Srednie a zachowanie Modow, vel MAX

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

Ja od siebie dodam tylko, że nie jestem żadnym "kolesiem Zicmara". Na głównym koncie gram swoim systemem, a scalping na s10/m1 jedynie testuje i dopracowuję "pod siebie" w celu zarabiania dodatkowych pieniędzy i zabijania czasu podczas oczekiwania na grube ryby. Konkludując - scalping nt. którego się wypowiadałem, to bardziej sześciopak piwa podczas wypadu na ryby aniżeli ryby w wypadzie na sześciopak. Pieprz, a nie potrawa.

To po pierwsze. Po drugie nie prowadzę żadnego kłamliwego marketingu. Wystarczy spojrzeć na moją opinię o systemie max, która pojawiła się w wątku Zbyszka 30/08:
Ja z perspektywy czasu mogę tylko dodać że sam pomysł na grę jest bardzo dobry. Moim skromnym zdaniem brakuje w nim trochę czytelnych zasad dotyczących przede wszystkim wyjścia z pozycji i w tym temacie trzeba trochę samemu popracować, dograć pewne schematy albo wypracować jakąś regułę. Sam Zbyszek nauczycielem jest dobrym, może podczas nauki "live" wygląda to trochę gorzej ale nie mogę powiedzieć złego słowa na sposób w jaki wytłumaczył mi swoją wizję średnich na historii. Sama koncepcja jest dość prosta więc raczej nikt nie powinien mieć problemów z przyswojeniem jej. Nie wiem jak to wygląda teraz i czy Zbyszek "odkrył" jeszcze jakieś setupy ze średnich ale od siebie dodam, że system posiada spory niewykorzystany potencjał. Dzisiaj czyli po ponad kwartale od odbycia szkolenia wiedzę i spojrzenie na średnie oceniam jako bardzo dobrą jednak system, który ja poznałem - z uwagi na to co napisałem wyżej - oceniam na + dostateczny. Mogłoby być lepiej, bo średnie jako narzędzie mają znacznie większy potencjał niż ten, który swoimi wynikami udokumentował Cyb. Pozdrawiam i życzę powodzenia tak Zbyszkowi jak osobom, które będą się uczyć / używają "Systemu MAX".
Czy ocena jaką wystawiłem systemowi czyli 3+ może świadczyć o kłamliwym marketingu? Nie sądzę. Moim zdaniem nie może ona świadczyć o żadnym marketingu. Bo jak? Wyobrażacie sobie bilboard przed knajpą krzyczący: "mamy słabe jedzenie ale kelnerki mają za to duże cycki"? Ja sobie nie wyobrażam.

Niestety koledzy, pora zrozumieć że komuś kto regularnie zarabia na giełdzie szkoda czasu na robienie reklamy z której nie ma ani grosza. Pisałem to już wielokrotnie ale napisze raz jeszcze - nie zależy mi na tym żeby ktoś z tego forum wziął udział w szkoleniu z zakresu systemu max. Jest mi to zupełnie obojętne, zwisa mi to i powiewa. W dyskusję w temacie zaangażowałem się jedynie z czysto egoistycznych pobudek. Od dłuższego czasu moderator Tig3r ignoruje moje prośby o zdjęcie ostrzeżenia tak samo jak ignorował moje raporty kiedy byłem nazywany "oszustem" i "młotkiem" przez jednego z użytkowników. Nie ukrywam że moim działaniem - raportowaniem kolejnych postów, udzielaniem się w dyskusji i zwracaniem uwagi na nagminne łamanie regulaminu przez innych użytkowników staram się wykazać brak konsekwencji władz tego forum (a konkretnie kolegi Tig3ra) w egzekwowaniu zasad regulaminu. Przykro mi to mówić ale mi naprawdę nie chodzi o system. Mam to gdzieś czy jest dobry, czy jest zły, nie chcecie to się go nie uczcie przecież koniec końców w forexie nie chodzi o to żeby facet który sprzedał mi wiedze nt. swojego systemu miał dużo chętnych na szkolenie.

A i zapomniałbym. Publicznie proszę o odpowiedź moderatora Tig3r na wiadomość wysłaną do niego kilka dni temu.

