Trend Following w/g Copernicus'a

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
jackub

Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Ten wątek będzie poświęcony dość klasycznemu podejściu do trejdingu nazywanym Trend Following. Nie będzie to zapewne wątek dla wszystkich którzy preferują takie czy inne systemy trejdingu krótkoterminowego. Autorem jest trejder australijski skrywający się za nickiem Copernicus a prowadzonym od listopada 2014 na jednym z popularniejszych anglojęzycznych forum forexowych - Forex Factory pod tytułem „Diversified Trend Trading Approach”

https://www.forexfactory.com/showthread.php?t=514163

Mam zamiar publikować tłumaczenia na język polski jego wpisów (nie wszystkich, tylko zaledwie kilkunastu opisujących jego metodę gry z trendem).
Nie będę umieszczał żadnych konkretnych zagrań oprócz tych jakie w trakcie przedstawiania metody czy sytuacji rynkowych przedstawił sam Copernicus…..
Będę odpowiadał na pytania o ile będę potrafił, bo nie wiem wszystkiego i wszystkiego nie umiem….
Przedstawiać jego wpisy będę bez pośpiechu, tym którzy są ciekawi i niecierpliwi polecam oryginalny wątek gdzie niektóre tłumaczenia się już pojawiły w formie PDF….

Pierwszy wpis już jutro….

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Gram na IG z chęcią przeczytam do końca
dzięki :D
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Nieśmiertelny Trader

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Super, coś dla Mnie, bede sledzil.

jackub

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Post # 01

Od jakiegoś czasu obserwowałem to forum i poszukiwałem obserwowałem profesjonalistów i krętaczy dzieląc się moim podejściem do trejdingu ze wszystkimi. Najważniejszą kwestią jest to, że pragnę współpracować ze społecznością, ponieważ widziałem kilka cennych wkładów w niektórych odwiedzonych wątkach, szczególnie tych z grupy podążania za trendem, dających czas aby dzielić się radością jaką może przynieść zrównoważony trejding.

Jestem szczególnie podekscytowany solidnością strategii określanej jako „zróżnicowane podejście do handlu z trendem” lub DTT, ponieważ przez część mojego życia zaangażowany byłem , zarówno w ramach działania małego funduszu, jak i w zakresie poprawności zarządzania funduszami, widziałem i doświadczyłem z „pierwszej ręki” wiele fałszywych nadziei . Doświadczenie nauczyło mnie unikać martyngałów bez względu na to, jak są one zabezpieczone (byłem kiedyś uzależniony od martyngałów , i wiem jak bardzo trudne jest z tego się wyciągnąć), a także unikania agresywnego piramidowania. W przypadku martyngałów kluczem jest regularne zbieranie zysków i przeznaczanie tylko niewielkiej części twojego kapitału handlowego na nie, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy lub jeśli w ogóle , nadejdzie TEN dzień, niezależnie od tego, jaki mądry jesteś. Rynek ma tę niszczącą zdolność odsłaniania twoich słabości.

Jeśli zapytano by mnie, jakie są zalety tego podejścia i dlaczego ta strategia zasługuje na uwagę, to prostą odpowiedzią jest to ..... wszyscy podążający za trendem to słyszeli. Pojedynczy instrument może doświadczać niewielkiej liczby istotnych trendów w określonym przedłużonym okresie czasu. Na wykresie D1, może nawet 2-4 razy w roku ...... Trejder podążający za trendem chce być w tych trendach, ponieważ jest to jego chleb powszedni ...... ale chcą też unikać lub zminimalizować fałszywe starty ....... Aby zwiększyć prawdopodobieństwo i wygrać stawkę, musisz skupić się na potwierdzonych trendach i zachować kontrolę nad palcem naciskającym BUY/SELL ....... i jeśli twoje życie jest zależne od Twojego podejścia zechcesz kontrolować swoje zachowanie, aby zapobiec „overtradingowi”, jak tylko wywąchasz trend. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo handlowe, zredukować „wyboiste” przepływy pieniężne i zróżnicować ryzyko, musisz również pilnować wielu różnych instrumentów, dzięki czemu będzie można sobie pozwolić być wybiórczym, wyborem tylko tych setupów, które "krzyczą do ciebie" aby podjąć akcję ...... chcesz ściśle kontrolować swoje ryzyko, aby utrzymać cię w grze, zapłacić za rachunki i zachować szczęśliwą rodzinę. To podejście ma na celu rozwiązanie tych ważnych problemów, przed którymi stoi trejder podążający za trendem.

