Ryzyko - ważne pytanie

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
ideos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 07 maja 2010, 02:34

Nieprzeczytany post autor: ideos »

Cyb pisze:Oj żebyś się nie zdziwił. Można być na minusie u brokera. Otwórz maksymalną liczbę lotów minutę przed zamknięciem rynku w piątek. Włącz platformę w niedzielę i niech zdarzy się luka na 100pips w przeciwnym kierunku niż Twoje pozycje... Kiedyś na demo w ten sposób miałem dokładnie tyle na minus, ile wynosił mój depozyt przed luką.

Nawet niedawno ktoś na forum opisywał ze obudził się już ze sporym minusem... Trzeba by poszukać w postach.
PRAWO PRAWO PRAWO - dziękuję za odpowiedź, ale chciałbym przepisy!!! W biznesie siedzisz na prawie, a nie na doświadczeniach kolegów kolegów. Jakie tą sprawę regulują przepisy? Co mówi regulamin?

Wybaczcie mi za konkret, ale nie możesz wchodzić w żaden biznes bez znajomości prawa! Pytanie o minusową stratę jest PODSTAWOWYM PYTANIEM i odpowiedź musi być oparta o FAKTY!
...mało kto myśli o tym, że w gruncie rzeczy nie musi to być wcale ryzyko większe od prowadzenia działalności gospodarczej (przynajmniej w momencie, gdy firma dopiero startuje), a środki finansowe potrzebne do gry na FX mogą być mniejsze. Oczywiście na rynkach finansowych sukces ostatecznie odniosą tylko nieliczni, ale w biznesie w gruncie rzeczy nie jest wiele inaczej, zresztą znalezienie naprawdę dobrej i satysfakcjonującej pracy na etacie też nie jest łatwe, a takie rzeczy jak "pewność" i "bezpieczeństwo" w realnym życiu w ogóle nie występują i lepiej jak najszybciej to zrozumieć.
Dokładnie

Awatar użytkownika
siersciuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 407
Rejestracja: 06 kwie 2010, 20:31

Nieprzeczytany post autor: siersciuch »

ideos pisze: Szok!!!

Nadal coś mi to za pięknie wygląda. Miał ktoś sytuację zamknięcia rachunku? Może to jednak tak jest, a później człowiek dostaje jakieś listy z rachunkami? Jak to wygląda w regulaminach?
Tylko musisz mieć to na uwadze, że robić pieniędzy na forex w tydzień na pewno się nie nauczysz, to też jest ciężka praca "harowanie".
jeżeli będziesz uparty, prawdopodobnie częściej odniesiesz sukces, niż doznasz porażki.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2409
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

ideos pisze:Nadal coś mi to za pięknie wygląda. Miał ktoś sytuację zamknięcia rachunku? Może to jednak tak jest, a później człowiek dostaje jakieś listy z rachunkami? Jak to wygląda w regulaminach?
Poczytaj trochę lewar czyni cuda w dwie strony magicznie powiększa Twoje depo bo grasz na pochodnym instrumencie pójdź na Full i pomyl sie o jeden 25 pipsowy SL a zobaczysz czarną magię FX poznasz siebie własne emocje to lepsze niż.... dużo rzeczy przychodzi mi do głowy
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
ideos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 07 maja 2010, 02:34

Nieprzeczytany post autor: ideos »

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. To mi dużo dało, linki będę czytał z pełnią uwagi :D Ale nie daje mi spokoju wasza rozbieżność w wypowiedziach, dlatego moje pytanie zmieniam:

Czy ktoś czytał regulamin przed zainwestowaniem? Co mówią przepisy danych brokerów? Jak dokładnie jest to ujęte w tych regulaminach?

