2,5 bani bez analizy technicznej

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

jasonbournes1 pisze:Nie wyraziłem się precyzyjnie, ale rzeczywiście w grze losowej nie chodzi o to aby grać całkowicie losowo, bo to jest bez sensu i do niczego nie prowadzi. Mówiąc gra losowa miałem na myśli losowe wejście w pozycję czyli na przykład rzucamy monetą, jak orzeł to long jak reszka to short. Jest udowodnione wielokrotnie, że wchodząc w ten sposób w pozycję, ale mając jednocześnie bardzo dobrze pomyślane WYJŚCIE z pozycji, można w długim terminie zarobić. Oczywiście ideą doświadczenia nie jest namawianie ludzi aby grali w ten sposób, ale zrozumienie że wejście w pozycję nie decyduje o zysku lub o stracie. Czyli aby zarabiać trzeba mieć bardzo dobrze pomyślane TP i SL (czy wyjście z pozycji), a nie grać bezmyślnie na zasadzie SL pod dołkiem, a TP=3*SL, bo to jest słabe bardzo.

Zasadniczo to że ktoś traci w długim terminie może wynikać z wielu powodów, ale przeważnie przyczyną jest nadmierne koncentrowanie się na szukaniu super skutecznych magicznych wejść (których po prostu nie ma) oraz zaniedbywanie TP i SL które w bardzo dużym stopniu decydują o wielkości zysku lub jego braku w długim terminie czasu.
Przypomniałeś mi o rysunkach Rafała i wyjściach pośrednich na stochastic. Skoro moment wyjścia jest ważniejszy a o kierunku otwarcia zdecydujemy rzutem monetą, to można spróbować potem wychodzić na wyjściach pośrednich. Nie robiłem tego nigdy ale może być dobre ćwiczenie... Tak mi się skojarzyło z tym co piszesz że trzeba mieć plan na wyjście a wejście jest bez znaczenia, no to mamy plan - wyjście pośrednie na odwrotnym stochu jak nie idzie albo prowadzenie pozycji. Aż to sprawdzę na sobie...

Obrazek

Awatar użytkownika
jasonbournes1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 02 sie 2017, 13:07

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: jasonbournes1 »

-rookie- pisze: Przypomniałeś mi o rysunkach Rafała i wyjściach pośrednich na stochastic. Skoro moment wyjścia jest ważniejszy a o kierunku otwarcia zdecydujemy rzutem monetą, to można spróbować potem wychodzić na wyjściach pośrednich. Nie robiłem tego nigdy ale może być dobre ćwiczenie... Tak mi się skojarzyło z tym co piszesz że trzeba mieć plan na wyjście a wejście jest bez znaczenia, no to mamy plan - wyjście pośrednie na odwrotnym stochu jak nie idzie albo prowadzenie pozycji. Aż to sprawdzę na sobie...
Nie do końca o to mi chodziło. Nie chciałbym zaczynać dyskusji czy ważniejsze jest wejście czy wyjście bo to też jest dosyć jałowe.

Ale twierdzę, i można to udowodnić, a już na pewno znaleźć doświadczenia lub zrobić własne, że pomijając moment wejścia robiąc go całkowicie losowym, jednocześnie mają dobre wyjścia z pozycji czyli TP i SL można zarobić w długim terminie. Ja to rozumiem w taki sposób i tak działam na rynku, że dobre wejście optymalizuje zysk systemu, który jednak jest zyskowny dzięki dobremu TP i SL a nie dzięki wejściu. Samo wejście nie generuje zysku, kluczowe parametry to TP i SL. Idąc krok dalej, uważam że dobre wykorzystanie analizy technicznej to właśnie szukanie w niej takich rozwiązań które generują ciekawe TP i SL, natomiast analiza techniczna która sprowadza się tylko do opisywanie wejść jest tak naprawdę do dupy.

