Trend Following w/g Copernicus'a

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
jackub

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Post # 380 24 Mar 2015

Lecimy dalej ....

Już niedługo skończymy…..

Ten post będzie koncentrować się na tym, co robimy, gdy wychodzimy z danej pozycji.
So refer back to the current template. Odwołajmy się do bieżącego wykresu.
Rys 380_1 Step 16.JPG
Kiedy dźwięk alarmu lub zlecenie oczekujące wyzwala się, przechodzimy do odpowiedniego wykresu, aby sprawdzić, co się dzieje.
Rys 380_2 Step 17.JPG
Zwróćmy teraz uwagę, że nie byliśmy w stanie przerysować kanału odchylenia standardowego z High na 30 lipca, ponieważ nie wystąpił wyższy wzrost od tamtego momentu. W ten sposób skutecznie zablokowany został kanał odchylenia standardowego, aż ostatecznie cena zdecydowała się dotknąć kreskowanej linii końcowej pokazującej poziom zatrzymania. W miejscu dotyku kanału jesteśmy wyrzuceni z rynku, który najlepiej jest realizować za pomocą automatycznego zlecenia (udostępniona funkcja na wykresach ProRealTime).

Weźcie pod uwagę, że nasze wyjście było poniżej naszego poziomu wejścia, i musimy pogodzić się ze stratą, ale będzie to znacznie mniej niż pierwotne 0,25% kapitału obrotowego, ponieważ z biegiem czasu, końcowy poziom stop los wiernie odzwierciedla przedłużenie zewnętrznego kanału odchylenia standardowego, który definiuje granice trendu.

Na przykład wynik handlowy jest wyszczególniony poniżej jako strata (71,54 USD) lub -0,14 R, która jest znacznie niższa niż początkowa wartość stop losa 1R lub strata 500 USD. Zapoznaj się z szczegółami dotyczącymi zamkniętego trejdu, które są zapisane w dbase dla M30 poniżej.
Rys 380_3 Step 17A.JPG
.....but a loss is a loss and expect many of them...Just suck it in and remain confident in the approach.

..... ale strata to strata i spodziewaj się ich wielu ... Po prostu olej nią ją i pozostań pewien swego podejścia.

-- Dodano: 25 lis 2017, 11:12 --

Po zakończeniu transakcji nadszedł czas, aby oczyścić wykres, usuwając niepotrzebne informacje związane z wcześniej zamkniętym trejdem i resetując przewidywane poziomy, jak opisano poniżej.
Rys 380_4 Step 20.JPG
Po oczyszczeniu możemy wrócić do czystego wykresu..

Ale czekaj ... Zostaliśmy również wywaleni na ramie czasowej H1, co pokazały nam alerty.
Rys 380_5 Step 18.JPG
Rys 380_6 Step 18A.JPG
-- Dodano: 25 lis 2017, 11:13 --

Tak, trochę to zabolało ... po raz kolejny po prostu przejdź do porządku dziennego i zresetuj wykres.
Rys 380_7 Step 21.JPG
....... OK, teraz powinieneś zacząć rozumieć cały obraz, więc przyspieszę w następnym poście i po prostu przewinę czas, aby pokazać wykresy i podjęte kroki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Post # 381 24 Mar 2015

Kontynuacja .......

Oto sekwencyjny postęp działań handlowych podejmowanych dla USDJPY w celu przetrawienia pomysłów, które już omówiliśmy.

Kupno na M30 and H1

Rys 381_1 Step 24.JPG
Rys 381_2 Step 26A.JPG
Kupno na H4
Rys 381_3 Step 30.JPG
-- Dodano: 26 lis 2017, 11:15 --
Rys 381_4 Step 31A.JPG
Cholera... zamknięcia na M30, H1 i H4.

Rys 381_5 Step 37.JPG
Rys 381_6 Step 37A.JPG
.... jeszcze bardziej na przyszłość.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Post # 382 24 Mar 2015

Kontynuacja .......

Wejścia na D1, W1, M30, H1 i H4
Rys 382_1 Step 39.JPG
Rys 382_2 Step 39A.JPG
Rys 382_3 Step 40.JPG
Ok, więc teraz mamy dobre przedłużenie trendu w niższych ramach czasowych, a zyski budują się, gdy odczuwamy dynamikę budowania trendu.

