Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

MarioDM pisze:
ADASKO2012 pisze:Nie osłabiaj mnie.Chodzi mi ,że nie moge więcej przelać niż 10 tys dolarów.Bo w czasie rejestracji nie wpisałem wszystkich dochodów,a pózniej się dowiedziałem gdy sam dopytywałem ,że jest to zależne.
Tak mi przyszło do głowy, że możesz przecież skontaktować się z obsługa klienta i powiedzieć, że pomyliłeś się przy wpisywaniu dochodów i chciałbyś to poprawić. Tak przy okazji to czy oni sprawdzają w jakiś sposób te dochody ? Wydaje mi się, że raczej nie mają jak, a nie mogą od Ciebie wymagać na to potwierdzenia bo to blokuje chyba już RODO, choć w sumie trudno to określić czy na pewno.
BTW. Co mają w sumie dochody do posiadanego kapitału ? Jest jakaś wytyczna w Szwajcarii, która to reguluje ?
Po części pewnie AMLA - https://www.finma.ch/en/documentation/l ... ct-(amla)/

Dukascopy nie sprawdza dochodów. Nie jest od tego.

A za kłamanie dukascopy przewiduje 10tyś CHF kary więc uważać :mrgreen:

ADASKO2010 - a nie możesz przelać dwa razy po 10tyś usd?

Ciekawostka, Dukascopy Europe za 2017 rok miało 40tyś eur zysku :D Ponad milion euro pochłonęły wydatki administracyjne(wynagrodzenie itp.) Jak jeszcze po zmianie dzwigni, która nastąpi, odejdą klienci, to nie wiem, czy będą się chcieli dalej bawić w dukascopy europe
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Taki renomowany broker,a nikt nie wiedział o limicie wpłaty.Tyle stron wątku i ani słowa o tym nie ma.Czyli nie ma na tym forum nikogo ,kto gra tam dużymi pieniędzmi.Nie,nie można przelać 2 razy po 10 tys dolarów ,co to wogule za pytanie? :lol: Wraz ze stażem u nich rośnie możliwość kolejnych wplat ,czyli jak wpłacę 10 tys to kolejne 10 tys będę mógł wpłacić za rok.Napisalem do opiekuna, ale milczy od pewnego czasu.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Tyle że z tego co napisałeś ten limit odnosi się do części dochodu. Czyli to jakimi kto gra pieniędzmi nie ma tu nic do rzeczy. Po prostu uznali cię za biedaka i nie chcą cię mieć na sumieniu jak przewalisz więcej niż 60% rocznych dochodów. Albo musiałeś mocno się pomylić przy podawaniu dochodu albo to oni mają rację. Pomyśl logicznie, przy dźwigni 200:1 nie trzeba wpłacać więcej niż 60% rocznych dochodów więc ich podejście wydaje się być słuszne.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

W przypadku, gdy zakładasz konto u brytyjskiego brokera, zaznaczając, że jesteś "studentem", "bezrobotnym", albo wskażesz dochód zbyt mały w stosunku do min. wymaganego depozytu to taka firma bardzo często kategorycznie Cię przekreśla i odmawia założenia rachunku. Możesz ew. spróbować za pół roku, ale na 90% będą wymagali od Ciebie potwierdzenia, że sytuacja się polepszyła.

Więc można przyjąć, że w DB nie jest tak źle ;). I tak jak alinoe pisze, rozchodzi się o proporcje zarobków do planowanej wpłaty.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze: rozchodzi się o proporcje zarobków do planowanej wpłaty.
Przyszło mi do głowy takie pytanie. Minimalna wpłata dla firm w Dukasie to bodajże 20 000 $ . Czy taka firma też musi przedstawić jakie ma dochody ? A jeśli powstała miesiąc wcześniej i z założenia ma zajmować się tylko inwestowaniem na FX, to co wtedy ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

alinoe pisze:Tyle że z tego co napisałeś ten limit odnosi się do części dochodu. Czyli to jakimi kto gra pieniędzmi nie ma tu nic do rzeczy. Po prostu uznali cię za biedaka i nie chcą cię mieć na sumieniu jak przewalisz więcej niż 60% rocznych dochodów. Albo musiałeś mocno się pomylić przy podawaniu dochodu albo to oni mają rację. Pomyśl logicznie, przy dźwigni 200:1 nie trzeba wpłacać więcej niż 60% rocznych dochodów więc ich podejście wydaje się być słuszne.
.
Ogarnij się.Gram na Forex od 8 lat .Dochody 2 razy jak na etacie.Takich pytań nie było ,a to chyba ważne .Mógłbym nawet potwierdzić jakimś wyciagiem z urzędu skarbowego.Jest odgórny nakaz max takiego przelewu przez każdego,który już przelałem,a resztę dowiem się z własnego doświadczenia.Niestety tym co coraz lepiej idzie na Forex kładzie się kłody pod nogi.Jakos to ogarnę,ale muszę coraz częściej kalkulator używać.Ciesze się z tego ,że gram rzadko i mam czas na przemyślenia, i na dostosowanie się do wymysłów.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

