Trend Following w/g Copernicus'a

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ale to nie są aktualne wyniki Copernicusa tylko chyba test jego metody. Poza tym po 7 latach tylko 400% z seriami miesięcy na stracie ?! Kurde, to chyba są mniej skomplikowane metody które dadzą podobne wyniki w perspektywie 7 lat, czyli 400%.

jackub

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: jackub »

-rookie- pisze:
Ale to nie są aktualne wyniki Copernicusa tylko chyba test jego metody. Poza tym po 7 latach tylko 400% z seriami miesięcy na stracie ?! Kurde, to chyba są mniej skomplikowane metody które dadzą podobne wyniki w perspektywie 7 lat, czyli 400%.
Rookie metoda jest prosta jak cep...
W wątku jest wiele wyników backtestów jak i testów forward... testy forward są robione na koncie demo
FAcet pracuje nad systemem który zamierza używać kiedy zdecyduje się żyć wyłącznie z trejdingu.. w/g planu o ile pamiętam od sierpnie roku przyszłego
TAki ma plan i go realizuje i jemu pewnie się uda ....

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

-rookie- pisze:
Ale to nie są aktualne wyniki Copernicusa tylko chyba test jego metody. Poza tym po 7 latach tylko 400% z seriami miesięcy na stracie ?! Kurde, to chyba są mniej skomplikowane metody które dadzą podobne wyniki w perspektywie 7 lat, czyli 400%.
Rokie to kilka razy lepiej niż Warren Buffett. pewnie że są takie metody, tylko bez gwarancji powtarzalności. Poza tym kto ci zabrania grać kilkoma metodami - bezpieczną i agresywną? Ja sam myślę, że największym plusem tej metody jest takie prowadzenie pozycji które daje duże szanse na spore spiramidowanie zysków dzięki dobremu RR.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

jackub

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Post # 117 06 Dec 2014

Podsumowanie Tygodnia


Trudny tydzień w handlu przy stonowanym rynku, oprócz dwóch głównych ruchów, z których w obu byłem po niewłaściwej stronie, a mianowicie złoto / srebro spike na początku tygodnia, po którym nastąpiło wystąpienie Draghi’ego i wpływ na powiązane pary walutowe. Wczoraj w nocy nastąpił powrót do formy i pojawiły się nowe trendy i trochę momentum.

(ograniczę się do kilku instrumentów, wyniki kompletne można obejrzeć w wątku na FF posty 117 i 118)

AUDUSD - (w chwili obecnej +146.9 pips)
Rys 117_ AUDUSD.JPG
ASX200 (-74.1 pips) - Jeślibym posłuchał własnego zdania po wcześniejszej ocenie wykresu tygodniowego, prawdopodobnie nie brałbym tego trejdu. Tak się dzieje w gorącej chwili chcąc podjąć jakąś akcję będąc poddany zbyt wielu rozterkom. Poświęcając więcej uwagi wykresowi ten trejd powinien być ominiety.
ASX H1 Exit.jpg
CADJPY - (w chwili obecnej +43.8 pips)
Rys 117 CADJPY.JPG
-- Dodano: 08 lis 2017, 12:13 --

DJI (-34 pips)
DJI H1 Exit.jpg
DJI - (w chwili obecnej +22.5 pips). Kolejne wejście.
DJI.JPG
Trejdy ciągle otwarte w tym tygodniu
Active Trades.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: jackub »

( teks z postu 130 odnoszący się do postu 131)
Analiza z tego tygodnia będzie miała bardziej wizualny i interpretacyjny format niż próby z poprzednich tygodni, ponieważ wykres mówi tysiąc słów. Skoncentruję się również tylko na analizie tych instrumentów w statusie oglądania i oczekiwania, ponieważ bieżące aktywne transakcje zostały przedstawione w poprzednich postach.
Post # 131 14 Dec 2014

GBPUSD
Rys 131_1.JPG
Analiza Miesięczna
Od maja 2009 ten instrument przestawał w konsolidacji pomiędzy 1.7248 a 1.4768.
Obecnie trend miesięczny jest krótki i zawiera się w strefie konsolidacji

Analiza Tygodniowa
Mamy do czynienia z trendem spadkowym, spodziewam się odbicia od poziomu 1.4768

Analiza Dzienna
W chwili obecnej instrument znajduje się w konsolidacji pomiędzy 1.5851 a 1.5521

Uwagi
Będę szukał pozycji na sprzedaż ale o ograniczonym czasie trwania po przełamaniu konsolidacji dziennej


ASX
Rys 131_2 ASX Analysis.JPG
Analiza Miesięczna
Mamy trend wzrostowy z płytką korektą w chwili obecnej

Analiza Tygodniowa
Widzimy powstający trend spadkowy w następstwie przełamujący Kanał Odchylenia Standardowego

Analiza Dzienna
Trend spadkowy z nadchodzącym przełamaniem Kanału Odchylenia standardowego.