Ostrzeżenie!!! Jeśli jesteś nowy w trejdingu podążania za trendem, zdecydowanie sugeruję, aby spędzić dużo czasu na testach, testowaniu historii, testowaniu na żywo konta demonstracyjnego najpierw na jednym instrumencie, zanim rozpoczniesz wiele transakcji z wieloma instrumentami. I zanim nawet pomyślisz o tym żeby ryzykować prawdziwe pieniądze ... nie to że wiele instrumentów stanowi jakieś znaczące różnice ... ale raczej, że najpierw musisz zrozumieć, jak postępować z trendami przed próbą dywersyfikacji. Zarządzanie wieloma instrumentami tylko pomnaża problemy wtedy, gdy nie jesteś biegły w trejdowaniu trendów na jednym instrumencie. Twoje ręce będą latać wszędzie, ekrany będą świadkami grymasów, bólu i tortur .... a twoje domowe zwierzaki będą cię omijać z daleka. Ten wątek nie powinien Cię zniechęcić, ale zdecydowanie radzę, abyś robił twarde osądy i zarobił sobie swój pierwszy dyplom .... dla ciebie może być dobre narzekanie na mnie w późniejszych postach .... a ja zawsze mogę skierować się z powrotem do tych pierwszych postów, bez konieczności mówienia, „a nie mówiłem”.

Uwaga dotycząca stosowania oceny korelacji i siły trendu jako filtrów dla strategii. Pomimo, znaczenia tych narzędzi dla strategii podążania za trendem, zazwyczaj nie uwzględniam tych filtrów, ponieważ ich włączenie znacznie zmniejsza liczbę dostępnych transakcji. Zdaję sobie sprawę z wagi tych metod, jeśli handluje się wąskim zakresem instrumentów, ale biorąc pod uwagę zróżnicowany charakter tej strategii, mój backtest udowadnia, że nie są konieczne .... w chwili obecnej, ale może zmienić się w przyszłości, gdy ta strategia zostanie udoskonalona (jak omówiono później). Krytycznym czynnik determinującym, jako filtr dla tej strategii jest to, czy istnieje trend czy nie na danym instrumencie.

Mam bardzo niską tolerancję na ryzyko i szczerze mówiąc, nie jestem bardzo dobrym trejderem, ale moja siła, przynajmniej moim zdaniem, polega na zarządzaniu ryzykiem i projektowaniu systemu. Przez wiele etapów handlowych w moim życiu przeszukiwałem różne systemy, w tym współpracując z programistą wielu EA, ale nieuchronnie stwierdzam, że warunki na rynku zmieniają się tym samym różne kolejne podejścia do EA trafiały do kosza ... co oznacza, że te podejścia nie powiodły się że niezawodny system musi spełniać wszystkie warunki rynkowe.

Biorąc pod uwagę, że w ciągu najbliższych kilku lat będę wracać do handlu w pełnym wymiarze godzin, moja uwaga skupia się na rozwoju zrównoważonych systemów handlowych, które koncentrują się na ochronie kapitału i dochodach .... i tak oto tu jesteśmy.

Żeby było jasne, nie rozpocząłem trejdowanie tej strategii, ponieważ brakuje mi odpowiedniej wielkości kapitału w chwili obecnej, aby zaangażować się w to przedsięwzięcie. Ponadto, pomimo stosunkowo niskiej częstotliwości okazji handlowych, ta strategia jest przeznaczona dla zespołu, który jest gotowy działać 24/5 w zmianach. Mam więc czas, aby przerobić wszystko co mogłoby załamała się, jeśli strategia zostanie intensywnie skontrolowana.

