Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 21 wrz 2018, 18:37     Inwestuj z zaufanym, globalnym brokerem XM!

Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
18
42%
Poza paroma minusami są ok
13
30%
Przeciętny
4
9%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
7
16%

Liczba głosów : 43

• Autor
  • Wiadomość

-rookie-

Maniak

Maniak

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post22 sie 2018, 20:43

raposo pisze:Dukascopy Bank wprowadziło do oferty nowy produkt - LP PAMM. Co prawda, podobno działa już od czerwca, ale przeoczyłem. Ktoś korzystał? Jak nie, to chyba będę musiał sam przetestować... ;)

W skrócie:
- nasz kapitał może stać się fragmentem płynności SWFX Marketplace
- szacowana roczna stopa zwrotu to 11%
- brak prowizji od wyniku / tylko prowizja od transakcji i swap

Statystyki i do poczytania:
https://www.dukascopy.com/swiss/pl/fore ... t/lp-pamm/

To jest coś w rodzaju lokaty? Jak lokata bankowa że dajesz pieniądze i dostajesz marne 3% które ochronić może tylko przed inflacją ten kapitał... tak czytałem na bankierze ostatnio w artykule o dywidendach heh :) https://www.bankier.pl/wiadomosc/Dochod ... 06844.html
hmm... :think:
Awatar użytkownika

raposo

Moderator

Moderator

• Pochwały: 66

Nieprzeczytany post22 sie 2018, 21:07

Lokaty to lokaty, dywidendy to dywidendy, a inwestycja na koncie PAMM to... :)

Lokaty to względnie najbezpieczniejszy produkt finansowy więc i stopy zwrotu są marne, szczególnie w czasach polityki niskich stóp procentowych.
Swoją drogą 3% to obecnie całkiem nieźle :D. Zazwyczaj i tak dają tyle tylko do jakiejś śmiesznej kwoty lub tylko dla nowych klientów itd. itp..

Dywidendy, no cóż... Kilkanaście (?) razy mi wypłacili, ale nie nigdy nie zrozumiałem idei (a próbowałem) inwestowania w spółki, aby zarabiać tylko na dywidendach :)

Dukascopy Bank oferuje inwestycje w kontach PAMM zarządzanych przez nich. Kapitał ma posłużyć do dodatkowej animacji rynku, czyli do zwiększenia płynności. Plan jest całkiem sprytny. Jako trader można teoretycznie zyskać na tym podwójnie - raz, że mamy względnie duże szanse na zarobek rzędu 11% (wynik statystyczny) w skali roku przy niskim ryzyku, a dwa, że taka inwestycja może przyczynić się do większej płynności, a tym samym do niższych/stabilniejszych spreadów, które mamy na platformie.

Dukascopy też w długim terminie sporo na tym zyska (o ile utrzyma zadowalające wyniki) - bo ponownie - zwiększy się płynność, oraz może co ważniejsze - zatrzyma kapitał traderów. Wg statystyk zdecydowana większość traci, więc taka opcja to ciekawa alternatywa dla tych, którzy "nie mają już pomysłu", albo zwyczajnie chcą zdywersyfikować swój portfel.
- RABATY u brokerów ECN, STP, NDD
- Forex Club Tools
- Program Podatek 5.0
ForexClub.pl - IC Markets (-21%) - Tickmill (-10%)- Vipro Markets (-10%) - XTB - (Pakiet książek) - Dukascopy - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

olds

Stały bywalec

Stały bywalec

Nieprzeczytany post06 wrz 2018, 16:18

Chyba przechwaliłem, było fajnie do wczoraj. Ninjatrader przestał się łączyć z Dukasem (łączył się dodatkowym mostem zbudowanym na JForex API).
Właśnie zakończyłem bolesną walkę z autorami tego sprzęgu z firmy ninjatools, ale okazali się niewinni, bo używają biblioteki od Dukasa i stwierdzili , że Dukas albo spierd.... najnowsze API albo zapomnieli wypuścić nowego klienta . Hotline odsyła do Radka, Radka nie ma. Ból.
Różnica pomiędzy możliwym a niemożliwym polega jedynie na stopniu determinacji.

