Jak krew w piach...

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Krótkie pytanie do regularnie zarabiających - jak wy to robicie że potraficie stale wychodzić na plus? Od 8 lat wojuję z rynkiem, miałem momenty w których wychodziłem na plus, po czym znów przychodził czas że traciłem i tak w kółko... Od 2 lat nie potrafię wyjść nawet na minimalny plus mimo wielu prób. Mam strategię która działa w teorii, bo w teorii wiem jak grać, gdzie wejść (nie, nie łapię dołków i szczytów jeśli chodzi o klasyka "tu bym wszedł, tu bym wyszedł"), ale w praktyce rynek kopie mnie w dupsko za każdym razem.

Jak wy to u licha robicie że jesteście w stanie cokolwiek zarobić? Patrzę na te wykresy i rzadko kiedy widzę coś sensownego do zagrania, a jak już zagram to wtapiam. Tyle dobrze że dzieje się to na demo i nie palę forsy :)


Żeby nie było - nie szukam gotowca i magicznej receptury, ale mile widziane będą jakieś porady od osób które naprawdę są w stanie z tego się utrzymać, a nie od demograjków :) Jeśli ktoś nie chce się ujawniać to można pisać na PW :P


Dzięki :564:

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

Weź przestań... takie pytania na grupie ludzi sukcesu, gdzie najczęściej używanym zwrotem jest "regularne zarabianie"? Z tradingiem niestety związany jest pewien strukturalny problem. Jeżeli przez długi czas zbierasz baty, a potem trafiasz na króciutki okres, gdzie wszystko idzie jak po maśle, to nie zdajesz sobie wtedy sprawy z tego, że jest to anomalia. Krzyczysz wtedy "Yes!!!!", "Mam to!!!" a co najgorsze święcie w to wierzysz. Mam znajomych którzy pracowali u brokerów i oni w tym temacie są bardzo cyniczni, według nich statystyki mówiące, że 80% traci, a 20% zarabia to bzdura i ściema, uważają, że statystyki są zupełnie inne. Mówisz, że jesteś już 8 lat w tym sporcie... Niektórzy twierdzą, że to za mało by zacząć zarabiać...

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

nieudacznik pisze:Weź przestań... takie pytania na grupie ludzi sukcesu, gdzie najczęściej używanym zwrotem jest "regularne zarabianie"? Z tradingiem niestety związany jest pewien strukturalny problem. Jeżeli przez długi czas zbierasz baty, a potem trafiasz na króciutki okres, gdzie wszystko idzie jak po maśle, to nie zdajesz sobie wtedy sprawy z tego, że jest to anomalia. Krzyczysz wtedy "Yes!!!!", "Mam to!!!" a co najgorsze święcie w to wierzysz. Mam znajomych którzy pracowali u brokerów i oni w tym temacie są bardzo cyniczni, według nich statystyki mówiące, że 80% traci, a 20% zarabia to bzdura i ściema, uważają, że statystyki są zupełnie inne. Mówisz, że jesteś już 8 lat w tym sporcie... Niektórzy twierdzą, że to za mało by zacząć zarabiać...
no tak, zapomniałem że tu wszyscy zarabiają :d od dawna nie napalam się po chwilowych sukcesach, bo wiem że fx to ciężki zapierdziel, no ale kurde - wiem jak grać z trendem, wiem kiedy należy wchodzić, ale gubię kontekst i mimo wszystko tracę... wiem jak fajnie wejść na niższym TF, ale często się okazuje że akurat trafiam na korektę i jest klops :) strasznie to irytujące, bo wiem że niewiele brakuje mi do zarabiania (i nie jest to moja subiektywna opinia), ale czegoś nie potrafię zrozumieć/przeskoczyć i przez to ciągle stoję w miejscu...

