Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Zaglądam na forum w przelocie, i świeci temat, który przyprawił mnie o drżenie serca!
Świeżak i podatek dochodowy

Myślę sobie, koniec świata blisko, ani chybi! Albowiem albo Świeżak (którego bardzo lubię i pozdrawiam), po 267 demówkach założył konto realne albo nawet już demo dochody zostały opodatkowane :roll: Obie wersje równie prawdopodobne, choć ta druga może lekko bardziej :roll:

Na szczęście ufff, koniec świata nam nie grozi za to.....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Jeszcze jest opcja, że to nie ten Świeżak.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Anomalia pisze:
02 gru 2019, 10:28

Myślę sobie, koniec świata blisko, ani chybi! Albowiem albo Świeżak (którego bardzo lubię i pozdrawiam), po 267 demówkach założył konto realne albo nawet już demo dochody zostały opodatkowane :roll: Obie wersje równie prawdopodobne, choć ta druga może lekko bardziej :roll:
:d to sie uśmiałem, hehe, na pewno przeszedł by do historii jako pierwszy który opodatkował dochody z zysków demo
ninjaproject pisze:
02 gru 2019, 22:29
Jeszcze jest opcja, że to nie ten Świeżak.
określenie świeżak zostało zapewne użyte tylko w kwestii osoby jako nowicjusza w tych sprawach, bo świeżak to świeżak, a ten z posta to gruber90 8)
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Z poważną miną i półuśmiechem jednocześnie, wklejam takie oto cudo:

Prognozy SAXO na 2020
krab29 pisze:
09 lis 2019, 20:28
https://biznes.interia.pl/makroekonomia ... 34327,2156 - a takie coś mi wpadło do przeczytania jeśli chodzi o RPA. A było tak dobrze. No i chcieli demokracji. Więc możesz mieć rację w kwestii, że na razie para idzie w górę.
krab, czytasz? :568:
SAXO: "Kurs USD/ZAR wzrośnie z 15 do 20 po tym, jak świat odetnie RPA linie kredytowe. Bardzo złą wiadomością była zapowiedź rządu Republiki Południowej Afryki pod koniec tego roku, że w związku z dalszymi próbami ratowania zmagającej się z problemami spółki energetycznej ESKOM i utrzymania dostaw prądu w całym kraju przyszłoroczny budżet wzrośnie do najwyższego poziomu od ponad dekady (6,5 proc. PKB), co stanowi zdecydowane pogorszenie po tym, jak rząd zdołał ustabilizować finanse na niemal stałym poziomie -4 proc. PKB w ciągu ostatnich kilku lat. Co gorsza, Bank Światowy szacuje, że zadłużenie zagraniczne RPA wzrosło w tym okresie ponad dwukrotnie, osiągając poziom ponad 50 proc. PKB. Fiasko ESKOM może być ostatnią kroplą, która przeleje czarę dla wierzycieli: mogą oni stracić chęć dalszego finansowania kraju, który od kilkudziesięciu lat nie jest w stanie uporządkować swoich finansów ani zarządzania. W 2020 r. RPA pociągnie za sobą również i inne gospodarki wschodzące o niskiej wiarygodności, przy czym wyniki gospodarek wschodzących będą najbardziej zróżnicowane od lat. RPA zmierza w kierunku bankructwa."
Anomalia pisze:
07 lis 2019, 00:18
krab29 pisze:
06 lis 2019, 23:13
USD/ZAR - początek VIII 2018 3 dzienne świece bijące w górę. Wtedy tak, teraz to nic nie znaczy dla LT. Tylko na parę dni możesz to spróbować rozegrać, ale nawet nie wiem jakie są swapy na S.
Uciekam
PS. Jeśli będzie 15,00 tak ze 2-4 dni to można walnąć S na niedużym SL i spróbować spłynąć w dół. Jeśłi swapy dodatnie.
W sierpniu 2018 powodem osłabienia randa było (niestety dla mojego eksperymentu) w głównej mierze osłabienie liry.
Teraz - mamy problem stricte z randem, w perspektywie miesięcy i lat a nie dni. To, że lekko się umocnił jest bez znaczenia.
Dużo by gadać a spać iść trzeba!
Ale cioci Anomalii się nie wierzy 8) Swoją drogą, szukam teraz wpisu swojego na forum i go nie ma :shock:
"Co teraz? Cierpliwie przeczekujemy spadek: Moodys nie obniżył ratingu RPA choć było to prawdopodobne (obecnie Baa3) jednocześnie jednak obniżając perspektywy ratingu do negatywnej czyli sygnalizując że może to się stać w kilku-kilkunastomiesięcznej perspektywie czasowej. Wiosną 2017 rating RPA spadł do poziomu śmieciowego (po kolejnym numerze Zumy 27-31 marca); wówczas rand osłabił się do dolara błyskawicznie z ok. 12,3 do 13,8. Potem sporo się działo w RPA i dalej dobrze nie jest a wręcz jest bardzo źle, ale
Tak jak mówiłam we wcześniejszych wpisach - dużo by pisać a szkoda miejsca na forum i tego ślicznego lakieru co go mam na paznokciach 8)". Pewnie zastąiłam to krótkim: "dużo by gadać" :lol:
Reasumując: oimho SAXO przegiął w tej przepowiedni: za rok (jak dożyjemy) - zweryfikujemy prognozy :564:


