Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

po Waszych postach widać że u wielu osób zarządzanie kapitałem leży i kwiczy ;) proponuję wziąć dowolny kalkulator który umożliwia podgląd wyników w serii np. 1000 transakcji z możliwością ustawienia procentowego ryzyka oraz R:R :-) już przy 1:2 i 2% ryzyku szanse na 30% drawdown wzrastają do 100%, a im wyżej celujemy tym większa szansa na wyczyszczenie konta :) generalnie to powinno celować się w R:R = 1:1, ale do tego trzeba mieć cholernie skuteczny system, a ja wolę mieć delikatną przewagę ;) FX to nie bajka że w co którymś setupie trafimy 1:10 lub 1:25 - może raz do roku coś takiego się trafi, a szybciej przez tą serię strat dojdzie do MC :) chyba że ktoś ryzykuje 0.1% konta na pozycję to co innego, ale tak to można grać do usranej śmierci ;)

Awatar użytkownika
jasonbournes1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 02 sie 2017, 13:07

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: jasonbournes1 »

freakout pisze:po Waszych postach widać że u wielu osób zarządzanie kapitałem leży i kwiczy ;) proponuję wziąć dowolny kalkulator który umożliwia podgląd wyników w serii np. 1000 transakcji z możliwością ustawienia procentowego ryzyka oraz R:R :-) już przy 1:2 i 2% ryzyku szanse na 30% drawdown wzrastają do 100%, a im wyżej celujemy tym większa szansa na wyczyszczenie konta :)
Moim zdaniem jest coś pięknego, i za to to forum mój swój niepowtarzalny urok,...

Jest coś pięknego w postach ludzi, którzy najpierw piszą że na foreksie nie da się zarobić, a następnie uczą innych jak grać.:)

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

jasonbournes1 pisze:
freakout pisze:po Waszych postach widać że u wielu osób zarządzanie kapitałem leży i kwiczy ;) proponuję wziąć dowolny kalkulator który umożliwia podgląd wyników w serii np. 1000 transakcji z możliwością ustawienia procentowego ryzyka oraz R:R :-) już przy 1:2 i 2% ryzyku szanse na 30% drawdown wzrastają do 100%, a im wyżej celujemy tym większa szansa na wyczyszczenie konta :)
Moim zdaniem jest coś pięknego, i za to to forum mój swój niepowtarzalny urok,...

Jest coś pięknego w postach ludzi, którzy najpierw piszą że na foreksie nie da się zarobić, a następnie uczą innych jak grać.:)

Jak zgłosić post do pochwały? :D

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

jasonbournes1 pisze:
freakout pisze:po Waszych postach widać że u wielu osób zarządzanie kapitałem leży i kwiczy ;) proponuję wziąć dowolny kalkulator który umożliwia podgląd wyników w serii np. 1000 transakcji z możliwością ustawienia procentowego ryzyka oraz R:R :-) już przy 1:2 i 2% ryzyku szanse na 30% drawdown wzrastają do 100%, a im wyżej celujemy tym większa szansa na wyczyszczenie konta :)
Moim zdaniem jest coś pięknego, i za to to forum mój swój niepowtarzalny urok,...

Jest coś pięknego w postach ludzi, którzy najpierw piszą że na foreksie nie da się zarobić, a następnie uczą innych jak grać.:)
zarządzanie kapitałem mam w małym palcu, a to że brakuje mi dobrej strategii by to wykorzystać to już inna para kaloszy :) nie napisałem że umiem grać i nikogo nie pouczam - napisałem tylko że większość osób nie ma pojęcia o MM, a to jest różnica ;)

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

freakout pisze:
jasonbournes1 pisze:
freakout pisze:po Waszych postach widać że u wielu osób zarządzanie kapitałem leży i kwiczy ;) proponuję wziąć dowolny kalkulator który umożliwia podgląd wyników w serii np. 1000 transakcji z możliwością ustawienia procentowego ryzyka oraz R:R :-) już przy 1:2 i 2% ryzyku szanse na 30% drawdown wzrastają do 100%, a im wyżej celujemy tym większa szansa na wyczyszczenie konta :)
Moim zdaniem jest coś pięknego, i za to to forum mój swój niepowtarzalny urok,...

Jest coś pięknego w postach ludzi, którzy najpierw piszą że na foreksie nie da się zarobić, a następnie uczą innych jak grać.:)
zarządzanie kapitałem mam w małym palcu, a to że brakuje mi dobrej strategii by to wykorzystać to już inna para kaloszy :) nie napisałem że umiem grać i nikogo nie pouczam - napisałem tylko że większość osób nie ma pojęcia o MM, a to jest różnica ;)
Takie samo wrazenie mam gdy czytam Twoje posty. Proponuje zweryfikowac i przemyslec swoja wiedze bo myslenie ze wiesz juz wszystko moze zawezic Ci percepcje i nie widzisz innych rozwiazan. To co opisales to model ktory najszybciej moze wyzerowac konto. Jesli nie zarabiasz to powinienes sie skupic na ochronie kapitalu.

