Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

KrostosWW
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 05 wrz 2012, 20:14

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: KrostosWW »

@Raposo - Czy mógłbyś napisać, wskazać punkt gdzie jest napisane, że Dukascopy Swiss Bank (Nie Europe) chroni przed ujemnym saldem.

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

KrostosWW pisze:@Raposo - Czy mógłbyś napisać, wskazać punkt gdzie jest napisane, że Dukascopy Swiss Bank (Nie Europe) chroni przed ujemnym saldem.
Nie chroni. Takową ochronę zapewnia tylko Dukascopy Europe z uwagi na wchodzące regulacje ESMA.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Jakie są korzyści stawiania zleceń BID/OFFER https://www.dukascopy.com/wiki/en/forex ... -bid-offer zamiast standardowych limit, stop albo nawet market order ? Ogólnie opis z tego linku przeczytałem ale... spytać nie zaszkodzi. Nie używałem tych zleceń do tej pory, w ogóle z limitem (raczej rzadko ich używałem), teraz dopiero mnie to zainteresowało.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Przy bid/offer Twoje zlecenie ląduje w arkuszu zleceń i tym samym stajesz się dostawca płynności dla rynku. W odróżnieniu od typowych zleceń oczekujących, w momencie ich ustawienia już jest zamrażany depozyt zabezpieczający.

Korzyści? Brak poślizgu przy jego realizacji.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

raposo pisze:Przy bid/offer Twoje zlecenie ląduje w arkuszu zleceń i tym samym stajesz się dostawca płynności dla rynku. W odróżnieniu od typowych zleceń oczekujących, w momencie ich ustawienia już jest zamrażany depozyt zabezpieczający.

Korzyści? Brak poślizgu przy jego realizacji.
Ostatnie pytanie. To zlecenie OCO działa na takiej zasadzie że jak zrealizuje mi jedno zlecenie z grupy to reszta automatycznie zostanie usunięta i może być tych zleceń kilka i wystarczy że 1 zostanie zrealizowane i reszta OUT? Gdzie to ma najczęściej zastosowanie?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jedno zrealizowane usuwa drugie. Nie może usuwać kilku innych.

Stosujesz to kiedy zakładasz możliwość wystąpienia dwóch scenariuszy w ogóle, ale gdzie realizacja jednego neguje drugi.

-- pn 16-07-2018, 9:31 --

Nadchodzi "nowe". I niestety, nie mam tu na myśli tylko oczywistych zmian wprowadzanych przez ESMA. Akurat w przypadku Dukascopy Europe nowe regulacje wymuszają o wiele więcej zmian w ofercie:
  • - Koniec z prowizją uzależnioną od obrotu
    - Koniec z bonusami
    - Koniec z konkursami
    - Likwidacja "Partial hedge"
https://forexclub.pl/zmiany-ofercie-duk ... nych-esma/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

olds

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: olds »

-rookie- pisze:Gdzie to ma najczęściej zastosowanie?
Również do stawiania TP i SL. Po osiągnięciu jednego funkcja OCO usuwa zbędne drugie.

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Moje pierwsze zagranie w Dukascopy ,razem z Trading212 .W Trading212 zlecenie oczekujące otwarte idealnie jak zawsze ,w Dukascopy poślizg 0,7 pipsa.Zlecenie zamknięte ręcznie ,więc uniknąłem sl.Ruch był taki sobie,więc przy większych ruchach ?Zobaczymy po kilku zagraniach.

FreeWay

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Czy reklamować taką realizacje SL ? 10,1 pips poślizgu zamknięte wczoraj o 23
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

FreeWay pisze:Czy reklamować taką realizacje SL ? 10,1 pips poślizgu zamknięte wczoraj o 23
U siebie na tej H1 gdzie było zamknięcie pozycji mam rozszerzenie spredu o północy i kurs na ASK skoczył do 0.74285, więc nie powinno być zamknięcia pozycji według mnie. Faktycznie 10 pips niżej był kurs. Druga sprawa to gdzie miałeś ten SL. Sprawdź logi w raportach ale pewnie to jest do reklamacji.

ODPOWIEDZ