Mówiąc serio, jakby to sie zrealizowało, to Polska też by oberwała rykoszetem, jak wszystkie emy. Turcja, Meksyk w pierwszej kolejności imho, Polska, Węgry później. Nie sądzę (mam nadzieję) żeby to był realny scenariusz, zwłaszcza w kontekście analizy interesariuszy dla tej pary/kraju/gospodarki. Na wykresie widać od dawna konsternację w odcieniu oczekiwania :roll:

Z ciekawości można rzucić okiem, jak się sprawdziły poprzednie prognozy :568: :
Prognozy SAXO na 2019

Prognozy SAXO na 2018

Prognozy SAXO na 2017

Prognozy SAXO na 2016
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Oddelegowałam się na fintechowe spotkanie 4/5 grudnia; wrzucam link do relacji on line - w "ciekawych" czasach żyjemy, ot co :roll:

IMPACT FINTECH 2019
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Mój forex opanowały opary absurdu a w kwestii irracjnalności biję sama siebie :roll: Zamknięta pozycja na GU została zamknięta z powodu zaznaczonego żółtym kółkiem :oops: - czas się ogarnąć :roll: To jedna z ostatnich aktualnie moich pozycji, wracam do fx-szkoły i chcę to zrobić z czystym kontem. Zamknięta soja, kawa - fajne instrumenty do lt, przyjemnie się na tym gra, pozycja na 1000 "pipsów" jest do zrobienia w sumie dość spokojnie, taki wniosek z tego mam. Soja wciąż jest w świetnym miejscu, będę obserwować stojąc już z boku, jak się mocarze siłują na rękę na tym rynku.

Nowy rok, nowe wyzwania zatem posiadłam wypasioną demówkę u nowego broka :twisted: , mail dostałam treści:
"Piszę, aby poinformować, iż zostałem Pana Account Managerem. Aby zapewnić jak najlepszą obsługę, każdemu klientowi zostaje przypisany Account Manager, więc jeśli ma Pan jakiekolwiek pytania, proszę o kontakt bezpośrednio ze mną." .
I git, mój Account Manager miły chłopak jest, dobrze będzie. Dla mnie, bo Account Manager jeszcze przeklnie godzinę, w której automat wysłał do mnie tego maila z Jego danymi albowiem pytań mam zawsze bez liku. Paweł Śliwa sobie pięknie z nimi radził, a tak to raczej nikt inny.
Póki co, duża dźwignia przerosła mnie na niektórych instrumentach tak, że oczy mam jak pięć złotych a grzywę jak Trump, wiatrem podwianą :idea: Kurcze, to nie jest przejście z małego na większe, to jest zupełnie inna gra, inna strategia, inne czucie rynku, podejście! To nie jest tylko inne MM (przynajmniej w moim przypadku) - inne jest totalnie, absolutnie wszystko choć instrumenty te same. Tu trzeba łeb przeprogramować, nerwy przestroić - ciekawy orzech do zgryzienia.
Nie wyobrażam sobie, aby ktoś początkujący nie dał się zjeść na takiej dźwigni :roll: Oczywiście, przelewarowując depozyt w stopniu znacznym.

K-O na dziś - dziś dobre, po prostu dobre filmy - nie z kina bo w kinie jakiś szit teraz grają:
1. Trzy siostry T , Zwiastun Polski film oparty na faktach, oszczędny w środkach wyrazu, makabreska w konwencji teatru telewizji. Dużo widziałam filmów, ale to .. to robi ciarki. Chore od a do zet, zwłaszcza że oparte na faktach. Bardzo ciężki film, zostający w pamięci.
2. Metro, Zwiastun. Zaskakująco dobry film rosyjski katastroficzny, Amerykanie mogliby sporo podpatrzeć. Przeszkadzał mi język rosyjski :roll:
3. Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął, Zwiastun rosyjsko-hiszpańsko-szwedzko-francusko-angielski, z lekką dominacją Szwedów. Bardzo dobra rzecz, książka lepsza ale film też daje radę.

Dobrego weekendu, niech Wam Mikołaj coś ślicznego przyniesie 8) :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Kurcze, znowu mi nic nie przyniósł!
Ale, jakby miał przynieść, skoro nie istnieje?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

ninjaproject pisze:
06 gru 2019, 16:24
Kurcze, znowu mi nic nie przyniósł!
Ale, jakby miał przynieść, skoro nie istnieje?
Poproszę o naukowe dowody 8)
:lol: :564:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Anomalia pisze:
06 gru 2019, 15:49

Póki co, duża dźwignia przerosła mnie na niektórych instrumentach tak, że oczy mam jak pięć złotych a grzywę jak Trump, wiatrem podwianą :idea: Kurcze, to nie jest przejście z małego na większe, to jest zupełnie inna gra, inna strategia, inne czucie rynku, podejście! To nie jest tylko inne MM (przynajmniej w moim przypadku) - inne jest totalnie, absolutnie wszystko choć instrumenty te same. Tu trzeba łeb przeprogramować, nerwy przestroić - ciekawy orzech do zgryzienia.
Nie wyobrażam sobie, aby ktoś początkujący nie dał się zjeść na takiej dźwigni :roll: Oczywiście, przelewarowując depozyt w stopniu znacznym.