I nie uważam, że analiza techniczna nie działa, ale ludzie wykorzystują ja głównie do opisywanie dobrych wejść i to rzeczywiście nie zadziała. Tak na logikę, jeżeli można zarobić wchodząc losowo, a ktoś nie umie zarobić używając super wejść, chociaż w zasadzie każde wejście powinno być lepsze niż losowe, to nawet największy głupek zrozumie że coś w tym jest....:)

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

Gdyby losowe wejścia plus mityczne MM działały to banki tworzyłyby wielotysięczne farmy komputerów i tylko czesałyby kasę. Takie "teorie" zapoczątkował słynny artykuł w Profesjonalnym Inwestorze kilkanaście lat temu, który delikatnie mówiąc był mocno naciągany i akademicki. Ale jak to w naszej branży bywa szybko stał się prawdą objawioną

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

A tak w ogóle czemu uczepiliśmy się tej analizy technicznej :think: :rofl:

immortal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 24 lis 2012, 21:55

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: immortal »

Cblondyn pisze:Proponuje na początek "Zawód Inwestor Giełdowy" Eldera. Oraz jego trzyekranowy system inwestycyjny. Strona 273
W google pierwsza lepsza znaleziona stronka po wpisaniu "Trend is your freend"
http://podstawy-inwestowania.pl/trend-is-your-friend/
Na koniec bo szkoda mi czasu na jałowe dyskusje. Juz chociazby Elder jest jednym z autorytetów do których mam i będe miał szacunek. W przeciwieństwie do Ciebie który jesteś dla mnie jedynie jakimś tam kolesiem z forum. :d
co prawdopodobnie albo do końca pewnych rzeczy nie rozumie albo pewnych rzeczy nie wie. Może zabrzmiało niegrzecznie ale proponuje sobie poczytać. Chociażby Eldera. O Murphym nie wpomne.
Może jeszczze jedna
https://comparic.pl/trend-is-your-frien ... a-analizy/

Po co strzelasz sobie w kolano? Elder sam tam pisze:
"Triple Screen combines trend-following methods and counter-trend techniques"

Albo szerzej, Steve Burnes, autor kilku poradników o AT, tak pisze o Elderze i tej książce:
"The author follows a discretionary, technical approach trading counter trend for the most part'
http://www.businessinsider.com/review-o ... 011-3?IR=T

Tylko ja nie prosilem o pokazywanie mi strategii, jednej z tysiecy, to nie jest odpowiedz na moje pytanie. Strategii antytrendowych jest prawdopodobnie nawet wiecej, a z pewnoscia czesciej stosowane bo latwiejsze emocjonalnie (vide stochastic rafalaz)

Przypomne - 'trend is your friend' to nie jest zasada AT, to kolejne nic nie znaczace powiedzenie gieldowe. Na rownych prawach istnieje inne, antytrendowe - 'Kupuj gdy leje sie krew'.

Jesli chcesz Murphy'ego- prosze bardzo. Wskaz mi tam ten fragment, ktory mowi o tym, co pisales, ze "że jednym z głównych założeń AT jest gra z trendem". Dopoki nie wskazesz takich zalozen nadal bede twierdzil, ze twoje stwierdzenie to bełkot.

-- Dodano: 16 kwie 2018, 21:12 --
xhDog pisze:
Formacje odwrócenia trendu, są po to, żebyś grał z trendem.
"Arsenał odwrotu trendu" jak to określiłeś jest po to, żebyś wiedział kiedy trend się odwrócił, żebyś nie pakował się jak baran pod prąd, tylko mógł tradować uwaga!!........zgodnie z kierunkiem nowego trendu! AT skłania tylko i wyłącznie do gry z trendem, a, żeby grać z trendem, musisz też wiedzieć kiedy ten trend się odwrócił z wzrostowego na spadkowy, żeby załadować S i zamknąć L, a nie tradować nadal L. Inna sprawa to skuteczność samych formacji.

Skalperzy, intraday traderzy, algo traderzy, prop-traderzy mamy gleboko w powazaniu tego rodzaju bullshits. Ruchy rynku nie skladaja sie tylko z trendow, sa beztrendzia, korekty, swingi o roznej zmiennosci.
Kiedy nie ma trendu zarabiaja tylko antytrendowcy. CTA programy trend-following dla odmiany ledwo zipia, od lat z trudem utrzymuja sie nad kreska.
Skuteczny trading nie jest bajka o trendach tylko realizacja edge. Dla edge nie ma znaczenia to cale gledzenie o trendach, jesli do ugrania jest srednio 10 pips to sie to po prostu robi bez wzgledu na to jakie trendy widza troretycy AT, ktorzy zwykle nawet nie sa w stanie tego ustalic, najczesciej bowiem zmiane trendu zauwazaja dopiero po czasie a nie w trybie live.