Treść mojego PW poniżej:
Proszę o zdjęcie ostrzeżenia udzielonego mi dokładnie trzy miesiące temu przez moderatora "Astra" i ponowne rozważenie zdjęcia ostrzeżenia za "multikonto" z uwagi na fakt, że nie zalogowałem się na nie ani razu po dniu w którym założyłem "Good Will Hunting" i suma sumarum nie napisałem z niego chyba nigdy ani jednego posta. Uważam, że moja sytuacja jest swego rodzaju precedensem, bo drugie konto nie powstało po to żeby rozmawiać z samym sobą czy żeby atakować forumowiczów "z ukrycia", a dlatego że zapomniałem hasła do poprzedniego. Świadczyć o tym mogą powyżej przywołane argumenty.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2011, 19:12 przez Good Will Hunting, łącznie zmieniany 2 razy.
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

A w sumie piszcie ... idzie weekend.. padaki mile widziane.. chetnie poczytam w niedziele wieczor .. :lol: wklejcie tylko jakies foty japonek..
albo chociaz rumunek :lol:
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Good Will Hunting z racji że Tig3r będzie nieobecny przez następne kilka dni, pozwolę sobie odpowiedzieć Tobie na pytanie.
Gdybyś nie pisał z konta Benny Blanco to nie wyskoczyło by na że jest to mutikonto.
Adresy IP są przypisane do postów a nie użytkowników.
Jeśli zapomniałeś hasła to można go odzyskać. Jeśli nie mogłeś odzyskać bo zapomniałeś maila to mogłeś napisać do admina lub do nas.
Wtedy byś się dowiedział co robić czy czekać na hasło czy zakładać nowe konto.
Ustaliliśmy w gronie moderatorów że ostrzeżenia za multikonto nie są i nie będą zdejmowane.
Nie jest to typowe ostrzeżenie tylko informacja dla nas i użytkowników.
Pozwala to zorientować się userom w pewnych przypadkach z kim mają do czynienia.
I to nie w negatywnym tego słowa znaczeniu.
Oczywiście lepiej by było jakby można było tą informację umieszczać w inny sposób ale niestety nie mamy na tą chwilę innej możliwości.
Pozdrawiam
Darek
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

nemezzis pisze:Ciekawy. Chce, skoro wiadomo ze ktos jest porywczy w miare delikatnie pisac a nie prowojennie bo to do niczego nie prowadzi. A zauwazylem ze Ty masz dosc ostre podejscie do tego sys. Mozesz uzasadnic swoje zdanie.
Dziękuję za pozwolenie ;) a więc zaczne od początku - co mnie obchodzi, że ktoś ma ostre podejście? co mam się przed nim płaszczyć - bez żartów - jak będzie trzeba to i go zjem. Co do mojego ostrego podejścia do systemu "max" to wcale nie jest to prawdą. Otóż po prostu nie lubię jak się ludzi wprowadza w błąd a ponieważ piszę prawdę która jest niewygodna....
nemezzis pisze:A Ty dosc mocno napisales ze ktos tak robi. Ja nie jestem prawnikiem ale lubie jednoznacznosc, a jesli ktos tak mowi, no to w takim przypadku - nalezy zadac dowodow
Ok - szkoda tylko, że podobnie jak Good will hunting nie żadasz tych dowodów gdy zarówno przedtem jak i teraz wyzywa mnie od złodzieji itp.
nemezzis pisze:Wplacil kase, ladna gatke uslyszal, wrocil do domu i podrapal sie po pustej glowie ?
Zobaczmy ilu jest niezadowolonych.
Myslisz, że ktoś się przyzna? Ja uważam, że nie ma szans. Czemu? chociażby ze względu na "wypracowane" relacje podczas szkolenia. Nikt Ci nie napisze pod swoim nickiem wprost - Zicmar to i to.
nemezzis pisze:1000zl - czy to duzo, komus kto nie zarabia na FX to moze byc duzo, ale regularnie zarabiajac na FX to raczej smieszne. To przemawia na plus.
na jaki plus? co ma piernik do wiatraka?
nemezzis pisze:Ale tak naprawde ja rozgraniczam umiejetnosc trejdowania od szkolenia. To sa 2 rozne rzeczy, nie koniecznie musza byc razem.
Tak 2 różne z jednym małym ale... ktoś kto sam przyznaje, że boi się otwierać pozycje na realu za nic na świecie nie chce pokazać nawet statmentu z DEMO - przeciez to chore - tam to się chyba nie boi otwierać trejdów? Osobną kwestią, jest to, że strach z czegoś wynika i przeważnie nie bierze się "z powietrza" stąd mój wniosek jest taki, że skoro:
a) uważa statystykę za głupotę (bądź 17 tradów uważa za dobrą satystykę potwierdzającą skuteczność tego systemu)
b) wg niego system się nie liczy tylko trader
c) nie pokaże żadnych statmentów nawet demo
d) pisze, że system sprawdza się w każdych warunkach
e) reaguje agresją lub pomija pytania choćby o skuteczność