Dobrego weekendu, niech Wam Mikołaj coś ślicznego przyniesie 8) :564:
Na jakiej dźwigni grałaś?
duża dźwignia jest bardzo ok :d Ważne aby pierwsza pozycja była "normalna", czyli taka jak przy małym lewarze, a nie np. 3x większa bo depo mi na to pozwala.. Następna pozycja przy większym lewarze dobrze jak jest dokładana już tylko z zysku, nie ze swojego początkowego depo, w ten sposób nie przelewarowujesz się (w ogólnym rozumieniu), a pozycje dodatkową zabezpieczas na BE z pierwszej.

A demówka u Szwajcarskiego broka? Bo miedzy innymi od nich też dostałem taką wiadomość, Handel na wyższym poziomie :)
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

dzikson pisze:
06 gru 2019, 17:32

Na jakiej dźwigni grałaś?
duża dźwignia jest bardzo ok :d Ważne aby pierwsza pozycja była "normalna", czyli taka jak przy małym lewarze, a nie np. 3x większa bo depo mi na to pozwala.. Następna pozycja przy większym lewarze dobrze jak jest dokładana już tylko z zysku, nie ze swojego początkowego depo, w ten sposób nie przelewarowujesz się (w ogólnym rozumieniu), a pozycje dodatkową zabezpieczas na BE z pierwszej.

A demówka u Szwajcarskiego broka? Bo miedzy innymi od nich też dostałem taką wiadomość, Handel na wyższym poziomie :)
Na różnych (w sensie zawsze konto miałam w polskim banku, wcześniej były inne regulacje, teraz są inne), teraz demo szwajcarskie, więc 1:100 i 1:200 próbuję.
Moje patrzenie na rynek jest jednoznaczne - każda pozycja to potencjalna strata. Duży zysk nic nie zmieni w moim życiu na gorsze, nie jest więc żadnym problemem. Za to duża strata zmienia dużo i o nią trzeba się troszczyć zawczasu, analiza ryzyka itepe, delegowanie i ... jego świadoma akceptacja. Duża dźwignia to duża strata, plus brak ochrony przed ujemnym saldem. Plus głowa i emocje. Plus rozjechane spready, luki które rozwalą depo w trzy sekundy. Swoją drogą, to zrobię ze swoją demówką - wysadzę ją w kosmos na jakiś danych, chcę wiedzieć jak to zadziała na dużej dźwigni. Jak szybko, czy będzie czas na reakcję itp itd. Chcę to poczuć i przeżyć. Bo cóż mi z poczucia że jestem demo królem i zarabiam demo miliony, jeśli nie przygotuję się na realne straty? A te przyjdą błyskawicznie i na 100%, każde osunięcie w przeciwną stronę będzie 5-10-20 razy większe niż teraz. Przykładowo, teraz wytrzymam stratę np. tysiaka - wiedząc, że moja analiza w 95% jest prawidłowa - czy moje nerwy wytrzymają jeśli tych kilka pipsów będzie warte nie tysiąc a 10 tysięcy? Kilka-kilkanaście pipsów!
Po to dobry Bóg stworzył demo, żeby sobie to sprawdzić :564:
Duża dźwignia jest ok ale nie dla osoby, która zaczyna swoja drogę z fx. I nikt, żadna strategia, złota, malowana i lukrowana nie przekona mnie że jest inaczej. Na fx trzeba dostać w pysk, w łeb i kopa w jądra, żeby wiedzieć że to nie zabawa jest. Że nigdy nie ma "jakoś to będzie" - to trzeba odczuć i przeżyć, wszystkie te sytuacje które poniewierają człowiekiem - zwłaszcza w momencie, kiedy miało być pięknie i zupełnie inaczej. A i jak sądzę, wśród doświadczonych osób, niewielki % nadaje się do skutecznego grania na dużej dźwigni a jeszcze mniejszy % uważa że to ma sens i jest racjonalne - oczywiście, być może się mylę. Nadmienię, ze ryzyko nie jest mi obce i tolerancję na nie mam bardzo dużą, nerwy żelazne też mam, wszak umiem piec misternie zdobione torty i haftować haftem richelieu a to wymaga stalowych nerwów i cierpliwości 8)

Czy to jest handel na wyższym poziomie? Dla mnie nie, przynajmniej na razie. Jest inny i tyle. Jak każde narzędzie, ma swoje ograniczenia i pułapki oraz oczywiste zalety, które należy optymalnie wykorzystać.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

ODPOWIEDZ