Jednak to, co zrobiłem w ciągu ostatnich kilku lat, jest w znacznym stopniu testowane na historii jak i testowane live w ciągu ostatnich 688 dni kalendarzowych rozpoczynających się 1 stycznia 2013 roku.

Kilka wytycznych dla tej strategii

• Różne strategie pasują do różnych osobowości. Strategia ta odwołuje się do tych którzy poszukują strategii podążania za trendem opartej na solidnym podejściu do zarządzania ryzykiem.
• Używam IG Markets jako że jest to moja ulubiona platforma w przeciwieństwie do MT4 dzięki znakomitym zaawansowanemu pakietowi wykresów, które pomagają zarządzać zdywersyfikowanym portfelem , a także szeroką gamę produktów oferowanych przez IG, od par walutowych do indeksów i towarów.
• Strategia jest obecnie skonfigurowana do aktywnego monitorowania 24 produktów, wykres jest przyjazny dla użytkownika jego interfejs graficzny posiada wiele alertów handlowych. Działa dobrze na MT4, ale może stać się bólem d…y, gdy wymagana jest szybkość wykonywania operacji .... ale oczywiście to Twój wybór. Pomyślałem tylko, że wspomnę o tym, że z niego skorzystam.
• Nie udało mi się opracować EA dla tej strategii, ponieważ określenie trendu nie zależy od ramy czasowej, co utrudnia programowanie. Znaczące decyzje musi odbywać się na poziomie D1, W i M Może znajdzie się utalentowana osoba, która zechciałby sprawdzić, czy da się przekształcić to w EA. Uważam, że podejście to będzie zawsze tylko półautomatyczne, w najlepszym razie biorąc pod uwagę dyskrecjonalny charakter określania trendu i z mechanistycznym charakterem zarządzania.
• Pomimo braku sukcesu w opracowaniu EA, w miarę możliwości, usunąłem, ludzką dyskrecję na poziomie H1 TF.
• Początkowy SL jest zawsze umieszczany na każdym zleceniu, ale zaraz po jego ustawieniu to kanał odchylenia standardowego staje się mechanizmem wyjścia, więc rzadko osiągasz poziom swojego początkowego SL.. W efekcie upływający czas w trendzie jest Twoim przyjacielem, ponieważ każda świeca wzrostowa zmniejsza współczynnik strat. Kanał odchylenia standardowego jest używany do zarządzania trejdem przez cały czas jego trwania.
• Moją maksymalną tolerancją ryzyka jest 0,5% ryzyka na trejd, ale to nie musi powstrzymywać innych przed zwiększaniem tej wielkości, jeśli są przygotowani na wyższy współczynnik ryzyka: wynagrodzenia (R:R). Na przykład, ryzyko na jeden trejd równe 1,0% powoduje podwójne zwroty, ale również oczekuje skojarzonego podwojenia powiązanych parametrów ryzyka, takich jak obsunięcie kapitału. Naprawdę uważam, że takie podejście może poradzić sobie z agresywniejszym zarządzaniem ryzykiem w oparciu o aktualne wyniki, ryzyko dla trejdu na poziomie 1,00% byłoby uważane za całkowicie akceptowalne, ponieważ mało prawdopodobne jest abyś poczuł się zlany zimnym potem.
• Dla DTT używam wykresu dziennego, aby potwierdzić trend używam kanał odchylenia standardowego (odchylenie 1.0), a następnie przechodzę ramę czasową H1, aby odtworzyć trend od momentu rozpoczęcia na D1, a następnie poczekać na przełamanie Kanału Donchiana (Donchian Channel breakout) lub wskakuję niezwłocznie, jeśli przełamanie wystąpiło używając Kanału Donchiana z 40 okresów na H1. Wiem, że nie poświęcam dużo czasu na omawianie poziomów wsparcia i oporu, które są kluczowym wymogiem dla trejdowania z trendem, ale właśnie tutaj Donchian wchodzi w grę, wizualnie potwierdzając, że przynajmniej w krótkim okresie, po przełamaniu będziesz w niebie. Identyfikacja wsparcia i oporu jest kluczowym krokiem w analizie harmonogramu D1 w identyfikowaniu punktów wejścia i okresów konsolidacji, ale nie wydaje mi się, że muszę zajmować się tym aspektem w tym wątku, ponieważ istnieje wiele innych wątków, które lepiej to przedstawiają.