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

freakout pisze:
nieudacznik pisze:Weź przestań... takie pytania na grupie ludzi sukcesu, gdzie najczęściej używanym zwrotem jest "regularne zarabianie"? Z tradingiem niestety związany jest pewien strukturalny problem. Jeżeli przez długi czas zbierasz baty, a potem trafiasz na króciutki okres, gdzie wszystko idzie jak po maśle, to nie zdajesz sobie wtedy sprawy z tego, że jest to anomalia. Krzyczysz wtedy "Yes!!!!", "Mam to!!!" a co najgorsze święcie w to wierzysz. Mam znajomych którzy pracowali u brokerów i oni w tym temacie są bardzo cyniczni, według nich statystyki mówiące, że 80% traci, a 20% zarabia to bzdura i ściema, uważają, że statystyki są zupełnie inne. Mówisz, że jesteś już 8 lat w tym sporcie... Niektórzy twierdzą, że to za mało by zacząć zarabiać...
no tak, zapomniałem że tu wszyscy zarabiają :d od dawna nie napalam się po chwilowych sukcesach, bo wiem że fx to ciężki zapierdziel, no ale kurde - wiem jak grać z trendem, wiem kiedy należy wchodzić, ale gubię kontekst i mimo wszystko tracę... wiem jak fajnie wejść na niższym TF, ale często się okazuje że akurat trafiam na korektę i jest klops :) strasznie to irytujące, bo wiem że niewiele brakuje mi do zarabiania (i nie jest to moja subiektywna opinia), ale czegoś nie potrafię zrozumieć/przeskoczyć i przez to ciągle stoję w miejscu...

Z punktu widzenia badacza rynek to jest coś najgorszego co można sobie wyobrazić. To układ dynamiczny, wielowymiarowy, a przede wszystkim, co najgorsze silnie nieliniowy. Więc logika mówi, że aby się w tym choć troszke połapać potrzeba wielu wielu lat ciężkiej pracy...

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

nieudacznik pisze:
freakout pisze:
nieudacznik pisze:Weź przestań... takie pytania na grupie ludzi sukcesu, gdzie najczęściej używanym zwrotem jest "regularne zarabianie"? Z tradingiem niestety związany jest pewien strukturalny problem. Jeżeli przez długi czas zbierasz baty, a potem trafiasz na króciutki okres, gdzie wszystko idzie jak po maśle, to nie zdajesz sobie wtedy sprawy z tego, że jest to anomalia. Krzyczysz wtedy "Yes!!!!", "Mam to!!!" a co najgorsze święcie w to wierzysz. Mam znajomych którzy pracowali u brokerów i oni w tym temacie są bardzo cyniczni, według nich statystyki mówiące, że 80% traci, a 20% zarabia to bzdura i ściema, uważają, że statystyki są zupełnie inne. Mówisz, że jesteś już 8 lat w tym sporcie... Niektórzy twierdzą, że to za mało by zacząć zarabiać...
no tak, zapomniałem że tu wszyscy zarabiają :d od dawna nie napalam się po chwilowych sukcesach, bo wiem że fx to ciężki zapierdziel, no ale kurde - wiem jak grać z trendem, wiem kiedy należy wchodzić, ale gubię kontekst i mimo wszystko tracę... wiem jak fajnie wejść na niższym TF, ale często się okazuje że akurat trafiam na korektę i jest klops :) strasznie to irytujące, bo wiem że niewiele brakuje mi do zarabiania (i nie jest to moja subiektywna opinia), ale czegoś nie potrafię zrozumieć/przeskoczyć i przez to ciągle stoję w miejscu...

Z punktu widzenia badacza rynek to jest coś najgorszego co można sobie wyobrazić. To układ dynamiczny, wielowymiarowy, a przede wszystkim, co najgorsze silnie nieliniowy. Więc logika mówi, że aby się w tym choć troszke połapać potrzeba wielu wielu lat ciężkiej pracy...
wbrew pozorom nie jest to takie straszne i największą umiejętnością jaką tu trzeba zdobyć to skuteczne łączenie różnych kontekstów - trzeba nauczyć się jak rozgrywać np. M15 wedle tego co widać na H4 lub D1 i właśnie to sprawia mi najwięcej trudności

