
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

PaulGilbert

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post14 wrz 2018, 11:50

O, hej Rookie. Pozdrowionka. Jako że tu jesteś to chcę Ci gorąco polecić Fibo. Nie spodziewałem się, że to tyle wnosi do tradingu, a widziałem jak wrzuciłeś ostatnio swoje wejście w BUY i wyszedłeś w najgorszym z możliwych miejsce - gdzie wg fibo cena zwykle zawraca i tak było i tym razem. Jakbyś sobie nałożył fibo to byś jeszcze te parę pipsów przeczekał i wziął ładny zysk.

-rookie-

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post14 wrz 2018, 12:02

Ale co tym fibo mierzysz i na co czekasz, bo kiedyś z fibo korzystałem i mierzyłem impulsy i czekałem na korekte do 50% albo 61.8 a potem wchodziłem nie patrząc na reakcje ceny na tym poziomie, brałem wszystko co zrobiło taki schemat, a rynek raz zareagował innym razem wybił poziom 0 czyli początek mierzenia i jeszcze trochę potem próbowałem mierzyć i brać poziomu 38.2 po implusie jako wejście na korekte, ale słabo mi to wychodziło. W ogóle nie stosuje już fibo i nie mierze nic chyba że formacje harmoniczne ale to też nie jest takie proste, bo trzeba potwierdzenia świeczką na D, jeszcze do tego można dodać wskaźnik i dywergencje + formacja świecowa. I tylko do tego używam teraz fibo. Ogólnie traciłem jak stosowałem fibo do mierzenie impulsów i korekt jeśli o to Ci chodzi.

Tolmon_Nika

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post14 wrz 2018, 12:05

PaulGilbert pisze:O, hej Rookie. Pozdrowionka. Jako że tu jesteś to chcę Ci gorąco polecić Fibo. Nie spodziewałem się, że to tyle wnosi do tradingu, a widziałem jak wrzuciłeś ostatnio swoje wejście w BUY i wyszedłeś w najgorszym z możliwych miejsce - gdzie wg fibo cena zwykle zawraca i tak było i tym razem. Jakbyś sobie nałożył fibo to byś jeszcze te parę pipsów przeczekał i wziął ładny zysk.

hmmm....fibo.... przypatrz się "złoty trójkąt " , a co powiesz na spin DNA ?
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2018, 13:00 przez Tolmon_Nika, łącznie zmieniany 1 raz

PaulGilbert

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post14 wrz 2018, 12:15

Tolmon_Nika pisze: hmmm....fibo.... przypatrz się "złoty trójkąd " , a co powiesz na spin DNA ?

Nie znam. Nie wiem co to DNA.

Ja u siebie staram się łączyć świece japoński, PA i fibo (w takiej kolejności). Do tego staram się nie grać przeciw sentymentom. Jak widzę, że jest wielka świeca która przebija poziom Fibo to wiadomo, że tego nie gram, ale jak widzę, że cena przed poziomem wyhamowuje i zaczyna się na poziomie odwracać to jak najbardziej. Wiadomo - nie zawsze to wejdzie i czasami mimo poziomu zawróci, ale od tego jest SL.
Poprzednia

Wróć do Forex Journal