• Po (lub tuż przed) przełamaniu Donchian Channel na H1, natychmiast odświeżam kanał odchylenia standardowego od rozpoczęcia trendu (na D1) do świeczki bezpośrednio poprzedzającego świeczkę na której zajęto pozycję. Dolny lub górny kanał odchylenia standardowego (zależny od kierunku trendu) wyznacza początkowe wielkość SL = R.
• Jeśli osiągnę poziom zysku na poziomie 2.5 R, odświeżam trend na wykresie H1, używając kanału odchylenia standardowego wynoszącego 0.5 odchylenia, aby ograniczyć granice trendu i zapewnić, żeby zbyt wiele zysku nie zostało na stole przed wyjściem z rynku.
• Zauważ, że strategia ta nie odnosi się do poziomów High i Low w trendzie i ma tendencję do wejścia na rynek kiedy trend jest już dobrze uformowany i nigdy nie osiąga maksymalnego potencjału zysku.
• Korzystanie z tych zasad zapewni Ci zawsze trejdowanie zgodnie z kierunkiem dziennego trendu.
• Zauważ, że nie używam sygnałów Price Action jak pin bars, objęcia itp. Po prostu używam przełamania Kanału Donchiana na H1, aby wszystko było proste. Jest to konieczne, ponieważ doglądam duże portfolio i nie mogę sobie pozwolić na zbyt szczegółowe analizy trendów.
• Również, nie używam tradycyjnych szablonów (patternów) cenowych, używam wykresu barowego, w przeciwieństwie do wykresów świecowych, aby utrzymać porządek i czystość, szybko podejmować decyzje i unikać zaśmiecania mózgu za pomocą tej techniki.
• Zauważ, że używam kanału odchylenia standardowego w celu zdefiniowania trendu i nie używam klasycznej metodologii definicji trendu, sekwencji Highs czy Lows. Powodem tego jest to, że kanał odchylenia standardowego jest definiowany przy użyciu całego zestawu danych w przeciwieństwie do zaledwie 3 lub więcej punktów w trendzie przy metodzie tradycyjnej. Podstawą tej metodologii jest to, że szukam spójnych trendów w całym zakresie czasowym, z którego korzystam. Pomaga to w walidacji tych trendów o charakterze bardziej regularnym, w przeciwieństwie do tych ruchów i trendów, które mogą być stronnicze z powodu kilku świeczek na wykresie. Ponadto wykorzystanie standardowego kanału odchylania usuwa ludzką uznaniowość, która często występuje przy rysowaniu linii trendu. Na przykład pokazując ten sam wykres różnym osobom i często narysują one różne linie trendu. Tego się unika stosując kanał odchylenia standardowego pod warunkiem, że narysujesz kanały z najniższego punktu w trendzie do najwyższego punktu w trendzie. Innym powodem dla używania kanału odchylenia standardowego jest użycie go jako narzędzia regresji liniowej w celu określenia nachylenia trendu.
• W czasie trwania trejdu, zawsze odświeżam swój kanał odchylenia standardowego, gdy tworzy się nowy High (przy zleceniach kupna) lub nowe Low (przy zleceniach na sprzedaż). Istotne jest, aby po dodaniu nowych danych kanał odchylenia standardowego został odświeżony, ponieważ pozwala to zarządzać ryzykiem z postępem trejdu.
• Zauważ, że korzystanie z kanału odchylenia standardowego działa skutecznie jako wskaźnik zmienności tendencji, tak jak ATR. Na przykład zmienność przed wejściem spowoduje pojawienie się szerokiego kanału standardowego odchylenia przed zajęciem pozycji. W rezultacie Twoje R będzie szerokie i obniży twoją wielkość pozycji na poziomie tolerancji na ryzyko.
• Straty są faktem życia, więc się ich spodziewaj. Na szczęście ta strategia ściśle zarządza tymi stratami i poprzez dywersyfikację zmniejszenia obsunięcia kapitału , więc niech strategia się nimi zajmuje ..... nie próbuj tzw. drugiego zgadywania. Trzeba pamiętać, że sprzedajesz silne trendy tylko na wysokich ramach czasowych, więc momentum czynników fundamentalnych najprawdopodobniej doprowadza do tych ruchów w przeciwieństwie do przypadkowych zachowań rynkowych. Nigdy nie przewidujemy przyszłości i po prostu wskakujemy na bieżącej dzienny trend ...... dopóki on nie zginie.

