Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

fx-emery92 pisze:
ask pisze:
fx-emery92 pisze:I druga kwestia ze 1-2% na transakcje to najwieksza bzdura ktorej ucza w ksiazkach.
To jaki model proponujesz ? Stały lot na trade ?
Tak.bo jest duzo bezpieczniejszy. Jako przyklad daje jurnal z tego forum http://forex-nawigator.biz/forum/lapani ... 4-290.html gdyby gral stalym lotem bylby na lekkim plusie a jest na minus 10%. Pomijajac to ze procent skladany dziala w dwie strony. Szybko zarabiasz i szybko tracisz. Niestety nikt nie liczy w druga strone.

Co do autora. To na obrazku nie ma zadnego trendu.. To jest konsola ktora sprzedales na wsparciu. W niej masz 50/50. Nawet animator nie zna kierunki bo nie wie jak zachowaja sie inni.
Nie dziwie sie ze nie zarabissz bo nie masz wiedzy. Zamiast sie uczyc to pewnie pisales posty itp.
Do tego warto obserwowac inne pary z eur. Bo czesto na crosach mamy ruchy ktore nie maja uzasadnienia. A np na eur/usd jest mocne wsparcie. Bede w domu to znajde ten fragment na wykresie.
jeżeli Ty tam nie widzisz trendu tylko jakąś konsolę i wsparcie to ja nie mam pytań :d w miejscu mojego wejścia cena wyrysowała lower high tuż po zrobieniu pullbacku, potwierdziła punkt zwrotny formacją doji i tym samym dała sygnał do otwarcia krótkiej pozycji :) fakt faktem - 1:2 było tu chyba nie na miejscu bo było widać powolne wykańczanie ruchu, ale na 1:1 szanse jak najbardziej były :)

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

jeżeli Ty tam nie widzisz trendu tylko jakąś konsolę i wsparcie to ja nie mam pytań :d w miejscu mojego wejścia cena wyrysowała lower high tuż po zrobieniu pullbacku, potwierdziła punkt zwrotny formacją doji i tym samym dała sygnał do otwarcia krótkiej pozycji :) fakt faktem - 1:2 było tu chyba nie na miejscu bo było widać powolne wykańczanie ruchu, ale na 1:1 szanse jak najbardziej były :)
Po 1 nie wiesz czym jest trend a czym korekta (krótkotrwała tendencja). Ty wchodziłeś przeciwnie do trendu wzrostowego panującego od kilku dni.tyg, i to jeszcze jeszcze w konsolidacji.
Po 2 nie wiesz jak budowane są konsolidacje.

po 3 oddal wykres.
euraud m15.jpg
Czy dalej nie widzisz konsolidacji?


Poza tym edek był na mocnym wsparciu.
eurusd m30.jpg
\

Natomiast skoro do tej pory nie masz efektow to albo za słabo pracowałeś albo poprostu nie nadajesz się do tego i może lepiej zająć się czymś innym.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

fx-emery92 pisze:
jeżeli Ty tam nie widzisz trendu tylko jakąś konsolę i wsparcie to ja nie mam pytań :d w miejscu mojego wejścia cena wyrysowała lower high tuż po zrobieniu pullbacku, potwierdziła punkt zwrotny formacją doji i tym samym dała sygnał do otwarcia krótkiej pozycji :) fakt faktem - 1:2 było tu chyba nie na miejscu bo było widać powolne wykańczanie ruchu, ale na 1:1 szanse jak najbardziej były :)
Po 1 nie wiesz czym jest trend a czym korekta (krótkotrwała tendencja). Ty wchodziłeś przeciwnie do trendu wzrostowego panującego od kilku dni.tyg, i to jeszcze jeszcze w konsolidacji.
Po 2 nie wiesz jak budowane są konsolidacje.

po 3 oddal wykres.
euraud m15.jpg
Czy dalej nie widzisz konsolidacji?


Poza tym edek był na mocnym wsparciu.
eurusd m30.jpg
ale po co mi trend z ostatnich kilku dni lub tygodni kiedy łapię ruch 15-30 pipsowy z niskiego TF'a? z ostatnich kilku godzin to i owszem, ale nie dni :) poza tym trend na M15 a na D1 to są dwie różne rzeczy - mowa oczywiście o skali ruchu :) jeśli cena sukcesywnie tworzy HL/HH lub LL/LH to mamy do czynienia z określoną tendencją i nie ma mowy o jakiejkolwiek konsoli :) Ty patrzysz na wykres w skali dużych swingów, a ja zwracam uwagę nawet na te najmniejsze i to jest różnica ;)

