EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

27.03.2018 - 3.2$
27.02.2018 - 2.24$
20.02.2018 - 0.32$
12.02.2018 - 0.78$
23.01.2018 - 2.20$
16.01.2018 - 3.04$
08.01.2018 - 4.70$
Tak wygląda zwrot od brokera Tickmill za obecny rok. Nie traduje regularnie, ale średnio tygodniówka (rozliczenia co każdy wtorek) waha się od 2-3 dolarów. Na ten moment. Depo jakim gram to 100-1000 PLN. Zależy, aktualnie mam 550 PLN na tym koncie. thx karus123.
:564:

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

karus123 pisze:Problem zażartej dyskusji w tym wątku. Czy liczyć na zwrot spredu czy grać u brokera z niskim spredem i odebrać ten niby zysk w grze? Rozwiązał się sam w praktyce. Z kilkunastu osób które korzysta z serwisu zwracającego część spredu http://fxcash.net/?id=freebonus i do mnie napisało na PRIV. Co najmniej dwie gra u brokera TICKMILL ze spredem 0,1 pips na Edku a pomimo tego też mają zwrot spredu 1,6$ za lot wypłacane raz w tygodniu. Jak widać nie trzeba koniecznie przestawiać swojej gry na inny styl by mieć dodatkową kasę za free. Nie dopytywałem jak to wygląda praktycznie tj jaką kasą obracają i jaki jest ten zwrot bo to ich prywatna sprawa ale być może ktoś z nich sam o tym napisze jak będzie miał ochotę.
Jeszcze troche statystyk na temat ilości pozycji z których dostawałem zwrot od początku tego roku. Otworzyłem 718 pozycji. Maksymalnie wykręcałem nieco ponad 1 lot, średnio 0.3 - 0.5 lota dziennie. Niestety DAX nie jest rozliczany. Nic o strategii, ponieważ do tej pory nie nastawiałem się na zwrot spreadu, to jest taki bonus żeby zobaczyć jak to może wyglądać i to są wyniki z kilkanaście tygodni. Ogólnie na tym koncie od początku roku -PLN1356.29, był jeszcze DAX i na nim jestem do przodu 271.20 PLN, ale nie pokazałem tego w statach specjalnie bo to nie jest rozliczane.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

zaba123
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2018, 11:52

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: zaba123 »

-rookie- pisze:27.03.2018 - 3.2$
27.02.2018 - 2.24$
20.02.2018 - 0.32$
12.02.2018 - 0.78$
23.01.2018 - 2.20$
16.01.2018 - 3.04$
08.01.2018 - 4.70$
Tak wygląda zwrot od brokera Tickmill za obecny rok. Nie traduje regularnie, ale średnio tygodniówka (rozliczenia co każdy wtorek) waha się od 2-3 dolarów. Na ten moment. Depo jakim gram to 100-1000 PLN. Zależy, aktualnie mam 550 PLN na tym koncie. thx karus123.
:564:
Chociaż trudno w to uwierzyć gra na koncie z niskim spredem nie dostarcza przewagi w postaci lepszych wyników ale za to obniża bardzo mocno wielkość zwrotów które mogą kompensować dużą część ewentualnych strat. Dzieje się tak zapewne z tego powodu, że każdy z nas ma zakodowany w podświadomości pewien poziom dopuszczalnych strat oraz pewien poziom minimalnego zysku, którego nie chce już oddać. W efekcie wtedy gdy np. cena wejdzie w stratę w pobliże 15 pipsów lub wejdzie w zysk powyżej 10 pipsów włączy się silna chęć wyjścia z pozycji gdy tylko cena da najmniejszy sygnał, że pójdzie dalej nie tak jak chcemy. Spred przestanie mieć w tym momencie znaczenie gdyż podświadomość widzi tylko zysk lub stratę i nie pamięta i nie analizuje jaką część w tym ma spred. Moim zdaniem niski spred ma znaczenie tylko w strategiach z bardzo dużym % skuteczności i tam gdzie trader potrafi wejść w rynek na tyle precyzyjnie by być w stanie ucinać straty nawet poniżej 1 pipsa. Natomiast w gdzie gdzie dopuszczamy straty 10 lub więcej pipsów niski spred przestaje mieć znaczenie. Ale to moje subiektywne odczucie. Myślę jednak, że w tym konkretnym przypadku gdzie strategia przyniosła dosyć dużą stratę z gry zwrot spredu skompensował jedynie niewielką część tej straty. Moim daniem gra tą samą kasą na koncie z większym spredem skończyłoby się podobną stratą jednak zwrot byłby 4-9 razy wyższy i zamiast 15,85$ wyniósłby od 63,40$ do 142,65$

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

zaba123 pisze:Moim daniem gra tą samą kasą na koncie z większym spredem skończyłoby się podobną stratą jednak zwrot byłby 4-9 razy wyższy i zamiast 15,85$ wyniósłby od 63,40$ do 142,65$
Masz racje, przez 2 dni w czwartek i piątek wykręciłem 5,18 lota i niektóre transakcje nie załapały się na zwrot przez limit 5 pips ale i tak zarobiłem na tym 34,12$ tylko z samego zwrotu. Ale to głównie przez dużą dźwignie ponieważ mogę otworzyć większe pozycje na małym koncie w porównaniu do tego co mogę otworzyć na koncie tickmill na dźwigni 1:100 przy podobnym kapitale. Ale jeśli strategia nie będzie działać albo w ogóle jej nie będzie to na nic się zda cała ta praca. Ale i tak dodatkowy dochód z gry jest.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: meylo »

-rookie-
Jak się rozlicza zwrot spreadu w urzędzie skarbowym? Tak jak handel?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

meylo pisze:-rookie-
Jak się rozlicza zwrot spreadu w urzędzie skarbowym? Tak jak handel?
Za 2017 miałem tylko 1,10 PLN zysku ( złoty dziesięć ) i zastanawiałem sie właśnie jak to rozliczyć ale ostatecznie wpisałem na pit38 jako przychód. Ale nie wiem czy dobrze zrobiłem. Karus123 musiałby odpisać, sam się nad tym zastanawiam.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Tylko jak to teraz wypłacić?! :roll: ten cały skrill to niezłe zdzierstwo, 10% całej transakcji pójdzie na prowizje chyba, nie mam konta w skrill ale tak patrze jak teraz wypłacić coś z tego fxcash i nie bardzo wiem jak... żeby mnie nie skubali za bardzo jeszcze tutaj. Transfer do banku to koszt 25 euro + przewalutowanie z USD na EUR? Chyba że konto na skrill w USD zamiast PLN jakoś by ominęło troche te ich chore prowizje za przewalutowania itp. (?)

ODPOWIEDZ