DayTrading: Czwartek 18.04.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 19 kwie 2019, 00:00

Wzrost
2
40%
Bez zmian
1
20%
Spadek
2
40%
 
Liczba głosów: 5

belon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1324
Rejestracja: 27 cze 2010, 13:44

Re: DayTrading: Czwartek 18.04.2019

Nieprzeczytany post autor: belon »

fx-technik pisze:
PipsKong pisze:
belon pisze: Nie trajdujesz bo nie potrafisz.
I nie sprowadzaj całego forexu tylko do jednej metody, którą stosujesz bo to już jest serio nudne.
Zlecenia wg wygładzonej średniej to nie jakiś "wielki system" tylko forexowe przedszkole, które też ci słabo wychodzi skoro wszystko pokazujesz po fakcie.
belon chyba Ci edek wszedł :mrgreen:

-- Dodano: czw 18-04-2019, 11:16 --

ale i tak mnie nie lubisz a ja Ciebie też już prawie nie :P
Pełna zgoda!
Jeżeli ktoś nie umie tradować na podstawie wygładzonej średniej, lub jakiejkolwiek innej średniej,
to już nic innego, żadne cuda mu nie pomogą. Lepiej niech taki sobie trading odpuści, bo tylko ludziom
niepotrzebną nadzieję daje i kłamstwo, że potrzeba jakiejś wiedzy tajemnej!
... bez komentarza...

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 18.04.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

dobrze ze swieta ida to choc na dwa trzy dni was to moze wyciszy he he hwe
najciekawsze w tym wszystkim jest to ze zawsze jest wariacja tu jak ruch na edku jest na choc glupie 70-100 pipsow
pozjadacie sie zywcem jak bedzie na jakies 200-300 kiedys :) :) :)
zgasilem setke na ropie bo nuda i zysku innego nie widac a dzis troche poczyszcze pozycje na swieta :(
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2019, 13:23 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

coolcov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 411
Rejestracja: 26 sty 2015, 11:05

Re: DayTrading: Czwartek 18.04.2019

Nieprzeczytany post autor: coolcov »

Cześć na chwilę miałem okazję wejść na forum i widzę że pytasz mnie o godziny przy tradingu. Więc odpisuję. Jestem na rynku około 7 lat. Zajmuję się ostatnio w zasadzie tylko Edkiem. Uważam że lepiej poznać dobrze jedną parę i być w niej dobrym niż łapać "10 srok za ogon". Jeśli chodzi o szkolenia to uczyłem się od Rafała Glinickiego, (który jest moim można powiedzieć mentorem). Nie żebym mu chciał robić jakąś reklamę bo już i tak nie szkoli. Całą wiedzę na temat wolumenu przekazał mu twórca VSA Tom Williams, który niedawno zmarł oraz Gawin Holmes. Możesz sobie o Wiliamsie poczytać jeśli Cię to interesuję. Nie interesują mnie inne szkolenia. No może jeszcze Mietek Siudek jest dobry. Wiem że i tak zostanę tu zjechany i skrytykowany ale uważam VSA za jedyną słuszną metodę analizy rynku, ponieważ w połączeniu z geometrią daje właśnie precyzyjne wejścia na rynku. Niestety bez analizy multiinterwałowej się nie odbędzie dlatego patrzę na edka na 3 monitorach (5, 15, 1h) a przełączam jeszcze na inne. Wejścia na edku robię tylko na interwale 2 minuty. Wszystko analizuję na platformie Sierra Chart z wolumenem z giełdy Chicagowskiej za który płacę. Nie ważne że niektórzy mówią że to tylko jakiś procent całego rynku. W zupełności wystarcza do zawierania transakcji. Oczywiście na mt4 dokonuję tylko transakcji. Niczego tam nie analizuję bo jest to bez sensu. Często MM robią niczym nie uzasadnione geometrie. Z resztą taki przykład. Na kontraktach (jakich byś nie spojrzał, jesteśmy już dużo niżej niż na MT4 - dziwne? wcale nie) Po prostu ta wygląda manipulacja. Czy np. to że u mnie na Mt4 był ostatnio minimalny nowy szczyt a na kontraktach nie tylko geometria 78.5. Kończąc- ja np. bez wolumenu na rynku jestem całkowicie ślepy. Mógłbym rzucać kostką mając tylko Mt4. Tylko wolumen daje mi kierunek rynku w danym momencie.
Takich transakcji jak dziś na forexie wystarcza mi 4 na miesiąc i nie muszę nic innego robić, jednak robię bo nie lubię nudów. A wchodzę na to forum ponieważ wkurza mnie samotność na rynku. Niestety wiem że jest to błąd, tym bardziej że zostajesz i tak i tak zmasakrowany i skrytykowany za każdą opinię. To tyle żeby wszystko o sobie powiedzieć i żeby nie było zbędnych pytań. Pozdrawiam
VSA

