IC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
55
56%
Poza paroma minusami są ok
28
29%
Przeciętny
10
10%
Mają wiele wad
3
3%
Stanowczo odradzam
2
2%
 
Liczba głosów: 98

kCHF600X
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 25 sie 2018, 12:22

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: kCHF600X »

raposo pisze:
iwan pisze:Dzieki za odpowiedz.

Jeśli to był przelew SWIFT, a nie SEPA to tak.
.
Chyba raposo nie masz racji.
Moim zdaniem stracisz czas i kasę za opłatę zwrotnego przelewu
Płatność pewnie była wykonana z rachunku Aliorkantora a tytuł wpłaty Twoje dane jako dokonujący zapłaty
żaden broker takiego przelewu nie przyjmie bo to nie Ty jesteś właścicielem rachunku z którego jest wpłata , czyli wpłata będzie dokonana przez "stronę trzecią " i nie ma znaczenia czy SEPA, SWIFT, EUR czy dolary.
Prawdopodobnie broker odeśle przelew z powrotem a banki potrącą Ci za przelew i stracisz czas i trochę kasy.

IC Markets - True ECN
Sprawdź najnowszą ofertę IC Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: brg »

iwan pisze:Dzieki za odpowiedz.
Jest jeszcze jedna kwestia. Kilka miesięcy temu kupowałem coś w niemczech przez interrnet i musiałem zapłacić w euro. okazało się ze kupując euro w Aliorkantorze mogę od razu zlecić darmowy przelew zagranicę bez otwierania konta walutowego. Tak zrobiłem i nie poniosłem dodatkowych kosztów.
Czy coś takiego zadziała w przypadku wysłania kasy do ICM? Choć zdaję sobie sprawę ze do wypłaty się nie nadaje.
Nie rób tak. Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej, ale jak zrobisz przelew bez zakładania konta to:
1. IC nie zaakceptuje wpłaty bo nadawcą będzie kto inny (Alior Bank pewnie)
2. Będzie problem z wypłatą, gdyż wypłacić możesz tylko na konto, z którego wpłaciłeś, a ono nie będzie należeć do Ciebie.

Załóż sobie to konto w kantorze Alior Banku, jest bardzo dobre.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

kCHF600X pisze:
raposo pisze:
iwan pisze:Dzieki za odpowiedz.

Jeśli to był przelew SWIFT, a nie SEPA to tak.
.
Chyba raposo nie masz racji.
Moim zdaniem stracisz czas i kasę za opłatę zwrotnego przelewu
Płatność pewnie była wykonana z rachunku Aliorkantora a tytuł wpłaty Twoje dane jako dokonujący zapłaty
żaden broker takiego przelewu nie przyjmie bo to nie Ty jesteś właścicielem rachunku z którego jest wpłata , czyli wpłata będzie dokonana przez "stronę trzecią " i nie ma znaczenia czy SEPA, SWIFT, EUR czy dolary.
Prawdopodobnie broker odeśle przelew z powrotem a banki potrącą Ci za przelew i stracisz czas i trochę kasy.
A to wybacz, nie wiedziałem, że wtedy nie będzie widniał jako osoba dokonująca przelew. No właśnie, ale wtedy jak rozwiązał to Alior w przypadku, gdy dana transakcja za jakiś czas zostanie cofnięta i środki będą musiały wrócić do właściciela? :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

kCHF600X
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 25 sie 2018, 12:22

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: kCHF600X »

raposo pisze:
ale wtedy jak rozwiązał to Alior w przypadku, gdy dana transakcja za jakiś czas zostanie cofnięta i środki będą musiały wrócić do właściciela? :)
zrobi dokładnie tak samo jak te wszystkie serwisy typu Revolut itd...
właścicielem rachunku pewnie jest firma , natomiast klientów identyfikuje poprzez ID number który podaje się w tytule wpłaty
kasa wróci do właściciela rachunku, ten powinien zidentyfikować klienta poprzez ID number i tak jak np. Revolut księguje komuś na tej podstawie na jego kartę to ten powinien zwrócić kasę na rachunek klienta Aliorkantoru z którego do niego wpłacał

Leszcz_z Fx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 12 lut 2017, 20:16

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Leszcz_z Fx »

Nie doradzajcie Panowie jak nie macie pojęcia o czym piszecie.
Oto realia:
Skoro klient kupuje walutę w Alior Kantorze to musi się tam wcześniej zarejestrować i otworzyć rachunki w takiej walucie jak ja kupuje. Można dostać także karty w EUR, USD , GBP oczywiście za free.
Następnie po zakupie np. USD może taką ilość jak zakupił przelać do dowolnego banku na świecie za free( przelew za free w ramach tzw. licznika ). Wiadomo, że jak w USD to Swift a nie SEPA.
Każdy brok to przyjmie bo zlecającym jest Klient ( nie Alior). Ten rachunek działa tak samo jak inny walutowy w dowolnym banku ( jest darmowy).
Oczywiście można robić też wpłaty na ten rachunek . ( Twoje Imie i Nazwisko).
Nie jest to taki sam rachunek jak w Revolucie czy innych kantorach internetowych. W Revolucie Sepa idzie z Twoimi danymi a Swift z danymi Revoluta.
To tyle w temacie.