PavikoFx

Bywalec

Bywalec

Nieprzeczytany post09 wrz 2018, 14:10

Pytanie o przelewy do Dukascopy Bank Swiss. Czy ktoś kto ma jednocześnie konto w Dukascopy Europe i Swiss próbował ominąć prowizję banków pośredniczących korzystać z "darmowych" przelewów wewnątrz grupy Dukascopy?

Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika

raposo

Moderator

Moderator

Nieprzeczytany post09 wrz 2018, 15:26

PavikoFx pisze:Pytanie o przelewy do Dukascopy Bank Swiss. Czy ktoś kto ma jednocześnie konto w Dukascopy Europe i Swiss próbował ominąć prowizję banków pośredniczących korzystać z "darmowych" przelewów wewnątrz grupy Dukascopy?

Z góry dziękuję.

A tak się da? :)
Wcześniej nie było takiej możliwości i nie słyszałem żeby coś zmienili...
- Forex Club Tools
- Program Podatek 5.0
ForexClub.pl - IC Markets (-21%) - Tickmill (-10%)- Vipro Markets (-10%) - XTB - (Pakiet książek) - Dukascopy - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

PavikoFx

Bywalec

Bywalec

Nieprzeczytany post09 wrz 2018, 15:39

Źle zadałem pytanie :) Chodziło o to czy się da, czy ktoś coś wie o takiej możliwości? W tabeli opłat jest taki wpis:
Transfers within Dukascopy Group - Free of charge

Natomiast na stronie Dukascopy Europe opisany jest jako "member of Dukascopy Group"...
Awatar użytkownika

raposo

Moderator

Moderator

Nieprzeczytany post09 wrz 2018, 16:05

PavikoFx pisze:Źle zadałem pytanie :) Chodziło o to czy się da, czy ktoś coś wie o takiej możliwości? W tabeli opłat jest taki wpis:

Natomiast na stronie Dukascopy Europe opisany jest jako "member of Dukascopy Group"...

Jutro podpytam i dam znać... ;)
- Forex Club Tools
- Program Podatek 5.0

Zapraszamy do kontaktu

houk

Stały bywalec

Stały bywalec

Nieprzeczytany post10 wrz 2018, 14:59

PavikoFx pisze:Źle zadałem pytanie :) Chodziło o to czy się da, czy ktoś coś wie o takiej możliwości? W tabeli opłat jest taki wpis:

Jest taka możliwość.
Otworzyłem konto w Dukascopy Bank i wszystkie środki z Dukascopy Europe wypłaciłem bezpośrednio na konto w Dukascopy Bank.
Pieniądze doszły w takiej samej kwocie, nie pobrali żadnej prowizji.

PavikoFx

Bywalec

Bywalec

Nieprzeczytany post10 wrz 2018, 15:22

houk pisze:Jest taka możliwość.
Otworzyłem konto w Dukascopy Bank i wszystkie środki z Dukascopy Europe wypłaciłem bezpośrednio na konto w Dukascopy Bank.

Świetnie. A musiałeś robić przelew inicjalny do DukasCopy Swiss tradycyjnie czy odrazu jest dostępna opcja przelewu z DukasCopy Europe?
Awatar użytkownika

raposo

Moderator

Moderator

Nieprzeczytany post10 wrz 2018, 15:27

houk pisze:

Jest taka możliwość.

Też podpytałem i masz rację. Szkoda, że nie wiedziałem o tym 2 tygodnie temu, bo przelew kosztował mnie 150 zł :D

Czyli jest sposób na obejście przelewu zagranicznego do Dukascopy Bank, jak i pominięcie kosztów wypłaty 80 zł (+ ew. banków pośredniczących).

Nie ma tu żadnych ograniczeń kwotowych, czy ilościowych.

Jak to zrobić?
W panelu klienta Dukascopy należy wejść w Account -> Funds Management -> Withdrawal -> podajemy dane naszego konta w Dukascopy Bank do przelewu. Można też w komentarzu dopisać o jakie nasze konto w DB chodzi.
- Forex Club Tools
- Program Podatek 5.0

Zapraszamy do kontaktu
PoprzedniaNastępna

Wróć do Brokerzy Forex