Teraz, kiedy osiągamy zysk 2,5R na którejkolwiek ramie czasowej, musimy zmniejszyć kanał odchylenia standardowego do szerokości 0,5, jak pokazano poniżej. Zwróć uwagę na zwężenie kanału, co oznacza, że musisz teraz poprawić końcowy stop los (linia przerywana) zewnętrznej bandzie nowego kanału. W rezultacie oznacza to mniejszą szansę na „oddychanie” trendu, zapewniając uzyskanie znacznego zysku, gdy trend się wyczerpie. Teraz pamiętaj, że będziesz mieć również trendy działające w wyższych ramach czasowych, to nie wpłynie na ich postęp, więc nie poświęcasz potencjału zysku w ten sposób. Po prostu maksymalizujesz swój potencjał zysku w każdym przedziale czasowym.

-- Dodano: 27 lis 2017, 11:29 --
Rys 382_4Step 41.JPG
..... rusza się dalej.
Rys 382_5 Step 42.JPG
Niektóre dobre zyski opierają się na tych krótszych ramach czasowych, a M30, H1 i H4 zostały zredukowane do 0,5 szerokości kanału. D1 i W1 nie osiągnęły jeszcze wartości 2,5R, a więc nadal znajdują się w ustawieniu szerokości 1,0.

-- Dodano: 27 lis 2017, 11:31 --

Post # 383 24 Mar 2015

Kontynuacja .......

... znowu się rusza.

Stopped out on the D1, H4, H1 and M30 timeframes but MN and W1 survives.
Wywaliło nas na ramach czasowych D1, H4, H1 i M30, ale pozycje z MN i W1 prztrwały.
Rys 383_1 Step 43.JPG
Rys 383_2 Step 43A.JPG
Niektóre zyski nieźle zaczynają się budować, ale nie przewyższają MN i W1 wciąż ciągle rosną.

Kolejny wielki zysk z wykresów M30, H1, H4 z D1, W1 i MN nadal w grze.
Rys 383_3 Step 45.JPG
.... i zysk z handlu wciąż rośnie, a wciąż jesteśmy w grze z MN, W1 i D1.

-- Dodano: 27 lis 2017, 11:33 --
Rys 383_4 Step 45A.JPG
Teraz nie będę zawracać sobie głowy kontynuowaniem, ponieważ historia na wyższych ramach czasowych trwa do dnia dzisiejszego, ale znalazła się tutaj dla celów tego podsumowania.

Ćwiczenie, które przeprowadziliśmy podczas podsumowania, pokazuje moc tej techniki EDTTI, ale ważne jest, abyś miał przyjazną platformę i system, który szybko określi odpowiednie rozmiary pozycji, ponieważ niezbędna jest szybkość działania. Wystarczy ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć, aby proces ten był intuicyjny i bezproblemowy, a następnie skorzystać z owoców tego podejścia w ramach zdywersyfikowanego portfela.

Biorąc pod uwagę, że teraz mamy kompleksowe sprawozdanie z procesu, myślałem, że powrócę z powrotem do prostego pytania czy:
• utrzymywać na bieżąco przynajmniej przez kilka następnych tygodni cotygodniowe prognozy, aby pomóc tym, którzy mogą korzystać z tego podejścia na podobnych instrumentach; i
• dostarczyć miesięczne wyniki wydajności, które porównują DTT, EDTT i EDTTI (przedmiot podsumowania).

Zachęcam was wszystkich po zapoznaniu się z podsumowaniem, aby teraz wrócić do Postu nr 1 i ponownie przeczytać tę kwestię, aby zebrać wszelkie drobne szczegóły, które zostały pominięte i uważnie przyjrzeć się wynikom wydajności opublikowanym dotychczas w tym wątku.

Był to dla mnie dość wyczerpujący proces ... a teraz czas na odrobinę siedzenia i pracę nad własną techniką.