kCHF600X
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 25 sie 2018, 12:22

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: kCHF600X »

Leszcz_z Fx pisze:Nie doradzajcie Panowie jak nie macie pojęcia o czym piszecie.
Oto realia:
Skoro klient kupuje walutę w Alior Kantorze to musi się tam wcześniej zarejestrować i otworzyć rachunki w takiej walucie jak ja kupuje. Można dostać także karty w EUR, USD , GBP oczywiście za free.
Następnie po zakupie np. USD może taką ilość jak zakupił przelać do dowolnego banku na świecie za free( przelew za free w ramach tzw. licznika ). Wiadomo, że jak w USD to Swift a nie SEPA.
Każdy brok to przyjmie bo zlecającym jest Klient ( nie Alior). Ten rachunek działa tak samo jak inny walutowy w dowolnym banku ( jest darmowy).
Oczywiście można robić też wpłaty na ten rachunek . ( Twoje Imie i Nazwisko).
Nie jest to taki sam rachunek jak w Revolucie czy innych kantorach internetowych. W Revolucie Sepa idzie z Twoimi danymi a Swift z danymi Revoluta.
To tyle w temacie.

Autor pytania napisał tak - cytuję :
" Dzieki za odpowiedz.
Jest jeszcze jedna kwestia. Kilka miesięcy temu kupowałem coś w niemczech przez interrnet i musiałem zapłacić w euro. okazało się ze kupując euro w Aliorkantorze mogę od razu zlecić darmowy przelew zagranicę bez otwierania konta walutowego. Tak zrobiłem i nie poniosłem dodatkowych kosztów.
Czy coś takiego zadziała w przypadku wysłania kasy do ICM? Choć zdaję sobie sprawę ze do wypłaty się nie nadaje."

piszesz że jednak otwiera konta walutowe na swoje dane - no więc odpowiedź jest prosta:
- jeżeli otwiera rachunek na swoje dane i ma konto walutowe to może wysłać
- jak nie otwiera tylko zapłacił w jego imieniu Aliorkantor - to nie może

Leszcz_z Fx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 12 lut 2017, 20:16

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Leszcz_z Fx »

Aby dokonać wymiany waluty w Alior Kantorze to trzeba się zarejestrować. Po rejestracji dostajesz rachunek w Pln. Kupujesz walutę np. USD to otwierasz subkonto w USD. Wszystkie otwarte rachunki będą imienne-- jak konta walutowe. Są zupełnie darmowe.
Nie ma możliwości kupna lub sprzedaży bez rejestracji.Nie ma możliwości zlecenia przelewu bez wcześniejszego otwarcia subkonta. Najpierw należy wpłacić złotówki w pln--po to kantor otwiera konto w PLN. Potem żeby kupić np. USD to należy otworzyć konto w USD bo zakupiona waluta musi gdzieś być zdeponowana . Potem przelew za free. Przelew z Alior kantora zawsze będzie imienny czyli z danymi Klienta a nie Aliora.

Wystarczy wejść na stronę Alior kantoru i sprawdzić.

Thunder
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 25 paź 2016, 00:27

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Thunder »

Zamierzam otworzyc w IC konto.

Duzo dziwnych recenzji o problemach z wyplata srodkow.

Ktos potwierdza czy raczej bez problemow?

To nie ukrywam mnie troche wstrzymuje...
I take profit.

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

Thunder pisze:Zamierzam otworzyc w IC konto.

Duzo dziwnych recenzji o problemach z wyplata srodkow.

Ktos potwierdza czy raczej bez problemow?

To nie ukrywam mnie troche wstrzymuje...
heheee czyzby europejska konkurencja ? :D

bez problemow wyplacilem w zeszlym tyg. przez przelew.

Awatar użytkownika
cytrynek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 564
Rejestracja: 26 paź 2012, 23:30

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: cytrynek »

Thunder pisze:Zamierzam otworzyc w IC konto.

Duzo dziwnych recenzji o problemach z wyplata srodkow.

Ktos potwierdza czy raczej bez problemow?

To nie ukrywam mnie troche wstrzymuje...
Żadnych problemów
Zamieszczane przeze mnie analizy i opinie są wyłącznie moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią żadnych rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.

ODPOWIEDZ