Trend Following w/g Copernicus'a

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
jackub

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Post # 06 20 Nov 2014

Jesteśmy w chwili obecnej głęboko w zysku bez znaku, że trend się skończy. Zauważ, że jest to spektakularny trend, nie sądzę więc, by tak się działo za każdym razem. Jak widać, nie mamy założonego TP w tej strategii, ponieważ pozwalamy, aby zyski rosły i czekamy, aż kanał standardowego odchylenia zostanie naruszony przed zamknięciem. Daj znać, kiedy chcesz zobaczyć kolejne przykłady lub jeśli masz jakieś pytania.
6_1 USDJPY H1 Entry 4.JPG
Post # 07 20 Nov 2014

Powodem, dla którego nazywamy system jako podejście zróżnicowane, jest handel 24 –oma instrumentami równolegle. Podstawową zasadą leżącą za tym jest trejdować wyłącznie znaczące trendy, a jednocześnie pomóc tym w osiągnięciu regularności strumienia przychodów. Spójność przychodów i minimalne straty są potwierdzone następującymi krzywymi dochodowości osiągniętymi od czasu rozpoczęcia testów na bieżący dzień / dzień (z wyjątkiem transakcji, które obecnie trwają). Należy pamiętać, że należy traktować je z sceptycyzmem, dopóki nie można potwierdzić podobnych wyników z własnego testu.
7_1 Equity Curves.JPG
Post # 08 20 Nov 2014

Konfiguracja wykresu jest kluczowa dla strategii. Nienawidzę tracenia okazji, więc transakcje mogą być zawierane w każdej chwili. Wszechstronne alerty są zatem kluczowe dla strategii. Dla wielu z was styl życia 24/5 nie wchodzi w grę, ale zespół handlowców może tym skutecznie zarządzać.
8_1 Chart Screen Setup.JPG
Szczegóły dotyczące zawartych trejdów znajdą się poniżej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Nie trzeba rysować i aktualizować STDdev, jak układa się dzienny trend ładnie pokazuje Bollinger dla H1 okres 24 dla M30 okres 48. Szerokość wstęgi Bollinger Bands zmienia się w zależności od stopnia zmienności cen, odchylenie rośnie (trend się rozwija), lub słabnie (korekta/konsola). Mała szerokość wstęgi wskazuje na niższe ryzyko, ale również poprzedza mocniejsze wybicie. Poza tym pisałem już kiedyś jak długo ceny przebywają w jakim zakresie, można to sprawdzić przy pomocy załączonego skryptu i wykroić odpowiednią dla siebie część tortu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

jackub

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Mustafa,
Metoda uzyskania przewagi wyskorzystuje Kanał Odchylenia Standardowego. BB bierze do wyliczeń dane z okresu na jaki został ustawiony, Kanał rysuje się na bazie nie ostatnich okresów ale od początku obserwowanego ruchu. Jest narzędziem prostym jak cep i każdy może go użyć i zinterpretować, bo mówi jedno, jaka jest tendencja ruchu ...
dla zilustrowania pokazuję trzy swingi na D1 i wrysowane w nie na H1 BB 24/2
BB pokazuje ze sto razy zmianę kierunku ruchu ceny a KAnał niezmiennie pokazuje UP, UP czy DWN, DWN i właśnie o to chodzi...
Obserwowanie 24 instrumentów i kanałem to łatwizna, interpretowanie BB na H1 dla początkującego trejdera to duży bół głowy