Jeśli pojawią się jakieś merytoryczne zmiany w tej technice, dam ci znać, ponieważ będę kontynuował test nie tylko do celów statystycznych, ale także do ciągłego doskonalenia mojej osobistej techniki, a w interesie trzymania zwięzłości tego wątku, w przeciwieństwie do wielkiej ilości postów, które w przyszłości mogą być trudne do przetrawienia ... ten wątek w ciągu najbliższych kilku tygodni powinien zostać prawdopodobnie odłożony na bok sporadycznie tylko będzie przedstawiana aktualizacja wyników.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Post # 390 26 Mar 2015

Przygotowania do Setupu

Słuchajcie (w szczególności TK)

Pomyślałem, że przedstawię przykład lub dwa z kilku aktualnych trejdów, aby pomóc w ustaleniu, gdzie umieścić przewidziane poziomy zajmowania pozycji (Predictive Entries - PE) i kanał odchylenia standardowego w oczekiwaniu na możliwości zajęcia pozycji.
Poniżej znajduje się aktualny wykres ASX.
Rys 390_1 ASX Template.JPG

Aktualne informacje, które można odczytać z wykresu, są następujące:
• Początkowy trend (MN) jest długi, więc wszystkie pozycje będą kupnem;
• Transakcja jest aktywna na ramie czasowej MN (uwaga na przerywaną linię zewnętrzną kanału odchylenia standardowego, która jest stop losem końcowym);
• Transakcja jest aktywna na ramie czasowej W1. Zwróć uwagę na aktualny kanał odchylenia standardowego, który został rozszerzony do najwyższego High. Możesz także zobaczyć oryginalny kanał odchylenia standardowego z momentu zajęcia pozycji;
• Zbliżamy się do przewidywanego wejścia D1 (niebieska przerywana linia pozioma przy 6059.4, która jest ustawiona w miejscu, które wymaga, aby powstało nowe High w pewnej odległość powyżej najwyższego poziomu, aby uniknąć możliwych fałszywych przełamań;
• Zbliżamy się do H4 PE (fioletowa przerywana linia pozioma przy 6026.7), jest umieszczona w miejscu, które wymaga uformowania nowego High w odległości większej od najwyższego High, aby uniknąć możliwych fałszywych przełamań. Zauważ również, że jest ona umieszczony niżej niż D1 PE, aby zapewnić niewielką różnicę odległości między zajmowanymi pozycjami na D1 i H4 dla prostej łatwości zarządzania pozycją;
• Zbliżamy się także do H1 PE .... (patrz wyżej wymienione powody jak dla H4). Zauważ również, że w tym przypadku H1 PE znajduje się powyżej i nie poniżej H4 PE. Dzieje się tak dlatego, że już miałem przełamanie na wejściu H1 i nie powiodło się, więc przy ponownym ustawianiu i ponownym wprowadzaniu nowego prognostycznego poziomu (PE) przestrzeń, którą chciałem umieścić w nowym zapisie H1 była już wypełniona przez H4 PE. W związku z tym przyjrzałem się najbliższej dostępnej przestrzeni, aby umieścić prognozę H1, która zapewniła, że wejścia na H1 i H4 nie były umieszczone jeden nad drugim.
• Zbliżamy się również do M30 PE .... (patrz wyżej wymienione powody H1).


Zwróć uwagę, że we wszystkich przypadkach handlujemy w czyste błękitne niebo.

Zwróć także uwagę na bary rozpoczęcia każdego kanału odchylenia standardowego i zobacz, jak to możliwe, że każda rama czasowa ma własny unikalny punkt początkowy. Teraz H1 i M30 są takie same, ponieważ nie zauważyłem, że wcześniejszy ruch cenowy na H1 i M30 był częścią tego samego pchnięcia kierunkowego. Przy zmniejszonym powiększeniu ruchu cen w wyższej ramie czasowej H4, byłem w stanie przedłużyć początek kanału odchylenia standardowego z powrotem w czasie, aby uwzględnić ten wcześniejszy ruch cen, który nie został uwzględniony w ocenie M30 i H1. Zawsze staram się rozciągnąć kanał , jeśli to możliwe, ponieważ daje to więcej miejsca na oddychanie trendu, jeśli jest kontynuowany, ale także zmniejsza wielkość pozycji. W miarę możliwości upewniam się, że każdy przedział czasowy ma własne, unikalne ustawienia, które pomagają w dywersyfikacji zarządzania ryzykiem, a także w celach zarządzania handlem.


