EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
karus123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 07 lis 2007, 00:32

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: karus123 »

Dzisiejszy wynik strategii opartej na ofertach rynkowych. Wystarczyło rano obstawić wszystkie oferty zarówno kupna jak i sprzedaży zleceniami oczekującymi ze SL 30 pips i TP 5 pips i obecnie zanotować 3 razy zysk po 5 pipsów. bo tyle ofert zostało dziś trafionych. Reakcja ceny po trafieniu w ofert wyniosła odpowiednio dla ofert sprzedaży na 1,1625 -25 pipsów dla ofert na 1,1635 - 35 pipsow i dla ofert na 1,1650 na razie 13 pipsów. Niebieskie linie to położenie ofer. Czerwone to zakres dziennego wahania ceny.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6681
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

karus123 pisze:playazzz - przy depo 12$ niestety nie otworzysz standardowego lota w 1 zleceniu ale zawsze można to zrobić otwierając 100 razy po 0,01 lota. Zwrot spredu jest liczony nawet od pozycji 0,01 lota z dokładnością do 4 miejsc po przecinku
Mam rozumieć, że otwierasz kolejno 100 pozycji o wartości 0,01 lota? I w końcowym efekcie masz otwartych tych 100 pozycji? Bo tak to zrozumiałem. I jeśli tak bardzo chętnie się dowiem jak to jest wykonalne :mrgreen:
Co do szczegółów całej strategii jeszcze pare słów wkrótce napisze. :)

FXpleyer

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: FXpleyer »

To jest jego Journal , nie musi opisywać szczegółów swojej strategii , zresztą we wcześniejszych postach podał sensowne wyjaśnienia swoich racji.

karus123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 07 lis 2007, 00:32

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: karus123 »

Cblondyn - albo jesteś głupi jak but lewej nogi albo jesteś zwykłym trolem forumowym zatem prowokujesz i szukasz poklasku. Nie byłbym zdziwiony gdyby takie pytanie zadała osoba początkująca ale ty podobno grasz na forexie. Jeśli grasz to wiesz doskonale, że nie da się otworzyć przy depo 12$ stadartowego lota w jednej pozycji czy też rozbijając to na drobne bo zwyczajnie lewar na to nie pozwoli nawet jak masz lewar 1000. Obrót jednego lota robi się otwierając, zamykając, znów otwierając i zamykając male pozycje. Kolega który zadał pytanie jak otworzyć lota przy depo 1$ miał w kontekście inne pytanie. Najprawdopodobniej źle zrozumiał zasadę zwrotu bo temat nie jest dla wszystkich znany w szczegółach i myślał, że zwrot jest od pełnych lotów. Muszę przyznać, że konwersacja z tobą zaczyna mnie bawić. A twój blask z każdym postem przygasa i przygasa. Jeśli myślisz, że inni nie nie widzą jak z każdym postem zaczynasz pisać coraz większe głupoty to się grubo mylisz. Ale to twój wybór. Ja ciebie pierwszy na pewno nie sprowokuję bo osobiście nic do ciebie nie mam ale nie pozwolę na twoje trolostwo.

karus123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 07 lis 2007, 00:32

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: karus123 »

FXpleyer - na wszystkie rzeczowe i sensowne pytania na pewno grzecznie i najbardziej szczegółowo jak będę umiał odpowiem. W każdym sensownym i rzeczowym pytaniu może się zawsze kryć coś na co nie zwracamy uwagi lub coś czego nie dostrzegamy. Więc rzeczowa i sensowna wymiana zdań zawsze niesie korzyści dla obu stron dyskusji.

karus123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 07 lis 2007, 00:32

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: karus123 »