D1
Screenshot_1.png
H1
Screenshot_2.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Jackub, nie znam tego narzędzia - w jaki sposób jest w nim wyliczane odchylenie standardowe? bo właśnie to mnie zastanawia w tej metodzie, BB bazuje na jakimś okresie, jest nawet ładnie wyliczone ile jest procent szansy na przebicie kanału przy SD( standard deviation) równym jeden, bądź więcej, na twoich ostatnich rysunkach widać, że sposób liczenia SD jest inny, szansa na pozostanie w kanale SD w BB wynosi około 63 %, przy SD=3 to 99,9%, wg tej metodologii liczenia na tych ostatnich rysunkach SD jest powyżej czterech, bo cena nawet nie dotyka kanału.
Ja podziwiam twoją pracę, tylko ten facet od Kopernika robi to jakby od dupy strony - najpierw pokazuje przez 200 stron że to działa, a potem może pokaże jak działa. Dlatego prośba o pokazanie najpierw "mięsa"przez sardo nunspa wydaje mi się uzasadniona. Nie wiem też - z całym szacunkiem dla Ciebie - czy tłumaczenie wszystkiego jest takie potrzebne. Zrobisz jak uważasz, ale znając zniecierpliwienie tych którym zabraknie pipsów na rynku, zrobi się tu chlewik, zanim dojdziesz do 10 posta. Tak czy inaczej będę czytał, akurat systemy oparte o zmienność SD i ATR (kanał Keltnera) bardzo mnie ostatnio interesują. Tyle, że pierwszy raz widzę taki kanał, i nie mam pojęcia jakie ma cechy wspólne z BB. Nie używam MT4 jakby co - dlatego taki głupi jestem. Pozdrawiam i dzięki za zaangażowanie! :564:

EDIT: twojego posta przeczytałem szybciej niż myślałem, czyli bez zrozumienia, więc nie tłumacz drugi raz jak powstaje kanał, wszystko jasne, nie mam tego narzędzia w zestawie :cry:
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

jackub

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Tyranozaurusie... to nie wina Copernicusa i nie pokazuje tego od dupy strony to jest moja wina bo przeciągam to w czasie, nie chcąc zbyt wiele czasu dziennie na to poświęcać. Wszystko co do tej pory podałem to zostało podane pierwszego dnia otwarcia wątku.
Ja nie mam możliwości ani powświęcić więcej czasu ani nie mogę załączyć więcej niż 3 obrazki... to spowalnia proces ale co po nagle to po diable, dojdziemy po kolei do wszystkiego jak również do modyfikacji strategii o której mówił RobinHood200.....
IG Markets w swojej platformie mają..... MT4 mają ... Powodzenia!

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Czy tylko ja wyczuwam ten mdły, lepki, obezwładniający klimat tego dziennika? Przyciągający wszelkich połamanych przez rynek złudną obietnicą porządku, kontroli, zarobków. Jest mnóstwo takich książek : przeczytaj mnie a będziesz srał kasą.
crucial był dużo lepszy.
Obrazek

jackub

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Post # 13 21 Nov 2014

Hi mkfx

Załączam wyniki backtestu. Zauważ, że dla wykonania tego backtestu użyłem kapitału 200K USD. Wszystkie zyski były zabierane ze stołu i nie reinwestowane. Nie zastosowałem kapitalizacji odsetek. Zauważ również, że kilka trejdów ciągle nie zostało zamkniętych.
Rys 13_1 Trade results on $200K.png
Post # 17 21 Nov 2014

Witam ponownie

Pomyślałem, że rozpocznę dziennik trejdingowy który uaktualniany przez codzienne ruchy zbliży nas do różnych interesujących aspektów swingu.

Dlatego będę przedstawiał streszczenie bieżących transakcji na żywo i warunki zajmowania pozycji, a następnie okresowo aktualizuje będę uaktualniał dziennik..

No to lecimy.

Poniżej znajduje się widok z 24 instrumentów, które obserwuję. Obecnie jestem w 9 aktywnych trejdach które są obserwowane i co do których mam pewne oczekiwania. Wykresy dzienne są w trybie oczekiwania i oglądania. Wykresy godzinowe są aktualnym rozwijającymi się trejdami.
Rys 17_1.JPG
Szczegóły dotyczące zawartych trejdów znajdują się poniżej.
Rys 17_2.JPG
Przegląd zajmowanych pozycji zostanie przedstawiony w następnych postach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Post # 18 21 Nov 2014

Startujemy z AUDJPY. Zauważ, że jest to drugi trejd jaki bierzemy w tym trendzie, poprzedni rozpoczął się 23 października i został zamknięty z zyskiem po przełamaniu kanału 0.5 odchylenia standardowego.
W każdym razie, po wcześniejszym zamknięciu transakcji ten trend kontynuował ruch poziomy między 31 października a 11 listopada, sygnalizując, że nabiera oddechu. Zielona kropkowana linia reprezentowała poziom, z którego chętnie rozważałbym zajęcie pozycji, jeśli trend ulegnie wznowieniu. W dniu 11 listopada dzienna świeczka rozpoczęła dynamiczny ruch w kierunku mojej strefy zainteresowania.
Rys 18_1 AUDJPYDaily.JPG
Przechodzimy na H1 w celu rozważenia złożenia zlecenia na przełamaniu Kanału Donchiana. Poniższy post dostarczy szczegółów dotyczących zajętej pozycji na ramie czasowej H1.