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

freakout pisze:
fx-emery92 pisze:
jeżeli Ty tam nie widzisz trendu tylko jakąś konsolę i wsparcie to ja nie mam pytań :d w miejscu mojego wejścia cena wyrysowała lower high tuż po zrobieniu pullbacku, potwierdziła punkt zwrotny formacją doji i tym samym dała sygnał do otwarcia krótkiej pozycji :) fakt faktem - 1:2 było tu chyba nie na miejscu bo było widać powolne wykańczanie ruchu, ale na 1:1 szanse jak najbardziej były :)
Po 1 nie wiesz czym jest trend a czym korekta (krótkotrwała tendencja). Ty wchodziłeś przeciwnie do trendu wzrostowego panującego od kilku dni.tyg, i to jeszcze jeszcze w konsolidacji.
Po 2 nie wiesz jak budowane są konsolidacje.

po 3 oddal wykres.
euraud m15.jpg
Czy dalej nie widzisz konsolidacji?


Poza tym edek był na mocnym wsparciu.
eurusd m30.jpg
ale po co mi trend z ostatnich kilku dni lub tygodni kiedy łapię ruch 15-30 pipsowy z niskiego TF'a? z ostatnich kilku godzin to i owszem, ale nie dni :) poza tym trend na M15 a na D1 to są dwie różne rzeczy - mowa oczywiście o skali ruchu :) jeśli cena sukcesywnie tworzy HL/HH lub LL/LH to mamy do czynienia z określoną tendencją i nie ma mowy o jakiejkolwiek konsoli :) Ty patrzysz na wykres w skali dużych swingów, a ja zwracam uwagę nawet na te najmniejsze i to jest różnica ;)
Po to że jak cena dochodzi do ważnych miejsc z wyższego interwału to masz mocną reakcje bo rynek to jedna wielka całość, małe ruchy są częścią dużych itp, Ty miałeś sella po falsie od dolu i na wsparciu. Właśnie dlatego bez linii nie widzisz pełnego obrazu rynku. i wchodzisz w sella w kijowych miejscach. Konsola była tak czy siak (nawet na m5), ale nie chce mi się z Tobą kłócić bo i tak do niczego mi to nie potrzebne. Chciałem Ci tylko uzmysłowić że działasz na błednych założeniach które sam przerabiałem i dlatego tracisz ale jak widać nie wszyscy wszystko muszą zrozumieć. Skoro Ci to nie wychodzi to może faktycznie lepiej nie tracić czasu i nerwów.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

freakout

Ta cała twoja pisanina to nic nie warte klepanie postów. Już po tych głupotach, które pisałeś o wykresie świecowym czuć było, że jesteś mitomanem i z handlem masz niewiele wspólnego.
Apropo napiszę swoją konkluzję, bo temat został usunięty:

"wykres świecowy to historia, obraz ceny na OHLC, zwykłe graficzne 4 ceny z tysięcy innych cen - wartość prognostyczna równa 0, null"

.............................................................

Zarabia się na wysokiej zmienności, kiedy zmienność implikowana jest wysoka i łatwo o przewagę rynkową.
Pierwszy z brzegu przykład 43x konto od 10600 USD do 463000 USD.
https://www.forexfactory.com/bithedz#acct.83

Handel przeważnie na GBPUSD, który miał bardzo dużą zmienność na początku 2017 roku.
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Szwajcar pisze:freakout

Ta cała twoja pisanina to nic nie warte klepanie postów. Już po tych głupotach, które pisałeś o wykresie świecowym czuć było, że jesteś mitomanem i z handlem masz niewiele wspólnego.
Apropo napiszę swoją konkluzję, bo temat został usunięty:

"wykres świecowy to historia, obraz ceny na OHLC, zwykłe graficzne 4 ceny z tysięcy innych cen - wartość prognostyczna równa 0, null"

.............................................................

Zarabia się na wysokiej zmienności, kiedy zmienność implikowana jest wysoka i łatwo o przewagę rynkową.
Pierwszy z brzegu przykład 43x konto od 10600 USD do 463000 USD.
https://www.forexfactory.com/bithedz#acct.83

Handel przeważnie na GBPUSD, który miał bardzo dużą zmienność na początku 2017 roku.
o proszę kogo nam tu przywiało :d mam tylko prośbę - wyjdź, wróć tu ponownie i napisz normalnego posta, bez udziału Twojego wydmuchanego ego ;) tak będzie lepiej dla toczącej się tu dyskusji :)

ja odnoszę wrażenie że po fakcie to tutaj wszyscy mądrzy, ale jakby przyszło co do czego to żaden nie wiedziałby co zagrać :) te wszystkie piramidowania, itp. cuda to tylko zwykły fart - albo się uda, albo się nie uda i z prawdziwym trejdowaniem nie ma to nic wspólnego, gdzie prawdziwa sztuka to precyzyjne wejście ;) sam nie raz pisałeś o uwalonych kontach a to dobitnie pokazuje ile jest wart ten styl gry :) zamiast nam tu objawiać jedyną i słuszną prawdę to zachowaj proszę swoje mądrości dla siebie, bo niestety - ale dla mnie nie są one ani odrobinkę pomocne ;)

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

freakout

Jako jeden z nielicznych pokazywałem tu zarabiające konta +50k PLN. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nawet taki adrianoforex jak miał stanąć z 200k PLN to speniał i tracił swoje 10k.
Jesteś za młody i za głupi, psycha nieukształtowana, przelewarowujesz konta, a to jest przyczyną, że stoisz w miejscu.