Jeśli podejście to brzmi interesująco, zapraszamy Cię do tego wątku. Podobnie jak w standardowych
ostrzeżeniach na innych wątkach, jest to tylko dla zainteresowanych członków, którzy chcą nauczyć się lub
chcą pozytywnie i aktywnie w nim uczestniczyć.

Nie zamierzam publikować wyników testów wyników (ok skłamałem ... odnieść się do Postu 13), ponieważ
jest to bezcelowe ćwiczenie. To będzie zadanie dla tych, którzy chcą samodzielnie handlować tą strategią.
Mimo to, z moich własnych wyników testów, nie mogłem być szczęśliwszy i myślę, że ci, którzy zaangażują
się w tę strategię również dojdą do tego wniosku.

Oto, co mogę ci powiedzieć. W ciągu ostatnich 688 dni kalendarzowych było tylko 450 możliwości handlowych w portfelu, co daje pojęcie, że strategia jest dość selektywna w swoich wejściach, a mianowicie z uwagi na konieczność zdefiniowania dobrej jakości trendu dziennego przed rozpoczęciem handlu kiedy wejście jest sygnalizowane. Dla tych, którzy nie mają cierpliwości czekać na te możliwości, ta strategia może im nie pasować.

Jeśli jesteś zadowolony z tego co tu przedstawiłem, informuję że wkrótce zacznę opublikować wykresy, aby rozkodować różne twierdzenia przedstawione powyżej. Pozdrawiam Copernicus.

Uwaga dla czytelników
W toku tego wątku podejście dynamicznie dostosowywało się do warunków rynkowych i wprowadzono do strategii „turbodoładowanej”. Takie podejście jak opisane powyżej, stanowi podstawowy moduł tej techniki i jest koniecznym warunkiem wstępnym pełnego zrozumienia tego podejścia przed przejściem na zmiany do trejdingu z „turbodoładowaniem”, które można znaleźć dalej w tym wątku.
• Posty od 1 do 230 odnoszą się do podstawowego podejścia DDT;
• Posty od 231 odnoszą się do turbodoładowanego wariantu zwanego podejściem Enhanced Diversified Trend Trading EDTT. Kompleksowe szczegóły dotyczące EDTT znajdują się w wątku 231.
• Zwróć szczególną uwagę na post 360 od początku dotyczący metodologicznego podsumowania EDTT. RedLineFred uprzejmie skompilował to podsumowanie w formacie PDF, aby ułatwić jego przeszukiwanie.
Niestety, aby zrozumieć to podejście w całości, musisz przeczytać wątek od postu 1 do 230. Jeżeli to ciągle jest niezrozumiałe niezbędne jest uzyskanie „dyplomu początkującego”, zanim będziesz mógł przejść do turbodoładowanego wariantu. Ten wątek nie jest darmową jazdą dla trejdera i wymaga trochę wysiłku od czytelników, jeśli chcą uczestniczyć lub handlować tym podejściem. Istnieje wiele niuansów, które muszą być zrozumiane przed zaangażowaniem ciężko zarobionych dolarów w tę technikę. Życzę wszystkiego dobrego, ale najpierw musisz wykonać swoją pracę domową.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Widzę że facet pisze powieści, co zapowiada benedyktyńską pracę, tym bardziej dzięki jackub :564:
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