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Czwartek 18.04.2019

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

XAB pisze:dobrze ze swieta ida to choc na dwa trzy dni was to moze wyciszy he he hwe
najciekawsze w tym wszystkim jest to ze zawsze jest wariacja tu jak ruch na edku jest na choc glupie 70-100 pipsow
pozjadacie sie zywcem jak bedzie na jakies 200-300 kiedys :) :) :)
zgasilem setke na ropie bo nuda i zysku innego nie widac a dzis troche poczyszcze pozycje na swieta :(
No tak do konca nieprawda
pamietam jak z moimi kolegami elliotowcami dochodzilismy prawdy zachodzenia f 4 na 1
jeden sie upierał ze co do 1 pipsa nawet nie może
drugi twierdził ze na liniowym nie może
trzeci ze to wszystko bujda
i tak wyrosłem na kłotliwym nawigatorze na swoich racjach
całkiem odmiennych
które koledzy przedstawiali
Tak ze to pryszcz ze sie toczy dysputa
wazne ze to jest pozytywna rzecz
a wszystko inne trzeba odrzucac

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Czwartek 18.04.2019

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

coolcov pisze:Cześć na chwilę miałem okazję wejść na forum i widzę że pytasz mnie o godziny przy tradingu. Więc odpisuję. Jestem na rynku około 7 lat. Zajmuję się ostatnio w zasadzie tylko Edkiem. Uważam że lepiej poznać dobrze jedną parę i być w niej dobrym niż łapać "10 srok za ogon". Jeśli chodzi o szkolenia to uczyłem się od Rafała Glinickiego, (który jest moim można powiedzieć mentorem). Nie żebym mu chciał robić jakąś reklamę bo już i tak nie szkoli. Całą wiedzę na temat wolumenu przekazał mu twórca VSA Tom Williams, który niedawno zmarł oraz Gawin Holmes. Możesz sobie o Wiliamsie poczytać jeśli Cię to interesuję. Nie interesują mnie inne szkolenia. No może jeszcze Mietek Siudek jest dobry. Wiem że i tak zostanę tu zjechany i skrytykowany ale uważam VSA za jedyną słuszną metodę analizy rynku, ponieważ w połączeniu z geometrią daje właśnie precyzyjne wejścia na rynku. Niestety bez analizy multiinterwałowej się nie odbędzie dlatego patrzę na edka na 3 monitorach (5, 15, 1h) a przełączam jeszcze na inne. Wejścia na edku robię tylko na interwale 2 minuty. Wszystko analizuję na platformie Sierra Chart z wolumenem z giełdy Chicagowskiej za który płacę. Nie ważne że niektórzy mówią że to tylko jakiś procent całego rynku. W zupełności wystarcza do zawierania transakcji. Oczywiście na mt4 dokonuję tylko transakcji. Niczego tam nie analizuję bo jest to bez sensu. Często MM robią niczym nie uzasadnione geometrie. Z resztą taki przykład. Na kontraktach (jakich byś nie spojrzał, jesteśmy już dużo niżej niż na MT4 - dziwne? wcale nie) Po prostu ta wygląda manipulacja. Czy np. to że u mnie na Mt4 był ostatnio minimalny nowy szczyt a na kontraktach nie tylko geometria 78.5. Kończąc- ja np. bez wolumenu na rynku jestem całkowicie ślepy. Mógłbym rzucać kostką mając tylko Mt4. Tylko wolumen daje mi kierunek rynku w danym momencie.