Post # 19 21 Nov 2014

Zajęcie pozycji miało miejsce kiedy cena przełamała Kanał Donchiana na wykresie H1 tworząc nowe High w kierunku trendu z D1. Kanał odchylenia standardowego został od nowa narysowany od ostatniego znaczącego Low do High świecy poprzedzającej bezpośrednio nasze wejście w celu określenia początkowej odległości SL, aby określić (R) i wielkości pozycji. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w poście 17.

Teraz, na tym etapie można zadać pytanie, dlaczego kanał odchylenia standardowego przed zajęciem pozycji pociągnięty został do Low z dnia 16 listopada? W mojej poprzedniej transakcji powyżej zostało to omówione, był to punkt, w którym mój kanał odchylenia standardowego został faktycznie pociągnięty od następującego po tym, jak został zamknięty udany i bardzo opłacalny trejd i nie chciałem rozszerzać kanału do tego punktu rozpoczęcia, ponieważ znaczący składnik tego trendu został zakończony. Jeśli kanał został by pociągnięty do 16 listopada, szeroki kanał spowodowałby znacznie większe R odpowiednie zmniejszenie rozmiaru mojej pozycji. Teraz nie jest to naprawdę problem, ale po znacznym zysku na pierwszym kroku tego trendu byłem przygotowany na przeciwdziałanie. W tym celu należy jednak upewnić się, że szerokość i nachylenie kanału odchylenia standardowego jest wystarczające do tego ryzyka ...... nie martw się, ponieważ czyniąc postępy w trejdowaniu tym systemem stanie się dla Ciebie jasne.

...... więc w tym przypadku zacząłem mój kanał od Low z 30 listopada 2014 r. i rozszerzony kanał do świeczki poprzedzającej zajęcie pozycji.

Gdy trejd osiągał nowe poziomy High, ciągle poprawiałem kanał odchylenia standardowego do najnowszego High i obserwowałem, że z upływem czasu kanał poszerzał się. Należy zauważyć, że ten trejd nie osiągnął 2,5R, w którym to momencie użyłbym kanału odchylenia standardowego 0,5 zamiast używanego obecnie kanału odchylenia standardowego 1.0.

Zauważ, że kanał ten rozciąga się do najwyższego High 16 listopada. Dopóki nie zostanie osiągnięte nowe High, jest to miejsce, w którym znajduje się kanał. Żółta linia nakładana na dolną bandę kanału reprezentuje punkt wyjścia z trejdu (poziom SL). Ustaw ALERT na tej żółtej linii, aby upewnić się, że zamkniesz tam trejd. Jest prawdopodobne, że ten punkt wyjścia zostanie dotknięty bardzo szybko. W takiej sytuacji zamknij trejd i ustaw wykres z powrotem w tryb wykresu dziennego oobserwacji i oczekiwania.
Rys 19_1 AUDJPYH1.JPG
-- Dodano: 03 lis 2017, 08:26 --

Post # 20 21 Nov 2014

Teraz do CADJPY. Po raz kolejny ta para walutowa znajduje się we wspaniałym trendzie i zrobiłem wiele „ugryzień” tej „wisienki” ze znaczącymi zyskami w rezultacie.

Poprzedni trejd został wprowadzony 11/11/2014 o godzinie 07:00 GMT + 1, ale rzut oka na niższy band kanału odchylenia standardowego wyrzucił mnie z zyskiem w wysokości 2,40 USD w dniu 13 listopada 2014 r., więc czekałem na możliwość ponownego zajęcia pozycji jeśliby trend kontynuował swój ruch z zamiarem rozszerzenia kanału odchylenia standardowego, by uzyskać możliwość rysowania kanału z ponownie od Low z dnia 4 listopada 2014.
Rys 20_1 CADJPYDaily.JPG
Zwróć uwagę na zieloną linię przerywaną, która została umieszczona w celu potwierdzenia trendu przez jej przełamanie. Gdy cena rosła w stronę tego poziomu zajęcia pozycji, poprawiliśmy wykres H1.