Uwagi
Nadchodzi wejście na sprzedaż z przewidywanym wzrostem momentum po przełamaniu poziomu 5098


EURJPY
Rys 131_3 EURJPY Analysis.JPG
Analiza Miesięczna
Mamy do czynienia z trendem wzrostowym

Analiza Tygodniowa
Mamy do czynienia z trendem wzrostowym

Analiza Dzienna
Krótka korekta od trendu wzrostowego wydaje się będzie poleci bez wytchnienia

Uwagi
Nadchodzące wejście na kupno z przewidywanym wzrostem momentum po przełamaniu 150.59
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Dzięki jackub za przybliżenie tematu.
Trochę mnie oświeciło że Donchia Channel nożna stosować do skalpingu. Nie jest to akurat temat tego wypracowania. Ale pod moją metodę Ichimoku to się sprawdza idealnie i genialnie. Zawsze się zastanawiałem nad sensem Chikou Span teraz już umiem powiązać te dwa elementy. A tyle razy miałem ten kanał na wykresie i nie zauważyłem tak oczywistych powiązań. :D :shock: :D :shock:

jackub

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Krystian, cała przyjemność po mojej stronie ......


Post # 144 20 Dec 2014

Analiza na następny tydzień.

Spodziewaj się typowych, niewielkich i niekonsekwentnych zachowań rynkowych. Dla tych, którzy nie są zależni od handlu .... dobry czas na przerwę i cieszenie się najlepszą porą roku. Na potrzeby tego testu systemu będę nadal monitorować rynek i publikować cotygodniowe aktualizacje.

Zwróć uwagę, że dodałem więcej adnotacji na wykresach, w tym linie wsparcia i oporu (S / R), aby pomóc tym, którzy chcą ustalić, gdzie zlecenia przewidywane zlecenia (zlecenia oczekujące / pracujące).

________ Te linie reprezentują główne miesięczne S/R

_ _ _ _ _ _ Te linie reprezentują główne tygodniowe S/R

........... Te linie reprezentują dzienne S/R

Chociaż S/R są ważne, aby wskazać potencjalne punkty zwrotne i ewentualne odwrócenie trendu, upewnij się jednak, że nie przeszkadza ci to w interpretowaniu Kanału odchylenia standardowego w kwestii prawdopodobnych ruchów trendu. Kanał Odchylenia Standardowego jest twoim przyjacielem i powinieneś skupić na nim swoją uwagę, a nie na osłabianiu jego efektu za pomocą prognoz S/R. Główną zaletą punktów S/R jest umieszczanie pozycji wejściowych, aby upewnić się, że nie ma przeszkód, aby pozwolić na przyspieszenie trendu. Powodem, dla którego zaznaczam szarymi liniami S/R jest zmniejszenie ich wizualnego wpływu na wykresy i skoncentrowanie się na kanale odchylenia standardowego. Nie martw się jeśli nie widzisz ich wszystkich.
Rys 144_1 AUDJYP Weekly Analysis 2014.12.20.JPG
AUDJPY
Analiza miesięczna
W chwili obecnej cena znajduje się w rozległej konsoli. PA pokazuje długi trend wzrostowy, ale spodziewam się znaczących oporów pomiędzy 105 i 107.

AnaIiza tygodniowa
Mamy do czynienia z silnym trendem wzrostowym. Spodziewaj się średnich korekt kiedy cena osiągnie górną bandę kanału.

Analiza dzienna
Krótka korekta może nabrać pary w płucach

Uwagi
W tej chwili jestem nastawiony na sprzedaż, ale nie widzę przesłanek na D1 do zajęcia pozycji. Nie ma powodów aby sądzić że trend wzrostowy się skończył, aczkolwiek może zbliżać się do odwrócenia kierunku kiedy zejdzie w pobliże 105 pokazując techniczne warunki na M do odwrotu.

Rys 144_2 AUDUSD Weekly Analysis 2014.12.20.JPG
AUDUSD
Analiza miesięczna
Trend spadkowy ale zajmowanie pozycji w strefie wyprzedaży i S/R na miesięcznym wykresie w okolicach 0.8067?