////////////////////////////////
Kilka porad dla tracącego czas i pieniądze :563:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pamiętaj amatorze, że zarobić można tysiące %, a stracić tylko 100%. A druga sprawa jak tracisz więcej niż 50% to odrobić trzeba 100%, dlatego nie warto tracić więcej niż 20%.
Ryzyko to wszystkie wykonywane transakcje, cały ciąg transakcji i pieprzenie o ryzyku 2% na pozycje to kolejny absurd. Liczy się całościowe podejmowane ryzyko, a nie pojedyncze transakcje. Wchodzisz 1 pozycją? Wiem, że będziesz tracił w dłuższej perspektywie.
Kolejna sprawa spekulacja to nie etat z gratyfikacją dzienną, tygodniową czy miesięczną. W moim przypadku wynik robią mi często tylko 2 miesiące w roku, reszta to ciułanie w okolicach 0. Dlatego tak ważne jest doświadczenie w rozróżnieniu specyfiki rynkowej.
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Szwajcar pisze:freakout

Jako jeden z nielicznych pokazywałem tu zarabiające konta +50k PLN. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nawet taki adrianoforex jak miał stanąć z 200k PLN to speniał i tracił swoje 10k.
Jesteś za młody i za głupi, psycha nieukształtowana, przelewarowujesz konta, a to jest przyczyną, że stoisz w miejscu.

////////////////////////////////
Kilka porad dla tracącego czas i pieniądze :563:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pamiętaj amatorze, że zarobić można tysiące %, a stracić tylko 100%. A druga sprawa jak tracisz więcej niż 50% to odrobić trzeba 100%, dlatego nie warto tracić więcej niż 20%.
Ryzyko to wszystkie wykonywane transakcje, cały ciąg transakcji i pieprzenie o ryzyku 2% na pozycje to kolejny absurd. Liczy się całościowe podejmowane ryzyko, a nie pojedyncze transakcje. Wchodzisz 1 pozycją? Wiem, że będziesz tracił w dłuższej perspektywie.
Kolejna sprawa spekulacja to nie etat z gratyfikacją dzienną, tygodniową czy miesięczną. W moim przypadku wynik robią mi często tylko 2 miesiące w roku, reszta to ciułanie w okolicach 0. Dlatego tak ważne jest doświadczenie w rozróżnieniu specyfiki rynkowej.
człowieku, ale od Ciebie bije ego... aż smutno się robi, bo widać że jesteś tak biedny że jedyne co w życiu masz to pieniądze :roll:

gram to co uważam za słuszne, z czym dobrze się czuję i na pewno nie wezmę przykładu z Twojego podejścia hazardzisty, gdzie byle pierdnięcie i cała piramida poszła w piździec :) wolę ryzykować 2% na pozycję i wykręcać stabilną dniówkę, niż przez 10 miesięcy w roku tracić czas na kręcenie się wokół zera ;) z moim podejściem co jakiś czas udało mi się coś tam wyrwać z rynku, ale przede wszystkim bez stresu, bo nigdy manualnym graniem nie zaliczyłem MC :) jeden jedyny raz to mnie tylko martyngałowe EA wyczyściło i to mi wystarczyło żeby podejmować stabilne ryzyko, a nie ładować się po uszy jak np. taki danbo :) nie ma jednego słusznego podejścia do FX i nigdy nie będzie, tak więc swoje złote rady możesz zachować dla siebie - nikt tu z nich nie skorzysta, a już na pewno nie ja ;)

Awatar użytkownika
Borsuk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 26 lip 2014, 09:23

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: Borsuk »

po prostu to zostaw... to nie jest dla ciebie... sam piszesz że się tylko męczysz.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Borsuk pisze:po prostu to zostaw... to nie jest dla ciebie... sam piszesz że się tylko męczysz.
na to jeszcze za prędko ;) na FF czytałem ostatnio o gościu który zaczął zarabiać po około 10 latach, więc jeszcze trochę czasu sobie dam :)

a dziś zrobiłem tylko 1 trade, z R:R = 1:1 i chyba przy tym zostanę :) lepiej brać swoje zyski szybko, niż czekać na nie wiadomo co :)
usdcad-m15.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