"Moda na sukces" odcinek 3621 :lol:
Litości Jackub przetłumacz od razu tylko fragment kto strzelał do Ridge'a :lol:
Obrazek

jackub

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: jackub »

sardo nunspa pisze:"Moda na sukces" odcinek 3621 :lol:
Litości Jackub przetłumacz od razu tylko fragment kto strzelał do Ridge'a :lol:
Tasiemiec za darmo i bez reklam, nie narzekaj więc..... nie zmuszam do czytania i nie będę wyciągał konsekwencji w stosunku do nie czytających... :p
P.s. Nie znam żadnego Ridge'a

-- Dodano: 29 paź 2017, 07:57 --

Post # 02 20 Nov 2014

Jako przykład będę używać ładnego długiego trendu na USDJPY, którym obecnie jadę. „Wygryzłem” z tego trendu dwa kawałki. Poniższy przykład definiuje ostatni przykład trejdu, w którym wciąż jestem. Należy zauważyć, że trendy tej wielkości nie są powszechne, ale pomagają one w objaśnieniu strategii.

Wykres dzienny jest używany do określenia, czy istnieje trend (skutecznie filtr trendu), który może być dobrze zdefiniowany przez kanał odchylenia standardowego, jak pokazano poniżej. Zauważ, że trend zaczyna się 15 października i osiągnął najwyższy poziom w dniu 26 października, zanim się nim zainteresowałem.

Pamiętaj, że jest to najbardziej dyskrecjonalna (uznaniowa) część strategii. Zakres zmienności dziennych świeczek w kanale odchylenia standardowego jest tym, czego używam w celu stwierdzenia, czy istnieje prawidłowy trend. Nie odpowiadają mi znaczne swingi wahające się w kanale odchylania standardowego lub wyjątkowo wielki świeczki, które dominują w trendzie. To, co mi odpowiada, to kolejne uporządkowane świeczki w kanale, które oznaczają, że trend był reprezentowany przez całą sekwencję danych.

Niektórzy z was mogą sugerować, że nachylenie kanału odchylenia standardowego powinno być wykorzystywane jako filtr, ale z mojego doświadczenia wynika, że nie jest to tak naprawdę konieczne. Oczywiście te trendy z wyższym nachyleniem będą miały krótszy czas trwania, ale używanie nachylenia kanału jako filtru może wyeliminować znaczące trendy lub alternatywnie doprowadzić Cię do końca trendu, w którym występuje znaczna zmienność. Doświadczenie nauczyło mnie, że trendy kończą się crescendo, a niektóre z największych, ale krótkoterminowych ruchów, to czas który określam jako okres kapitulacji dla tych trejderów, którzy stają się znacząco narażeni mając pozycje wbrew trendowi. Zdecydowanie wolę zajmować pozycję w już ustabilizowanym trendzie. Powodem tego jest to, że podczas bardziej uporządkowanych faz trendu kanał odchylenia standardowego jest węższy i w rezultacie wielkość twojej pozycji jest większa. Kiedy już jedziesz z trendem na dobrej pozycji i wchodząc w znaczną strefę zysków, końcówka trendu, gdzie często ekscytujące ruchy się zdarzają w kierunku trendu naprawdę robią z dobrego jeszcze lepszy trejd.

Korzystając ze kanału odchylenia standardowego (odchylenie 1.0 ), określ trend przeciągając wskaźnik od Low do High. Zauważ zieloną poziomą linię, która została umieszczona na wykresie dziennym, aby po przejściu na H1, poziom był widoczny gdy zbliża się do niego cena.
2_1 USDJPY Daily.JPG
Post # 03 20 Nov 2014

Po ustaleniu, że mamy dobrze zdefiniowany trend przy użyciu kanału odchylenia standardowego na wykresie dziennym (powyżej), przechodzimy następnie do wykresu H1, aby odświeżyć trend na H1 i poczekać na przełamanie Kanału Donchiana (40 okresowego). Zauważ, że wszedłem przed zieloną poziomą linią na H1, która została naruszona przez Donchiana.

Zajęcie pozycji było jednak spóźnione (po przełamaniu Donchian Channel), więc nie było doskonałe, jednak kropkowana żółta pionowa linia reprezentuje R i służy do określenia wielkości pozycji w trejdzie. Pamiętaj, że używam 0,5% ryzyka na kapitale, więc przy koncie 200 000 USD, maksimum ryzyka przy wejściu stanowi kwota 1000 USD. Linia przerywana jest zatem przekształcana w wielkość pozycji (po uwzględnieniu rozliczeń prowizji). W tym przykładzie nabyłem 11,8 mini lotów.