Mam nadzieję, że to pomoże. Podam kolejne przykłady, tak jak je widzę.

Post # 391 25 Mar 2015

Przygotowanie do setupu ciąg dalszy .....

Oto kolejny wykres do interpretacji AUDCAD.
Rys 391_1 AUDCAD Template.JPG
Informacje widoczne na tym wykresie są następujące:
• Rama czasowa MN pokazuje konsolidację. Nie mogę określić tutaj głównego kierunku trendu, więc przejdę do następnego niższego przedziału czasowego, aby sprawdzić, czy możemy go tam zdefiniować. Zauważ, że z uwagi na brak jasności dla kierunku trendu pierwotnego mam dwa PE umieszczone na wykresie, jeśli cena rozpocznie trend w którąś stronę. PE na kupno znajduje się wysoko powyżej najwyższych szczytów najnowszej historii. Dolny PE znajduje się w wystarczającej odległości od konsolidacji, gdyby pojawił się trend i ........ poniżej najniższego poziomu z 2010 r. Mógłbym ustawić go na najniższym poziomie w 2009 r., Ale byłby to zbyt daleko i daleko poza zasięgiem, z którego może wyłonić się trend, więc pominąłbym znaczną część trendu, gdyby znajdował się tak daleko stąd ... ale nie ma w tym nic złego.
• Rama czasowa W1 również nie jest przekonujące co do kierunku trendu. Cena jest w konsolidacji, ale na najnowszym barze, wydaje się, że idzie w górę ... jednak, jest zbyt wcześnie aby powiedzieć z całą pewnością. Miejsce docelowe PE oparte na poprzednich postach powinno być tutaj łatwe do ustalenia.
• Rama czasowa D1 pokazuje konsolidację, ale kanał odchylenia standardowego narysowany przerywaną niebieską linią kończy się przełamaniem w górę. Konkluduję (niezbyt pewnie), że główny kierunek trendu jest do góry. Oczywiście ta ocena jest subiektywnej natury, dlatego mówię to z mniejszym przekonaniem. Biorąc pod uwagę, że dochodzę do wniosku, że w tym okresie główny kierunek trendu jest do góry, nie mam tutaj dwóch PE. Trwam tylko długo. Zauważ, że kanał narysowany przerywaną linią zaczyna się od A. Umiejscawiam ją tak daleko, jak to możliwe, biorąc pod uwagę obecnie niepewność konsolidacji.
• Horyzont czasowy H4 jest w fazie konsolidacji i wydaje się, że powoli podąża w górę. PE jest nadal oddalony, aby uzyskać więcej danych o cenach, aby stwierdzić, że trend jest w toku. Jeszcze do mnie nie krzyczy. Punkt początkowy kanału odchylenia standardowego w punkcie B jest tak daleki, jak tylko mogę rozciągnąć bieżący kanał .
• Rama czasowa H1, jest podobna do ramy czasowej H4, ale jestem bardziej nastawiony na ten trejd, niż na transakcję typu breakout z poprzedniej konsolidacji, niż prostą rejestrację trendów. PE znajduje się powyżej konsolidacji w miejscu, w którym złapię ostry ruch. Rozpoczęcie kanału odchylenia standardowego w punkcie B jest tak daleko, aby móc zmieścić dane, które mają być reprezentatywne dla ruchu trendów.
• Rama czasowa M30 jest obecnie aktywna i mam tam złożone zlecenie. Nic wielkiego, a jeśli to zadziała, to zadziała. Jest to trejd o dość niskim prawdopodobieństwie, który oznacza "testowanie wód", biorąc pod uwagę powyższą interpretację.

Post # 392 25 Mar 2015

W jaki sposób SDC radzi sobie z anomaliami związanymi z ruchami cenowymi

Poniżej znajduje się wykres M30 w EURCAD
Rys 392_1 M30 EURCAD Template.JPG
Jeśli używasz tradycyjne techniki podążania za trendem, dokładnie wyznaczającą linię trendu w celu dotknięcia dwóch lub więcej poziomów, nie byłbyś zainteresowany tym ruchem ceny. Zwróć jednak uwagę na sposób, w jaki kanał odchylenia standardowego radzi sobie z ruchem cen, potwierdzając, że kierunkowy ruch cenowy pochyla się zgodnie z całością danych dotyczących ceny zawartych w kanale. Nie ma on istotnego wpływu na anomalię (podświetlenie elipsą).