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

freakout pisze:Krótkie pytanie do regularnie zarabiających - jak wy to robicie że potraficie stale wychodzić na plus? Od 8 lat wojuję z rynkiem, miałem momenty w których wychodziłem na plus, po czym znów przychodził czas że traciłem i tak w kółko... Od 2 lat nie potrafię wyjść nawet na minimalny plus mimo wielu prób. Mam strategię która działa w teorii, bo w teorii wiem jak grać, gdzie wejść (nie, nie łapię dołków i szczytów jeśli chodzi o klasyka "tu bym wszedł, tu bym wyszedł"), ale w praktyce rynek kopie mnie w dupsko za każdym razem.
Dzięki :564:
Zastanów się czy w założeniach do "teretycznej strategii" nie popełniłeś błędu :?:
mam zasadę i otwieram pozycję :
Poziom TF :
dla długoterminowego tradu - od H4 dо МN1; :!:
dla średnioterminowego – оd H1 dо W1; :!:
dla krótkoterminowego – оd M30 dо D1;
dla intraday – оd М15 dо H4;(nie gram)
np. ustalony kierunek D1 ,a pozycje otwieram z H1 (w ostateczności m30 :!: )
ten tf m15 może być za niski ,dla Twojes "teoretycznej strategii" i jest niestabilny pomyśl :!:
HTH :D
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2019, 18:43 przez Tolmon_Nika, łącznie zmieniany 1 raz.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Tolmon_Nika pisze:
freakout pisze:Krótkie pytanie do regularnie zarabiających - jak wy to robicie że potraficie stale wychodzić na plus? Od 8 lat wojuję z rynkiem, miałem momenty w których wychodziłem na plus, po czym znów przychodził czas że traciłem i tak w kółko... Od 2 lat nie potrafię wyjść nawet na minimalny plus mimo wielu prób. Mam strategię która działa w teorii, bo w teorii wiem jak grać, gdzie wejść (nie, nie łapię dołków i szczytów jeśli chodzi o klasyka "tu bym wszedł, tu bym wyszedł"), ale w praktyce rynek kopie mnie w dupsko za każdym razem.
Dzięki :564:
Zastanów się czy w założeniach do "teretycznej strategii" nie popełniłeś błędu :?:
mam zasadę i otwieram pozycję :
Poziom TF :
dla długoterminowego tradu - od H4 dо МN1; :!:
dla średnioterminowego – оd H1 dо W1; :!:
dla krótkoterminowego – оd M30 dо D1;
dla intraday – оd М15 dо H4;(nie gram)
np. kierunek D1 ,a pozycje otwieram z H1 (w ostateczności m30 :!: )
ten tf m15 może być za niski ,dla Twojes "teoretycznej strategii" i jest nniestabilny :!:
HTH :D
ja gram krótkoterminowo, zbieram po kilkanaście pips i w nogi :P moja metoda polega na tym że rozgrywam niższe szczyty i wyższe dołki na M15, ale mam problem z graniem pod trend z wyższego interwału, bo ja tam nic nie widzę... na niższych interwałach swingi fajnie się układają i wszystko jest czytelne, ale od H1 wzwyż to masakra, a głupotą byłoby grać samą M15 bez patrzenia na to co jest wyżej :)

wygląda to tak że szukam pullbacku na M15, próbuję rozszyfrować trend wyżej i dopiero wtedy podejmuję decyzję o wejściu, ale jakoś mi się to nie klei... nie wiem co robię źle
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

freakout pisze:
Tolmon_Nika pisze:
freakout pisze: HTH :D
ja gram krótkoterminowo, zbieram po kilkanaście pips i w nogi :P moja metoda polega na tym że rozgrywam niższe szczyty i wyższe dołki na M15, ale mam problem z graniem pod trend z wyższego interwału, bo ja tam nic nie widzę... na niższych interwałach swingi fajnie się układają i wszystko jest czytelne, ale od H1 wzwyż to masakra, a głupotą byłoby grać samą M15 bez patrzenia na to co jest wyżej :)

wygląda to tak że szukam pullbacku na M15, próbuję rozszyfrować trend wyżej i dopiero wtedy podejmuję decyzję o wejściu, ale jakoś mi się to nie klei... nie wiem co robię źle
Przykłodowo jedna z metod pod Twoje granie m15 :
EURUSD.png
tu widać jak można grać i gdzie otwierać pozycje,masz tu potrzebne tf-y
EURUSD-1.png
IMO możliwość w czasie otwierania sell na m15 :D
tak to widzę :!: czy mam rację :?:
HTH
:564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Tolmon_Nika pisze:Przykłodowo jedna z metod pod Twoje granie m15 :
EURUSD.png
tu widać jak można grać i gdzie otwierać pozycje,masz tu potrzebne tf-y
EURUSD-1.png
IMO możliwość w czasie otwierania sell na m15 :D
tak to widzę :!: czy mam rację :?:
HTH
:564:
tu widzę jeden problem - Ty patrzysz na trend bardzo ogólnie i szeroko, ja grając na M15 patrzę na to pod kątem poprzedniej świecy H4 ;) czyli jak na poprzedniej H4 był pinbar i widzę że jest miejsce na wzrosty to na obecnej H4 szukam tylko longów, itd :) może mój problem polega na zbyt dokładnym podejściu do rynku? ale to w sumie nie powinno być jakąś wielką przeszkodą...

ask
Gaduła
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: 24 wrz 2015, 17:04

Re: Jak krew w piach...

Nieprzeczytany post autor: ask »

@Tolmon_Nika Podzielisz sie wskaznikiem do rysowania kanalu i tych strzalek ?

ODPOWIEDZ