Zajęcie pozycji miało miejsce na 108.47 w dniu 29/10/2014 o godzinie 18:00, a SL ustawiono na 107.685. Poniższy wykres przedstawia zajęcie pozycji.
3_1 USDJPY H1 Entry.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
robinhood200
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:23

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: robinhood200 »

Chciałbym tylko dodać, że strategia przeszła ewolucję i teraz jest używana na 30m. Wynik testów na ostatnich 7 latach na zdywersyfikowanym portfolio jest tu:

https://i.imgur.com/s3pO2II.jpg

Skład portfolio

https://i.imgur.com/9AMIHFx.jpg

Zwracam uwagę na stosunek drawdown do profit.

-- Dodano: ndz 29-10-2017, 13:52 --

Ale oczywiście trzeba mieć silną psychikę, aby wytrzymać nawet kilka miesięcy na minusie. Większość ludzi po pierwszym miesiącu przeskoczy na inny system.... Powyższe wyniki wyglądały tak dla całego portfolio w rozłożeniu na miesiące:

https://i.imgur.com/BZX3r3p.jpg
Prostota jest szczytem wyrafinowania.
Leonardo da Vinci

jackub

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Witam,
Robinhood200 przytoczył własne testy jak sądzę, oznacza to zapewne że jest uważnym obserwatorem wątku jak również bardziej zaawansowanym niż ja sam w przedstawianej tam materii, to bardzo dobrze, przede wszystkim dla mnie ….
Ale po kolei, mam nadzieję że dojdziemy i do modyfikacji jakie w ciągu minionego czasu nastąpiły …. Kolejny wpis …



Post # 04 20 Nov 2014

W czasie trwania trejdu na kupno, w miarę pojawiania się nowych poziomów High, uaktualniamy kanał odchylenia standardowego (za każdym razem, kiedy pojawi się nowy poziom High) od rozpoczęcia trendu (najniższego Low), aby wprowadzić nowe dane (patrz przykładowy wykres poniżej). Odwrotnie postępujemy w sytuacji trejdu na sprzedaż (za każdym razem, kiedy pojawi się nowy poziom Low).

Pamiętaj, że gdy osiągniesz zyski w wysokości 2.5R,rysujemy inny kanał odchylenia standardowego, ponieważ im więcej danych to szerokość kanału zwiększa się naturalnie, a ty nie chcesz zostawiać zbyt dużo zysku na stole.

Zauważ, że jeśli trejd idzie przeciwko tobie, warunkiem wyjścia jest dotknięcie dolnego kanału odchylenia standardowego przez cenę. Ustaw alarmy w tym kanale, kładąc linię (żółtą) na kanale, aby podjąć działanie, jeśli zajdzie taka potrzeba.
4_1 USDJPY H1 Entry 2.JPG
Post # 05 20 Nov 2014

Trejd wygląda dobrze i osiąga zyski w przybliżeniu 2,5R. W tym punkcie odśwież kanał odchylenia standardowego o 0,5 szerokości, aby zawęzić kanał.
5_1 USDJPY H1 Entry 3.JPG
Następny wykres pokaże, jak bardzo zyskowny jest trejd obecnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
robinhood200
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:23

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: robinhood200 »

jackub pisze:Witam,
Robinhood200 przytoczył własne testy jak sądzę, oznacza to zapewne że jest uważnym obserwatorem wątku jak również bardziej zaawansowanym niż ja sam w przedstawianej tam materii, to bardzo dobrze, przede wszystkim dla mnie ….
Ale po kolei, mam nadzieję że dojdziemy i do modyfikacji jakie w ciągu minionego czasu nastąpiły …. Kolejny wpis …

Testy są autora wątku i pokazują aktualną wartość tego podejścia. To tak na zachętę do czytania.
Prostota jest szczytem wyrafinowania.
Leonardo da Vinci

ODPOWIEDZ