Takich transakcji jak dziś na forexie wystarcza mi 4 na miesiąc i nie muszę nic innego robić, jednak robię bo nie lubię nudów. A wchodzę na to forum ponieważ wkurza mnie samotność na rynku. Niestety wiem że jest to błąd, tym bardziej że zostajesz i tak i tak zmasakrowany i skrytykowany za każdą opinię. To tyle żeby wszystko o sobie powiedzieć i żeby nie było zbędnych pytań. Pozdrawiam
:564:
Ale, ja wcale nie neguję VSA i wolumenu z CME.
Sam nad tym siedziałem z grupą traderów, ale to nie dla mnie.
Ja żadnej logiki w tym nie umiem znaleźć i twierdzę, że to jest tylko taki mechanizm
oszukiwania samego siebie, ale może komuś działać, jeżeli nie przygląda się temu bliżej, a
decydującym czynnikiem i tak jest wykres.
Co do wykresów Futures, to one muszą być inne, bo są rollowane tylko raz, na koniec kontraktu, a
wykresy typu Cash są rollowane na bieżąco - stąd różnica w cenach się zwiększa wraz z czasem trwania
kontraktu.
Skoro jesteś matematykiem, to wiesz, że dana teza musi mieć dowód, a nawet tylko jeden przypadek
negatywny neguje całą tezę, więc sam musisz przyznać, że skoro już masz 2 różne wykresy, to nie
są to wykresy tego samego rynku, więc też i ta cała geometria też nie dowodzi żadnej tezy, bo
jest mnóstwo przypadków negatywnych.
Ergo, tak naprawdę o twoim sukcesie decyduje co innego, a te elementy są tylko dodatkiem, katalizatorem.
No i, analiza wielointerwałowa oczywiście i jak najbardziej.
Mój system też jest oparty na analizie multiinterwałowej.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

coolcov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 411
Rejestracja: 26 sty 2015, 11:05

Re: DayTrading: Czwartek 18.04.2019

Nieprzeczytany post autor: coolcov »

Tomasz196407 pisze:
XAB pisze:dobrze ze swieta ida to choc na dwa trzy dni was to moze wyciszy he he hwe
najciekawsze w tym wszystkim jest to ze zawsze jest wariacja tu jak ruch na edku jest na choc glupie 70-100 pipsow
pozjadacie sie zywcem jak bedzie na jakies 200-300 kiedys :) :) :)
zgasilem setke na ropie bo nuda i zysku innego nie widac a dzis troche poczyszcze pozycje na swieta :(
No tak do konca nieprawda
pamietam jak z moimi kolegami elliotowcami dochodzilismy prawdy zachodzenia f 4 na 1
jeden sie upierał ze co do 1 pipsa nawet nie może
drugi twierdził ze na liniowym nie może
trzeci ze to wszystko bujda
i tak wyrosłem na kłotliwym nawigatorze na swoich racjach
całkiem odmiennych
które koledzy przedstawiali
Tak ze to pryszcz ze sie toczy dysputa
wazne ze to jest pozytywna rzecz
a wszystko inne trzeba odrzucac
No tak tylko czy kiedyś ktoś z tych tzw. Eliotowców próbował określać fale z wolumenem. Nawet Prechter w swojej książce napisał, że Eliot żeby prognozować czy jest w impulsie czy w korekcie używał do tego wolumenu. Jeżeli znasz jak powinien zachowywać się wolumen w impulsie i w korekcie to możesz z dużo większym prawdopodobieństwem stwierdzić gdzie jesteś. Ostatnia Fal w dół na edku, to książkowa budowa wolumenu w impulsie. Największy w fali trzeciej fali trzeciej. W fali trzeciej dużej masz duże WFO a na dole w fali 5tej masz również największy wolumen w fali trzeciej i małe WFO. Wiadomo trudno jest to określić przy zmianie trendu ale na szczęście nie zmienia się on tak szybko
VSA