to na mój rozum nie jest w stanie mi zapewnić spokoju, że ucze się strategi która jest sprawdzona statystycznie. Dlaczego o tym piszę? a pograsz na realu strategią po której nie wiesz czego się spodziewać? po ilu stratach odpuścisz i będziesz szukał innego gralla? JAK MAM TO WSZYSTKO SAM ROBIĆ TO PO CO MI SZKOLENIE? psychologi nie nauczy(sam ma problem), pewnej strategii - nie(przeciez nie ma statystyki) Hmm dobry nauczyciel...ślepy kulawego prowadził.

ps. nemezzis nie daj się nabrać na takie dyrdymały o 15 czy 20% to system a reszta to trader. Wszystko zależy od rodzaju strategii - inaczej różne strategie wymagają różnego zaangażowania i wiedzy tradera jest jednak wspólny mianownik - system MUSI statystycznie zarabiać.

ps1. reptile japonek Ci nie wstawię bo chyba zakazane(ale pooglądać też chciałbym) ;)

Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

daromanchester pisze:Good Will Hunting z racji że Tig3r będzie nieobecny przez następne kilka dni, pozwolę sobie odpowiedzieć Tobie na pytanie.
Gdybyś nie pisał z konta Benny Blanco to nie wyskoczyło by na że jest to mutikonto.
Adresy IP są przypisane do postów a nie użytkowników.
Jeśli zapomniałeś hasła to można go odzyskać. Jeśli nie mogłeś odzyskać bo zapomniałeś maila to mogłeś napisać do admina lub do nas.
Wtedy byś się dowiedział co robić czy czekać na hasło czy zakładać nowe konto.
Ustaliliśmy w gronie moderatorów że ostrzeżenia za multikonto nie są i nie będą zdejmowane.
Nie jest to typowe ostrzeżenie tylko informacja dla nas i użytkowników.
Pozwala to zorientować się userom w pewnych przypadkach z kim mają do czynienia.
I to nie w negatywnym tego słowa znaczeniu.
Oczywiście lepiej by było jakby można było tą informację umieszczać w inny sposób ale niestety nie mamy na tą chwilę innej możliwości.
Pozdrawiam
Darek
Ok więc od początku. Nie chcesz chyba zasugerować mi że Tig3r nie odpowiedział, bo nie mógł. Gdyby rzeczywiście wiadomość została wysłana po początku jego nieobecności to raczej nie znalazłaby się w folderze "wysłane", a nadal tkwiłaby w folderze "do wysłania". Jeśli Tig3r odczytał moją wiadomość - a tego możemy być pewni - to powinien osobiście udzielić mi na nią odpowiedzi. Jest moderatorem, to jego obowiązek.

Pisanie z konta Benny Blanco? Wystarczy użyć google żeby znaleźć moje jedyne posty z tego konta na tym forum (zapomniałem o nich szczerze mówiąc). Prosze oto link do tematu: http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=12658

Data wysłania? 19/08/2010. Data rejestracji Good Will Hunting? 24/01/2011.. czy coś jeszcze trzeba dodawać? Uważam że moja sytuacja jest wyjątkowa ponieważ a) po rejestracji konta GWH nie nastąpiło ani jedno logowanie na konto "Benny Blanco", b) powód, a raczej wiarygodność powodu założenia "multikonta" raczej nie budzi zastrzeżeń i c) konto Benny Blanco już nawet nie istnieje. Krótka piłka, miałem konto na forum, ostatni raz korzystałem z niego 5 miesiecy temu więc 24 stycznia kiedy zacząłem ponownie się udzielać - założyłem nowe. Nie pisałem i nie pytałem "czy mogę" nikogo, bo uznałem że to pierdoła zwłaszcza że nie pamiętałem loginu do tamtego konta.

Więcej, uważam że ktoś koniecznie chciał mi przywalić ostrzeżenie że sprawdzał czy przypadkiem prawie pół roku przed rejestracją GWH nie miałem innego konta na forum. Nie wiem jak to się odbywa na "navi" ale moim skromnym zdaniem powinny występować jakieś precedensy. Zwłaszcza że ostrzeżenie "wisi" już ponad pół roku.