Jest to jedna z korzyści płynących z kanału odchylenia standardowego w jego zdolności do "przecinania" anomalii cenowych i określania, co dzieje się ogólnie z podstawowymi działaniami cenowymi.

Wprawdzie wejście prognostyczne jest wciąż systemem zajmowania pozycji, jednak interesuje mnie ten ruch cenowy, ponieważ potencjalny trend wydaje się kształtować w ogólnym kierunku cenowym.

PS Nie należy mylić z dwoma PE na M30, ponieważ wykres ten jest przydatny w podejściu EDTT, w którym prowadzimy trejdy zgodnie z trendami i przeciwtrendom. Inaczej podejście EDTTI. Po prostu myślałem, że ta tabela może Cię zainteresować, ponieważ pokazuje korzyści płynące z stosowania kanału odchylenia standardowego w określaniu trendów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Ten facet nigdy nie zarobi na FX, wszystko wyda na monitory i łącze internetowe - 6 TF razy 24 instrumenty, ja z 12 Mb internetem odświeżam każdą ramę czasową kilkanaście sekund, a mam tylko 7 instrumentów.
A tak merytoryczniej, to z opisu wynika, że prowadzi SL po linii kanału - dolnej dla longów, a górnej dla szortów z możliwością modyfikacji kanału lub przeskoku o linię ( tak to rozumiem ). i każdą transakcję prowadzi oddzielnie po kanale swojej ramy czasowej. Tymczasem na : resources/file/149221 ( Rys 382_3 Step 40)
linia SL jest grubo poniżej kanału, czegoś nie doczytałem? Skoro Kopernik osiagnął 2,5 R zysku, SL powinien być już znacznie wyżej, w oparciu o nowy kanał. :?
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

jackub

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: jackub »

T-REX pisze:Ten facet nigdy nie zarobi na FX, wszystko wyda na monitory i łącze internetowe - 6 TF razy 24 instrumenty, ja z 12 Mb internetem odświeżam każdą ramę czasową kilkanaście sekund, a mam tylko 7 instrumentów.
A tak merytoryczniej, to z opisu wynika, że prowadzi SL po linii kanału - dolnej dla longów, a górnej dla szortów z możliwością modyfikacji kanału lub przeskoku o linię ( tak to rozumiem ). i każdą transakcję prowadzi oddzielnie po kanale swojej ramy czasowej. Tymczasem na : resources/file/149221 ( Rys 382_3 Step 40)
linia SL jest grubo poniżej kanału, czegoś nie doczytałem? Skoro Kopernik osiagnął 2,5 R zysku, SL powinien być już znacznie wyżej, w oparciu o nowy kanał. :?
Chyba nie doczytałeś… albo ja słabo tłumaczę … poziom stopa początkowego jest na 103.674
Nowy Kanał wyrysowany po uzyskaniu zysku 2.5 R… stop na nowym kanale już powyżej BE. (KAnały powstające po kolenych HH czy LL są kasowane po pojawieniu się kolejnego HH czy LL oprócz pierwszego tego który dał sygnał zajęcia pozycji.

Nie ma zupełnie potrzeby aż tylu monitorów, platforma IG Markets pozwala na stosowanie alertów na wyrysowanych liniach, sama ci powie kiedy trzeba zajrzeć zajrzeć do którego instrumentu…
Rys 382_3 Step 40.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Post # 2050 24 Sep 2017

EDTT - Wstępne wyniki testów średniego zasięgu - Systemy uznaniowe

Dobiega końca testowanie z 24 płynnymi instrumentami. Cały proces trwał prawie miesiąc, począwszy od postu 1932 z 19 sierpnia 2017 r., Ale minąłby wiek, gdybym nie zapoznał się z wspaniałym oprogramowaniem do analizy historycznej, które jest stosowane do systemów uznaniowych.