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 18.04.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

wiesz co Tomku dla mnie to co tu sie dzieje to teraz fajna zabawa jak czytam
bo kiedys to przewaznie ja bylem na tej tzw osi sporu?
czyli :) bylem tematem wszystkich sporow na forum ----na zasadzie a to robie zle a czemu tego nie pokazuje itp itd
a to powiedzialem albo tak napisalem a tu klamie a tu nie
fajnie w sumie byc z boku i teraz tylko czytac
coolcov
moje gratki i tak trzymajjjjj
a to mi sie podoba
A wchodzę na to forum ponieważ wkurza mnie samotność na rynku. Niestety wiem że jest to błąd, tym bardziej że zostajesz i tak i tak zmasakrowany i skrytykowany za każdą opinię.
i tu akurat blad
bo sa tacy ktorzy zauwazaja ze ktos pisze i nawet nie potwierdzajac staraja sie robic podobnie
a krytykuja najwiecej ci co nic na fx juz nie robia bo ich czas juz minal rynek ich skarcil za swe madrosci
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2019, 13:45 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

coolcov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 411
Rejestracja: 26 sty 2015, 11:05

Re: DayTrading: Czwartek 18.04.2019

Nieprzeczytany post autor: coolcov »

Tak ale jeśli cały czas pracujesz na jednym wykresie to tam dane geometrie są robione notorycznie i wszystko jest cały czas powtarzalne. Żebyś nie myślał że ja traduje na podstawie geometrii. Podstawą jest wolumen i wolumenowe sygnały, które pojawiaja się na danych geometriach a zasadzie ich sekwencja. Pojedynczy sygnał niczego nie daje. W tej analizie bardzo ważna jest przeszłość na wykresie. Na szczęście na danej parze walutowej tylko po jakichś ważnych wydarzeniach zmienia się sposób funkjonowania jej. Np. geometria fali C na edku ostatnio notorycznie u mnie jest 78.5 w stosunku do A Jeżeli odpowiednio reaguje tam wolumen to nie mam co się zastanawiać. Na mt4 już tak nie jest.
VSA

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DayTrading: Czwartek 18.04.2019

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Popatrzcie na początki swojej "kariery" na Fx
ile poszukiwań , systemów ,metod, wskaźników itd. itp.
KAŻDY po długich poszukiwaniach znalazł swojego "gralla" .
osobiste "wycieczki" jakoś nie przystoją :think:
ktoś kiedyś bardzo mądrze zapytał :
Jaka powinna być idealna strategia handlowa? oto jest pytanie :?:
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2019, 13:55 przez Tolmon_Nika, łącznie zmieniany 1 raz.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

coolcov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 411
Rejestracja: 26 sty 2015, 11:05

Re: DayTrading: Czwartek 18.04.2019

Nieprzeczytany post autor: coolcov »

" bo sa tacy ktorzy zauwazaja ze ktos pisze i nawet nie potwierdzajac staraja sie robic podobnie
a krytykuja najwiecej ci co nic na fx juz nie robia bo ich czas juz minal rynek ich skarcil za swe madrosci[/quote]"

No tak al oni nie mają gwarancji że ten ktoś ma rzeczywiście wiedzę i dobrze robi. To też jest bezmyślne...

Owszem często czytam innych opinii ale jeszcze nigdy nie zrobiłem tak samo tylko dlatego że ktoś tak zrobił.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2019, 13:51 przez coolcov, łącznie zmieniany 1 raz.
VSA

Zablokowany