Post # 21 21 Nov 2014

Idziemy na H1.
Rys 21_1 CADJPYH1.JPG
Prawdopodobnie dociera do ciebie teraz sens trejdów długoterminowych. Teraz przedstawię kilka transakcji na sprzedaż.

-- Dodano: 03 lis 2017, 08:50 --

Post # 22 21 Nov 2014
GBPUSD pozwolił na wielokrotne trejdy na sprzedaż począwszy od 15 lipca 2014. Pokazuję obecnie trwający trejd.
Wykres dzienny. Zauważ poziom gdzie umieściłem zieloną przerywaną linię. Przełamanie oznaczać będzie kontynuację trendu.
Rys 22_1 GBPUSDDaily.JPG
Teraz zobaczmy H1


Post # 23 21 Nov 2014

Niemal zostałby zamknięty 20 listopada o 14:00 ale przetrwał i opowiada dalej swoją historię.
Zwróć uwagę że nie poszukiwaliśmy sprzedaży wcześniej zdefiniowałem więc moje R na tym wykresie aby zwrócić uwagę gdzie umieszczamy Stop Loss. Jest to dokładnie odwrotny proces niż ma to miejsce w trejdach na kupno.
Rys 23_1 GBPUSDH1.JPG
-- Dodano: 03 lis 2017, 08:52 --

Post # 24 21 Nov 2014

Stary dobry „Aussie” ASX 200 jest niedźwiedziem w tej chwili.
Rys 24_1 ASX200Daily.JPG
Tu mamy wejście na wykresie godzinnym.
Rys 24_2 ASX200H1.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Post # 34 21 Nov 2014

Cześć Blackeagle,

Sprawdź na swojej platformie MT4 wybierając → Wstaw → Kanały → Odchylenie standardowe. Znajdują się one pod Wskaźnikami jak jest pokazane na zrzucie ekranu poniżej. W przeciwnym wypadku będziesz musiał poprosić o pomoc programistów tu na forum.
Rys 34_1 SDC na MT4.png
Rys 34_2 Kanał Odchylenia Standardowego.png
W odniesieniu do wejścia D1, jest najlepiej kiedy większość świeczek mieści się w kanale odchylenia standardowego. Spójność trendu jest kluczem przed zajęciem pozycji. Dlatego unikamy niestabilnych skoków niewielkiej liczby świeczek w kanale i szukamy spójnych świeczek, które potwierdzają, że mamy do czynienia z trendem. Kanał odchylenia standardowego określa również nachylenie, szerokość i kierunek. Jeśli masz wątpliwości, postępuj zgodnie z trendem przed wejściem na rynek. Trendy z dobrym momentum są tym, o co chodzi, pozwalają na późne zajęcie pozycji.

Dla mnie to nie jest wyścig, aby zobaczyć, czy mogę wejść w trend. Kluczem jest selektywność i upewnienie się, że mamy potwierdzony trend wzdłuż całej długości kanału. Oczywiście wypatruję ruchów cen, które wyraźnie leżą poza konsolidacją, sygnalizując, że nastąpiło przełamanie. Dlatego mam te zielone poziome linie na mojej liście obserwowanych wykresów w oczekiwaniu dostrzeżenia możliwości dla trejdu. Pojawia się wizualny ALERT, kiedy przełamanie ma nastąpić, gdy poziomy konsolidacji mają zostać przetestowane.

Teraz inna sprawa. Dokładne poziomy w zajmowanych pozycji nie mają znaczenia, ponieważ wiele przestrzeni dla ruchu zapewniają szerokie SL-e w tej strategii. Ważne jest jednak to, aby potwierdzony trend istniał przed zajęciem pozycji ..... więc cierpliwość i selektywność jest kluczem .... nie za wiele pomocy dla programisty EA, ale mam nadzieję, że znajdzie się pomysł.

Niestety, filtr D1 jest aspektem uznaniowym systemu. Technika H1 nie jest uznaniowa. To, co chciałbym zaproponować, to skorzystanie z EA na MT4 (powiedzmy, że na bazie MACD) i iść do przodu na wykresie D1 w dłuższym okresie, aby doskonalić swoje techniki wizualnego poszukiwania potwierdzonych trendów. Od dawna zajmuje się tą strategią, a wejście D1 staje się drugą naturą ze względu na znajomość strategii.