ADASKO2012 pisze: Ogarnij się.Gram na Forex od 8 lat .Dochody 2 razy jak na etacie.Takich pytań nie było ,a to chyba ważne
Tak na marginesie to ustawianie takiej zależności to jakiś absurd. No bo jak pogodzić pracę z graniem na FX ? Początkujący to oczywiście musi to pogodzić, bo nie utrzyma się z FX, ale jeśli ktoś gra już długo i skutecznie to niby po co miałby pracować ? Za 1500 netto na miesiąc ? Nawet niech będzie za 3 tysie . Jeśli ktoś potrafi przykładowo na DT grając 10 000 zł wyciągać te 10 lub 20 % tygodniowo, to po co miałby pracować i jak miałby pogodzić pracę z graniem DT ?
Daytrading nigdy nie pogodzi się z pracą. Tylko gra swing lub w długim terminie na to pozwala.
Dziwne jak dla mnie podejście brokerów, choć rozumiem, że to narzucone im z góry regulacje.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

mayburn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 03 wrz 2015, 14:48

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: mayburn »

raposo pisze:W przypadku, gdy zakładasz konto u brytyjskiego brokera, zaznaczając, że jesteś "studentem", "bezrobotnym", albo wskażesz dochód zbyt mały w stosunku do min. wymaganego depozytu to taka firma bardzo często kategorycznie Cię przekreśla i odmawia założenia rachunku. Możesz ew. spróbować za pół roku, ale na 90% będą wymagali od Ciebie potwierdzenia, że sytuacja się polepszyła.
.
Masz rację Rapaso, ale u brytyjskich brokerów oprócz pytania o wysokość dochodów, masz również pytanie o wartość oszczędności, jak i o pochodzenie środków => gdzie możesz wskazać oszczędności/inwestycje.

Nawet będąc bezrobotnym, jeśli zadeklarujesz posiadane oszczędności w stosownej ilości to nikt nie robi problemów i limitów wpłat nie ma.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Przy dźwigni 200:1 jeśli mowa o pełnym zaangażowaniu depozytu, który stanowi 60% dochodu to dochód stanowi równowartość około 100 pipsów rocznie zysku na eur/usd (10 lotów eur/usd - 100 dol/pips, depozyt niecałe 6tys. dol za 10 lotów przy dźwigni 200:1, dochód 10 tys. dol. rocznie.). Mniej niż 2 pipsy zysku tygodniowo. :mrgreen: lub niecałe 4 pipsy w odniesieniu do dochodu osiąganego wcześniej na dźwigni 100:1. Po prostu trzeba więcej zarabiać. :wink:
Więc po co wpłacać przy dźwigni 200:1 więcej niż 60% dochodów? Albo ktoś ma ukryte dochody, na przykład z działalności nielegalnej albo słabo mu idzie tak naprawdę jeśli są to dochody ze spekulacji.

I jeszcze jedno.
Sl 10 pips na eurusd przy pełnym zaangażowaniu depozytu przy lewarze 200:1 stanowiącego 60% dochodu rocznego to strata na jednej małej transakcji 10% dochodu rocznego. Ale mógłbym wpłacić więcej, 120% dochodu rocznego ale broker nie pozwala zarabiać :) Jednak warto używać kalkulatora. Może to i dobrze z tym ESMA. :)

mayburn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 03 wrz 2015, 14:48

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: mayburn »

alinoe pisze:Przy dźwigni 200:1 jeśli mowa o pełnym zaangażowaniu depozytu, który stanowi 60% dochodu to dochód stanowi równowartość około 100 pipsów rocznie zysku na eur/usd (10 lotów eur/usd - 100 dol/pips, depozyt niecałe 6tys. dol za 10 lotów przy dźwigni 200:1, dochód 10 tys. dol. rocznie.). Mniej niż 2 pipsy zysku tygodniowo. :mrgreen: lub niecałe 4 pipsy w odniesieniu do dochodu osiąganego wcześniej na dźwigni 100:1. Po prostu trzeba więcej zarabiać. :wink:
Więc po co wpłacać przy dźwigni 200:1 więcej niż 60% dochodów? Albo ktoś ma ukryte dochody, na przykład z działalności nielegalnej albo słabo mu idzie tak naprawdę jeśli są to dochody ze spekulacji.

I jeszcze jedno.
Sl 10 pips na eurusd przy pełnym zaangażowaniu depozytu przy lewarze 200:1 stanowiącego 60% dochodu rocznego to strata na jednej małej transakcji 10% dochodu rocznego. Ale mógłbym wpłacić więcej, 120% dochodu rocznego ale broker nie pozwala zarabiać :) Jednak warto używać kalkulatora. Może to i dobrze z tym ESMA. :)
Hej

Nie wiem czy moje wyniki ze skelulacji są słabe czy nie, ale moja matematyka wygląda tak.

Lewar na kapitale średnio 5-7;
Średni zwrot na miesiąć 10-20%
Depo GBP 50k (ok PLN 250k) => tyle gwarancji dają brokerzy z UK.

Lewar 200:1, jest po to by jak najmniej trzeba było wpłacić i trzymać u brokera, jednocześnie realnie używając dużo mniejszej dźwigni na kapitale.

ODPOWIEDZ