AnaIiza tygodniowa
Trend spadkowy. Oczekuję korekty w okolice środka kanału na tym poziomie

Analiza dzienna
Trend spadkowy ale w strefie możliwej korekty

Uwagi
Jestem obecnie w tym trejdzie jakkolwiek jakkolwiek D1 nie dawało wskazówek. Ciągle mocno niedźwiedzio jednak strefa wyprzedania plus S/R na 0.8067 antycypuje korektę.

Rys 144_3 CADJPY Weekly Analysis 2014.12.20.JPG
CADJPY
Analiza miesięczna
Korekta trendu wzrostowy. Strefa wykupienia oraz silny opór około 1071.16

Analiza tygodniowa
Korekta trendu wzrostowego wydaje się kończyć. Wygląda dobrze aż do 107.16, brak istotnych utrudnień.

Analiza dzienna
Trend wzrostowy. Może zajmę pozycję wcześniej niż zaznaczony poziom jeśli będę śmiały i trend z D1 pokaże ładą rosnącą progresję do góry. Wielu trejderów byłoby już w kupnie widząc potwierdzenie w zakończeniu korekty.

Uwagi
Prognoza mówi o kontynuacji trendu wzrostowego od 107.41 po strefie silnego wsparcia na poziomie 98.965 i potwierdzeniu korekty przez przełamanie oporu na poziomie 99.22.

pozostałe instrumenty z portfolio ... można postudiować na stronie FF

-- Dodano: 11 lis 2017, 15:46 --

Post # 150 24 Dec 2014

Handel trendem głównym lub korektą

Jedną z najważniejszych decyzji, z jakimi musisz się zmierzyć przy stosowaniu tego podejścia, jest ustalenie, skąd zacząć rysowanie kanał odchylenia standardowego. Podczas gdy reguły określają, że kanał odchylenia standardowego dla zlecenia na kupno musi rozpoczynać się od Swing Low i odwrotnie w przypadku zlecenia na sprzedaż od Swing High, kluczem jest określenie za pomocą analizy na wielu ramach czasowych, gdzie znajduje się Swing Low czy High.

Na przykład przy użyciu ramy czasowej H1 przy użyciu tego kryterium, kanał odchylenia standardowego (kropkowany zielony kanał) zostanie narysowany od Swing Low narysowanego na wykresie. Ale w tym miejscu należy zadać następujące pytanie: czy kanał odchylenia standardowego reprezentuje główny, pierwotny długoterminowy trend z wyższych ramach czasowych? Widać wyraźnie na poniższym wykresie że nie ma to miejsca, ponieważ kanał odchylenia standardowego głównego trendu (na żółto) lepiej odzwierciedla trend leżący u podstaw niż ten odzwierciedlony w horyzoncie ramy czasowej H1. Oceniając, gdzie umieścić kanał odchylenia standardowego, należy zdawać sobie sprawę z trendów w wyższych ramach czasowych i tego, czy trend, który handlujesz, jest zgodny z głównym trendem, czy też handlujesz możliwą korektę pierwotnego trendu.

Stosując kanał odchylenia standardowego na ramie czasowej H1, przekonasz się, że trejd musi mieć większe momentum niż to, którego doświadczasz w dłuższej perspektywie czasowej i prawdopodobnie będzie krótszy w czasie niż to możliwe w innych przypadkach. Biorąc ten trejd za pomocą kropkowanego zielonego kanału odchylenia standardowego, twoja pozycja określona przez 1R będzie oznaczać zwiększoną pozycję z wyższym profilem ryzyka niż ten osiągnięty przez bardziej konserwatywne podejście, które wybrało kanał odchylenia standardowego, który był bardziej odpowiedni dla pierwotnego trendu. Poświęć chwilę, aby przemyśleć.
Rys 150_2 DJI W1 Entry Example B.JPG
Przejście na wyższą ramę czasową da wyobrażenie o nachyleniu i szerokości kanał odchylenia standardowego, które są potrzebne, aby dać największe prawdopodobieństwo pozostania w trendzie w dłuższym okresie czasu. Na przykład przedział czasowy W1 określa pierwotny kierunek trendu, z którego chcesz skorzystać. W tym czasie aktualna cena jest nadal w wartości godziwej i nie osiągnęła strefy wykupienia oznaczonej przez górny kanał odchylenia standardowego. Cena wyraźnie zmierza w kierunku pierwotnego trendu.
Rys 150_1 DJI H1 Entry Example A.JPG
-- Dodano: 11 lis 2017, 15:48 --