Poniżej przedstawiam nieprzetworzone wyniki, ale w ciągu najbliższego tygodnia zagłębimy się w analitykę nieco bardziej szczegółowo, aby zaprezentować kilka ważnych kluczowych wskaźników i zweryfikować niektóre z założeń i mantry, które mogliście usłyszeć na tym forum. Nie ma to jak trochę solidnych danych, które pozwoliłyby oddzielić ziarno od plew.

Musimy również konwertować dane o wydajności na wartości R, abyśmy mogli skalować nasze portfolio zgodnie z naszymi upodobaniami.

Powiedziano i zrobiono .... mamy bardzo potężną bestię w EDTT przynajmniej przez ostatnie 7 lat lub coś, co wydaje się być bardzo mocną przewagą.(edge).

Musimy teraz odmienić sprawy i dodać trochę zdrowej rzeczywistości do wyników, by zbliżyć się do bardziej realistycznych poziomów. Naszym głównym celem będzie konserwatywne uwzględnienie SWAP i kosztów poślizgu w tym równaniu. SWAP na szczęście nie będzie znaczącym obciążeniem, biorąc pod uwagę stosunkowo krótki okres trzymania pozycji ... ale poślizg będzie. Strategie przełamań w szczególności muszą sobie z tym radzić na bieżąco z uwagi na stosunkowo dużą dynamikę działania w punkcie wejścia. Będziemy uwzględniać poślizg przy wejściu i mniejszy poślizg na wyjściu, aby zasymulować realistyczne warunki. Gdy wszystko to zostanie już zakończone, skoncentrujemy się na odpowiedniej wadze portfela, aby utrzymać poziom akceptowalnych poziomów obsunięć kapitału w granicach około 10%. ..... w każdym razie będzie to przedmiotem badań w kolejnych tygodniach.

Na razie ciesz się surowymi wynikami.
Rys 2050_1 Capture.JPG

Summary
Rys 2050_2 Capture2.JPG

Portfolio Composition Return Profiles
Rys 2050_3 Capture3.JPG
-- Dodano: 29 lis 2017, 15:09 --

Sector Performance
Rys 2050_4 Capture4.JPG

Ten post podsumowujący wyniki metodologii jest ostatnim w tym wątku ….
Mieliśmy ponad 2800 odsłon, odliczając 1500 moich własnych ( :lol: :lol: :wink: ) kontrolując systematycznie malejącą ilość otwieranych załączników z wykresami dochodzę do wniosku że znakomita większość pozostałych to odsłony przypadkowe zawiedzonych poszukiwaczy Złotego Grala.
Czy czuję zawód … chyba nie bo spodziewałem się podobnego obrotu sprawy….
Pozdrawiam wszystkich czytających … kto wie może w niedługim czasie znowu wyprodukuję coś co będzie miało podobnie znikome zainteresowanie … :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@jackub

Przerabiam różne systemy, strategie na własne potrzeby. Rozwiązanie z dwoma lub trzema kanałami Donchian jest rewelacyjne. Dokładam do tego jeszcze Ichimoku i jest spoko systemik. Właśnie takie perełki dają sporo satysfakcji przy handlowaniu. To dzięki pomysłowości innych :564:

jackub

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: jackub »

krystian74 pisze:@jackub

Przerabiam różne systemy, strategie na własne potrzeby. Rozwiązanie z dwoma lub trzema kanałami Donchian jest rewelacyjne. Dokładam do tego jeszcze Ichimoku i jest spoko systemik. Właśnie takie perełki dają sporo satysfakcji przy handlowaniu. To dzięki pomysłowości innych :564:
Krystian, w samym wątku Copernicusa jest porównanie kilku systemów podążania za trendem w tym z Kanałem Donchiana .. bardzo interesujące ;jak również z wynikami z symulatorów.... nie był to jednak temat główny i nie brałem tej części do tłumacznia.... jednak poczułem się w obowiązku o tym poinformować Cię Krystianie...
Pozdrawiam

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Trend Following w/g Copernicus'a

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

krystian74 pisze:Rozwiązanie z dwoma lub trzema kanałami Donchian jest rewelacyjne.
Smigam teraz czyms takim na M1 i M5, M15, włącz priva.

ODPOWIEDZ