Ale jesli juz potrzeba tej filozofii - w ruchach long-term na indeksach gieldowych formacja odwracajaca, ktora rzeczywiscie dziala jest tylko jedna, ta na koncu trendu (konczy hosse lub besse). Po drodze sa dziesiatki formacji, ktore tego trendu nie odwracaja. Ale sie je gra, bo nikt nigdy nie wie czy to odwrot czy tylko pulapka. Pod warunkiem istnienia w nich edge oczywiscie, ale tego zwykle teoretycy od AT nie wiedza. De facto wiec wszyscy lapiacy formacje odwrotu na trendach graja przeciw trendowi a nie z trendem. Gdyby chcieli grac rzeczywiscie tylko z trendem, to nie ruszyliby dupa do czasu, gdy nie powstanie ta jedna ostatnia formacja konczaca trend.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

immortal pisze: Przypomne - 'trend is your friend' to nie jest zasada AT, to kolejne nic nie znaczace powiedzenie gieldowe. Na rownych prawach istnieje inne, antytrendowe - 'Kupuj gdy leje sie krew'.
OMG :d
Masz problem z rozumieniem co czytasz?
Juz nie wspomne że nawet nie rozumiesz tego co cytujesz. Zasada obowiązuje na rynku akcji gdy w gre wchodza jedynie pozycje długie. Kolejny "znafca" z TJS. Jakaś masakra
Tu sobie poczytaj jeszcze raz baaardzo powoli może dotrze
https://comparic.pl/trend-is-your-frien ... a-analizy/

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

immortal pisze:
(...)


Po co strzelasz sobie w kolano? Elder sam tam pisze:
"Triple Screen combines trend-following methods and counter-trend techniques"
dodam tylko dla uzupełnienia: :mrgreen:

(...)Triple Screen demands that you examine the long-term chart first. It allows you to trade only in the direction of the tide — the trend on the long-term chart(...)

(...)A trader has three choices: buy, sell, or stand aside. The first screen of the Triple Screen trading system takes away one of those choices. It acts as a censor who permits you only to buy or stand aside during major uptrends. It allows you only to sell short or stand aside during major downtrends. You have to swim with the tide or stay out of the water. (...)
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

Awatar użytkownika
mamucideal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:33

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: mamucideal »

-rookie- pisze:A tak w ogóle czemu uczepiliśmy się tej analizy technicznej :think: :rofl:
bo teraz taka moda 8)