Przejdźmy teraz do ramy czasowej D1 i zobaczmy, czy możemy określić dobry swing Low, aby wyrysować nasz kanał odchylenia standardowego z ramy czasowej H1.
Rys 150_3 DJI D1 Entry Example C.JPG
Jak widać na wykresie powyżej, trend D1, który jest zgodny z wyższą ramą czasową w kierunku i zakresie zmienności, jest zdefiniowany na żółto. Ten kanał odchylenia standardowego został wyciągnięty z swing low w dniu 9 października 2013 r. Dlatego właśnie powinieneś chcieć narysować swój kanał odchylenia standardowego H1. Ostateczny wynik jest szczegółowo opisany poniżej. Teraz możesz być bardziej konserwatywny niż ten i używać jeszcze dłuższego i szerszego kanału odchylenia standardowego, co odpowiednio zmniejszy twoją pozycję, ale zmniejszy ryzyko. Wybór jest ostatecznie twój, ale ważne jest, aby nachylenie trendu było co najmniej zgodne z długoterminowym okresem trendu
Rys 150_4 DJI H1 Entry.JPG
Oczywiście, jeśli handlujesz korektę, będziesz określał umieszczenie kanał odchylenia standardowego przy użyciu niższej ramy czasowej jako swojej wcześniejszej determinanty, ale również używając dłuższych ram czasowych kanał odchylenia standardowego, aby ocenić zakres korekty, jeśli taka jest przewidywana.
.... w każdym razie, myślałem, że to może trochę pomóc aby dać ci największe prawdopodobieństwo sukcesu , ponieważ umieszczenie kanał odchylenia standardowego musi opierać się na racjonalnej logice, a nie tylko bezmyślnej aplikacji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Do poprzedniego postu dodano niechcący nowy post # 150 z nowymi wykresami ..... zapraszam

jackub

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Post # 151 24 Dec 2014

Przygotowanie Setupu

Kontynuując poprzedni post, pomyślałem, że omówię procesy związane z przygotowaniem do setupu, gdy cena zbliża się do wejścia prognozowany poziom (zlecenie market /oczekujące).
Teraz uważnie obserwuję USDSGD, ponieważ cena zbliża się do mojego wcześniejszego prognozowanego poziomu wejścia (patrz analiza z ostatniego weekendu). Podczas tej fazy obserwacji i oczekiwania na setup modyfikuję swój kanał odchylenia standardowego w oparciu o wcześniejszą dyskusję, aby zmaksymalizować prawdopodobieństwo sukcesu przy składaniu zlecenia.

Miesięczny wykres wygląda następująco: Jest to nowy wczesny trend, który przełamał poziom wsparcia/oporu na 1,3199, więc warto spróbować przejechać się do następnego poziomu na 1,345.
Rys 151_1 USDSGD M.JPG
Tygodniowy wykres wygląda jak poniżej. Podobna historia do wykresu miesięcznego. Doszło do naruszenia wsparcia/oporu na poziomie 1.3199. Wygląda dobrze w kwestii dalszych wzrostów.
Rys 151_2 USDSGD W1.JPG
Codzienny wykres wygląda jak poniżej. Zauważ, jak zdefiniowałem kanał odchylenia standardowego z przedłużonymi przerywanymi liniami, aby pomóc w umieszczeniu kanału odchylenia standardowego na H1.
Rys 151_3 USDSGD D1.JPG
Wykres H1 wygląda jak poniżej . Zauważ, jak skonfigurowałem mój H1 kanał odchylenia standardowego (na żółto), aby był zgodny z kierunkiem z kanału odchylenia standardowego z W1 (różowa linia przerywana). Początek kanału odchylenia standardowego jest zaznaczone pionową, żółtą linią przerywaną, rozpoczynającą się od swing low z dnia 23 lipca 2014 r. Należy zauważyć również zieloną linię przerywaną, która jest po prostu wykresem kanałem odchylenia standardowego pochodzącym z najniższego poziomu na wykresie H1. Ta zielona linia przerywana NIE jest używanym kanałem odchylenia standardowego w tym przypadku, ponieważ jest przesadnie ambitna i prawdopodobnie NIE spowoduje, że pozostaniesz w pierwotnym trendzie przez długi czas. Teraz zgodnie z regułą kanału odchylenia standardowego dla wykresu H1, będę czekać, dopóki nie zostanie naruszona zielona linia (za pomocą alertu lub oczekującego zlecenia.

-- Dodano: 13 lis 2017, 09:26 --
Rys 151_4 USDSGD H1.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6653
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Czy ktoś juz testuje na swoim koncie ww strategie?

ODPOWIEDZ