Post # 35 21 Nov 2014

O cierpliwości i trzymaniu się strategii. Zauważ, jak blisko było aby zakończyć ten trejd. Jak w przysłowiu z pszczołami !!!!!! :-)
Rys 35_1 AUDJPYH1.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Post # 36 21 Nov 2014

Trochę działań po otwarciu Londynu i Europy. Drugi kawałek trendu odgryziony.

D1
Rys 36_1 DJI Daily.JPG
H1
Rys 36_2 DJI H1.JPG
-- Dodano: 05 lis 2017, 11:18 --

Post # 37 21 Nov 2014

...również na DAX (również drugi “gryz”)

D1
Rys 37_1DAX Daily.JPG
H1
Rys 37_2DAX H1.JPG

Post # 38 22 Nov 2014

Quoting Blackeagle
{quote} Mam dwa pytania: 1 - Czy masz regułę wskazującą, kiedy trend jest potwierdzony na D1? 2 - znalazłem parę wskaźników Kanału odchylenia standardowego dla MT4 i wszystkie one mają parametr „okres wstecz” lub opcję „ilości świeczek”, co oznacza, że musisz wybrać okres, w którym zaczyna się kanał i w zależności od liczby, zmienia się nachylenie kanału. Biorąc to pod uwagę, proszę wyjaśnić więcej "Korzystając ze standardowego kanału odchylania (szerokość 1.0 std dev), określ kierunek od Low do High” Regards, Blackeagle


Dodam jeszcze trochę, Blackeagle.

Im bardziej myślę o tym, tym bardziej wierzę, że racjonalność użycia D1 jako głównego filtru jest następująca. Zasadniczo można by zastosować tę strategię używając wyłącznie ramy czasowej H1, ale nieuchronnie staniesz się zarozumiały, oceniając trend z kolejno mniejszą ilością świeczek czyli mniejszą ilością danych. Wykorzystanie D1 jako filtr trendu oznacza, że musisz potwierdzić trend mniejszą ilością świeczek D1 aby upewnić się, że schodząc na ramę czasową H1 trend jest dobrze ustalony w tym okresie czasu. Moim zdaniem ta metoda uniemożliwia powstanie skłonności do overtrejdingu.

Jeśli chodzi o drugie pytanie, najlepszym sposobem rozważenia miejsca wprowadzenia początkowego i końcowego kanału odchylenia standardowego przed wejściem jest następujący:

• Idealnie byłoby, mówimy tutaj o nowych początkach trendu, w przeciwieństwie do drugich wejść, które regularnie robię, kiedy zostałem wyrzucony się z głównego trendu, który ciągle trwa;

• Wystarczy spojrzeć na trejd kupna dla najniższego dolnego odcinka i rozpocząć standardowy kanał odchylenia od tego punktu. Następnie przedłużyć kanał do świeczki bezpośrednio przed zajęciem pozycji. Zapobiega to repaintingowi kanału na aktywnej świeczce: i

• Podczas trwającego trejdu (po zajęciu pozycji) nadal rozciągaj kanał odchylenia standardowego do najwyższego poziomu i zatrzymaj się. Za każdym razem, gdy powstaje nowe High, poczekaj, aż do chwili zamknięcia świeczki i przedłużaj kanał odchylenia standardowego do tego High. Zasadę odwrotną stosuje się do trejdowania w stronę przeciwną (przy zleceniach sprzedaży). Podczas trendu utrzymujesz te działania, ale co ważniejsze, gdy trend się rozwija, masz więcej miejsca do przestrzeni na zamknięcie trejdu, jak już jesteś głęboko w zysku, musisz ustawić kanał odchylenia standardowego na 0,5 szerokości. Wszystko to ogranicza kanał wokół większości punktów danych trendów, aby ograniczyć trend i przyczynić się do poprawy zysków. Oczywiście zmniejsza to również prawdopodobieństwo pozostania w trendzie przez dłuższy czas, ale w przeciwieństwie do podejścia typu millipede (pipsEASY) do kapitału lub strategii DIBS, ponieważ celem tej strategii jest generowanie regularnych dochodów w przeciwieństwie do strzelania w nieskończoną wydajność. Naprawdę podziwiam tych facetów, ale nie mogę tolerować takich obsunięć kapitału.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