Awatar użytkownika
Borsuk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 26 lip 2014, 09:23

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: Borsuk »

Jak nie umiesz zarabiać ale wiesz jak grać to powinieneś zostać szkoleniowcem, zawsze to jakaś moneta z FX :wink: .

Co do kalkulatora, dzięki za lekcję matematyki ale nie masz racji. W przypadku DD kluczowym czynnikiem nie jest ryzyko tylko skuteczność. Nie są to niestety moje fantazje tylko matematyka. Oto dowody (w kalkulatorze):
http://equitycurvesimulator.com/index.h ... caleType=0
http://equitycurvesimulator.com/index.h ... caleType=0
Twierdzenie: x ryzyka to y DD jest nieprawdziwe.

Co do bajek. Jeżeli będziesz oczekiwać w 1:2 w każdym trejdzie to po tym co wypisujesz (że handlujesz 6 lat) powinieneś wiedzieć, że nie masz szans dostać tak równej dystrybucji jak: -1, +2, -1, +2, -1, -1, +2, +2, -1, +2 itd. Zamiast tego większość transakcji jest w granicach od -1 do 1. Ja gdybym ustawił TP na 2R i czekał na trafienie SL lub TP od razu mogę zacząć liczyć straty. Twoje oczekiwania niewiele różnią się od 80% i 30R. Oczywiście warto celować w wielokrotność R w każdej transakcji ale też trzeba być przygotowanym na rzeczywistość (czytaj: -1 do 1).

Jeszcze jednym błędem twoich wywodów jest: niski TF to to samo co wysoki. Jest to oczywista bzdura.

Poza tym myślę, że dobrze twój problem podsumował fx-emery92.

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

I druga kwestia ze 1-2% na transakcje to najwieksza bzdura ktorej ucza w ksiazkach.


Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Borsuk pisze:Jak nie umiesz zarabiać ale wiesz jak grać to powinieneś zostać szkoleniowcem, zawsze to jakaś moneta z FX :wink: .

Co do kalkulatora, dzięki za lekcję matematyki ale nie masz racji. W przypadku DD kluczowym czynnikiem nie jest ryzyko tylko skuteczność. Nie są to niestety moje fantazje tylko matematyka. Oto dowody (w kalkulatorze):
http://equitycurvesimulator.com/index.h ... caleType=0
http://equitycurvesimulator.com/index.h ... caleType=0
Twierdzenie: x ryzyka to y DD jest nieprawdziwe.

Co do bajek. Jeżeli będziesz oczekiwać w 1:2 w każdym trejdzie to po tym co wypisujesz (że handlujesz 6 lat) powinieneś wiedzieć, że nie masz szans dostać tak równej dystrybucji jak: -1, +2, -1, +2, -1, -1, +2, +2, -1, +2 itd. Zamiast tego większość transakcji jest w granicach od -1 do 1. Ja gdybym ustawił TP na 2R i czekał na trafienie SL lub TP od razu mogę zacząć liczyć straty. Twoje oczekiwania niewiele różnią się od 80% i 30R. Oczywiście warto celować w wielokrotność R w każdej transakcji ale też trzeba być przygotowanym na rzeczywistość (czytaj: -1 do 1).

Jeszcze jednym błędem twoich wywodów jest: niski TF to to samo co wysoki. Jest to oczywista bzdura.

Poza tym myślę, że dobrze twój problem podsumował fx-emery92.
zapomniałem wspomnieć o skuteczności - fakt, mój błąd :) ale jeśli mam R:R = 1:2 i chociażby 45% skuteczności to statystycznie powinienem wyjść na plus i z reguły tak bywało - owszem, 1:1 jest łatwiej trafić, ale w dłuższym terminie to zawsze powodowało że kręciłem się wokół zera :) poza tym w tym wypadku trzeba mieć dość dużą skuteczność a o to wcale nie jest tak łatwo ;) w symulatorach zawsze wszystko jest ładnie pięknie, tylko czasem ciężko jest przekuć to na realne wyniki, bo jednak trzeba mieć solidne podstawy w postaci skutecznej strategii żeby cokolwiek z tego było - a mój problem leży właśnie w tym że takiej strategii nie mam ;)

Awatar użytkownika
jasonbournes1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 02 sie 2017, 13:07

Re: Trzeba dużo czasu na zrozumienie...

Nieprzeczytany post autor: jasonbournes1 »

freakout pisze:
Borsuk pisze: zapomniałem wspomnieć o skuteczności - fakt, mój błąd :) ale jeśli mam R:R = 1:2 i chociażby 45% skuteczności to statystycznie powinienem wyjść na plus i z reguły tak bywało - owszem, 1:1 jest łatwiej trafić, ale w dłuższym terminie to zawsze powodowało że kręciłem się wokół zera :)
A jeszcze łatwiej zrobić R=10 i skuteczność np. 30%, a wartość oczekiwana będzie duuuuuuuuuużo większa.

ODPOWIEDZ