Wyniki C.d.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6681
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Już znam więcej szczegółów strategii to kilka uwag :)
Wszystko wskazuje na to, że to scalping z mocno lewarowaniem depo. W dodatku z dużą ilością otwieranych pozycji. Tylko że:
Dane podane przez autora. Zapewniał, że są jak najbardziej dokładne. Już opisana strategia o skuteczności 90% i RR=1:25 nie jest dochodowa. Łatwo policzyć na przykładzie 10 pozycji. Średnio 9 będzie zyskownych a 1 stratna. 9x1%=9% i 1x25%=25%. Bilans 9%-25%=-16%. Po 10 pozycjach średnio depo się zmniejszy o 16%. To policzmy zwrot brokera za spread. Posłużmy sie przykładem 25 000$. Lewarując depo na max dostępnego w Polsce 100x otworzymy pozycje o wartości 25 lotów. Zwrot ze spreadu to 10x0,55pipsax=5,5 pips i 5,5x250=1375$
Oczywiście opieram obliczenia na parze eurusd. Jaka wyniesie strata. 16%x25000=4000$. Chyba każdy widzi, że nadal strata. I tutaj kilka uwag. O ile lewarowanie depo niewielkiej wartości (np. do 100$) 100x (i więcej) nie jest specjalnie za bardzo ryzykowne to lewarowanie tak mocne depo 25 000$ i więcej to już może się źle skończyć.
Kolejna rzecz to juz kuriozum. W tym momencie każdy trader powinien kończyć dyskusje. Chodzi o SL=25% przy koncie 25 000$ i więcej to ZBRODNIA. No chyba, że dla kogoś ta kwota to "drobne" to szczerze gratuluje i zazdroszcze. Albo dla kogoś utrata 6250$ to nic nie znaczący epizod. Już sama korelacja RR1:25 to jakieś nieporozumienie. Można sparafrazować słynne powiedzenie "pozwól stratom rosnąć zyski tnij szybko" :)
Odsyłam do książek o MM(zarządzanie kapitałem). Chociażby tutaj
https://forexclub.pl/jak-zarzadzac-kapitalem/
I tak jak wspomniałem wcześniej na niewielkim depo można sobie testować choćby najdziwniejsze pomysły/strategie nigdy nie wolno tego robić na depo stanowiącym większość/całość posiadanego przez nas kapitału.
Domyślam się w jaki sposób autor sobie to wszystko wykombinował. Skoro broker coś oddaje po zamknięciu pozycji to jeśli uda się utrzymać depo w okolicach "0" to zwrot brokera będzie tą "przewagą" ;)
Ale jak policzymy to broker zabiera co swoje jak każdy inny broker. Spread 1,4 pips -0,55pips=0,85 pipsa. Tyle broker zabiera po zamknieciu pozycji. I jakby nie liczyć to są koszty zamkniętej pozycji. Zwrot jak najbardziej miły i przyjemny ale już sam końcowy wynik nie powala. Dla scalpera zawodowca spread na poziomie 0,85 pipsa to herezja i kradzież. Dzisiejsze platformy przy spredzie 0,0-0,3pipsa i prowizji ok. 0,2pipsa to często poniżej 0,5pipsa. Końcowy koszt zamkniętej pozycji to o 0,85-0,5=0,35 mniej w stosunku do platformy uzywanej przez autora journala. Potrzebny kometarz? Chyba nie
Posłuże sie przykładem autora. Na 2000 pozycji (ja to chyba przez całe życie tyle nie otworzyłem) 2000x0,35=700 dodatkowych jeszcze pipsów oprócz tego 1000. Bez żadnych zwrotów itp. kombinacji bo koszty po prostu niższe.
Wracając do skalperów to żaden nie traduje na mikrokoncie i nie jara się jakimś zwrotem tylko wybiera platformy o najniższych kosztach. No chyba, że się znajdzie taki co zwracając spread będzie pobierał najmniejsze koszty dostępne na rynku. Ale wtedy żaden zwrot to nie jest żadną przewagą tylko zaksięgowaniem w póżniejszym czasie. Bo to i tak końcowy wynik kosztów jest kluczowy.
I tutaj mam dobra wiadomośc dla autora. Skoro dajesz sobie rade na platformie o kosztach(spread+zwrot+prowizja) 0,85 pipsa za pozycje to platforma o kosztach 0,35 pipsa nizszych i więcej będzie generowac jeszcze większy zysk. To chyba jest oczywiste.
Pewnie sie autorowi nie spodoba co napisałem i będzie pół strony o butach ewentualnie innych częściach garderoby :)
I zapraszam wszystkich do merytorycznej dyskusji na temat tego co napisałem jw.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Gościu, przestań już zaśmiecać wątek autora swoimi wypowiedziami, bo on sam wyraźnie powiedział wiele razy że sobie tego nie życzy i zaczyna się to robić mega irytujące;
Walisz jakieś swoje wypociny na pół strony w wątku który jest JOURNALEM i służy dokumentowaniu tradingu Karusa a Twoje przemyślenia tylko w tym przeszkadzają bo on musi skupić się na odpisywaniu Tobie co do niczego twórczego nie prowadzi.
Pozdrowienia dla wszystkich,

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6681
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Patryś pisze:Gościu, przestań już zaśmiecać wątek autora swoimi wypowiedziami, bo on sam wyraźnie powiedział wiele razy że sobie tego nie życzy i zaczyna się to robić mega irytujące;
Walisz jakieś swoje wypociny na pół strony w wątku który jest JOURNALEM i służy dokumentowaniu tradingu Karusa a Twoje przemyślenia tylko w tym przeszkadzają bo on musi skupić się na odpisywaniu Tobie co do niczego twórczego nie prowadzi.
Pozdrowienia dla wszystkich,
A może jakieś merytoryczne uwagi do tego co napisałem? ;)
Kolega też "amator" efektu przewagi kasyna" ?
Przeczytaj moją ostanią rade to jeśli Karus z niej skorzysta to dobrze na tym wyjdzie :)
Zapewniam
To może od razu zapytam wszystkich zainteresowanych. Wolicie skalpowac u brokera co pobiera koszty w wysokości 0,85pips czy u tego co nie przekracza 0,5pips? Ciekaw jestem odpowiedzi :mrgreen:

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Nie, ja gram w zupełnie inny sposób, ale podejście autora wygląda mi na tyle egzotycznie że chętnie dowiedziałbym się o nim więcej z samej ciekawości.
Dla mnie koniec dyskusji bo nie chcę dowalać niepotrzebnych postów w temacie który ma inne przeznaczenie; jeśli chcesz wymienić poglądy nt tego sposobu gry to możemy to zrobić na priv albo na skypie.

Pozdrawiam,

ODPOWIEDZ