IC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
54
56%
Poza paroma minusami są ok
28
29%
Przeciętny
10
10%
Mają wiele wad
3
3%
Stanowczo odradzam
2
2%
 
Liczba głosów: 97

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Sprawdź czy oznaczenia symboli z okna Rynek pokrywają się z tymi na wykresie. Jeśli tak to przychodzi mi do głowy tylko otwarcie nowego konta, które pewnie trafi na inny serwer... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

IC Markets - True ECN
Sprawdź najnowszą ofertę IC Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

MaciejWLKP
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 727
Rejestracja: 07 wrz 2012, 21:01

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: MaciejWLKP »

Już wszystko ok :) Chciałem w weekend coś posprawdzać ale nie dało się połączyć z żadnym serwerem. Pierwsza myśl- padł rachunek (który ma ponad 3 lata :o) i trzeba założyć kolejne konto i tak też zrobiłem i od tego momentu był problem z ceną która nie pokrywała się z tą z tabeli. Stwierdziłem że spróbuje zalogować się na stare konto i.. połączyło- problem rozwiązany. Obstawiam że mieli jakieś prace konserwatorskie i wyłączyli wtedy serwery.
"Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego."
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, są skazani na jej powtarzanie."

vanquisher
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2019, 20:47

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: vanquisher »

Ktoś tam pisał "Pamietaj aby zweryfikowac konto bankowe w panelu klienta przed zleceniem wyplaty bo przelew bedzie odrzucony"

Znalazłem też taką notkę : For first Wire transfer withdrawals, we require that you provide us with a supporting copy of the bank statement related to your registered bank account. For fast approval, please upload the document.

Wysłałem im statement z banku w polskiej walucie w Santanderze (jakieś 3 tygodnie temu i mam approved), ale założyłem też konto walutowe w Aliorze i właśnie na to konto chcę dostawać wypłaty. Czyli to konto w aliorze muszę zweryfikować w panelu klienta (chyba w my bank details) tak? A jak nie robiłem jeszcze żadnych płatności na tym koncie to co w takim wypadku?

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Tak, dodaj drugie konto i kolejny statement do weryfikacji tego rachunku.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Pjoter
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 07 maja 2018, 07:24

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Pjoter »

Cześć
Mógłby ktoś na prostym językiem przedstawić "Product Disclosure Statement (PDS)" ?

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

no wiesz..... troche tego duzo :D bo prawie 30 stron wiec mozesz sobie wrzucic do translatora ale ogolnie nie ma tam nic ciekawego. standardowy opis produktow oferowanych przez brokera. kazdy musi cos takiego miec i akceptujesz to przy otwieraniu konta. teraz wyslali tylko aktualizacje ale spready prowizje itd zostaja po staremu.

Awatar użytkownika
Pjoter
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 07 maja 2018, 07:24

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Pjoter »

Dzięki!
(O aktualizację mi chodziło)

Awatar użytkownika
Pjoter
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 07 maja 2018, 07:24

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Pjoter »

Zrobiłem 25 trejdów jak Mark Douglas przykazał.
czas na jakieś podsumowanie (przez pryzmat EURUSD - wkład 10k euro)

Plusy:
- platforma (cTader)
a szczególnie okienko zleceń gdzie automatycznie jest wszystko wyliczane i przejrzyscie pokazane
spread 0.0 bardzo ułatwia analizę wsteczną (wykresy są rysowane po cenie bid lub ask co zniekształca historie - tu nie ma to znaczenia)
- zakładanie konta
szybko, sprawnie
nikt z dobrymi radami nie dzwoni (będę coś chciał, sam się odezwę)

Minusy:
- prowizje
6 euro za lota
w kontekście opinii o IC Markets "najlepszy broker do scalpu" słabo to wygląda (eurusd).
spread 0.0 ale potrzeba 7 ticków by odrobić prowizje.
- na 27 trejdów, raz nie zrealizowało TP jak cena doszła w punkt (nawet spread 0 się rozszerza, wiem), i raz nie zrealizowało zlecenia sell limit (przebiło linie na kilka ticków)


Podsumowanie:
Gram sobie przeciwko rynkowi Kellym za 7% konta, a broker gra ze mną Kellym za ~0.45% konta (mojego)
wynik:
ja +2550 i nie wiadomo co będzie dalej
broker +1050 i ciągle rośnie

Pytanie:
Jest sposób na zmniejszenie prowizji inny niż zostanie "wprowadzaczem"? (3-4 euro za lot jest akceptowalne (win/win))
Ogólnie broker jest bardzo dobry, ale nie nadaje się pod moją strategię.

przy reward/risk 0.85/1.00 prowizje zżerają sporą część zysku
(szacowana skuteczność około 58% na podstawie backtestów za rok 2018 i 2019 (578 zagrań))

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

no wiesz jak chce sie wiekszy lewar to sensownego wyboru specjalnie nie ma wg. mnie. a jak 1:30 starczy to mozna wybrzydzac. ja testowalem konkurencje z > 1: 30 i wszedzie bylo gorzej lub drozej m.in axitrader i fpmarkets. w icmarkets dla mnie jest ok no ale zalezy kto jak trejduje etc
negocjowac nie mozna z brokiem prowizji bo kiedys ich pytalem ale ja mam obnizona z forex clubem ( https://forexclub.pl/ic-markets/ ) do 5,5 usd za lota na mt4 i ctraderze. z mt5 nie korzystam bo nic ciekawego nie oferuje :D mialem juz zalozone konto z przed paru lat ale mozna bylo je podlaczyc bez problemu (jeden mail)

Awatar użytkownika
Pjoter
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 07 maja 2018, 07:24

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Pjoter »

Forex-trader pisze:
15 lut 2020, 11:55
negocjowac nie mozna z brokiem prowizji bo kiedys ich pytalem
pisałem, można, specjalna oferta dla "high volume trader"
ale dali warunki ...
- przejście na mt4/5 (ok, trudno)
- 100 lotów na miesiąc (ok, nie ma sprawy)
- co miesiąc korespondencja w celu zwrotu części prowizji na moje konto (upierdliwe ale da się zrobić)

efekt: rabat 1.5 $ za lot (dwie strony)

Już IB-eki np z ForexClubu dają lepszą ofertę :D
bez dodatkowych upierdliwych warunków i taki Raposo coś zarobi i może wyda w polskim sklepie, albo piwo kiedyś postawi :P

eeehh

ODPOWIEDZ