Wiem, że może jestem upierdliwy, ale wiecie stracić nawet 1000 zł, a 100 000 to jest ooolbrzymia różnica i najpierw trzeba poznać twarde fakty, a te muszą być ujęte w przepisach.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2010, 11:29 przez ideos, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2409
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

siersciuch pisze:ciężka praca "harowanie"
Płaskodupia można dostać :wink:

Dodano po 2 minutach:
ideos pisze:Wiem, że może jestem upierdliwy, ale wiecie stracić nawet 1000 zł, a 100 000 to jest ooolbrzymia różnica
DEPO to podstawa lewar to dodatek zresztą zmienny. Inwestujesz 1000 a nie 100 K.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
ideos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 07 maja 2010, 02:34

Nieprzeczytany post autor: ideos »

SEROL666 pisze:
siersciuch pisze:ciężka praca "harowanie"
Płaskodupia można dostać :wink:
No to płaskdupia mogę dostać :D Nawet jeśli miałoby się okazać, że mam się uczyć tego 5 lat. :D

A swoją drogą to ciekawe, czy ktoś z Was w ogóle czytał regulaminy? To wydaje się być podstawą. Jeśli w regulaminach nic nie ma, to mogą mi wysyłać listy i rachunki stertami, bez uregulowania w prawie nic nie zrobią - stąd pytanie - jak to jest dokładnie ujęte w regulaminach?

Awatar użytkownika
siersciuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 407
Rejestracja: 06 kwie 2010, 20:31

Nieprzeczytany post autor: siersciuch »

SEROL666 pisze:
siersciuch pisze:ciężka praca "harowanie"
Płaskodupia można dostać :wink:
hehehe i kwadratowych oczu od monitora :D:D :lol:


Ps. ja próbowałem, ale dużo tego jest :D:D
jeżeli będziesz uparty, prawdopodobnie częściej odniesiesz sukces, niż doznasz porażki.

FXfighter
Gaduła
Gaduła
Posty: 154
Rejestracja: 24 lip 2009, 21:53

Nieprzeczytany post autor: FXfighter »

ideos pisze:Pytanie o minusową stratę jest PODSTAWOWYM PYTANIEM i odpowiedź musi być oparta o FAKTY!
Z przepisami prawnymi regulującymi tą kwestię to nie jest taka prosta sprawa, bo należałoby opierać się przede wszystkim na przepisach prawnych obowiązujących w kraju, w którym zarejestrowany jest dany broker oraz na zapisach w regulaminie tego brokera, które też mogą być różne u różnych brokerów. Myślę, że jednak w pełni wystarczająca może być tutaj odpowiedź oparta o logikę - jeśli wartość Twojego depozytu zejdzie poniżej zera, to broker ma prawo domagać się od Ciebie zwrotu całej kwoty znajdującej się na minusie. Czyli generalnie najlepiej nie dopuszczać nigdy do takiej sytuacji, jeśli jednak wiesz co robisz, wiesz jakie ryzyko przypada u Ciebie na transakcję, wiesz jaką masz wartość jednego pipsa przy określonej wielkości pozycji wiedząc jednocześnie, że mogą wystąpić luki weekendowe po kilkaset pipsów, to powinieneś też zawsze wiedzieć, jaki jest najgorszy scenariusz, który może Cię spotkać - oczywiście przewidujemy to jedynie na podstawie tego, co działo się na wykresach w przeszłości i nie da się wykluczyć, że kiedyś w przyszłości nastąpi apokalipsa skutkująca lukami po kilka tysięcy pipsów, no ale obawiać się tego to już jest na zasadzie obawiania się, czy przypadkiem cegła Ci na głowę nie spadnie jak wyjdziesz z domu.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2409
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Poczytaj o MC idzie to tak:
Mechanizm margin call automatycznie zamyka najbardziej stratną pozycję Klienta
w momencie, gdy Bieżące Saldo Rejestru
Operacyjnego(Equity) spadnie poniżej 30% wartości Depozytu Gwarancyjnego
złożonego na zabezpieczenie otwartych pozycji
.... czyli Twoich 1000 pln
"If music is dying musicians are killing it" - MP

PanPiotr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:04

Nieprzeczytany post autor: PanPiotr »

http://www.xtb.pl/?p=21 tu masz regulamin jednego brokera , możesz sobie samemu sprawdzić co i jak , u innych brokerów regulaminy nie różnią się zbytnio.

ODPOWIEDZ