Forex a własna działalność

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
FF
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 13 cze 2006, 15:19

Nieprzeczytany post autor: FF »

Art 29. O ile ustawa nie stanowi inaczej, działalność maklerska może być prowadzona wyłącznie przez spółkę akcyjną z siedzibą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej [...]

Art. 70 mowi zupelnie o czym innym

Awatar użytkownika
Mi$iek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 10 sie 2006, 12:20

Nieprzeczytany post autor: Mi$iek »

Czyli zwykły ludek nie może sobie trajdowac, jeżeli nie posiada zarejestrowanej firmy maklerskiej ??

To jakiś obłęd... :shock:

Awatar użytkownika
headd
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 08 lut 2006, 10:27

Nieprzeczytany post autor: headd »

Mi$iek pisze:Czyli zwykły ludek nie może sobie trajdowac, jeżeli nie posiada zarejestrowanej firmy maklerskiej ??

To jakiś obłęd... :shock:
może, ale tylko jako osoba prywatna, jako firma już musi mieć uprawnienia maklerskie

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Nieprzeczytany post autor: Baton »

Trading jako OF prowadzaca DG ma jedna potencjalna zaleta: mozliwosc generowania kosztow... ale sa tez minusy: bedac na progresywnej stawce podatkowej dosc szybko mozem wejsc w najwyzszy prog. Nie prowadzac DG mamy tylko belkowe - 19%

FF
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 13 cze 2006, 15:19

Nieprzeczytany post autor: FF »

a widziales kiedys PIT-38?

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Nieprzeczytany post autor: Baton »

Mamy 3 stopniową skale podatkową.
Jeśli twoje roczne dochody jako osoba fizyczna przekroczą I próg podatkowy to juz zapłacisz więcej.
A z tego co wiem to wszystkie dochody uzyskane w roku podatkowym po prostu sumuje się.
Dochodow kapitalowych nie sumuje sie z innymi zrodlami dochodow (wynagodzenie, etc.)
Podsumowując: jeśli zmieścisz się w I skali podatkowej to i owszem 19 % oddasz, jeśli (czego życzę) Twoje dochody będą większe to niestety będzie to więcej.
Nie bedzie. Zawsze bedzie to 19%.Nawet jak zarobisz 1mln. dolarow :)
Ja mam DG i rachunki maklerskie i co?
No i nic!
Jeśli same biura maklerskie pozwalają na otwarcie rachunku dla osoby z DG do czego mamy wymagać od US ?
Otworzyc rachunek mozesz. Biura maklerskiego to nie interesuje (chociaz nie do konca, bo sam temat zglebialem i doszedlem do kilku bardzo ciekawych wnioskow... W kazdym razie moral jest taki: O ile z UPDOF mozna by wywnioskowac mozliwosc prowadzenia DG polegajacej na grze na gieldzie (szeroko rozumianej), tak juz z Ustawy o Obrocie to nie wynika, a wrecz wydaje sie bardzo utrudnione (licencja maklerska)...

Nie problem w otwarciu rachunkow, chodzi tutaj o mozliwosc stosowania odpowiedniej skali podatkowej (progresywna czy tez pod. od zysk. kapitalowych) i co sie z tym wiaze mozliwosc 'generowania kosztow'
Ostatnio zmieniony 20 sie 2007, 15:10 przez Baton, łącznie zmieniany 1 raz.

eMisiek
Gaduła
Gaduła
Posty: 182
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:34

Nieprzeczytany post autor: eMisiek »

Baton pisze:
Mamy 3 stopniową skale podatkową.
w takiej sytuacji wydaje sie rozsądnym udanie się do US z prośbą o PISEMNĄ wykładnie ustawy i opis sposobu w jaki będa naliczane koszty i przychody.

co interesujące kazdy US może miec inne rozumienie i tłumaczyc a nawet naliczac inaczej.

pytajac o wyjasnienia - nalezy je wziac na pismie bo tylko wtedy maja obowiązująca moc prawną i unikniemy sytuacji gdy zostaniemy ukarani bo ktos w US uzyje innej wykladni.

A to Polska właśnie :)

Może w takim razie lepiej założyc LLC w USA, np w Delaware i miec brokera w Szwajcarii - przychody spoza usa dla tej formy prawnej sa nisko opodatkowane (ryczalt) a własciciel nie musi ujawniac tożsamosci.

ODPOWIEDZ