Pozdrawiam.
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

No właśnie na precedensy sobie pozwolić nie możemy.
Na pocieszenie mogę tylko podać że dołączyłeś do zacnego grona userów między innymi jak Kerimb oraz kilku brokerów i banków. :)
Takie sytuacje jak Twoja zdarzają się nie rzadko.
Sam miałem kilka PW od userów którzy pisali że mieli kiedyś jakieś konto i nawet zapomnieli jaki był logi i zgłaszają to żeby nie było problemów na przyszłość.
My takie informacje sobie odnotowujemy dla naszej informacji i po sprawie.
User nie musi się martwić że dostanie warna.
Ale jak sprawa jest po fakcie to postępujemy zgodnie z zasadami.
Na forach których przebywam nie związanych z FX są podobne zasady albo i ostrzejsze, więc nie jest to jakieś nasze lokalne widzimisię.
A co do sprawdzania to naciskam jeden przycisk i widzę, nie ma tutaj żadnego super śledztwa wstecz jak sugerujesz.

Pozdrawiam
Darek
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
xpep
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 844
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:50

Nieprzeczytany post autor: xpep »

matka pisze: nemezzis napisał:
Ilu szkolacych pokazalo swoje statementy ?

Sprowokowałeś mnie, powiem to To jest wystarczający dowód, że żaden ze szkolących nic nigdy nie zarobił.
nic dodac nic ujac, forex to ciezki kawalek chleba nawet dla ludzi doswiadczonych natomiast szkolenie....

xmmm
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 27 lis 2009, 03:52

Nieprzeczytany post autor: xmmm »

Ciekawy pisze:bardziej żal mi depo nowych.
Ciekawy jako obrońca depo nowicjuszy z pewnością pokazałbyś jakieś twarde dowody że Fxlamer zarabia na forex a sposób gry któtej uczy jest skuteczny, odwołałem się do szkolenia (http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... sc&start=0)jakie chciałeś zorganizować podczas którego szkolącym miał być Fxlamer, i argument że Fxlamer zapoczątkował wątek o PA i wiele wniósł na forum jest prawdą, ale ma się nijak do "twardych" dowodów jakich żądasz od Zicmara. Poza tym skoro walczysz tak zaciekle o nowych i niedoświadczonych w wątku Zicmara to dlaczego nie toczysz równie zaciekłych batalii w wątkach reklamujących inne szkolenia w dziale "Ciekawe linki, reklamy" jest ich pod dostatkiem, a Ty uczepiłeś się jednej osoby. Jak dla mnie to pachnie hipokryzją i podwójnymi standardami. Choć pod to ostatnie zdanie oprócz Ciebie podpadało by więcej osób na forum.

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Panowie bo odbiegacie od tematu to miał być wątek o modach (jacy są źli i jak nie lubią średnich) a robi sie tu wątek o Zicmarze.
Jego wątek został zamknięty do końca miesiąca po to żeby ostudzić "dyskusję", w ogólnych jest temat Szkolenia - czy warto?.
Jak będzie to dalej szło to będę zmuszony zamknąć wątek i poleci do kosza.

Pozdrawiam
Darek
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
ka7
Gaduła
Gaduła
Posty: 160
Rejestracja: 20 cze 2010, 23:51

Nieprzeczytany post autor: ka7 »

na boga, ale fxlamer wklejal chociaz jakies trejdy, jakies screeny, odpowiadal na konkretne pytania czemu wejsciu tu a nie tu, dlaczego tak a nie inaczej i to za darmo, przez dlugi czas w licznych watkach, a ja tu nie widzialem ani jednego screena autora ktory mowi ta srednia pokazuje to tamta owmato i dlatego wejscie, i tak ze 3 tygodnie ze 20 stron konkretow live, a potem chcecie sie dowiedziec jeszcze wiecej to szkolenie, a co do modow a moje ostrzezenia ciagle nie zdjete jedno za totalna niewinnosc za zart ze modzi biora prowizje od szkolen, a drugie nawet nie wiem za co, a jak sobie kumple wnosza o pochwaly jedna za druga to jest spoko, mi glowny mod juz dawno powinien zdjac ostrzezenia i dac ze 4 pochwaly, ale ja jestem skromna osoba i nie mam zamiaru upominac sie o rzeczy oczywiste
Trzeba określić cele I zrobić to mądrze,To do czego dążę to sława i pieniądze,Chce mieć tak jak książę:Posiadłość i pałac,Własną podobiznę w skałach,Tak jak prezydenci w Stanach ,Spędzać życie na muzyce i niekończących balach,

Zablokowany