Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia » 02 gru 2019, 10:28

Zaglądam na forum w przelocie, i świeci temat, który przyprawił mnie o drżenie serca!
Świeżak i podatek dochodowy

Myślę sobie, koniec świata blisko, ani chybi! Albowiem albo Świeżak (którego bardzo lubię i pozdrawiam), po 267 demówkach założył konto realne albo nawet już demo dochody zostały opodatkowane :roll: Obie wersje równie prawdopodobne, choć ta druga może lekko bardziej :roll:

Na szczęście ufff, koniec świata nam nie grozi za to.....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"życie nie jest aż tak poważne jak ludzie myślą
czy jak chcieli by żeby było?"
pd.

ninjaproject
Gaduła
Gaduła

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject » 02 gru 2019, 22:29

Jeszcze jest opcja, że to nie ten Świeżak.

Awatar użytkownika
dzikson
Stały bywalec
Stały bywalec

Nieprzeczytany post autor: dzikson » 03 gru 2019, 10:10

Anomalia pisze:
02 gru 2019, 10:28

Myślę sobie, koniec świata blisko, ani chybi! Albowiem albo Świeżak (którego bardzo lubię i pozdrawiam), po 267 demówkach założył konto realne albo nawet już demo dochody zostały opodatkowane :roll: Obie wersje równie prawdopodobne, choć ta druga może lekko bardziej :roll:
:d to sie uśmiałem, hehe, na pewno przeszedł by do historii jako pierwszy który opodatkował dochody z zysków demo
ninjaproject pisze:
02 gru 2019, 22:29
Jeszcze jest opcja, że to nie ten Świeżak.
określenie świeżak zostało zapewne użyte tylko w kwestii osoby jako nowicjusza w tych sprawach, bo świeżak to świeżak, a ten z posta to gruber90 8)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat

Nieprzeczytany post autor: Anomalia » 03 gru 2019, 18:19

Z poważną miną i półuśmiechem jednocześnie, wklejam takie oto cudo:

Prognozy SAXO na 2020
krab29 pisze:
09 lis 2019, 20:28
https://biznes.interia.pl/makroekonomia ... 34327,2156 - a takie coś mi wpadło do przeczytania jeśli chodzi o RPA. A było tak dobrze. No i chcieli demokracji. Więc możesz mieć rację w kwestii, że na razie para idzie w górę.
krab, czytasz? :568:
SAXO: "Kurs USD/ZAR wzrośnie z 15 do 20 po tym, jak świat odetnie RPA linie kredytowe. Bardzo złą wiadomością była zapowiedź rządu Republiki Południowej Afryki pod koniec tego roku, że w związku z dalszymi próbami ratowania zmagającej się z problemami spółki energetycznej ESKOM i utrzymania dostaw prądu w całym kraju przyszłoroczny budżet wzrośnie do najwyższego poziomu od ponad dekady (6,5 proc. PKB), co stanowi zdecydowane pogorszenie po tym, jak rząd zdołał ustabilizować finanse na niemal stałym poziomie -4 proc. PKB w ciągu ostatnich kilku lat. Co gorsza, Bank Światowy szacuje, że zadłużenie zagraniczne RPA wzrosło w tym okresie ponad dwukrotnie, osiągając poziom ponad 50 proc. PKB. Fiasko ESKOM może być ostatnią kroplą, która przeleje czarę dla wierzycieli: mogą oni stracić chęć dalszego finansowania kraju, który od kilkudziesięciu lat nie jest w stanie uporządkować swoich finansów ani zarządzania. W 2020 r. RPA pociągnie za sobą również i inne gospodarki wschodzące o niskiej wiarygodności, przy czym wyniki gospodarek wschodzących będą najbardziej zróżnicowane od lat. RPA zmierza w kierunku bankructwa."
Anomalia pisze:
07 lis 2019, 00:18
krab29 pisze:
06 lis 2019, 23:13
USD/ZAR - początek VIII 2018 3 dzienne świece bijące w górę. Wtedy tak, teraz to nic nie znaczy dla LT. Tylko na parę dni możesz to spróbować rozegrać, ale nawet nie wiem jakie są swapy na S.
Uciekam
PS. Jeśli będzie 15,00 tak ze 2-4 dni to można walnąć S na niedużym SL i spróbować spłynąć w dół. Jeśłi swapy dodatnie.
W sierpniu 2018 powodem osłabienia randa było (niestety dla mojego eksperymentu) w głównej mierze osłabienie liry.
Teraz - mamy problem stricte z randem, w perspektywie miesięcy i lat a nie dni. To, że lekko się umocnił jest bez znaczenia.
Dużo by gadać a spać iść trzeba!
Ale cioci Anomalii się nie wierzy 8) Swoją drogą, szukam teraz wpisu swojego na forum i go nie ma :shock:
"Co teraz? Cierpliwie przeczekujemy spadek: Moodys nie obniżył ratingu RPA choć było to prawdopodobne (obecnie Baa3) jednocześnie jednak obniżając perspektywy ratingu do negatywnej czyli sygnalizując że może to się stać w kilku-kilkunastomiesięcznej perspektywie czasowej. Wiosną 2017 rating RPA spadł do poziomu śmieciowego (po kolejnym numerze Zumy 27-31 marca); wówczas rand osłabił się do dolara błyskawicznie z ok. 12,3 do 13,8. Potem sporo się działo w RPA i dalej dobrze nie jest a wręcz jest bardzo źle, ale
Tak jak mówiłam we wcześniejszych wpisach - dużo by pisać a szkoda miejsca na forum i tego ślicznego lakieru co go mam na paznokciach 8)". Pewnie zastąiłam to krótkim: "dużo by gadać" :lol:
Reasumując: oimho SAXO przegiął w tej przepowiedni: za rok (jak dożyjemy) - zweryfikujemy prognozy :564:

Mówiąc serio, jakby to sie zrealizowało, to Polska też by oberwała rykoszetem, jak wszystkie emy. Turcja, Meksyk w pierwszej kolejności imho, Polska, Węgry później. Nie sądzę (mam nadzieję) żeby to był realny scenariusz, zwłaszcza w kontekście analizy interesariuszy dla tej pary/kraju/gospodarki. Na wykresie widać od dawna konsternację w odcieniu oczekiwania :roll:

Z ciekawości można rzucić okiem, jak się sprawdziły poprzednie prognozy :568: :
Prognozy SAXO na 2019

Prognozy SAXO na 2018

Prognozy SAXO na 2017

Prognozy SAXO na 2016
pd.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat

Nieprzeczytany post autor: Anomalia » 04 gru 2019, 13:43

Oddelegowałam się na fintechowe spotkanie 4/5 grudnia; wrzucam link do relacji on line - w "ciekawych" czasach żyjemy, ot co :roll:

IMPACT FINTECH 2019
pd.

ODPOWIEDZ