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Miałem się już nie wypowiadać w tym temacie, ale ogromne nagromadzenie niemądrych wypowiedzi zagotowały mi krew.
xhDog pisze: Formacje odwrócenia trendu, są po to, żebyś grał z trendem.
"Arsenał odwrotu trendu" jak to określiłeś jest po to, żebyś wiedział kiedy trend się odwrócił, żebyś nie pakował się jak baran pod prąd, tylko mógł tradować uwaga!!........zgodnie z kierunkiem nowego trendu! AT skłania tylko i wyłącznie do gry z trendem, a, żeby grać z trendem, musisz też wiedzieć kiedy ten trend się odwrócił z wzrostowego na spadkowy, żeby załadować S i zamknąć L, a nie tradować nadal L. Inna sprawa to skuteczność samych formacji.
Wydrukujcie sobie ten tekst powyżej i powieście nad biurkiem. To sama kwintesencja i najlepszy argument, że AT działa z trendem.
Co do trzy stopniowego systemu Eldera, to jest on prosty i jednocześnie genialny.
Każdy kto gra DT MUSI patrzeć na wykres D1. A przynajmniej powinien, bo wielu tego nie robi. Mnie samemu zresztą zdarza się popełniać ten błąd, że wchodzę na H1, bo akurat dopadłem do kompa i widzę sygnał na H1, a po zawarciu transakcji zerkam na D1 i już wiem, że „może być gorąco”.
Jeśli sygnał na D1 mówi „sell” to na każdym interwale od H1 do M1 należy grać tylko i wyłącznie „sell”. Branie longów jest wówczas grą „pod prąd” i jako takie najczęściej kończy się stratą.
Bezwzględnie należy tak grać przy świeżym i średnim sygnale D1. Przy późnym i wymęczonym sygnale D1 można już grać w obu kierunkach, ale … ze świadomością, że longi obarczone są większym ryzykiem, bo sygnał sell na D1 ciągle jeszcze nie został zanegowany.
Jedynym wyjątkiem od tej reguły Eldera jest interwał H4. On najszybciej zaneguje nietrafiony sygnał na D1. Grając H4 zawiera się w tym zarówno DT jak i swing, dlatego to mój ulubiony interwał.
To, że nie wszystkie sygnały AT się nie sprawdzają, NIE JEST dowodem na to, iż AT nie działa. Przeciwnie. Pokazuje, że działa i potrafi się przyznać do błędu. Dobry system oparty na AT powinien zawierać 3 sygnały.
1 Wejście – powinno być w miarę precyzyjne. (Osobiście uważam, że systemy, które dają nieprecyzyjny sygnał, lepiej sobie darować, bo łatwo wejść strefę filozofowania, czy był sygnał, czy go nie było).
2 Wyjście ze stratą, również precyzyjne (gdy sygnał okazał się nietrafiony).
3 Wejście w drugą stronę. (Uważam, że nie może być tak, że 2 i 3 są w jednym. Automatyczna zmiana stron jest naruszeniem zasad Eldera).
4 Żaden system oparty o trend nie pokaże nam najlepszego TP. Można używać pomocniczo wielu wskaźników, ale za każdym razem to będzie zgadywanie, czy to już dołek/górka. Stawianie ekonomicznych TP to trudna sztuka i trzeba się jej nauczyć w ciągu wielu lat tradowania.
Co do grania metodą rzutu monetą, to na fx ZAWSZE to będzie gra przynosząca straty.
Na 10 000 rzutów monetą, będzie 5 000 reszek i 5 000 orzełków. Przeczytałem z 10 lat temu kilka książek o tym i wszystkie były w tym zgodne, że przy długim interwale, losowanie wychodzi 50/50. Mogą się trafiać długie serie reszek i orzełków, ale sumarycznie żadna ze stron monety nie uzyska przewagi w długim terminie.
Dlatego rzucając monetą i stawiając te same SL i TP uzyska się wynik neutralny, który obarczony będzie dodatkowo spreadem i swapem.
Przykład : Sl 10 pipsów i TP 30 pipsów aby dogodzić tym, którzy wierzą w R:R . :)
Niby jak na tym można zarobić ? Ci co twierdza inaczej, niech podadzą konkretny przykład, który będzie w stanie udowodnić ich tezę.
Tak w ogóle to jestem bardzo zaskoczony, iż trzeba udowadniać, że AT działa. Jak inaczej można tradować, jeśli nie przy pomocy AT. No chyba, że ktoś jest jasnowidzem, to wówczas przepraszam i nie zawracam głowy.

Na koniec :
immortal pisze: Skuteczny trading nie jest bajka o trendach tylko realizacja edge. Dla edge nie ma znaczenia to cale gledzenie o trendach, jesli do ugrania jest srednio 10 pips to sie to po prostu robi
Jeśli jest do ugrania 10 pipsów, to lepiej olać ten instrument i przejść na inny z większa zmiennością. Granie na niskiej zmienności jest sportem tylko i wyłącznie dla hardcorowców
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: 2,5 bani bez analizy technicznej

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Żadne analizy wykresów ,dlatego 90 procent ludzi przegrywa bo myśli, że zobaczy wykres,świeczki jakieś pseudo opory z przeszłości i myśli,że powtórzy się w przyszłości ,a tu zonk wyszło troche inaczej.Tylko jasnowidz może wygrać.Trzeba przewidzieć ,że cena pójdzie do góry ,ale trzeba być przygotowanym ,że pójdzie na dół.Trzeba być też przygotowanym na nawroty.Do tego nie ustawiać tp .Trzeba przechytrzyć wyprzedzić rynek,a nie próbować go gonić.

ODPOWIEDZ