Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

olds

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: olds »

Chyba przechwaliłem, było fajnie do wczoraj. Ninjatrader przestał się łączyć z Dukasem (łączył się dodatkowym mostem zbudowanym na JForex API).
Właśnie zakończyłem bolesną walkę z autorami tego sprzęgu z firmy ninjatools, ale okazali się niewinni, bo używają biblioteki od Dukasa i stwierdzili , że Dukas albo spierd.... najnowsze API albo zapomnieli wypuścić nowego klienta . Hotline odsyła do Radka, Radka nie ma. Ból.

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

PavikoFx
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:03

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: PavikoFx »

Pytanie o przelewy do Dukascopy Bank Swiss. Czy ktoś kto ma jednocześnie konto w Dukascopy Europe i Swiss próbował ominąć prowizję banków pośredniczących korzystać z "darmowych" przelewów wewnątrz grupy Dukascopy?

Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

PavikoFx pisze:Pytanie o przelewy do Dukascopy Bank Swiss. Czy ktoś kto ma jednocześnie konto w Dukascopy Europe i Swiss próbował ominąć prowizję banków pośredniczących korzystać z "darmowych" przelewów wewnątrz grupy Dukascopy?

Z góry dziękuję.
A tak się da? :)
Wcześniej nie było takiej możliwości i nie słyszałem żeby coś zmienili...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

PavikoFx
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:03

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: PavikoFx »

Źle zadałem pytanie :) Chodziło o to czy się da, czy ktoś coś wie o takiej możliwości? W tabeli opłat jest taki wpis:
Transfers within Dukascopy Group - Free of charge

Natomiast na stronie Dukascopy Europe opisany jest jako "member of Dukascopy Group"...

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

PavikoFx pisze:Źle zadałem pytanie :) Chodziło o to czy się da, czy ktoś coś wie o takiej możliwości? W tabeli opłat jest taki wpis:
Transfers within Dukascopy Group - Free of charge

Natomiast na stronie Dukascopy Europe opisany jest jako "member of Dukascopy Group"...
Jutro podpytam i dam znać... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

houk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 13 kwie 2012, 12:33

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: houk »

PavikoFx pisze:Źle zadałem pytanie :) Chodziło o to czy się da, czy ktoś coś wie o takiej możliwości? W tabeli opłat jest taki wpis:
Transfers within Dukascopy Group - Free of charge

Natomiast na stronie Dukascopy Europe opisany jest jako "member of Dukascopy Group"...
Jest taka możliwość.
Otworzyłem konto w Dukascopy Bank i wszystkie środki z Dukascopy Europe wypłaciłem bezpośrednio na konto w Dukascopy Bank.
Pieniądze doszły w takiej samej kwocie, nie pobrali żadnej prowizji.

PavikoFx
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:03

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: PavikoFx »

houk pisze: Jest taka możliwość.
Otworzyłem konto w Dukascopy Bank i wszystkie środki z Dukascopy Europe wypłaciłem bezpośrednio na konto w Dukascopy Bank.
Pieniądze doszły w takiej samej kwocie, nie pobrali żadnej prowizji.
Świetnie. A musiałeś robić przelew inicjalny do DukasCopy Swiss tradycyjnie czy odrazu jest dostępna opcja przelewu z DukasCopy Europe?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

houk pisze:
PavikoFx pisze:Źle zadałem pytanie :) Chodziło o to czy się da, czy ktoś coś wie o takiej możliwości? W tabeli opłat jest taki wpis:
Transfers within Dukascopy Group - Free of charge

Natomiast na stronie Dukascopy Europe opisany jest jako "member of Dukascopy Group"...
Jest taka możliwość.
Otworzyłem konto w Dukascopy Bank i wszystkie środki z Dukascopy Europe wypłaciłem bezpośrednio na konto w Dukascopy Bank.
Pieniądze doszły w takiej samej kwocie, nie pobrali żadnej prowizji.
Też podpytałem i masz rację. Szkoda, że nie wiedziałem o tym 2 tygodnie temu, bo przelew kosztował mnie 150 zł :D

Czyli jest sposób na obejście przelewu zagranicznego do Dukascopy Bank, jak i pominięcie kosztów wypłaty 80 zł (+ ew. banków pośredniczących).

Nie ma tu żadnych ograniczeń kwotowych, czy ilościowych.

Jak to zrobić?
W panelu klienta Dukascopy należy wejść w Account -> Funds Management -> Withdrawal -> podajemy dane naszego konta w Dukascopy Bank do przelewu. Można też w komentarzu dopisać o jakie nasze konto w DB chodzi.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

houk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 13 kwie 2012, 12:33

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: houk »

PavikoFx pisze:
houk pisze: Jest taka możliwość.
Otworzyłem konto w Dukascopy Bank i wszystkie środki z Dukascopy Europe wypłaciłem bezpośrednio na konto w Dukascopy Bank.
Pieniądze doszły w takiej samej kwocie, nie pobrali żadnej prowizji.
Świetnie. A musiałeś robić przelew inicjalny do DukasCopy Swiss tradycyjnie czy odrazu jest dostępna opcja przelewu z DukasCopy Europe?
Nie musiałem robić żadnego przelewu inicjalnego :)

olds

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: olds »

Droga przez mękę czyli od Annasza do Kajfasza
5 sierpnia koło 15 siadło połączenie NT8 z Dukascopy (sprzęg napisany przez firmę ninjatools z użyciem bibliotek JForex API udostępnionych przez Dukascopy)
6 sierpnia wysyłam maila do autorów sprzęgu
6 sierpnia dostaje od nich odpowiedź, że to nie ich wina tylko Dukasa
6 sierpnia wysyłam maila do Dukasa załączając uwagi autorów sprzęgu
7 sierpnia dostaje od Dukasa odpowiedź , że bada to support
10 sierpnia dostaje od Dukasa prośbę o podesłanie logu
10 sierpnia wysyłam log
11 sierpnia dostaje odpowiedź, że to nie ten log, i potrzebują kontaktu z Ninjatraderem (nie wiem po co, bo to nie oni pisali sprzęg)
11 sierpnia wysyłam maila do autorów sprzęgu (ninjatools) oraz do Dukasa , żeby się k..wa skontaktowali nawzajem i ustalili przyczyny.
11 sierpnia dostaje odpowiedź od autorów sprzęgu, że problem nabrzmiewa i jest już opisany u Dukasa w bug reports: https://www.dukascopy.com/swiss/english ... 16&t=56702
11 sierpnia forwarduje tego maila do Dukasa, że problem wisi u nich w bug reports
11 sierpnia godz 15 dostaje maila od autorów sprzęgu o uruchomieniu sprzęgu - wina po stronie Dukasa bo zmienili certyfikat SSL.
Firma aspirująca do pierwszej ligi dokonuje zmian na serwerze nie informując o tym użytkowników bibliotek JForexAPI i robiąc im 6 dniową przerwę w tradingu, co więcej przez te 6 dni PALĄC GŁUPA i skazując mnie i innych na beznadziejne poszukiwanie przyczyn braku połączenia (całe szczęście, że zostawiłem konto i większą część kasy w IB). Nie wiem jak wam, mnie się to w pale nie mieści.

ODPOWIEDZ